Robin Hood

• USA Robin Hood (více)

Robin (Taron Egerton), válkou zocelený bojovník, se vrací z křižáckých výprav, aby společně s svým maurským přítelem Malým Johnem (Jamie Foxx) povstal proti zkorumpované anglické vládě v moderní vzrušující akční podívané plné zběsilých bojů, epické válečné choreografie i nadčasové romantiky. (Vertical Entertainment)

Thommie odpad!

Dokud si Eve Hewsonová nesundala tu roušku přes obličej, což se stalo asi 10 vteřin po začátku, tak byla celkem sympatická. Jinak je to totální balast, levičácko-ultraliberální bezpohlavní nesmysl, který neví co chce a vyhýbá se jakékoliv myšlence nebo čemukoliv kontroverznímu. Příště je na místě věnovat více času výběru, než člověk vleze do kina. Ne každý Robin Hood, je Robin Hood. Lidi, kteří píšou, že je to NESKUTEČNĚ bavilo, musí mít hodně nudné životy. ()

MikyAff

Důkaz, že dobrá akce nestačí. Robin Hood nabízí dobrý akční scény, měla jsem jednu chvíli i husinu. A dokonce jsem se dvakrát za film i zasmála (jednou spíš ze zoufalství). Jinak je to celkem patos. Původní příběh tu prakticky není, jsou zde jen známá jména a ořezaná kostra myšlenky. S radostí bych snesla kratší stopáž, třeba by se mi nechtělo tolik spát a závěr mi tolik nenaštval. Jenže v tu chvíli to bylo fuk, hlavně že se jde domů. ()

ivan bohatyr

Po všech těch negativních recenzích jsem čekal odpad, ale zase až tak zlé to není. Je tam dost akce a příběh taky není nějak špatný. Ale střílení šípů atd. to je hodně přitažené za vlasy, dále je tam pár trapně romantických chvilek a přední problém vidím v obsazení - myslím že z předchozích filmů o Robinu Hoodovi je jasné, že do těchto rolí se hodí typ herců jako je Kevin Costner nebo Russell Crowe, ale rozhodně ne našámpónovaný chlapeček Taron Egerton, nic proti němu ale tyto role rozhodně nejsou pro něho. Myslím že jádro problémů je v tom, že režisér má úplně zvrácenou představu o postavě Robina Hooda - třeba během toho filmu má Taron Egerton 2x slzy na krajíčku, no takto jestli si někdo přestavuje hrdinu Robina Hooda to jsem blázen. ()

ywo666

Strasna hovadina. Nejaky bratwurst sa tu hra na Guya Ritchieho. S Robinom Hoodom to nema nic spolocne. Postavy su bud zle obsadene alebo zle napisane alebo aj zle obsadene a zle napisane. Dej je tradicna hovadina. Taron sa obcas snazi dodat jeho postave vtip ale mockrat som sa teda nezasmial. Proste reziser a scenaristi su uplni mamlasy. A pritom trailer vyzeral dobre. 2* a premrhany potencial. ()

majxik

Hrozné kostýmy co se moc nehodili do doby kam to bylo zasazeno. Choreografie bojů byla moderní boj, jen automatické zbraně vyměnili za automatické středověké zbraně . . . Od samostřílnych kulometů, samostřílnych bazuk až po samostřílnych brokovnic :D ale příběh nebyl úplná tragedie, herci nebyli úplný lemry, tak se na to dalo koukat. ()

drake31 odpad!

Po neprajných recenziách a nulovom nadšení od divákov, som šiel do kina s veľmi malou nádejou, že nový Robin Hood bude filmom ktorý je tak zlý až je dobrý, a keď už nič iné aspoň sa pobavím. Lenže tento Robin Hood je neskutočnou urážkou i tej najmenšej inteligencie, je tak neuveriteľne, ba až ofenzívne hlúpym filmom v ktorom nič a niekto nedáva absolútne žiaden zmysel. Robin Hood je fatálnym zlyhaním vo všetkých oblastiach filmovej tvorby, kde zhnitou čerešničkou na tejto torte z hovien je uvedomenie ako veľmi tento film vykráda Nolanovskú Batman trilógiu. Jednoznačne najhorší film roku 2018, a bez preháňania, pravdepodobne najhorší film za posledných 5-6 rokov, ktorý bol uvedený v kinách. ()

