Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

brasek

Mal som pocit, že sledujem nejakú modernú fantasy rozprávku kde sa splietajú všetky možné i nemožné veci. Príbeh jednoznačne nudil, proste fádne a tuctové nič. Modernosť a naivita dejovej osnovy priam bila do očí až to bolo neznesiteľné. ()

Saxos

Zase další Robin Hood. Kolikátý už ani nevím. Určitě není jen můj názor, že i když vše jde dopředu, tak celkový výsledek má klesající úroveň. Zápory: stačilo kouknout na první středověkou bojovou akci a hned vidíme obraz současnosti - pravá čistý, levá čistý, k tomu lehký šípomet v šípometném hnízdě, dezinformační seznam mrtvých v boji, atd. Závěr: nedoporučuji, zbytečné. ()

Kushina

Začalo to jako skvělý temný historický film, který se nezdál být daleko od reality. Avšak jak šel čas, tak se z toho stávala spíše pohádka pro dospělé. Absolutně jsem nechápal tu středověkou techno párty, který hrála v pozadí, za to bych Trepanesovi dal facku, jak ho to vůbec mohlo napadnout. Konec už byl vůbec takový lucky Sci-fi. Měli to víc propracovat a čerpat ze středověku a nedělat z toho moderní kovbojku s luky... První polovina by byla klidně 70-75%, druhá tak 10%, celkově to působilo více negativně než pozitivně, ale pořád nějaká ta akce byla. 45% ()

Davidaxik odpad!

Tak toto je to nejhorší co jsem kdy viděl z adaptací... Z toho udělali moderní Afghán, oblečení košile z moderním střihem a hodnosti jak v naší armádě... To je něco strašlivého. Ani to nechci dokoukat... Ani nedokoukám. První reklamy, první nepochopení toho co vidím. Katasrtofa. ()

Franki69

Nebudu si lámat hlavu se složitostma. Klasická romantická látka Waltera Scotta o zbojníkovi, co byl dřív šlechtic, jeho lásce Mariane (mohli teda vybrat lépe) a o zlovolném šerifovi z Notinghamu, leč pojatá současným filmovým jazykem. Chvilkama steampunk, k tomu mnoho fyzikálně nebo gravitačně nemožné bojové akrobacie s luky a šípy, hodně honiček, bitek, a hlavně AKCE a AKCE jak z Marvelovek, jen moc nepřemejšlet. Je to jen čiročirá zábava, bohužel s pokusem o moralistní apel, naroubovaným tak okatě, aby to i patnáctiletýmu Kodymu z Okrouhlý došlo. A díky tomu nedám plnej, protože pokusy o složitější zápletku ochuzují diváka od další salvy nemožně vystřelenejch šípů. Do zlatého fondu kinematografie se tenhle Robin Hood nedostane, ale rozhodně byl zábavnější než ten s Russellem Crowem. Takže...pokud lpíte na zpracování z osmdesátých let, vyhněte se zbojníkovi s obličejem Tarona Egertona širokým obloukem. Pokud jste ale nějak ujetí na lučištníky typu Arrow, pak už nečekejte ani hodinu. Pobavil jsem se náramně a za 70% se nestydím. ()

Stan Borowitz

Docela čtivé a díky tomu zábavné. Nicméně velice hloupé (Tom Hardy to vystihl: "Kdo je asi kumpán toho jediného černocha, kterého tu máme a kterého jsme xkrát viděli po boku Loxleyho." :-)), vývoj Robina (trénink a i jeho role mezi lidem) minimální, dost dementních dialogů, scény, které měly být drajvovací, díky slabším hercům i provedení docela nic moc. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

breckakamil odpad!

No....... Jedna věc je, že těch filmú o Robinu bylo hodně. Navzdory nesouvislosti s tímhle filmem musím spomenout film s R. Crowem. Ten se zdařil, byl reálný, a udíral tam, kde mněl. Vyšlo obsazení, charaktery, kamera od Scotta snad ani zlá být nemúže. Dej a dialogy byli hodně dospělé....A tady je to, co jsem vyjmenoval....totálně v hajzlu. Nechtělo se mi dívat ani na jedno vyvrcholení scény protože mně bylo šuma fuk co se stane. Dokonce sem si přál aby jich někdo zabil a film skončil. Nějak sem si všimnul hodně scén které film ukradl z jiných filmú, ale tak dneska něco vymyslet..Ok. Jěnže. Kdybych bydlel někde u Sherwoodu, podal bych na tvúrce žalobu že mi zneuctili národního hrdinu. Tenhle film nemusel být stvořen.dávám 7% za pěkné ženy. ()

