Příběh z roku 1898 sleduje britského důstojníka Harryho Favershama (Heath Ledger), který se odmítne postavit do čela svého pluku, když zjistí, že jeho regiment odchází do Súdánu kvůli vojenskému konfliktu s "mohamedánskými fanatiky". Přátelé a snoubenka mu pošlou čtyři bílá pírka, která symbolizují zbabělost. Aby znovu získal ztracenou čest, vydá se v převlečení za Araba do Súdánu, aby se mohl dostat za nepřátelskou linii a sloužit britským silám jako špeh a průzkumník. Když je jeho bývalý pluk napaden, Faversham tajně zachrání životy těm, kteří ho předtím označili za zbabělce. (Cinemax)

eLeR

Toto veru nie je zlý film, len je strašne dlhý a miestami nudný. Stačilo vyhodiť niektoré časti a bol by určite plnotučnejší. A ja osobne by som Hudson vymenila za nejakú inú herečku. ()

ainny

Právě mám puštěný FilmboxHD s "Pírky" a musím se přiznat, že hodnocení dost dobře nechápu a přemýšlím jestli jsem opravdu tak nenáročný divák, když se mi tenhle film líbí. Nezkoumám kameru ani to jestli to režisér mohl natočit líp (to se dá skoro vždycky), ale zajímá mě příběh a i když koukám už po několikáté, tak vždycky najdu detail, který mi dřív unikl. To co je důležité je hrdinství člověka, který nechtěl jít do války, protože se bál, jenže jak se děj odvíjí tak se nakonec stává jejím hrdinou. A ta pírka zbabělosti si vlastně nezasloužil. Za to že je film šmrcnutý ještě romantikou je u mě plus, protože i láska k životu patřila a patří. ()

Crocuta

Standartně natočená dobrodružná podívaná, hvězdička navíc za tematiku povstání Mahdistů a správně naturalisticky pojaté derviše. ()

Ilicka

Já mám Heatha ráda, je mi jedno, jestli ten snímek propadl... Tyhle zvířené písky byly mnohem lepší než ty Saharské(2005) i když se jedná o úplně jiný film. Nevím, co všichni mají proti zvykům staré dobré Anglie. ()

prome

nevim co proti tomu kritici maji me se to libilo a herecke vykony jsou vice mene chvalitebne a pribeh je z dob kdy vlastne zivot je az pod cti a slavou a vsichni vojaci jsou oddani kralovne. ()

seale

Ajaj, ten romantický happyend!? :) A to by až tak nevadilo, ale byl to takový rychlý spád. Možná kdyby tomu tvůrci nechali trochu víc otevřený konec, bylo by to lepší. Jinak hezké, dobrodružné ;). Bavila mě ta scenerie a syrovost. Vykreslili tam hodně dobře utrpení, fyzickou slabost z války a muslimského vězení, atd. Hudba volená citlivě. Podobně jako Tosim, ta převaha negativních ohlasů je mi čudná. ()

MoiJe

Dviham hodnotenie z povodnych 3*, prave to ide v telke a ja to uz x-ty krat so zaujmom sledujem, takze to sakra nieco do seba musi mat! ()

Marek1991

Na tento film sa ťažko aj po rokoch pre mňa zabúda, lebo sa mi páčil a aj po rokoch si myslím, že je skvelý. Vzťahy na starý spôsob, svojské vykladanie si hrdinstva, anglikánska cirkev, pre mňa sekta, ktorá nabádala na boj za britské impérium, spôsoby boja a história celkovo v tomto filme ma zaujala. Pre mňa zaujímavé aj z hľadiska lásky, obetovaní sa, hľadaní sa, odmietnutí zla do istej miery, ja mám tento film skrátka rád, len ten dej mohol byť troška iný, niečím ozvláštnený. ()

