Vcelku tradiční úvod asi do tradičně průměrně natočené detektivní série. No uvidíme, jak to bude dál, ale první díl přinesl vcelku zábavný náhled do života hlavního hrdiny, který jako policista udělá na své kolegy podfuk v rámci pomoci svému bráchovi. A právě v takové chvíli se podivným způsobem "propadne" do roku 1982. Jako příslušník veřejné bezpečnosti je hned zapojen do pracovního procesu tím, že má vypátrat, kdo ho naboural. A jako svého nadřízeného dostane rázného a občas hláškujícího soudruha Ivana Trojana. První díl naznačil, že by seriál mohl zaujmout hlavně obsazením a návratem do osmdesátých let, kdy se s tím chlapi od VB moc nepárali.(8.1.2017)

Na to, že jsem dnes zahlédl článek, kde recenzent vychválil seriál a pasoval ho na pravděpodobného krále seriálů roku - jsem byl poměrně zklamán. Václav Neužil mne moc neužil a jeho postava a herectví mne nějak moc nebavilo. Hrál tu spíš Trojan než on. Na soudruhy ze Sboru se však ještě podívám - jak budou mít nějaký normální případ. Za první díl, který mne příliš neoslovil, nedám ani ochlup víc jak 3*.(2.1.2017)

Seriál začal celkem pozvolně. Je otázkou, zda se děj pořádně rozjede, ale zatím to byla především show Ivana Trojana. Dobová výprava je slušná, i když na duben byla zřetelně příliš pozdně letní příroda. Osud hlavní postavy a jeho příběh mě zaujal mnohem méně, než současnost esenbáků. Snad bych uvítal komediální retro seriál. Nejhorší je, že jednání postav vyznívá až komicky, byť je chování SNB nelidské. Na další díl se ale těším. Mimochodem, Mirka Spáčilová ohodnotila na idnes díl 65 %, takže se skoro přesně trefila do názoru zdejších diváků.(2.1.2017)

• mh.mail

40% — Po prvním díle to vypadá na one-man-show Ivana Trojana, ostatní zdají se být pouze do počtu, včetně představitele hlavního hrdiny Václava Neužila. Jsem ročník 1970, s tehdejšími policejními složkami jsem sice neměl co do činění, s výjimkou pár „setkání“ s dopraváky, přesto se mi zdá jejich zde ukazovaná svévole a šikana nadsazená a i pro tehdejší dobu nereálná, dala by se ještě pochopit vůči tzv. „nepřátelským živlům“, ale už těžko vůči běžným občanům, lékaře v nemocnicích nevyjímaje. Seriál se asi chce vymezit vůči příliš romantickému pojetí projektu Vyprávěj, tak to zase přehání na druhou stranu, aby se ukázalo, jak byl život v tom minulém režimu nesnesitelný. To je asi náš národní problém, neumíme moc zobrazovat dobu minulého režimu — buď je to přehnaně laskavé anebo přehnaně kritické. Jenže realita byla někde mezi tím. Tak uvidíme, jak se bude seriál vyvíjet dál.(3.1.2017)

Odkaz na hit Jany Kratochvílovej v názve epizódy, jej úryvok ako hlavná indícia cesty hrdinu do minulosti a herecký výkon pána Trojana zabezpečili prvej časti seriálu isté plusové body. Plus samozrejme ikonické zábery dielu Studna z 30. prípadov majora Zemana. Neviem však či odkazy na normalizačné umelecké hity z rôznych oblastí dokážu potiahnuť celý seriál.(22.1.2017)