Trustme

Obvykle kritizuji nedodržování historických reálií v dobové výpravě filmů. Zde je to ovšem natolik přiznané, že nejde zdaleka o sofistikované dějepisné drama, ale o videoklipový námrd, kde si udělali všichni tvůrci a producenti (Leonardo DiCaprio!) filmařské cvičení, co vše a jak mohou narvat do filmu. Jen zvolili chudáka Robina Hooda. (Podobně se obávám dopadne i Jáklův Žižka). A tak tu máme "přestřelku v Mogadišu" jak z Black Hawk Down akorát že s lukostřelci. Notoricky známé postavy jsou úplně jinak upgradované: Robin Hood je zamerikanizován na Roba a má softshellovou mikinu. Malý John prodělal rekvalifikaci na Afroameričana (!) a přitom mohl být jen maurský mouřenín Azim. Bratr Tuck shodil dobrých 50kg a nosí stylové imidžovky od Ray-Ban. Kamera, střih, akce, barvy, světla to vše je absolutně vymazlený, ale povětšinou kopírující práce slavnějších. A samozřejmě nesmí chybět tepající hanszimmerovské tóny á la Temný rytíř. Líbil se vám King Arthur: Legend of the Sword? Pak je tohle stejná blbina stylizovaná do moderní adaptace s bonusem o nadčasových problémech světa. ()

Sany33

Najhoršie herecké obsadenie v histórií kinematografie na základe ktorého sa celá koncepcia okolo reinkarnácie Robina z Loxley zrútila ako domček z kariet. Prečo Taron Egerton? Nehovorím že je chalan zlí herec, ale vážne si pod menom Robina Hooda mám predstavovať jeho ksichtík? Poďme ďalej, nádherná Marion, ktorá bola pre mňa vždy symbolom božskej krásy, pre ktorú by bol chlap schopný skočiť z mosta do vody plnej piraní. Tak Eve Hewson asi nie je tá na ktorú si pri tejto myšlienke spomeniete. Jediná postava, ktorá to drží nad vodou je čierny Malý John, ktorý je ešte k tomu Moslim v podaní Jamieho Foxxa. To nezachovávanie doby stredovekého Anglicka ale vrhnúť sa hneď na StreamPunk je odvážne a svieže ale v celkovom ponímaní to nedokáže zachrániť. Jediné šťastie je že sa na tú akciu dobre pozerá. 45% ()

blackJag

Mně to divoké pojetí vůbec nevadí, ptám se ale, pro boha živého, proč je to tak blbě napsané? Jenom díky zásadní nemohoucnosti na pozici najaté psavé síly (evidentně bez patronace příslušné múzy) je celý ten guláš dost vyčichlý. Je to cool jak flitry posázená kunda, zve k pobavení, když se vám ale ten lesklý bordel dostane na jazyk, nezbývá než plivat rozpouštějící se jedovatou barvu. 40% ()

mkubalikova

Již takhle na začátku roku mám velkého favorita na letošního guilty pleasure. Ano je to obsahově nezvládnuté, vizuálně nudné a až směšně ambiciózní (jak píše pepo). Ale mně to sedlo do aktuální nálady a nehorázně jsem se bavila. 🏹 50% ()

JustMeeKatie

Nebylo to úplně dokonalé, na mě tam možná bylo až moc akčních scén, které však po technické stránce byly provedeny dobře, ale zase se mi líbil ten nový pohled na všemi známý a tak často točený příběh. S hereckým obsazením jsem byla spokojená, nejvíce mě samozřejmě bavila dvojka Egerton a Foxx. Nebude to můj nejoblíbenější film s Robinem Hoodem, tím doposud zůstává verze s Russellem Crowem, ale taková hrůza, jak to vypadá dle zdejšího hodnocení, to zase není. Kdo má rád akci zasazenou do doby minulé, toho bude film bavit, stejně tak jako mě. ()

JohnSmith

Tahle verze Robina Hooda je dosti nepovedená. Celé je to nemastné neslané, příběh pokroucený a přitažený za vlasy. Klika že Egerton je sympoš, jinak je to bída. ()

dragon94

Nakonec to nebylo, až tak zlé. Film má celkem slušné tempo, takže nudit se pravděpodobně nebudete. Největším problémem tohoto filmu je scénář, který je opravdu debilní a místy velmi nelogický. Shlédnutí nelituji, ale jsem rád, že film nevydělal, takže se v kinech doufejme nedočkáme dalšího znásilňování předloh. Ta modernizace kulis, kostýmů, zbraní a záběry z války dělané jako z vojenského filmu z Afgánistánu, je prostě úplně debilní. Nechápu čeho tímto tvůrci chtěli dosáhnout, ale rozhodně to nepůsobí ani trošku cool. 2* 44% ()