curunir

O tomto filme bolo už popísané veľa, preto iba porovnám svoje názory s tým, čo povedali iní. Herecké výkony sú naozaj nezaujímavé, najlepším mi prišiel Djimon Hounsou, no i ten je vyložene priemerný. Kamera vyčarí niekoľko zaujímavých momentov, ale v globále sa z nej naozaj mohlo vyťažiť viac, najmä v nasnímaní púštnych scenérií, ktoré sú väčšinou akési nemastné-neslané a chýba im určitá veľkoleposť (ako bolo povedané na margo ,,Lawrenca z Arábie"). Častému porovnávaniu práve s ,,Lawrencom" inak nerozumiem. Oba filmy majú príbuzný iba námet púšte, aj tie sú na iných kontinentoch, preto považujem akékoľvek porovnávanie za prehnané a najviacej sa hodí akurát s Van Dammeovým ,,Legionárom". Jediný výraznejšie plus ,,Štyroch pierok" vidím v dynamickom strihu, hoci i ten sa do niektorých kľudnejších scén skôr nehodí. Tu toľko ospevovaná bitka v púšti je podľa mňa skôr lepšie nakrútená a po nej nastupujú už iba čoraz nudnejšie a patetickej scény s ktorými som mal počas sledovania vážne problémy dopozerať ich. Škoda, pretože prvých 20 minút sa to vyvíjalo veľmi sľubne v nadpriemernom hodnotení, väčšinový ostatok je však za slabšie 3*, alebo veľmi dobré 2*. ()

Wysch

Ano. Je to suché a fádní a prvoplánové. Ano, všichni jsme tu velcí scénáristé a dramaturgové, všichni jsme tu taky velcí herci a režiséři, všichni jsme ti správní kameramani, střihači a tak dále a tak dále. A právě proto se nám to nelíbí. [DVD] ()

mustafa

Nevím, buď jsem divný nebo labilní, ale ten film se mi zkrátka líbil. Vůbec jsem se u něj nenudil. Námět mladého vojáka, který se zkrátka bojí jít do války se mi líbil a dle mého jsou zde skvěle vykresleny jeho myšlenky a činy. Je celkem logické, že se chtěl očistit a poukázat na to, že není zbabělec. Neváhám říci, že za Lawrencem z Arábie tento film moc nezaostává.. Vyvrcholením celého filmu byl kráskný souboj mezi Ledgerem a "zlým" černým trýznitelem... Já jsem od tohoto filmu vůbec nic neočekával, ale výsledkem jsem byl nadmíru potěšen. Celkové hodnocení vidím mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.. ()

Davson odpad!

Z nějakého neznámého důvodu jsem měl nutkání dát 1*. Ještě, že jsem se svým hodnocením nepospíchal a v klidu jsem nad tímto dílkem popřemýšlel - a nemohl jsem přijít na žádný důvod hodnotiti 1*. A proč tedy hodnotím tak jak hodnotím? Protože Čtyři pírka je neuvěřitelný omyl a naprosto podělaný pokus o velkofilm. Co určitě praští do očí je totálně zmatený děj, který neustále (ale opravdu furt) přešlapuje sem a tam. Scénarista se pokoušel do toho narvat všechno a výsledkem je, že se vše neustále zásadně mění. To samé platí i charakterech postav, kteří mění svoje názory a činy pomalu každých 5 minut. Korunu pak nasazuje děsně otřesný slaďák na konci, při kterém už divák vyloženě trpí a který ubírá snímku jakoukoli naději před odpadem. ()

Orlau32

Film je jedním z mnoha natočených remaku. Mě se však zdá nejlepší po známém filmu režiséra Zoltana KORDY z r. 1939 (Čtyři péra). Heath LEDGER v hlavní roli nepředvedl bůhví co, ale nebyl špatný. Nudná se mi zdála Kate HUDSON, která se tvářila furt stejně (jestli měla radost nebo lítost). Jinak se mi film líbil a režisér Shekhar KAPUR vylíčil hlavně perfektně odpor ke kolonialismu a jeho válečných důsledcích. ()

fragre

Ano, ta základní zápletka snad nepůsobí zcela pravděpodobně (ale možná jen nám a dnes), ale jinak je to krásný, dobrodružný snímek, odkazující na klasiku jako Chartům atd. Jinak jsou zde nádherné přírodní záběry, zdařilé bojové scény, barvité kostýmy. Já jsem rád, když vidím takový "klasický" příběh, který by mohl napsat i Rudyard Kipling. Po opětovném shlédnutí jsem přidal *. ()

blackrain

Čest a slává měla větší hodnotu než lidský život. Podle většiny hodnocení zjišťuju, že jsme asi všichni koukali na úplně jiný film. Ale co člověk, to názor. Takže to respektuju. ()

Královna Alžběta jako trilogie?

Královna Alžběta jako trilogie?

25.07.2007