První epizoda seriálu divákům představí policistu ÚOOZ Filipa Marvana ve chvíli, kdy se ocitne pod tlakem. Jeho bratr Kryštof se opět dostal do dluhů a vlivný muž Josef Šejba toho využije k nátlaku na Filipa. Nehoda, po níž se Filip v kómatu propadne o třicet let zpátky do svého rodného města na počátku osmdesátých let minulého století, je jen odkladem. Filipovi kolegové už vědí, že přestoupil zákon. S kým se potká Filip ve světě na hranici snu a reality a co z toho mu pomůže vyřešit jeho současný problém? (Česká televize)

mh.mail

40% — Po prvním díle to vypadá na one-man-show Ivana Trojana, ostatní zdají se být pouze do počtu, včetně představitele hlavního hrdiny Václava Neužila. Jsem ročník 1970, s tehdejšími policejními složkami jsem sice neměl co do činění, s výjimkou pár „setkání“ s dopraváky, přesto se mi zdá jejich zde ukazovaná svévole a šikana nadsazená a i pro tehdejší dobu nereálná, dala by se ještě pochopit vůči tzv. „nepřátelským živlům“, ale už těžko vůči běžným občanům, lékaře v nemocnicích nevyjímaje. Seriál se asi chce vymezit vůči příliš romantickému pojetí projektu Vyprávěj, tak to zase přehání na druhou stranu, aby se ukázalo, jak byl život v tom minulém režimu nesnesitelný. To je asi náš národní problém, neumíme moc zobrazovat dobu minulého režimu — buď je to přehnaně laskavé anebo přehnaně kritické. Jenže realita byla někde mezi tím. Tak uvidíme, jak se bude seriál vyvíjet dál. ()

inachisio

Skvělý začátek seriálu, který okamžitě vtáhne do děje. Hrdinové jsou od začátku skvělí a okamžitě se do nich zamilujete a samozřejmě budete i velice zvědaví, jak to s nimi dopadne. Vtipné hlášky střílí herci od boku a všechno je tak přesné a skvěle ztvárněné, jak jen může být. ()

DAPDO

Jsem si jistej, že to nebude celkově špatný, ale ten přechod z roku do roku absolutně nevyšel. Marvan to bral tak, jako že se nic nestalo, že je to normální asi probudit se o víc jak třicet let zpátky. ()

Ozzy2

Není to vůbec špatný, fízlové z 80. super, ta jejich arogance a vědomí, že si můžou k lidem beztrestně dovolit, co chtějí vykreslena pravdivě.Kdo pochybuje, nebo dokonce nevěří, tak je zřejmě buď mladej, nebo sklerotickej. Jediné, co mi na úvodním dílu vadilo, že hlavní hrdina, který se probudí v roce 1982 se ani moc nediví a orientuje se, jako by v té době už žil.jenže on se v té době narodil, takže o ní neví vůbec nic, stejně jako většina zdejších uživatelů..ale ono je to možná způsobeno mdlým výkonem V.Neužila ()

ForGump

Sice nepůvodní nápad s cestováním v čase, přičemž by z toho mohlo vzniknout něco jako 11.22.63, ale každopádně s našimi reáliemi ukrutně zábavná mystery detektivka a nehorázně skvěle herecky obsazeno a zahráno - Trojan je geniální, Neužil taktéž, sestava soudruhů fízlů, která je zřejmě trochu zkreslená, protože pochybuji, že tehdejší VB byla takhle poloidiotská, jako Budař nebo náčelník Kopta, který organizuje tzv. Sledovačku Studny Majora Zemana. Každopádně SpH má náběh na seriálovou pecku, i když někoho může urážet, jak se zlehčuje tehdejší realita, tak já se skutečně nenudil, což u naší tvorby... ale to už je ohrané. 80% ()

