První epizoda seriálu divákům představí policistu ÚOOZ Filipa Marvana ve chvíli, kdy se ocitne pod tlakem. Jeho bratr Kryštof se opět dostal do dluhů a vlivný muž Josef Šejba toho využije k nátlaku na Filipa. Nehoda, po níž se Filip v kómatu propadne o třicet let zpátky do svého rodného města na počátku osmdesátých let minulého století, je jen odkladem. Filipovi kolegové už vědí, že přestoupil zákon. S kým se potká Filip ve světě na hranici snu a reality a co z toho mu pomůže vyřešit jeho současný problém? (Česká televize)

stration

Zatím hodnotím velice opatrně. Zápletka vypadá zajímavě, herci v pohodě. Nešvar přehnaného zdůrazňování tehdejších reálií, chování esembáků a celkové vykreslení doby se bohužel nevyhnul ani tomuto seriálu. Na komunismu a socialismu není ani krapet pozitivního, ale lepší je, když si divák udělá obraz sám o tehdejším morálním marasmu, zde je to až moc polopatisticky pojaté. Ale na další díly jsem zvědavý. ()

Chrysopras

V stínu kapradiny spal, snad... Snad se to ještě rozjede, protože námět je velmi vděčný. Protože retro, protože soudruzi, protože muzika etc. Ale zatim to bylo dost průměrný. Mám problém s Neužilem a ani Trojan tu nezáří, jak bych čekal. Aspon sledovačka se povedla :-) ()

rakovnik

Seriál začal celkem pozvolně. Je otázkou, zda se děj pořádně rozjede, ale zatím to byla především show Ivana Trojana. Dobová výprava je slušná, i když na duben byla zřetelně příliš pozdně letní příroda. Osud hlavní postavy a jeho příběh mě zaujal mnohem méně, než současnost esenbáků. Snad bych uvítal komediální retro seriál. Nejhorší je, že jednání postav vyznívá až komicky, byť je chování SNB nelidské. Na další díl se ale těším. Mimochodem, Mirka Spáčilová ohodnotila na idnes díl 65 %, takže se skoro přesně trefila do názoru zdejších diváků. ()

kocik1

Boha jeho, cestování v čase, teď už jen čekám, kdy se tam vyloupne Spadla z oblakov..../ A co se týče osmdesátek, zatím je to povrchní a dost se tlačí na pilu. Jako plus beru vzpomínku na Janu Kratochvílovou. ()

otík

Vcelku tradiční úvod asi do tradičně průměrně natočené detektivní série. No uvidíme, jak to bude dál, ale první díl přinesl vcelku zábavný náhled do života hlavního hrdiny, který jako policista udělá na své kolegy podfuk v rámci pomoci svému bráchovi. A právě v takové chvíli se podivným způsobem "propadne" do roku 1982. Jako příslušník veřejné bezpečnosti je hned zapojen do pracovního procesu tím, že má vypátrat, kdo ho naboural. A jako svého nadřízeného dostane rázného a občas hláškujícího soudruha Ivana Trojana. První díl naznačil, že by seriál mohl zaujmout hlavně obsazením a návratem do osmdesátých let, kdy se s tím chlapi od VB moc nepárali. ()

Sany33

Príbeh: Po šupe od auta sa ocitáme v 80 rokoch a pokračujeme v riešení prípadov. Teraz však nie pre políciu, ale pre VB. Prevedenie: Nemalo to vôbec dobrú štruktúru. Celé to bolo chaotické a aj hlavný hrdina je maximálne vlažný. Nebyť hláškujúceho Trojana asi by som to ani nedopozeral. Pocity: veľmi ma na tento seriál nalákala doba do ktorej sa hlavný hrdina dostáva. Vlastne len za stvárnenie tejto doby aj keď nie moc dotiahnutom do detailov dávam troška vyššie hodnotenie ako som pôvodne zamýšľal. 26% ()

