Sny, iluze, naděje. O to všechno během pár vteřin připravil Američany v kuchyni hotelu Ambassador Palestinec Sirhan Bishara Sirhan a pro neznalé historie podotýkám, že to nebyl kuchař.. Patriotismus je jako krev. V každém by měl proudit, ale když jej chce člověk ukázat, je vždycky lepší když kape, než stříká. V tomto ohledu Estevezův vysněný projekt nezklamal, nicméně jeho spleť osudů zrcadlící v osobních touhách obyčejných lidí politicko-sociální problémy (dobové i současné) neměla dostatek dechu k nějakému hlubšímu ponoru či plavbě v proudu nestrojených emocí. Bobbyho bych zařadil mezi Redfordovy kousky o křehkých liberálních ideálech, které vždycky hodlá pošlapat nějaký fundamentalista či pravičák z Texasu a jeho přilehlého okolí..(15.1.2016)

Scénář: Emilio Estevez .. Úžasná podívaná. Válka, drogy, rasismus, volby, slibná budoucnost a jedna smrt. Emilio Estevez napsal výbornou mozaiku lidských příběhů na pozadí finiše volební kampaně senátora Robert F. Kennedy v hotelu Ambassador. Musím se přiznat, že mám tohle propracované schéma velmi rád a s přispěním silného tvůrčího potenciálu se často jedná o unikátní díla .. jako třeba tady! Dech beroucí obsazení odvádí patřičné herecké výkony a díky precizní režii vytváří extrémně tklivý divácký zážitek. Dialogy jsou prošpikované nejen politickým podtextem a kritikou válečných aktivit (který lze snadno přenést na dnešní Ameriku, jen se Vietnam zamění za Irák apod.) či rasových nesvárů, ale zejména silnou porcí humorných narážek či nejrůznějších pravdivých parafrází o životě, lásce, stárnutí, svobodě. Závěrečný akt atentátu a následného zmaru s pomyslným střetnutím všech linii, protkaný jedním z proslovů RFK se zaryje hluboko do paměti a mě nezbývá než tiše smeknout před geniálním majstrštykem pana Esteveze. 100%.(8.2.2007)

Říkal jsem si jestli se u tohohle filmu nebudu nudit. Nenudil. Veškeré postavy vystupující ve filmu (jak herecké osobnosti, tak i postavy které ztvárnily) mají něco do sebe. Každá osoba mě něčím zaujala, ať už to byla Demi, Lindsay, Elijah, Anthony, a nespočet dalších. Jednotlivé vztahy (resp. příběhy) dokážou člověka zaujmout. Zajímavý film propletený různými vztahy lidí, které svým způsobem spojuje vztah k Bobbymu. Hodnocení: 75%(16.3.2008)

• Jara.Cimrman.jr

Ve svém volnu neholduji americkému národnímu sportu spočívajícímu v proděravění politiků, nekupuji si letenky ani čestná místa na jejich pohřbech, dějiny udatného amerického národa jsou mi celkem volné a proto zcela nerozumím svému naivnímu přesvědčení. že by mne tento snímek mohl bavit. Nekonečné čekání na osudový výstřel sice trochu zpříjemňovalo promenádování přeplacených hollywoodských star, které patrně chtěly účastí ve filmu vyjádřit své politické přesvědčení, ale pocit z promrhaného času mi asi ještě chvíli vydrží.(14.1.2012)

Američané zapomněli, za co kdysi bojovali. A přitom je to jen pár dekád. Emilio Estevez je si moc dobře vědom nejrůznějších nemocí, které aktuálně sužují náš svět a za pomoci řady hvězd se k celé problematice vyjadřuje velmi důmyslným a citlivým příběhem, který je plný vět, kterým stojí za to naslouchat. Emilio Estevez natočil majstrštyk, který by bylo škoda minout (už pro úchvatný epilog a Demi Moore, která po dlouhých letech podala naprosto perfektní výkon). Snad Bobby pomůže některým připomenout to, za co bychom měli skutečně bojovat...(2.6.2007)

• - Několik scén snímku bylo skutečně natáčených v hotelu Ambassador, kde byl zastřelen Robert F. Kennedy. Filmaři pracovali během demolice staré budovy a křídlo, ve kterém došlo k atentátu, dodnes stojí. (imro)

• - Zatímco všechny postavy hrají herci, scény s Kennedym jsou autentické archivní záběry. (imro)

• - Herečka Helen Hunt dostala scénář den před začátkem natáčení. (imro)