topi80

Hned mě napadlo, že tohle asi nevymyslel nikdo v České televizi. Nicméně umět vložit do zdařilého zahraničního konceptu šikovně a vtipně naše reálie, to je také kumšt. A řekl bych, že zde se to povedlo. Zvláště když k tomu přidáme i působivou dobovou atmosféru. Úvod se s ničím nezdržoval, takže první díl se vyvaroval obvyklého českého neštvaru, a rovnou nás nekompromisně hodil do děje. Nejprve mi taky dělal potíže toporný výkon  Václava Neužila (připomínal mi praktikanta Hlaváčka z Rozpuštěného a vypuštěného), až v dalším díle jsem jeho nezúčastněnost pochopil. Jediné, co mi vadí, je obsazování Ivana Trojana. Jeho postava je jistě zajímavá (i když absolutně mimo realitu - takhle se řadoví policajti fakt nechovali), ale mně fakt vadí tihle herci, kteří neumí mluvit a člověk musí každou jejich repliku přetočit zpátky a zesílit na pár sekund televizi. ()

nula87

Nápad dobrý, ale ta zápletka, která k překlopení do minulosti vedla, mi přišla zbytečně komplikovaná a umělá. Ale třeba to v dalších dílech začne dávat více smysl. Jinak vykreslení prostředí poctivé, rozehrávka zápletky celkem zajímavá. Uvidíme co dál. 60% ()

fugyx

Cestovanie v čase? Prečo nie?! Teda vlastne sa to odohráva zatiaľčo je v kóme, či? Dobrý nápad s návratom do inej doby, do roku, kedy sa narodil, kde zrejme zostalo niečo v príbehu hlavnej postavy nevypovedané... Podľa rekcie generácie, ktorá tú dobu zažila (ja našťastie nie), je to trochu "presúdruhované" - Kto sa v nemocnici oslovoval súdruh / súdružka? Za minútu ikskrát... Ale nech hodnovernosť dobových reálií hodnotia iní, než ja... Ale musí sa uznať, že Trojan vie aj tú mršku dobre zahrať. ()

AndyDarcia

První epizoda nemastná neslaná, jedna hvězda za vizuální stránku, druhá za Trojana. Jeřábek tu bude asi opět za debila, stejně jako v Raplovi. Dám tom ještě šanci, originální Life on Mars mě bavil. ()

dogrose

Fakt mě štve, že porevoluční kulturní počiny zobrazují život za socialismu strašně schématicky - buď, že všichni jsou děsně pro, nebo děsně proti. Ani tenhle seriál se tomu bohužel nevyhnul. Rok 1982 je sice tři roky před nástupem Gorbačova, ale nejsou to ani 50. léta, ani hluboká normalizace. Takže nástup vesničanů je sci-fi, stejně jako představa, že policajti na potkání kdekoho mlátili, že za každým slovem se říkalo "soudruhu". Na druhou stranu: díl majora Zemana "Studna" byl nesmírně populární a nahrazoval nám neexistující horory. Zatím mi to celé přijde spíš jako drsná komedie, a i když Trojan je tradičně výborný, mohl by se dát prostor i jiným. Navíc mi přijde divné, že si tady u prvního dílu každého nového českého seriálu říkáme "zatím nevím, uvidím dál" - není něco špatně? ()

Alvin

Tohle se mi záhy usadilo na silných 4 hvězdách a první díl tak zpětně taky hodnotím, protože to bylo spíš nepochopení, nebo netrpělivost. Dvojka Trojan-Neužil se hned tak neokouká a řadím jí ke kalibru těžkých sympaťáků typu Bodie&Doyle. Budař je zde v životní roli slizouna a zdatně mu sekundují malej a velkej Šejbič. K tomu brutální hudební 80-kové retro, který mi občas aktivuje nějaké vzpomínky z dětství za socíku. ()

vk252 odpad!

Takovou snůšku nesmyslů jsem snad ještě neviděl. Dorazil mě nástup vesnice (jak za protektorátu) na kontrolu zubů. Ti, co tomu dávají od tří hvězd do pěti, asi tu dobu nezažili, předpokládám, že jim je tak do šestnácti let. A žijí v děcáku, protože by jinak viděli reakce rodičů. Slátanina non plus ultra. ()