Komentáře uživatelů k TV seriálu (4)

1. SEZÓNA: Materiál, vhodný spíše pro intenzívní celovečerní film, je v The Path velikášsky roztažený na devět nikoli úmorných, rozhodně však ale ani nikterak třeskutě zábavných hodin. Dramatický rozklad jednoho niterného amerického náboženského kultu (který se pochopitelně mnohem raději označuje jako hnutí) zde v konečném důsledku stojí víceméně na tom, nakolik sympatická je divákovi ústřední trojice herců. Paul, Monaghan i Dancy odvádějí standardní lehce nadprůměrný výkony, jejich osudy sebe sama hledajících a napůl vyšinutých postaviček dokáží zaujmout jen s odřenýma ušima. A přitom to ze začátku vážně vypadalo jako komornější low-cost kopírka Pozůstalých! Jak šel ale v příběhu o sobeckém lídrovi lehce zfanatizované grupy vidláků čas, ukázalo se, že tu téměř nic nedochází do extrémů. V zajímavě obsazeném psychologickém drámu, které chtělo atakovat Emmy, je tak nakonec nejpůsobivější srdceryvná romantická linka patnáctiletého Hawka, což je prostě prvoplánovitě špatně. S týdenními rozestupy bych se na sledování zcela upřímně vybodnul, jako sobotní bing-watch na jeden zátah se dejme tomu jedná o ucházející džobovku.(4.6.2016)

Po pilote konstatujem, ze tvorcovia asi vsadili na uspech The Leftovers, mna uputali. PO troch dieloch musim povedat ze pojde o zaujimavy zabavicku.(7.4.2016)

Vše to začalo zajímavým konceptem, který se však za dvě série, které jsem zhlédl, moc nevyvinul. Vše co se v prvních dvou sériích odehrálo, by se dalo stáhnout na alespoň poloviční stopáž. Nejzajímavější příběhové linie postupně zanikly a momentální zápletka mě už nebere. Přiznám se, že jsem se začal dívat pouze kvůli Aaronovi a ten to také celé zachraňuje. Na třetí sérii se však už nechystám.(17.5.2017)

Začátek takový nijaký, ale začalo se to docela zajímavě vyvíjet. A jak jsem měla Hugha Dancyho ráda v Hannibalovi, tak tady bych mu dala pěstí, hraje pěknýho zmetka. Uvidíme, kam se to ještě posune :)(21.5.2016)