Den patriotů

• USA Patriots Day (více)

ervina

Perfektní. Bylo to natočené tak, že skutečné záběry z neštěstí skvěle pasovaly do filmu. Vypadalo to neskutečně realisticky, žádné přehnané akční scény s řvoucí hudbou. Ta nenápadná trocha hudby, co tam byla, mě rozložila v momentě, kdy to bouchlo. A pak jsem si to probrečela až do konce. ()

johnsnow

Občas to v pár scénach škrípe ale inak je to naozaj podarený film a aj ten pátos je v primeranej miere. Výborná práca Berg, opäť dokonalé spracovanie skutočnosti. A Wahlberg i Bacon vynikajúci. A nesmiem zabudnúť na vynikajúcu prestrelku s atentátnikmi ktorá je fakt skvelá a dlhá. ()

joelly01

Od vybuchu (ktereho jsem se lekla!) to slapalo naprosto snobsky a byla jsem napjata jako prase az do konce. Berg tyhle filmy umi a ti herci co hrali ty terace se tem originalum velmi podobali! Nevim nevim, jak s takovou vizazi vylezaji v Ameru mezi lidi.... I Klenot se prevelice radoval, ale mozna take proto, ze se nemusel divat na tenis, nyni je totiz v televizi Roland Garros a ja se na to porad musim divat a obcas dovolim Klenotovi podivat se na zpravy (ale jen na jedny!) a aby me uplne nenenavidel tak obcas mu predhodim nejaky ten Blockbuster (protoze tyrat ho po hodinach a hodinach tenisu socdramatama nebo Twin Peaks se neodvazuji, nechci rozvod!) a tenhle mu prevelice kapnul do noty a liboval si. Jsem hodna zena s dobrym vkusem! ()

george82

Film inspirující se tragédií v Bostonu se pomalu rozjíždí, ale po výbuších se rozjíždí akce plná napínavých situací. Má to spád a přesto, že všichni znají konec, tak netrpělivě sledují konec. Velká čest všem složkám, jak se na to vrhli a úcta mrtvým a zraněným. ()

mirkath1

Je to zřejmě nikdy nekončící boj a přes to, je třeba to stále ukazovat, protože jen kvůli takovým lidem, kteří se snaží i za cenu svého života takové šmejdy, co páchají tyhle zvěrstva, chytat. Samozřejmě že, jak, píše zde velectěný uživatel, při sesuvu půdy a jiných ŽIVELNYCH katastrofách umírá daleko víc lidí, jenže to není cílený útok, ale příroda. Jen by mě zajímalo pokud by při podobném útoku u nás zemřelo jeho dítě, zda by to hodil do odpadu. Nechápu proč ho tu trpí a to prosím nejmenuji :D Myslím, že to ani není třeba. ()

ostravak30

Je to blíž než čekáte a může se to stát kdykoli a kdekoli. Hrdinové filmu vstali a mysleli, že zažijí běžný den a místo toho nastal nejhorší den jejich životů. Tenhle film má velkou kvalitu a já nejprve usoudil, že třeba dát čtyři hvězdy. Ale teď si říkám, proč vlastně nehodnotit maximem? Odkazuje nejen na jednotlivé mini příběhy obětí, ale i bezpečnostních složek. Podíváte se do hlavy teroristům. Každý od chvíle, kdy ráno vstal a čekal, že zažije zase jeden běžný den společně s bostonským maratonem. Mark Wahlberg hraje nesmírně působivě a velmi věrně. Celý snímek je silně hluboký. Jen člověka s kamenem v srdci nezasáhne příběh mladých manželů, co oba přijdou o nohy. A malého kluka, co málem přijde o tátu. A co teprve, kdy mrtvolu kluka nechají mnoho hodin po útoku ležet na ulici? Je to silné a svými záběry a povahou to není pro slabé povahy. Na druhé straně - měl by to vidět každý. Je to kvalitní film, protože popisuje příběhy jednotlivých lidí, kteří skutečně existovali a to, co skutečně zažili. Žádný výmysl scénáristů, ale skutečné osudy. Navíc se dozvíte krok po kroku, jak FBI a místní policie teroristy dopadla. Žádná kriminálka Miami. Je to silný film plný příběhů. Nejvíc to asi dokumentuje odpověď policisty Marka Wahlberga na otázku: "Dá se tomu předejít? Dá se vůbec něčemu takovému předejít?" Jeho odpověď je odpovědí celého filmu, proč má smysl. Závěrečný dokument s autentickými záběry, které se prolínají celým filmem, o skutečných postavách filmu je velmi cenným materiálem. Celý film působí autenticky a místy jako hraný dokument. Není to klasický holywoodský akční velkofilm a právě proto je o to kvalitnější. ()

macetoma

Akční pasáže velmi napínavě a realisticky natočeny - ať už jde o asiatův útěk z auta nebo pak o přestřelku při zatýkání atentátníků. Dávám 4 hvězdy. ()

subic

Záchranáři a synchronizovaný tým FBI v akci a co dal? Tyhle filmy o skutečných událostech a amerických hrdinech začínají byt všechny tak nějak stejné. ()

Hovadin

Tohle Berg s Wahlbergem prostě umí. Stejně jako u Deepwater Horizon: Moře v plamenech byl Wahlberg skvělý a režie neměla chybu. ()

estik97

za mě určitě někde mezi 4 a 5.. místy jsem se přistihla, že zadržuji dech, opravdu mě to vtáhlo do děje. Oceňuji propletenost s autentickými záběry.. a dokonalý JK Simmons i za těch pár minut na plátně dokázal, že je to zkrátka pan herec :-) ()

adamix

Na udalosť z bostonského maratónu sa pamätám, ale netušil som, že sa to tým útokom všetko ešte neskončilo. Berg tu ukážkovo popisuje udalosti a jej priebeh reálnymi zábermi a tými hranými a všetko to pôsobí autenticky. Prestrelka na nočnej ulici je fantastická ale neverím tomu, že sa stala TAKTO. Približne pol tucta ozbrojených policajtov (ku ktorým sa neskôr pridala zásahová jednotka) nedokázalo ani len zraniť dvoch grázlov s pištolami a po domácky urobenými bombami, kým jeden nebol trochu škrabnutý guľkou a potom dorazený vlastným súrodencom, ktorý sa dal nakoniec na útek - haha, dostal si ma Berg. Záverečný patriotický pátos je síce až moc cez čiaru (oproti 11. septembru, kde zomrelo skoro tri tisícky obetí, tu zomreli ,,len" traja) takže by som to nevnímal moc ako celospoločenský problém, ale dá sa to aj pochopiť. Ale je to dobré, páčilo sa mi to viacej ako skrátená jednohubka s názvom Deepwater Horizon. ()

PlysovyMacko

Keďže film rekonštruuje skutočné udalosti, nič sa nedeje na efekt respektíve tak mi to pripadalo. Prvá polovica filmu samotný teroristický útok a jeho vyšetrovanie ma nebavilo-je tu veľa postáv a je to v tom chaos. Od scény nočnej prestrelky si film získal moju pozornosť, tá je fantastický realisticky natočená. Samotný dodatok bol veľmi dojímavý. ()

curfew77

Dva vrcholné momenty jsou za pět hvězd, přestřelka ve Watertownu a především nečekaná scéna výslechu teroristovy manželky, u které opravdu mrazí. Jenže jinak filmu škodí roztahaný úvod a patetický závěr, švih už má jen procedurální fáze vyšetřování. Soukromé linky řady vedlejších postav úplně zbytečné a stopáž i proto minimálně o dvacet minut (spíš o půl hodiny) přestřelená. Prostříhat, zbavit povinného nánosu sebedojímání a mohlo to být aspoň za čtyři, takhle je to jen trochu unavených 60 %. ()

Mikecat

Pocas filmu trochu sklamanie Mar Walberg tu nevystupuje ako hlavna postava ale akoby radovy poriadkovy policajt dokonca s poraneny kolenom krivka celym filmom jeho dojemny scena s kolegom kde vysvetluje ze nasilim sa nic nezmeni jedine laskou a ako odprosuje svoju drahu so slzami v ociach ze ju zavolal na miesto vybuchu nech mu donesie ortezu a uvedomil si co sa jej moze stat a na zaver absolutne sklamanie ked ako bodka filmu zaznie nafukane americke: len nieco na nas skuste my vam to 5x vratime! Preto take hodnotenie jedno vyznanie si odporuje druhe samozrejme to najhorsie na koniec az si to kazdy zapameta. Inak by to bolo na 4*. ()