Autogram

Česká televize vymyslela niečo naozaj originálne. Toto sú Prípady 1. oddelenia celkom iného razenia. Filmy s retro atmosférou socializmu sú dnes v kurze, takže prepadnúť sa do roku 82 bol dobrý nápad. Nie veľmi príjemný pre obeť nehody, ale pre diváka áno, zvlášť, keď nastúpi Trojan. Pri jeho vysvetľovaní, ako si podozrivý prerazí nos v sprche, som vybuchoval. –––– Musíš tu buzeraci posílat dál. Jinak se ti usadí v játrech. –––– Chceš mu dát pěstí? Čistě preventivně. ()

rumczeis

Mám z toho takové rozporuplné pocity. Postava Ivana Trojana jako by ztělesňovala všechny ty zlé špatné věci, co jsme kdy o práci VB a STB slyšeli. To ale v podobě jednoho člověka hraničí s groteskním pohledem na celou SNB. Nevěřím tomu, že by se řadový kriminalista v okresním městě mohl chovat a jednat právě jako jeho postava. Na druhou stranu, je evidentní, že se to celé odehrává v hlavě Filipa Marvana, takže to nemusí o realitě nic vypovídat, je to prostě tak jak to vidí Filipovo podvědomí. Uvidíme, jak si povedou další díly, zatím 50 % ()

Gekacuk

Otřesný seriál, který mne kromě titulní písně ničím nepotěšil. Ovšem zaujal mne svou totální neobjektivností. Já jsem asi žil úplně jinde, nebo se tyhle hrůzy odehrávaly jen v Severních Čechách? Trojan snad má hrát normálního policajta-příslušníka VB, ne? Přitom se chová jako totální debil. Rozumím, že je zřejmě třeba přidat špetku nadsázky. Co je ale moc, to je moc. Na potkání mlátí neznámé lidi, každého uráží a ponižuje. Nástup vesničanů na povel je už totálně z jiného světa. Večerní sledovačka měla být humorná? Režisér snad chce divákům vsugerovat, že před 35 lety se tady žilo jako za Heydricha. S tímhle tím zmršeným seriálem byste, páni autoři, měli jít někam.... 10% za Kratochvílku. ()

jefff

Docela zajímavý námět, hodně pěkné reálie i zajímavé herecké obsazení. Snad jen Václav Neužil mi nikdy moc nesedl, ale to je asi můj problém. Přijde mi, že on hrát prostě neumí :-) Naopak Budař, Kopta i Trojan jsou skvělí. ()

klukluka

Při premiéře jsem to poměřoval originálem, což byla chyba (které se ale nedalo nedopouštět, viděl jsem to moc krátce po sobě). Teď se mi to- samo o sobě- líbí podstatně víc. Má to fakt jemnej, inteligentní humor. Má to všechny atributy kvalitní podívané. Je to poctivý, je to chytrý, je to výborný. ()

Nine

Cítila jsem se trochu rozpačitě, když jsem se u některých scén musela smát, obzvlášť když v žánru nečtu 'komediální'... Ale k mínusům to nedávám. Jsem zvědavá, jak se rozjede nejen seriál, ale hlavně Vašek Neužil, protože duo Neužil-Trojan je na divadle vynikající, jen tady první jmenovaný ještě příliš nevynikal... ()

LachtanShows

Mnou přehlížený seriál České televize mě svým pilotem dost zaujal a i když zdejší myšlenka skákání do minulosti není zrovna nikterak nosná, tak doufám, že bude mít v průběhu seriálu nějakou větší hloubku. Obsazení se mi líbí ze všeho nejvíc. ()

MiniMinion

Náhodou, podle mě to neni tak strašný. Trochu mi to připomíná nějakou počítačovou hru, a tahle epizoda by bylo těch prvních 20-30 minut, kde se hráč seznamuje s prostředím a lidmi, učí se základní dovednosti, dostává první úkol a tak. Neužil (ač ho mám rád) mi tady moc nesedí, vážně se spíš hodí na komédie. Za to Trojan a soudruzi mě bavili ohromně, hlavně během sledovačky (Trojan mě tedy bavil neustále). Troška té mysterióznosti není na škodu, v českých krimoškách to moc často nevídáme. Slovy "soudruh" a "kretén" se tenhle díl jen hemží, což nevadí, protože cokoliv, co v tomhle seriálu vyjde z Trojanových úst, je skoro perla. Zatím mě to baví a těšim se na další díly. Čest. ()