Miluju knihy Geralda Durrella a přečetla jsem všechny .Tahle je mírně jiná,vychází z mixu O mé rodině a její zvířeně a Ptáci, zvířata a moji příbuzní. Tyhle knihy byly napsány skrze oči malého kluka, který se svoji mírně potrhlou, leč milující a laskavou rodinou přijel na Korfu, aby se do něj všichni bezmezně zamilovali a chtěli tam žít. Doufám, že bude pokračování, protože taková pitva želv na verandě, nebo výlet na oslici Sally k paní hraběnce na oběd, nebo spadnutí Donalda do studny, to vše je popisováno s obrovskou lehkostí a láskou a specifickým způsobem vyjadřování s množstvím metafor a přirovnání a vy víte, že tam jste přesně chtěli být s nimi.Co na tom, že maminka byla ve skutečnosti o mnoho menší, v knize nebyla brána jako hlavní postava a se Svenem to bylo kapánek jinak, všichni hráli s chutí, nasazením, báječná hudba, moc jsem si to užila. Podotýkám, že bratr Larry se opravdu stal uznávaným spisovatelem. Skvělé,jen to nelze otrocky přirovnávat ke knihám.(26.12.2017)

Mírné zklamání a souhlas s tulenem. Přečetla jsem hodně knih od Geralda, obzvlášť mně utkvěla v hlavě kniha Chytněte mi guerézu, kterou jsem četla několikrát, ale tohle bylo jak z úplně jiného prostředí a atmosféry, či jak to nazvat, než jak jsem byla zvyklá číst. Já vím, že je to hlavně o rodině, kde se řeší víc mamka, než všichni ostatní, ale asi jsem čekala něco trochu jiného. Konec si říká o pokračování, tak pak uvidím. Ne, rozhodně to není špatné, ale kdo zná Geraldovy knihy, tak to pochopí.(14.7.2016)

Těšila jsem se moc a moc na tenhle seriál....a to byla možná chyba. Nebo je větší chyba v tom, jak moc se odklonili od všech Geraldových knih a z vynikající předlohy udělali něco průměrného. Tak třeba ctěná máti, distinguovaná postarší paní je zde nadrženou fešandou? Nejvtipnější scénky z knih jsou z většiny vypuštěny, proč proboha? Perličky typu Lugaretsiiny nemoci, Bobek, Blink, Macanda, stráčata, pitva želvy na verandě aj. - nikde. Jsem ve třetině druhé série a mám chuť sundat na 3 hvězdy. Za tvůrce je mi stydno, to si Gerry nezasloužil. Raději se vrátím k jeho knížkám.(24.3.2018)

Příjemné prostředí, příjemné postavy a příběh o rodině, která se rozhodla z Anglie zmizet, vše hodit za hlavu a začít žít nový život v oblasti, kde si nikdo nehraje na to, kolik má peněz pod polštářem, ale jak moc čistá duše je. Místy jsou ty příběhy trošku slabší, místy zase pro změnu vážnější, ale sem tam jsem se od srdce opravdu příjemně zasmál. Po první sérii tak doufám, že seriál udrží tempo a i v nadcházejících letech pojede v podobném tempu. Já si myslím, že tenhle pohodový život uprostřed Korfu se může nechat vyprávět i dlouhodoběji.(20.10.2017)

Pokud (jako já) čtete knihy G.Durrela od dětství a znáte je skoro nazpaměť, předem varuju - seriál sice přebírá námět a postavy (nebo spíš jejich jména), ale ani zdaleka není adaptací knih. Knihy jsou psané očima malého Geralda, plné okouzlení přírodou, laskavé, humorné - to se bohužel ani zdaleka nepovedlo do seriálu dostat. Otázka je, jestli se o to vůbec tvůrci snažili, asi ne. Zabývají se spíš matkou a jejími problémy s rodinou - financemi, výchovou dětí - a její samotou. Seriál tak působí spíš lehce depresivně, zaměřuje se na (spíš vykonstruovanou a občas uměle přepjatou) dramatičnost a vztahy. Ani jedno v Durrelových knihách takto podané nenajdete. Dost nepochopitelné jsou pro mně zásadní posuny v postavách i v ději - jakoby autoři seriálu nasekali knihy na kousky a pak je složili uplně jinak, půlku věcí zahodili a nahradili svými "vylepšeními". Čekal jsem uzavřený seriál, který má jasný děj a pevný počet dílů - ale vypadá to, že je to klasická příprava na nastavovanou kaši, s obvyklými seriálovými klišé. I když jsem chtěl seriál sledovat bez předsudků a nesrovnávat s knihami, dost dobře to nejde a čím dál víc mi to vadí. Čím dál víc mám pocit, že bylo zneužito jméno a popularita Durrelových knih. Možná, že v něčem je seriál realistický, nedokážu posoudit, ale netěšil jsem se na drama, ale na pohodu knížek převedenou na obrazovku ... Je to veliká škoda, protože potenciál na lepší výsledek tady byl. Ale dnešní "tvůrci" jsou už asi svým uvažováním a vnímáním natolik jinde, že půvab a jemný humor Durrelových knížek vůbec nechápou ? Doba si asi žádá drama - že jsou pak všechny TV seriály podobné a stejně povrchní, to už asi nikoh onetrápí. --- Dalším problémem je kamera a obrazové pojetí - přestože to bylo skutečně točeno na Korfu v exteriérech, působí výsledek spíš uměle a nějak stísněně ... Hudba není špatná, resp. je na první poslech zajímavá, ale postupně mně začala spíš obtěžovat svou kolovrátkovitostí a výrazností --- Váhám mezi dvěma a třemi hvězdičkami - není to uplně špatný, ale přesto je to zklamání ... (hodnoceno po shlédnuté prvních sérii)(9.5.2016)