Mírné zklamání a souhlas s tulenem. Přečetla jsem hodně knih od Geralda, obzvlášť mně utkvěla v hlavě kniha Chytněte mi guerézu, kterou jsem četla několikrát, ale tohle bylo jak z úplně jiného prostředí a atmosféry, či jak to nazvat, než jak jsem byla zvyklá číst. Já vím, že je to hlavně o rodině, kde se řeší víc mamka, než všichni ostatní, ale asi jsem čekala něco trochu jiného. Konec si říká o pokračování, tak pak uvidím. Ne, rozhodně to není špatné, ale kdo zná Geraldovy knihy, tak to pochopí.(14.7.2016)

Milý až roztomilý seriál. Zpočátku se zdá že veskrze o ničem, ale s postupem děje se rozvíjejí jednak lehkonohé úvahy o rozdílech mezi řeckým (jižním) a britským (upjatým) způsobem života. Z humorných scének zejména se zvířátky (jak je napsaná knížka) se těžiště pomalu přesouvá do potíží a krásy rodinného souručenství a vyprávění nabírá na emocích.(12.11.2017)

Knihy Geralda Durella jsem četla velmi rád jako malý a i jako dospělý. Byly úžasné a poetika Korfu z něho dýchala na každé stránce. K seriálu jsem proto přistupoval s despektem. A neoprávněně. Seriál je skvělý. Je trochu jiný než knihy. Jsou přidány postavy, zápletky a i příběhy, ale poetika je stejná. Postavy a obsazení jsou zvoleny velmi dobře. Je to oddychové čtení a oddychová podívaná. Nezklame, potěší.(4.1.2018)

Příjemné prostředí, příjemné postavy a příběh o rodině, která se rozhodla z Anglie zmizet, vše hodit za hlavu a začít žít nový život v oblasti, kde si nikdo nehraje na to, kolik má peněz pod polštářem, ale jak moc čistá duše je. Místy jsou ty příběhy trošku slabší, místy zase pro změnu vážnější, ale sem tam jsem se od srdce opravdu příjemně zasmál. Po první sérii tak doufám, že seriál udrží tempo a i v nadcházejících letech pojede v podobném tempu. Já si myslím, že tenhle pohodový život uprostřed Korfu se může nechat vyprávět i dlouhodoběji.(20.10.2017)

Pokud (jako já) čtete knihy G.Durrela od dětství a znáte je skoro nazpaměť, předem varuju - seriál sice přebírá námět a postavy (nebo spíš jejich jména), ale ani zdaleka není adaptací knih. Knihy jsou psané očima malého Geralda, plné okouzlení přírodou, laskavé, humorné - to se bohužel ani zdaleka nepovedlo do seriálu dostat. Otázka je, jestli se o to vůbec tvůrci snažili, asi ne. Zabývají se spíš matkou a jejími problémy s rodinou - financemi, výchovou dětí - a její samotou. Seriál tak působí spíš lehce depresivně, zaměřuje se na (spíš vykonstruovanou a občas uměle přepjatou) dramatičnost a vztahy. Ani jedno v Durrelových knihách takto podané nenajdete. Dost nepochopitelné jsou pro mně zásadní posuny v postavách i v ději - jakoby autoři seriálu nasekali knihy na kousky a pak je složili uplně jinak, půlku věcí zahodili a nahradili svými "vylepšeními". Čekal jsem uzavřený seriál, který má jasný děj a pevný počet dílů - ale vypadá to, že je to klasická příprava na nastavovanou kaši, s obvyklými seriálovými klišé. I když jsem chtěl seriál sledovat bez předsudků a nesrovnávat s knihami, dost dobře to nejde a čím dál víc mi to vadí. Čím dál víc mám pocit, že bylo zneužito jméno a popularita Durrelových knih. Možná, že v něčem je seriál realistický, nedokážu posoudit, ale netěšil jsem se na drama, ale na pohodu knížek převedenou na obrazovku ... Je to veliká škoda, protože potenciál na lepší výsledek tady byl. Ale dnešní "tvůrci" jsou už asi svým uvažováním a vnímáním natolik jinde, že půvab a jemný humor Durrelových knížek vůbec nechápou ? Doba si asi žádá drama - že jsou pak všechny TV seriály podobné a stejně povrchní, to už asi nikoh onetrápí. --- Dalším problémem je kamera a obrazové pojetí - přestože to bylo skutečně točeno na Korfu v exteriérech, působí výsledek spíš uměle a nějak stísněně ... Hudba není špatná, resp. je na první poslech zajímavá, ale postupně mně začala spíš obtěžovat svou kolovrátkovitostí a výrazností --- Váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami - není to uplně špatný, ale přesto je to zklamání ... (hodnoceno po shlédnuté prvních sérii)(9.5.2016)