Ben a Jo MacKennovi se synem Hankem si užívají prázdnin v Maroku. Poté, co v jednom marakéšském obchodě zemře v Benově náruči francouzský špión, dozvídají se, že jejich syn byl unesen do Anglie. Než se oba manželé nadějí, jsou až po uši zamotaní do mezinárodní špionáže, vražd a teroru. Jak se postupně snaží zjistit pravdu, jejich životy visí na vlásku, zatímco se blíží vyvrcholení v dnes již slavné mrazivé scéně v londýnské Royal Albert Hall. Tímto remakem vlastního filmu se stejným názvem z roku 1934 chtěl Hitchcock původní verzi překonat. Dnes již světoznámá píseň Qué Sera Sera, použita v jedné vypjaté scéně, byla v roce 1956 oceněna Oscarem za nejlepší skladbu. (oficiální text distributora)

BDMarty007

Tento film byl pro mě velkým zklamáním. Nepřišlo mi to ani moc zajímavé, ani moc napínavé, v mnoha ohledech velmi naivní. Zápletkou bylo, že žádná nebyla. Oproti Oknu do dvora slabota. ()

_aandyy_

Má obliba Hitchcockových filmů se pohybuje na křivce, avšak minimum a maximum od sebe nejsou příliš vzdáleny. Nehodnotím ale režiséra, pouze film. Abych tak pravdu řekla, od filmu jsem čekala trochu víc. Původní film jsem neviděla, ale myslím si, že na dobrodružný thriller nebo drama je to málo. Samozřejmě, ve své době musel film bořit různé žebříčky, ale ve srovnání s "filmy naší doby" je potřeba uznat, že spojení těchto žánrů skrývá i jiné perly. Neříkám, že jsem se nudila, ale také jsem nebyla zvlášť překvapena nebo napnuta, protože teď neproběhl žádný zvrat v ději tak jako jsem to viděla třeba v Potížích s Harrym nebo Vertigu. Od začátku lze tušit, že příběh skončí dobře, domněnku neohrozí ani pár stínů na zdi nebo za dveřmi... Trochu škoda, ale upřímně - nechci jen kritizovat, tu a tam jsem opravdu cítila s postavami, od začátku z filmu dýchalo určité napětí, zněla krásná hudba a zpěv hlavní hrdinky Jo... Avšak když dopředu víte, jak to skončí, není potřeba skoro hodinu a půl kličkovat Marakéšem (? nebo Marakéší ?) či Londýnem. ()

qvark

,, To nevíte, že Američané nemají rádi, když jim unáší děti? "...bohudík nevěděl a donutil tak Jamese Stewarta nekompromisně běhat po Londýně celou druhou polovinu filmu.....úvodní trochu rozvleklá marocká část tak slouží jako zápletka a sběr informací, které do sebe zapadnou jako puzzle ve vrcholných scénách z Royal Albert Hall ( majstrštyk světové kinematografie ) a slavnostní recepce, kde průvodní píseň ,Que sera,sera´ zaplaví honosnou vilu a její zoufalé volání se s každým dalším poschodím zvolna vytrácí .... ()

Lilien

scéna v opere kde počuť orchester, nie čo sa postavy rozprávajú pri hľadaní vraha to je niečo mrazivé dokonalé, geniálny strih a napätie ktoré sprevádza celú scénu. Určite sa jedná o jednu s najlepších scén ktorú Hitchcock natočil, možno jedna s najlepších ktorú kedy kto natočil. Dokonalá je i pieseň "Que Sera, Sera ktorá bola Oscarová. No film strácal miestami trošku tempo a hodili by si i presvedčivejšie zahraný a napísaný záporáci. ()

Godhaj

,,I don’t know, in school they call it the dark continent. This is twice as bright as Indianapolis.“ Trochu je mi tohoto filmu líto. Zpočátku byl totiž vynikající, napínavý i zábavný zároveň, ale pak tempo hodně zpomalilo a ke konci se už film táhnul jak sliz. Přesto mě jeho zakončení potěšilo a celkově jsem si film užil. Jen jsem možná čekal něco víc dramatického. Z herců mě potěšil výkon malého Christophera Olsena, který byl hodně přirozený a uvěřitelný. ()

Rattlehead

Pět hvězdiček bez debat (hlavně scéna v Albert Hall je úchvatná), velice povedený snímek, ovšem do desítky nejlepších Hitchových filmů se mi už nevešel. Ale to při kvalitě jeho díla zas tolik neznamená. Oproti staré verzi z roku 1934 je tato mnohem povedenější, postavy i příběh jsou zajímavější. Zasněžené Švýcarsko vystřídalo horké Maroko, což mi rovněž vyhovuje. A oscarová píseň se skutečně povedla. ()

pepino

Mistr napětí ve skvělé formě. James Stewart taktéž. Výborná napínavá podívaná, která nenechá diváka ani chvíli vydechnout. O scéně v Royal Albert Hall toho bylo napsáno už mnoho a já bych se jen opakoval. Ale stejn si to neodpustim- je skvělá. Stavba záběrů a střih scén jsou tak důmyslně promyšleny, že diváka udržují v maximálním napětí po celou dobu. Opravdu, klobouk dolů !!!! ()

