Nezapomenutelné mistrovské dílo Ptáci jsou jedním z nejděsivějších filmů mistra napětí Alfreda Hitchcocka. Když přijíždí krásná blondýnka Melanie Danielsová (Tippi Hedren) do Bodega Bay za svým čerstvě vystudovaným přítelem Mitchem Brennerem (Rod Taylor), je nečekaně napadena rackem. Najednou do města vletí tisíce ptáků a místní obyvatelé se stanou terčem jejich šílených útoků. Brzy se ústřední postavy nejděsivějšího filmu o přírodní katastrofě, který kdy byl v Hollywoodu natočen, Melanie i Mitch, ocitnou uprostřed smrtelného souboje s nezastavitelnou a nevysvětlitelnou sílou. (Magic Box)

anyonecek

Od Hitchcocka bych čekal lepší snímek a tohle se dle mého názoru moc nevydařilo, na to že je to horor mi to do tohoto žánru vůbec nesedí. Ptáci asi nemohou být natolik strašliví, aby naháněli hrůzu ve filmu a nebo se to nepovedlo jen tu. ()

donnovann

Scéna, kdy se na dětském hřišti sjednocují ptáci je ukázkou mistrovské režie. Po Psychu Alfreda nejlepší režijní počin. ()

Guran

Legendární film od legendárního režiséra a zakladatele hororu Alfreda Hitchcocka. Chtěl jsem okusit jeho medicínu a shlédnout tento kulturní horor. bohužel, já ho za legendární či kulturní považovat nemohu. Samozřejmě, že beru v úvahu dobu vzniku, čili za filmové triky logicky nestrhávám body. Na tu dobu je to z hlediska trikové stránky dobře udělaný, bohužel to samé se nedá říct o celém filmu. Příběh je hrozně jednoduchý a hodně protažený. Začátek až nudně zdlouhavý. Postavy jsou necharizmatické, nezajímavé. Dlouho čekáte, až se ve filmu objeví jmenovci. První útok ptáka spatříte až po několika desítek minutách. Celý snímek je vlastně jenom o kecání a nic nedělání. Kromě útoků ptáků, které ve filmu jsou minimálně se v celém příběhu vůbec nic neděje. Škoda, myslel jsem, že mě Hitchcock upoutá do křesla, ale nestalo se. ()

kubilov

Tak tohle byl vážně průser. Nedokážu si vůbec představit, jaké mohly být reakce diváků na Ptáky v šedesátých letech, jen vím, že na rozdíl od jiných Hitchcocků, které by se dodnes mohly promítat v IMAXech, by Ptáci děsivě pohořeli. Podruhé (a snad i naposledy) se setkávám s jakousi Hitchcockovou "náhradou" za Grace Kelly - Tippy Hedren, která se rázem přesouvá do mé top 10 nejotravnějších a nejnenáviděnějších herců. Herecky jde ale o průser celkově, nejen u Hedren. Chápu, že dělat něco jako horor v době, kdy nebylo v módě horory dělat, muselo být těžké, z dnešního pohledu však jde o totálně otravný a nezáživný film a jeden z nejhorších Hitchcocků. ()

adamix

Vtáci sú dosť zaujímavý triler na spôsob hororu s vynikajúcou hitchcockovskou atmosférou. Postavy sú celkom fajn a prostredie je veľmi krásne. A ani tie ,, vtáčie útoky nie sú zlé. Jedine, čo ma sklamalo je neuspokojivý záver. Ako ten útok na zabárikádovaný dom je slušný, ale čo potom ? A tie vtáčiky skryté na povale nestačili. Záver mohol Alfred viac vykresliť. A malá Kathy je až moc neznesiteľne hysterická. Ale ako film je celkovo dobrý, no ako vravím, nebiť toho nedostačujúceho záveru, dám o hviezdičku viac. Dávam 4* a 80%. ()

SAINTS

Skoda prvej polovici filmu ktora skôr pripominala romanticky film ako horor.Naštastie sa to všetko zmenilo v druhej polke ktora bola ovela lepšia.A ako začali pribudat utoky vtakov,začal na kvalite naberat aj film. ()

PlayEasy

Po prvním zhlédnutí jsme sice byli spokojeni, ale chybělo nám nějaké závěrečné rozuzlení. Napodruhé už nám to je úplně jedno a naplno si užíváme dokonalou atmosféru tohohle poprvávu ikonického hororu, se skvělými triky, obsazením a mistrovskou závěrečnou scénou v domě. A ačkoliv na ta nejlepší Hitchova díla to stále nemá, plný počet je rozhodně na místě! 90% ()

peeteno78

Hitchcock věděl jak natočit napínavé horory. Alespoň na svou dobu. Dnes patří Ptáci ke kultovním filmům kinematografie minulého století a podle mě právem. Herecké výkony sice dle mého názoru nebyly nejdokonalejší, ale na celkovém dojmu z filmu to neubírá ani špetku... ()

Blazkowicz

Na mě už moc staré. Než se tam objevili ptáci tak jsem byl ochotný uvažovat i o třech hvězdách. Vycpaní ptáci kteří létají na provázku už dnes nikoho nevystraší a zvuky ptáků zní jak pokazený kazeťák u nás doma v posilovně. Nevím proč, ale když poprvé zaútočil pták na tom člunu, tak se mi vybavila bába z metra: "Ta kurva mě napadla!" 2* ()

PlysovyMacko

Ludsky pribeh zacina ako moc nezazivna vztahova konverzacka, kde to medzi hlavnymi hrdinami iskri. Potom vtakom prepne a zacnu agresivne utocit na ludi. Tie sceny su skvele, rovnako ako zlovestne zabery na vtakov pokojne sediacich na konaroch, cakajucich na dalsi utok. Dal sa z toho vytrieskat este vacsi horor, mozno pouzitim zlovestnejsej hudby. Dovod utoku sa poriadne nedozvieme, len je naznacene, ze je to prirodny ukaz. Az tak ma to nevydesilo, aj ked vyklovane oci tiez neboli prijemne. ()

hrumsrt

Hitchcock? Po výborném Psychu jsem si řekl, že by i ti Ptáci, o kterých už jsem slyšel několikrát, mohli stát za to.. O to větší zklamání to pro mě je. Bohužel po většinu snímku nuda, pořád jsem si říkal, tak co ti opeření darebáci provedou? A ono v podstatě nic moc. Působí to na mě hrozně staře a vůbec se tam nikdo neumí odvázat, takže je to až klinicky utažené. Absurdní téma, opravdu nic moc vizuál. Moc by mě zajímalo, jak by to vypadalo v černobílém provedení.. 40% ()

lektvar

Chcela by som to vidieť s tými mechanickými vtákmi. Sakra prečo Spielberg neposlal na hercov skutočného žraloka?! ()

moviepill

Filmy Alfreda Hitchcocka sú pre mňa nadčasové. Brilantne vygradované napätie, efekty ani po 47 rokoch nie sú smiešne. Za veľmi prínosný fakt považujem aj to, že sa nedozvieme, prečo operenci na ľudí útočia. Možno v tom vidieť ekologický odkaz, možno... Napriek takmer dvojhodinovej stopáži film nenudí. Skrátka, Alfred Hitchcock bol pán umelec! ()

Cechyno4

Paráda. Mr. Alfred Hitchcock a jeho mistrovské dílo. Jen škoda, že jej chce někdo napodobovat s remakem, tohle nejde napodobit. Originál je originál ! ()

sunjata

Horory, tak jak se točily v 60. a 70. letech, by u dnešního diváka už asi neuspěly. Žádný režisér by si dnes nedovolil více jak polovinu filmu připravovat půdu a nechávat děj gradovat tak pozvolna. Snad je to ale škoda, že dnes se už v tomto žánru takřka nedává prostor vztahovým záležitostem mezi postavami. V tomto filmu je navazování vztahů mezi postavami přinejmenším tak důležité, jako samotný ptačí masakr. Na filmu je ale nejvíce dráždivá ta představa, co by se dělo, kdyby se nějaká, libovolná, část našeho světa zbláznila a řekla si, že člověka už bylo dost a je potřeba ho vymazat z povrchu zemského. Ta otázka "proč?", kterou si kladou některé postavy z toho filmového příběhu, tu zůstává ovšem krásně nezodpovězená. ()

Formanovec

Zatím to nejlepší, co jsem od Hitchcocka viděl a zatím jedinný film od něj, který ve mě vzbuzoval silné emoce, ať už to byl strach nebo naprostá bezmoc... velice dobrý film. ()

Darkslider

Vše za mě napsal Superpero. Nevěřím, že jsem ale natolik zkažený novodobými horrory, abych nedoceňoval kvality tohoto filmu...ale Ptáci mě prostě zklamali. ()

elanista1

Neviem aky bol zamer vtakov, ale mam silny pocit, ze zaverecna veta "Mitch, smiem vziat vtakov lasky? Ti nikomu nic nespravili" silne suvisi s pointou filmu. Miestami naozaj neskutocna atmosfera, ved pohlad na vtakov sediacich na elektrickom rozvode pocas mesacneho splnu, ci pomaly sa usadajuce vtaky na detske hojdacky za chrbtom mimochodom mimoriadne krasnej Tippi Hedren, ci zaverecnych pat minut, boli naozaj momenty kde sa mi zrychloval tep. Pekna praca s postavami, a s atmosferou, objektivne to mame za 4, len skoda naozaj debilnych momentov, musim to tak povedat, kde to pan Hitchcock riadne prehnal, myslim velmi hlupe spravanie sa ludi v krizovej situacii, alebo neprimerane dosledky vyvodene z niektorych scen. Ale to sa mi lahko hovori co? P.S.: Neviem preco mi vobec nevadi zaver, ktory si treba domysliet, mozno to ma vacsiu stavu ako keby sme mali byt na konci svedkami kto, preco a naco. Dnes sa uz naozaj netocia taketo filmy. ()

Alfieho Ptáci po bayovsku?

Alfieho Ptáci po bayovsku?

19.10.2006

Ptačí zob

Ptačí zob

06.07.2006

Remake Vtákov!

Remake Vtákov!

27.04.2005

Nesmrteľný hororový príbeh o agresívnych vtákoch terorizujúcich malé mestečko a jeho obyvateľov dostane nový kabát. Štúdio Universal Pictures totiž pripravuje remake klasiky VTÁCI od majstra filmovej… (více)