První epizoda seriálu divákům představí policistu ÚOOZ Filipa Marvana ve chvíli, kdy se ocitne pod tlakem. Jeho bratr Kryštof se opět dostal do dluhů a vlivný muž Josef Šejba toho využije k nátlaku na Filipa. Nehoda, po níž se Filip v kómatu propadne o třicet let zpátky do svého rodného města na počátku osmdesátých let minulého století, je jen odkladem. Filipovi kolegové už vědí, že přestoupil zákon. S kým se potká Filip ve světě na hranici snu a reality a co z toho mu pomůže vyřešit jeho současný problém? (Česká televize)

Takaru

Ano, uznale pokyvuji hlavou, tady se možná narodilo něco kvalitního, originálního. Už dlouho jsem totiž neměl tak silně rozporuplné pocity při sledování televize. Ta atmosféra je..... Těším se na další díly. Zatím 75%. Po třetím díle zvedám na pět hvězd. Těžko definovatelná, ještě obtížněji zařaditelná záležitost, plná nadsázky, magické atmosféry, vtipných dialogů, fungující chemie mezi postavami, tak trochu originální upřímná karikatura doby předsametové. Společně s hereckými výkony, na hercích je vidět, jak si natáčení užívali, má tohle odvážné dílko šanci zkultovnět. Báječná, neotřelá podivaná, mňammmm......m. "Hoši, tohle se vám povedlo". Pro mě nejlepší český seriálový počin 21. století. ()

tomasfuck

Prozatím tři. Počkám co se vyklube, první díl trochu rozpačitý, ale je první. Zvyknu si na vážného Neužila a Trojana na druhé straně (proti Ve stínu). ()