V newyorském podsvětí se schyluje ke střetu gigantických rozměrů. Armáda čítající sto tisíc bojovníků pětinásobně převyšuje počet policistů. Tenhle dav dnes v noci půjde po Válečnících – pouličním gangu neprávem obviněném ze smrti vůdce konkurenční bandy. Dynamický dobrodružný příběh ze současnosti se odehrává ve světle nočních neonů a jeho protagonisté jsou součástí subkultury pouličních gangů. Válka mezi nimi zuří od Coney Islandu, přes Manhattan až po Bronx. Warriors bojují o život, snaží se přežít v džungli velkoměsta a pomalu zjišťují význam slova oddanost. (oficiální text distributora)

Eldrick

Řidké jak ranní hovno po kalbě. Čím si tenhle film zasloužil svou kultovnost kromě stylizace? Vždyť to dneska působí jak parodie na gangy. ()

kapsomut

No řekněme, že to bylo zajímavé. Čekal jsem od toho víc, ale i tak to dopadlo celkem dobře a proto, že podobných filmů je minimum tak ještě zvětšuji hodnocení. ()

OG_Swifty

Ač přes svůj věk už tolik film neohromí, ve své době to byla určitě špička. Dnes mi přijde, že spousta scén je natahovaná různými pohledy a záběry, přičemž to ale nedokáže naladit tu atmosféru tísně. Také masky jsou slabší, ale opět to je pouze tou dobou a dnes by už gangy vypadaly mnohem strašidelněji.. Co se mi líbilo bylo herecké obsazení a poměrně rychlá likvidace Ajaxe, který mě sral, rvačka na toaletách (naopak Baseball Furies celkem fail), mejdan u Lizzies a samozřejmě DJka. Velké plus je taky soundtrack, který se na rozdíl od filmu neztratí ani dnes. ()

BoredSeal

Díky kvalitnímu BluRay remasteru vizuálně zajímavý film (v ulicích vintage New York City) včetně inovativního komiksového prvku. Ale jinak je to strašlivý cringe, příšerní herci, definice toho, jak působit drsně, už se od 1979 hodně změnila a když celá ta horda lidí podivně namóděných drsně háže mezi sebou obvinění typu "Nechtěl ses s ní dneska vyspat? Jseš faggot?", je těžké odolat výbuchům smíchu, zvlášť když by tehdejší  kožeňácká/motorkářská párty působila do rolí gangsterů mnohem vhodněji. ()

shyster

Jedná se o klasické béčko (i když jsem si nejdřív myslel, že jde o nějakou 4% agitku, přeci jen je to film o chlapech svlečených do půl těla s šílenými kostýmy), které je doprovázeno kvalitní hudbou, šílenou výpravou a správnou atmosférou. Jenže samotný děj mě už tak neuchvátil, tak jako u Šíleného Maxe či jiných béček. ()

cubajz

s přihlédnutím ke stáří filmu pecka jak kráva! Nejvíc mě dostávali přechody obrazu do komixové malby a nazpátek, to byl pěkně vizionářský počin! Nápadů je tu hromada, třeba DJka vtipně komentující celý hon nebo díky různým oblečkům snadno rozpoznatelní příslušníci gangů - určitě zasloužená kultovka, která v dnešní době snesla víc krve a míň trvalé a synťáků:). ()

C0r0ner

Tak já čekal řežbu jako Přepadení 13. okrsku od Carpentera a dočkal jsem se akorát bandy směšných blbečků zdrhajících před několika dalšími bandami ještě směšnějších blbečků, kde největší obraz násilí je roztržený ret. Slabota. 30% ()

Juto

Ktokoľvek, kto očakáva odvážny realizmus, bude sklamaný, pretože režisér Hill ponúka niečo lepšie: v noci natáča výhradne na newyorských lokalitách. Mesto premenil na fantazmagorický labyrint podivných kmeňov vo fantastických šatách a mejkape. Výborné na miešal ironického humoru s dobrou hudbou. 7/10 ()

zette

Dobre a dynamicky natocene, ma to dobrou atmosferu. Ale dejove me to nebavilo, jednotlive postavy i cele gangy mi byly lhostejne. ()

majo25

Takto si filmári predstavujú gang/gangy, nie že takto naozaj aj vyzerajú či nebodaj sa aj správajú. Jednoducho kožená vesta na holom tele, tisíc príveskov a početné bitky - to ako fakt ma týmto chceli presvedčiť? Okrem toho, že necháva film diváka v strehu, vidím na ňom iba nedostatky, logické prvky predovšetkým. ()

KatanaCZ

V zásadě průměrný film, který jsem však hrdým majitelem originálního námětu a slušné atmosféry. Na tehdejší poměry celkem dobré akční scény. Dialogy někdy trochu slabší, ale s ohledem na stáří filmu je tento snímek unikátní. ()

okkac

Skvělý námět, dobrá atmosféra špinavého New Yorku s pozdním sedmdesátkovým stylem a přichazejícími osmdesátkami. Pohodový písničkový soundtrack a syntezátorový orchestrální, který mi mírně, spolu s filmem jako celek, připomínal Carpenterovo Assault On Precinct 13. Což nám dává béčko jehož kultovní status naprosto chápu. Od nejvyššího hodnocení mi brání některé nelogické věci (Proč jezdí metrem a neukradnou si sakra auto? Proč se nezamaskujou jako civilisti? Proč někdy dělají taková blbá rozhodnutí?), nad které se člověk musí přenést. Jinak ty komiksové přechody musely být do filmu přidělány mnohem později, protože jsou na dobu vzniku snímku až moc dokonalé. 8/10 ()

t_gon

Vskutku parádní snímek, co se akce a násilí týče. Vidět todle v dobách dřívějších, jistě by se mé hodnocení zvedlo k prospěchu. Takhle se na tom však podepsal zub času, který ovšem nemůže snímku upřít nepopsatelnou atmosféru 80.let se vším co k tomu v US patří (stylové Gangy, jejich barvy, hadry, šílené afra a pod...). Takže odškrtnu tupé dialogy a chování mnoha postav (ať již hlavních Warriors či členů znepřátelených gangů (na jejichž vizáži a prezentaci se štáb skutečně pěkně vyřádil)) a zůstane syrově podaný únik zoufalých gangsterů na své území, dlážděný mnoha bitkami a pěknou dobovou muzikou...U mě si Warrioři "vymlátili" lepší průměr!!! ()

neoBlast

Nad městem se snáší černočerná noc, počmárané zdi a špinavé ulice se znovu pod umělým osvětlením zjevují a nadzemka nepříjemně prodlužuje vlakové intervaly. Každého střízlivého člověka zajímá jenom fakt, jak se sakra co nejrychleji dostat pryč. Přes den přeplněné ulice se bleskurychle vylidňují a vytvářejí dospělácká hřiště, které jsou jak stvořená k brutálním hrátkám nejrůznějšího póvlu z těch nejzaplivanějších ulic. Sexy hlas z rádia pouštějíc jeden hit za druhým skrývá nenávist za láskyplnými slovy a vzduch je v tomhle koutu světa nasáklý čerstvou krví. Noční New York není vážně vhodné místo ke hraní... 90 % ()

noriaki

Atmosférický trash, který se už kvůli svojí vizuální stylizaci nevyhnutelně musel stát kultem a pro mě nejlepší Walter Hill. Ten nikdy nepatřil do hollywoodské první ligy. Jeho talent leží úplně někde jinde. Málokdo dokáže natočit plytký brak tak stylově, jako on. The Warriors jsou dost možná nejlepším zástupcem tohoto subžánru. Tohle jsou sedmdesátky ve celé svojí kráse. Drsné, syrové, podivně hravé a zároveň neskutečně realistické a přímočaré. Urban-survival ještě nikdy nebyl tak zábavný, jako tady. ()

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012

Tony Scott chce opravdové gangstery

Tony Scott chce opravdové gangstery

07.06.2009

Kam? K sobě domů asi ne. Ale do svého remaku drsňárny Waltera Hilla The Warriors rozhodně ano. Na filmu už prý intenzivně pracuje a v rámci příprav se osobně setkal s představiteli všech… (více)

Válečníci Tonyho Scotta

Válečníci Tonyho Scotta

16.10.2005

Režisér Tony Scott ještě ani nevypustil do světa svůj drsný thriller o lovkyni lidí Domino a už vede řeči o své dalším projektu. Bude jím předělávka klasické pouliční gangsterky The Warriors režiséra… (více)