Na staré farmě a hluboko pod obchodním centrem Starcourt číhají podivná překvapení. A Mozkožrout zatím nabírá na síle. (Netflix)

DJ_bart

"Nebudeš mě zpovídat! Dotáhls do mého domu nepřítele stejně nedbale, jako děcko tahá hovno na botě!" __________ Aneb epizoda plná road-tripů, rvaček, přestřelek, výbuchů, sekání, bodání, tahanic, útěků, pátrání, vražd, mysteriózních objevů a pokoření několika multigeneračních překážek. No neber to Horste. ()

Jacinda

Oukeeeej, takže nejsem jediná, kdo viděl ve všech scénách 99% podobnost s Arnieho terminátorem. Z některých úhlů to dokonce vypadalo jako Arnie. Místo rakouského přízvuku ruský, jinak kopie 1:1 Závěr v nemocnici útočí na moje nervy i žalude a scénka s mým oblíbeným podivínem nanejvýš potěšila. ()

Ruut

Terminator není Arnold … Terminátor: The Flayed strikes back. "přestaň na mě mířit ty plešatá americká svině!" - "možná jsem plešatý, ale pouta máš ty, sovětský šmejde!" ()

HellFire

Tajná ruská základna bez kamerového systému plná slepců a ruský Terminátor, který si vždy najde svou oběť bez ohledu na okolnosti? Ne, díky. K tomu přičtěme nehorázně otravnou malou holku, která se chová jako totální spratek a konspirační vyvrhel a velmi průměrná epizoda je na světě. ()

Necrotongue

Děj páté epizody mě fakt bavil a neměl bych problém hodnotit pěti hvězdičkami, jenže mi strašně lezlo na nervy rádoby komické duo James Hopper/ Joyce Byers. Ne, vážně, tady už se s "humorem" tlačí na pilu tak, až mi to dokáže pokazit dojem i z jinak vydařeného dílu. ()

ALIENka_

Skvělá epizoda, která ale postrádá logiku (Rusové maj supertajnou základnu absolutně bez kamer a skoro nechráněnou) a je plná klišé, který mě vyloženě serou (protagonista utíká před záporákem, kterej jde pomalejc než beznohej apod.). Strašně mě sere příběh toho bezzubýho děcka, kterej působí tak strašně nereálně (parta lidí se úplně v pohodě proplíží zalidněnou místností a NIKDO si jich nevšimne, to i hovno vidí líp..). Hodnocení: 4/10 ()

corpsy

Tak sa nám tu ´´Arnie´´ predviedol v plnej svojej kráse a jeho kreácia s kalašnikovom, je majstrovský výkon. Ináč nám to tu trochu hapruje, ale aspoň to nieje Flayed. ()

Trevor

Jonathan, Nancy a kamaráti s El navštívia v nemocnici pani Dahlcortovú aby sa dostali k Billymu, čaká ich však nepríjemné prekvapenie. Šerif spolu s Joyce zajmú ruského chemika a vydajú sa na cestu do Illinois a Dustinovmu týmusa podarí dostať zo skladu v supermarkete. Mierne zlepšenie s trochu trápnym humorom o kapitalizme a komunizme, ale nato sme si už zvykli aj v detských reláciach. Teda bohužiaľ najmä tam. ()

Wiikii

Po tomto díle by do žánru měli opravdu konečně přidat KOMEDIE, protože některé scény jsou opravdu výsměšně směšné. Téměř každá scéna s Hopperem je komicky otravná ("Terminátor", Murray, půjčení si auta, zajatec,atd..) a nezapomeňme na už čtyř člený tým Dustin, Steve, Robin, Erica, kteří se také utápí většinou ve špatné komedii, hlavně postava Erica, ta je pro Stranger Things opravdu zabiják jakékoliv vážnosti, ale nebudeme si nic namlouvat, i ta cesta do hlubin ruské laboratoře nebyla nic úžasného. ... Jediné co bych ještě mohl zmínit je dvojka Nancy a Jonathan, kteří se na konci epizody setkali s přerostlou žvejkačkou v nemocnici, těmto dvoum fandím, tak snad to dají... ()

Lenka.Vilka

I Tarzan, ju Jane, understana? Stopišto, bum! Scooby gang je konečně pohromadě (hotová Nancy Drew), tak teď se jenom spojit s těma v lese (až teď je to Terminátor na 372%, na druhé straně vedeno silně psychopatickým šerifem) a parta ve výtahu na konec světa. Pecka ;) Fakt jsem se bála. V nemocnici to bylo vostrý. ()

Martrix

Konec nechutňárna á la The Blob Chucka Russella z roku 1988, mixnutý s jakoukoliv hnusárnou třeba od Carpentera. Jenže než se k závěru dojde, tak to trošku dře a i když je třeba postava ruského Arnolda vcelku cool, tak se do Stranger Things prostě nehodí stejně, jako celá ta ruská konspirace. Ale nač zbytečně kafrat, buďme rádi za kvalitní seriál, ze kterého je cítit láska ke starým dobrým filmům, na něž najdeme spoustu odkazů a které Duffeři dokázali složit ve funkční celek. ()