PlayEasy

Film má dobrý rozjezd, ale VÝBORNÉ vyvrcholení. To dohromady dává velmi dobrý thriller. Dostal nás konec v Royal Albert Hall, ale tím pádem se nám daly střípky dohromady. Protože když jsme byli v Londýně, byly jsme na prohlídce Royal Albert Hall (síň jsme si nemohli vyfotografovat, protože se tam konaly přípravy na noblesní večírek pro byznysmany), viděli na obrázcích na stěnách chodeb mimo agenta 007 (každý díl zde má celosvětovou premiéru) a Hvězdné války (platí stejně jako u Bonda) byl také plakát filmu The Man Who Knew Too Much. A tehdy jsme si říkali, co tady kruciš dělá? Napadlo nás, že to platí stejně. Omyl! Jinak, Hitchcockův dík Herrmannovi v hale byl velkolepý. Který režisér by tam skladatelovi vystrojil jeho vlastní koncert? No však si ho zasloužil. Hudba byla prostě Boží! 90% ()

PlysovyMacko

Hitchcock natočil najnudnejší film pod slnkom. Zápletka o únose syna nemá spád, žiadne napätie. Nerieši sa ani záhada , hlavní hrdinovia veľmi nezaujímavo hľadajú svojho syna a rozuzlenie sa udeje samo od seba. Páčil sa mi len James Stewart, ktorý vo veku, kedy vznikol film vyzeral najlepšie. ()

AdrianMonk

Z obecného pohledu na filmy je to extratřída, ale člověk zvyklý pít Hitchcockovu vynikající kávu toto považuje tak trochu za cikorku :-). Trochu rozvláčné, ale i tak skvělý film. ()

moviepill

Jednu * uberám za tú pieseň, ktorú Doris Day kváka pri klavíri. (Paradoxne táto pieseň dostala Oscara) Inak je to ale jeden z ďalších Majstrových filmových počinov s brilantným stupňovaním napätia. A za tú pieseň pán režisér nemôže... ()

elanista1

V porovnaní s ostatnými Hitchockovými filmami z 50. rokov sa mi tento zdal trocha slabší. Može za to pravdepodobne scenár, ktorý mi neprišiel až tak zaujímavý. V niektorých okamihoch som badal aj logické diery, ktoré však na mojom hodnotení nemajú vplyv. Ústredná dvojica sa mi však herecky páčila. ()

pollstro

Druhý Hitchcockův film, který využívá stejnojmenný název svého původního filmu z roku 1934. Hlavní nosná konstrukce příběhu je totožná, ale s výraznou změnou lokací, natažením příběhu, vložením nových dějových linií a celkovým uvedením filmových prvků do nového kontextu, ve kterém Hitchcock využívá veškerý nově získaný prostor pro hlubší a detailnější vykreslení příběhu, které se projevuje dlouhými a táhlými filmovými momenty, ve kterých neustále pracuje s napětím a skvěle využívá bezchybné výkony hlavních hereckých představitelů. Oproti svému původnímu předchůdci je tento remake ve všech aspektech lepší, komplexnější, detailnější a rozsáhlejší. Kultovní a vrcholná scéna v Royal Albert Hall je doslovná střihačská symfonie, která představuje bezchybný, takřka studijní materiál, jak pracovat s hudbou a filmovým obrazem najednou, a jak stupňovat a nabírat na intenzitě probíhající napětí a divákovo pozornost. Hitchcock okomentoval porovnání obou verzí tak, že první je dílem talentovaného amatéra a druhou verzi natočil profesionál, s čímž nelze nesouhlasit. ()

kedluben

doris day opravdu dobře zpívá! ale vážně jo! ale to na superkladněpozitivní hodnocení prostě nestačí..... dobrá režie, pěkné barvy... to je taky málo. celé je to dost mdlé. ale občasný nevyřčený humor hlavních představitelů je osvěžující... ()

Estetik 1

Asi tak od poloviny (únosu syna) film znatelně ztrácí tempo a trochu nudí. Muž, který věděl příliš mnoho patří k těm slabším Hitchcockovým kouskům. ()

hany83

Škoda toho poněkud natahovaného konce (vrchol byla scéna v Albert Hall), jinak by to bylo za jasných pět hvězdiček. ()