Blok 99

• USA Brawl in Cell Block 99 (více)

Když bývalý boxer (Vince Vaughn) přijde o zaměstnání a stojí před rozpadem manželství, rozhodne se přijmout práci drogového kurýra v naději, že se štěstí obrátí na jeho stranu a on konečně zabezpečí svou ženu Lauren (Jennifer Carpenter). Právě ve chvíli, kdy se mu začíná dařit, končí za mřížemi, kde bude muset učinit řadu děsivých a zoufalých rozhodnutí, aby ochránil své nejbližší. Zatlačen do kouta má jedinou šanci: probít se vězením jako nelítostným bojištěm nejnebezpečnějšího bloku ze všech – Bloku 99. (Bontonfilm)

Felix22

Jestli byli Kosti a skalp brutální a nekompromisní, tady to Zahler posouvá o třídu dál. A je to typicky zahlerovské: pomalý rozjezd, propracované dialogy a pomalejší tempo, přesto se to v určitém bodu rozjede a nezadržitělně to žene Vince Vaughna ke svému cíli. ()

daleba

Je to spíš jen za tři, ale Don Johnson a Udo Kier jsou tam boží, tak každej ještě půlhvězdičkou přispěl. ()

fooggyy7 odpad!

Film o debilovi s křížem na hlavě. Asi katolík. Vyhodili ho ze semináře. Ale jsou tu lidi, kterým se to líbí ()

F2003F

Brutálny nářez, kvôli ktorému je to pravdepodobne vysoko hodnotené. Tiež som tu mal unesený po prvom plný lebo sa mi to dostalo pod kožu nehorázne, lenže pri druhom som si uvedomil hlboké nedostatky tohoto pokusu o (ne)samoúčelnú brutalitu s eleganciou. Nazvať to životnou úlohou Vaughna lebo sa prvý krát ukázal v tejto polohe by som sa neunáhlil keďže sa tu toho moc nenahral a ani nemohol keď to nebolo natoľko napísané. Okrem iného táto vyvraždovačka tápa na tupých uzloch hodných maximálne pásového kriminálneho seriálu a to najmä časť nechať sa nelogicky chytiť do väzby alebo zistenie partnerkinej nevery. Nemá to atmosféru (až posledná polhodina) ani správne údery na city. Avšak 2 hodiny odbíjali svižným tempom, tým pádom sa to na obraze nevlieklo, dokonca vzbudzovalo pocit, že je toho miestami veľa naraz. Ako celok dobrý thriller a zároveň výborný príklad toho ako dokáže film ohromeného diváka uniesť neočakávaným zvratom v deji. ()

Mukade

EPIC O.O . . . . . . . . "It's lamentable, that she didn't have smart parents." - Pravda... ......... (2.videné 30.9.'20) ................... 5.11.'23: náhodne som si uvedomil, pochopil (pri spomienke na ten film) novú "deep" vec (že vedel what's inevitable...) a idem si ho pozreť znova, ofc. ()

WugWugs

Neartový Oldboy. Prekvapivo fungujúci priamočiary drsňák tvrdej školy. Skoro neprirovnateľný. Film, ktorý funguje presne ako funguje jeho hlavná postava - aj keď pôsobí jednoducho, ťažko sa popisuje; lenže nakoniec dostaneš viac, ako by si kedy mohol od niečoho/niekoho takého očakávať. A to gumové gore podčiarkuje, vmieta a zadupáva do tváre, že o dokonalosť v brutálnej zábave vôbec nejde. 4.5 ()

Mark1983

Teda tohle na klasický akční thriller rozhodně nevypadalo, spíš na temný thriller s hororovými prvky, i když film začíná spíš jako krimi drama, ale režisér westernového hororu si, co se brutality týče fakt zase pohrál. A i když to většina ví, přesto jsem nucen to říct. Slovo horor pochází z anglického slova horror, což znamená hrůza. A v tomto v uvozovkách akčním thrilleru bylo nakonec tolik hrůzy až to místy nadzvedlo i mě, beze srandy. Takže kdyby byl film kategorizován jako hororový thriller s krimi prvky, bylo by to výstižnější. ()

GemBirD

Zacalo to velmi nadejne a do momentu prveho skratu (postrielanie mexicanov) hlavnej postavy to malo celkom grady a spravnu atmosferu, ale potom nastava jeden WTF moment za druhym. Ako nehnavajte sa namna, ale ak niekomu staci ku stastiu nerealne bitky a nasilie ala filmove braky 80 rokov (Vaugh ma asi namiesto ruk kladiva, bo ruky lame lahsie jak sparatka) tak dakujem pekne. Za pozornost stoji akurat tak prva tretina filmu a skvele hrajuci Vaughn a Johnson, inak skoda casu. ()

SkeeveTulp

Zajímavé, ale mohlo to být mnohem lepší, kdyby si trochu pohráli se scénářem, který je velmi jednoduchý, a při bližším pohledu má velké mezery v logice. Pomalým tempem a větší porcí brutality, která je ale místy až úsměvná, to moc nezamaskovali. Škoda. ()

Mejkby

Bone Tomahawk byl už trochu moc, ale tohle se povedlo. "Béčkový" brutalitky s figurínama jsem si obzvlášť vychutnal. S vyholenou hlavou a vytetovanym křížem působí Vince fakt ultrapřísně!! A ten vůl s nim chtěl boxovat:) ()

Thug_Leo

Až do dnešního dne jsem nikdy neměl rád superhrdiny. Nyní můje oblíbená postavička je Brad, vlastně Bradley Thomas ;-) Žádné dvojité otočky s kopem, žádné kung fu, žádné zbraně mimo 6kulek, jen skromný, rozumný ex boxer co miluje svoji ženu. good old fashioned ultraviolence 5* ()

V.O.Z.

Keatonovi to vyšlo, McConaughey to taky zmákl, taksi Vincek asi řekl, proč nemůžu i já být na stará kolena herec. Oholil hlavu, nahodil výraz po lobotomii a šel dělat to umění. Smolíček pro něj, že si vybral příběh který má k realitě asi tak blízko, jak fakulta filozofie ke vzdělání. ()

RavenSpector

Lehce úchylné a hodně nudné psycho z basy. Podle hodnocení jsem čekal trochu víc, ale moje chyba. Už Tomahawk mě měl varovat, že půjde o pičovinu ()

Ivuska71

No nekecej. Ještě teď jsem se z toho nevzpamatovala. Začátek - nuda. Už jsem si říkala, na co to vlastně koukám a proč. OK, ale i ta nuda nebyla tak úplně nuda. Prostě běžná činnost drogového dealera. Ale pak ten sešup, to jsem nestačila koukat. Ještě teď to se mnou pěkně mává! ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů