Knihy Geralda Durella jsem četla velmi rád jako malý a i jako dospělý. Byly úžasné a poetika Korfu z něho dýchala na každé stránce. K seriálu jsem proto přistupoval s despektem. A neoprávněně. Seriál je skvělý. Je trochu jiný než knihy. Jsou přidány postavy, zápletky a i příběhy, ale poetika je stejná. Postavy a obsazení jsou zvoleny velmi dobře. Je to oddychové čtení a oddychová podívaná. Nezklame, potěší.(4.1.2018)

Po tretej sérii musím skonštatovať (knižnú predlohu nepoznám), že ide o veľmi pohodový seriál odohrávajúci sa vo veľmi príjemnom prostredí gréckeho ostrova Korfu. Komické scénky pôsobia prirodzene, nájdu sa aj vážnejšie momenty, ktoré našťastie nie sú tak dlhé, aby pôsobili ubíjajúco. Akurát spočiatku boli tie Durrelovic decká trochu neznesiteľné, každý si šiel to svoje (zvieratká, zbrane, písanie) akoby ho problémy rodiny nezaujímali, ale potom som si na nich jednak zvykol, ale aj ako rodinka začali fungovať lepšie. Pri pohári chladeného vínka sa na to pozeralo veľmi dobre.(4.7.2018)

Těšila jsem se moc a moc na tenhle seriál....a to byla možná chyba. Nebo je větší chyba v tom, jak moc se odklonili od všech Geraldových knih a z vynikající předlohy udělali něco průměrného. Tak třeba ctěná máti, distinguovaná postarší paní je zde nadrženou fešandou? Nejvtipnější scénky z knih jsou z většiny vypuštěny, proč proboha? Perličky typu Lugaretsiiny nemoci, Bobek, Blink, Macanda, stráčata, pitva želvy na verandě aj. - nikde. Jsem ve třetině druhé série a mám chuť sundat na 3 hvězdy. Za tvůrce je mi stydno, to si Gerry nezasloužil. Raději se vrátím k jeho knížkám.(24.3.2018)

Miluju knihy Geralda Durrella a přečetla jsem všechny .Tahle je mírně jiná,vychází z mixu O mé rodině a její zvířeně a Ptáci, zvířata a moji příbuzní. Tyhle knihy byly napsány skrze oči malého kluka, který se svoji mírně potrhlou, leč milující a laskavou rodinou přijel na Korfu, aby se do něj všichni bezmezně zamilovali a chtěli tam žít. Doufám, že bude pokračování, protože taková pitva želv na verandě, nebo výlet na oslici Sally k paní hraběnce na oběd, nebo spadnutí Donalda do studny, to vše je popisováno s obrovskou lehkostí a láskou a specifickým způsobem vyjadřování s množstvím metafor a přirovnání a vy víte, že tam jste přesně chtěli být s nimi.Co na tom, že maminka byla ve skutečnosti o mnoho menší, v knize nebyla brána jako hlavní postava a se Svenem to bylo kapánek jinak, všichni hráli s chutí, nasazením, báječná hudba, moc jsem si to užila. Podotýkám, že bratr Larry se opravdu stal uznávaným spisovatelem. Skvělé,jen to nelze otrocky přirovnávat ke knihám.(26.12.2017)

Mírné zklamání a souhlas s tulenem. Přečetla jsem hodně knih od Geralda, obzvlášť mně utkvěla v hlavě kniha Chytněte mi guerézu, kterou jsem četla několikrát, ale tohle bylo jak z úplně jiného prostředí a atmosféry, či jak to nazvat, než jak jsem byla zvyklá číst. Já vím, že je to hlavně o rodině, kde se řeší víc mamka, než všichni ostatní, ale asi jsem čekala něco trochu jiného. Konec si říká o pokračování, tak pak uvidím. Ne, rozhodně to není špatné, ale kdo zná Geraldovy knihy, tak to pochopí.(14.7.2016)