bigmatko

mne sa to nezdalo vôbec také zle ako to vyzerá podľa recenzií. žiadne veľdielo to ale rozhodne nie je. A v porovnaní zo všetkými hoodami ktorých mám v pamäti je to asi najmenej logický príbeh, ale úrovňou zapadá do dnešnej komerčnej produkcie. Nečudoval by som s ani keby tam zakomponovali aj stredoveké sociálne siete a selfie malby a podobne prvky, pretože ich vykresľenie fungovania dobovej spoločnosti bolo pomerne komické. Film má napriek tomu celkom dobrý spád a je vhodný skôr pre toho kto nikdy iného robina Hooda nevidel. pretože ak ste iného videli tak toto spracovanie bude iba neškodnou akčnou komédiou, ktorá priam hrozí pokračovaním ale osobne verím že žiadne nebude. ()

MP115

Šílená slátanina, děj se odehrává v neurčité době, kde je vše moderní a vypadá to staře. Film by se dal sledovat, kdyby tam nebylo tolik blbostí nad kterými se musíte zamyslet. Vojáci nemají meče, ale pendreky a policejní štíty, ty další vojáci mají luky. Demonstrace, kde jsou lidé v ulicích se šátky přes ústa a mají zápalné lahve, moderní kanady a je tam spousta černochů, to dříve nebylo možné. Boj někde v arábii byl podobný dnešním moderním filmům, kde místo automatů mají luky. atd...........Ušetřete peníze a jděte raději na pivo. ()

HScy

Opravdu jsem se snažila najít tu třetí hvězdičku, za co bych ji dala, ale bohužel jsem nenašla. Za mě zatím nejhorší film, který jsem letos v kinech viděla. Cervenak to výborně popsal. Scény jsou tu opravdu akční, herecké výkony Tarona Egertona a Jamie Foxxe nejsou také vůbec špatné Ale celý ten příběh se snahou ho moderně posunout zkrátka moc nefunguje. Teď se jen modlit, aby producentům moc v kasičce nezbylo a další pokračování nenatáčeli. ()

Zlajdaa

Děj odsejpe celkem rychle, výběr herců ok, kromě "Marianny", ta mi moc sympatická nebyla... akční scény super, sem tam nějaý humor... ale ty moderní kostýmy jsou příšerné, strašně mě to v tom příběhu rušilo. ()

Ja.Malachi

neviem čo si o tom myslieť..cca v polke som sa uistil že to tak mysleli vážne pojať to moderne ako Kráľ Artuš...ale na rozdiel od legendy o meči tu to nefunguje vôbec ,skôr to ruší až tak že opakované pozretie je vylúčené...všetko je tu také čisté,také nové,také umelé až to do očí bije aj špina je tu čistá..a komparz by som vyhodil namieste...to je horšie ako v televíznom filme-seriály .ani štipka uveritelnosti ani jeden z hercov by nemal dostať honorár...mám rád surovú angličtinu ale tu až veľmi prehrávajú...legende o meči nesiaha v ničom ani po podrážky...škoda...apropo byť na tom v kine tak podpálim plátno.:D za stratu času...2* sú za celkom fajn efekté bojové scény-jasne prehnané ale to mi tu vôbec nevadilo-jediné načo sa tu dalo pozerať... ()

magic0

Jako akcni film typu Assasin,Thief je to fajn, ale s legendou o Robinu Hoodovi to ma spolecneho asi tolik jako recept od pana Babici "kdyz nemate tohle dejte tohle, nebo to tam nedavejte". Stacilo jinak pojmenovat postavy i nazev filmu a urcite by to dopadlo lepe. ()

Illidan_666

Akce a herci dobří jen ten děj je opravdu postavený na hlavu. Trošku mi tam chyběl ten král zbojníků co bohatým bere a chudým dává. Spíše mi to připomínalo film Hrabě Monte Christo. Jako pilotní díl k seriálu by to byla pecka, ale na samostatný film ta dějová linka nemá. 3,5/5 ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády