poster

Příběh pana Beana (TV film)

 • Velká Británie

  The Story of Bean

Dokumentární

Velká Británie, 1997, 49 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (39)

 • Tosim
  *****

  Ten, kdo si naivně myslel, že Rowan Atkinson je nějaký blbec, bude asi šeredně zklamán :-)(24.5.2003)

 • Matty
  ****

  O tom, že Atkinson je v reálu úplně jinou osobou než Mr. Bean, jsem již četl, ale vidět a slyšet jeho mimořádně kultivovaný projev bylo jako spatřit UFO. Zhruba takhle si představuji vzorového absolventa Oxfordu. Tento ze sebe narozdíl od jiných dělá za plného vědomí prvojakostního trotla. Také zbytek je velmi zajímavý, obzvlášť přiblížení procesu tvorby některých scének, akorát jsem po lehkém zkritizování Atkinsonovy sebestřednosti (nejspíš je k tomu svým talentem předurčen) čekal i rýpnutí do nikterak vydařeného celovečeráku. Nekonalo se.(25.3.2009)

 • Oskar
  *****

  Opravdu zajímavý dokument, který popisuje nejen to, jak Bean vznikl, ale především jaká hodinářská práce se skrývá za každým jednotlivým skečem.(20.2.2003)

 • B!shop
  *****

  Naprosto perfektni 50 minutovej dokument, kde je skvele ukazano, jak se Atkinson postupne propracoval k Beanovy a neni zde nouze o ukazky z divadelnich predstaveni, nazory ruznejch hercu vcetne jeho ucitele, zabery mladyho Atkinsona a ukazky z Cerny zmije a Beana atd. To vse komentovany Atkinsonovo manzelkou a doplneny spoustou zaberu z nataceni a zkousek a rozhovoru. Takze informativni a zaroven zabavnej dokument.(26.6.2007)

 • Kulmon
  ****

  Kdo čekal, že to bude o Beanovi, byl možná trochu zklamán (překvapen?). Je to příběh Rowana Atkinsona, který se proslavil Černouzmijí ještě před Mr. Beanem a i na Blackadder dojde.(3.3.2011)

 • igi B.
  *****

  Co naděláme. Mr. Atkinsonem se nedá nic pokazit. Dobrý dokument o geniální figuře světové grotesky. Poučte se... :-)(9.10.2005)

 • Aluska88
  ****

  Diváci legendárních kousků pana Beana si jej snad ani nedokážou představit bez jeho typických, gumových a šklebivých grimas a úsměvu na tváři. Proto bude možná pro spoustu překvapením samotná osobnost Rowana Atkinsona. Snažím se, ucelit si dojmy z jeho vystupování v tomto dokumentu. Přemýšlím, ale nenacházím v jeho prezentaci jediné místo, kde by se, byť je trochu pousmál:) Zapůsobilo to na mě poněkud zvláštně. Tak vážnou tvář jsem od představitele, snad nejznámější postavy anglického humoru, vůbec nečekala:)(30.8.2011)

 • D.Moore
  *****

  Velmi příjemný a bohatý dokument - vůbec nevadilo, že jsem většinu z něj už četl nebo viděl jindy a jinde, protože oslav tak geniálního komika není nikdy dost.(6.4.2017)

 • Aky
  *****

  Nesmírně zajímavý dokument dávající nahlédnout do kuchyně humoru R. Atkinsona a ukazující, že lehkost jakou jeho gagy působí navenek je těžce vydobyta.(31.8.2011)

 • nascendi

  Robiť humor, to nie je žiadna sranda. A v tomto dokumente to zábery z prípravy nakrúcania nepochybne dokazujú. Rowan Atkinson sa svojim 14 skečmi dostal na vrchol mojich obľúbených súčasných komikov. S celovečernými filmami to už bolo oveľa horšie, ale moju obľubu to neohrozilo. Dokument je dobre skoncipovaný a jediné čo mi trochu prekážalo bol dabing jeho scénok, pretože jeho postavu dotvára aj špecifický, zriedkavo používaný hlas.(16.6.2018)

 • Turiec
  ****

  Zaujímavý dokument nielen o Mr. Beanovi, ale predovšetkým o Rowanovi Atkinsonovi. Zistíme, že mnohé scénky s Beanom majú korene ešte v Atkinsonových skečoch zo školských čias. A keby ste nevedeli, ako bude v nejakej situácii reagovať Mr. Bean, predstavte si 9-ročného chlapca.(15.6.2004)

 • Damiel
  *****

  90 % - Interesantní dokument, který dá nahlédnout do zákulisí vzniku jedné z nejlepších komediálních figurek v dějinách kinematografu.(28.1.2007)

 • Pierre
  ****

  Dokument vás povede životní cestou Rowana Aktinsona který se z různých skéčů nebo show postupně dohrabal až k legendě Mr Beana. Ukázky z různých Rowanových předchozích show mě dost pobavili a bylo příjemné sledovat, co všechno si z nich vzal do Mr Beana. Příjemný dokument, který vám toho myslím hodně přinese.(14.3.2016)

 • MJMilan
  *****

  Skvělý dokument o naprosto vyjmečném člověku, který dokáže vyloudit úsměv opravdu na každém. Vše vypadá hrozně jednoduché, jedna postavička hrající jednoduché skeče téměř bez dialogů.... za kvalitně odvedenou prací ovšem stojí kvalitní lidé.(3.6.2012)

 • DivX
  ****

  Jaký byl život Rowana Atkinsona? Tento dokumentární film vám ho přiblíží a ukáže od samého začátku života až po vrchol jaho kariéry. 70%(21.5.2012)

 • Venkovan
  *****

  Líbilo se mi vyjádření Rowana Atkinsona o Mr. Beanovi kde řekl, že Mr. Bean je dospělý člověk s duchem a myšlením malého kluka, v podstatě anarchista, co uznává jen ta společenská pravidla, která vyhovují jemu.(26.5.2013)

 • vesper001
  ****

  Není moc dokumentů, u kterých bych se smála a tolik. Že za zdánlivě jednoduchými gagy ksichtící se fazole je mravenčí práce, secvičování a plánování, jsem tušila. V jednoduchosti je krása a taková jednoduchost dá člověku pořádně zabrat.(10.3.2017)

 • sator
  ***

  😉(22.2.2017)

 • sheldonka.
  ****

  Byla jsem překvapená, kolik času trvá vymyslet danou scénu a kolik času zabere její natočení. A jsem ráda, že už konečně vím, jak samotný Mr. Bean vlastně vznikal.(30.12.2011)

 • mirec88
  ****

  Zaujímavý dokument, ktorý poodhalí ako vznikol Mr.Bean, ale zároveň je to aj biografiou Rowana Atkinsona samotného a vidno tu, že narozdiel od postavičky, ktorú predstavuje je úplne normálny a navyše veľmi inteligentný človek.(22.1.2012)

<< předchozí 1 2