Jaro.Krafcik

Robin hood v trochu inom poddaní. V modernejšiom a práve to asi odrovnalo fanúšikov v hodnotení. Celkovo hodnotenie 46% je prehnané, a to nehovorim keď bol film ešte v kinách, bolo aj 33%, podľa mna sa to dalo. A pekný priemer si film zaslúži, akčné scénky boli celkom vydarané . 3* ()

jefff

Blbina, ale docela zábavná. Je to takové pozlátkové, načančané a super moderní, ale herecky obstojné a režijně svižné, což se k Hoodovi hodí. Ale nejde o nic zásadního, snímek spíš k řadové spotřebě. Vyložený hejt směrem k tvůrcům mě ale vlastně překvapuje. ()

Fox85

Hromada akce a nic z toho. Egerton je sice sympaťák, ale... tady nemá moc co říct jako takový. Prostě jen taková mdlá polívčička ()

luksky

Opravdu blbost, dodíval sem se do konce. Ani mi nevadila ta jiná atmosféra filmu, ale herecké výkony slabé, nelogocké, divné.. ()

Richard_Ba

Vydržal som dlho, bol som odhodlaný dopozerať to do konca, ale nedalo sa. Jediné, čo tento film ignoruje viacej ako logiku je fyzika, a tam to u mňa naozaj končí. Nemám problém s revitalizáciou starých príbehov, prípadne ich modernizáciou, ale keď už sa človek rozhodne "požičiavať" si historické fakty, tak nech to robí naprieč celým filmom, alebo nech to robí šikovne. Bol to taký Assassins Creed + Herkules (Kevin Sorbo), but not in a good way. ()

blackkocour

Rabín Úd a jeho anglosaská družinka, v sestavě negroida lišákka, mastnovlasýho downáka Pepu a cikánky Eržiky, se postaví proti britskému impériu vládnoucímu premiérovi Síru Borisi IV. A že ten Húd, byl fuckticky hustej týpek, potvrdí moderní a švihácky nedotažený příběh, který sepsal sám život. Takhle, já Bibli nečetl, nic o středověkém Ježíši nevím, ale vím, že spoustu odborníků, buď z historických archeologických nálezů (i když podle nových studií neexistoval, stejně jako Santa Claus), nebo z novinek.cz, tomu prostě dalo jednoduše samé městské odpady, a vztyčený fakáč se stížností, že to je nejhorší biják o panickým lukostřelci, co chudým brával a oslovi dával.. (asi do kaďáku). Hele, možná jsem já už z těch historických dodatků zhulený na tři prsty, ale nepřišlo mi natolik špatný, abych tu musel klýt. Někdy asi fakt záleží na rčení, vypnout mozek a užít si to. No, půlku jsem prospal a druhou zaseprosurfoval na instáči. Ale na filmu jsem viděl jen černý to, že podle učebnicových faktů by černobavlníci, se asi těžko dostali víc než z klece do křižáckých válek, ale já nejsem puntičkář a člen anglického čajového klubíku pro ty opravdové džentlemany, tak jen přimhouřím zánětové oko od vaginální mykózy, a šťourat se do toho nebudu, než abych posléze očekával do pošty zapálené psí lejno v sáčku. Ajtakrajta, blechy tají, hoši a děvčátka, mějte se hezky než nás admini zabanují. Tvoje prdel pozná středověk! ()

Drnqonovic

Hrozná prdel. Někdo se očividně zhlédl V Artušovi Guye Richieho, ale strašně, strašně se mu to nepovedlo. Uchopit Robina Hooda jako alegorii na současný svět s moderními je celkem, hmmm, zajímavý nápad, ale to by musel mít smysl, scénář a lepšího, charismatičtějšího herce. Nic proti Taronovi, ale na hrdinu bez bázně a hany prostě (zatím) nemá. Dokonce nemá ani jakoukoliv chemii s Marion! Režisérovi bych ale vrazil do pracek nějaký válečný film, minimálně scény ze Svaté země (ať sebeabsurdnější, rytíři chodí po městě s napnutými luky ála kvéry, na sobě mají brigandiny ve stylu neprůstřelných vest a volají podporu ve formě katapultů, ftw!) mají celkem šťávu. V Anglii už mu však velice rychle dojde dech a nastává pouze nuda. Pitomá nuda, která ale bohužel není tak pitomá, aby se z toho stalo guilty pleasure. ()

20 největších propadáků poslední dekády

20 největších propadáků poslední dekády