Rodina hejkala Huga obývá poklidně starou vilu na pokraji města. Sladký strašidelný život, v němž si Hugo hejkal, jeho paní Patricie a její matinka Žofie čarovaly, vodník Bubla se staral o dušičky a víla Jitřenka si tančila lehkonohé tanečky, změní vpád úředníka Patočky, který má na obecním úřadě ve správě evidenci budov. A jak zjistil, za dům už pěknou řádku let nikdo neplatí nájem a nikdo v něm ani oficiálně nechce bydlet, především proto, že tu straší. Přesto tu žije jakási šílená rodinka. Verdikt je nemilosrdný: zaplatit nebo se vystěhovat! Čím však platit, když pan Hugo za hejkání nemá žádnou mzdu a paní Patricie míchá pouze lektvary, po nichž se může člověk proměnit ve zvíře či filmovou divu ale peníze nevyčaruje? Nedá se nic dělat, strašidla budou muset do práce a jejich děti – Ester a Eleonor do školy. Vypadá to jednoduše, ale život obyčejných smrtelníků bude pro strašidelnou rodinu složitější, než se na první pohled zdálo. Jak se bude dařit vodníkovi v prádelně, víle jako primabaleríně tanečního souboru a hejkalovi jako hvězdě místního divadla? A odolá paní Patricie svodům své první lásky – upíra Ignáce z Temešváru? A co pan Patočka? Setkání s lidským světem, v němž platí jiná pravidla, než v tom pohádkovém, přinese řadu komických i napínavých situací. Naši hrdinové musí zapojit nejen kouzla a čáry, ale také rodinnou soudržnost, lásku a odvahu, aby dokázali přelstít úředního šimla a zvítězit nad nástrahami „obyčejných" lidí. (Falcon)

Trixinka

Přijde mi, že ať už Troška natočí cokoliv, někteří zdejší hodnotitelé dají odpad všemu od něj. To už je snad nemoc. Objektivně musím film hodnotit jako trochu lepší průměr - špatné to není, výborné také ne. Je to jednoduchý film (jak už Troškovy poslední filmy bývají), některé zamýšlené humorné scény se nepovedly, docela dlouhá stopáž, ale i tak se najde řada vtipných a povedených momentů - scény ve škole, romance Dvořák (chudák, ale tuto děsnou roli zvládl s přehledem) Bebarová, i některé hlášky..... ()

rublik05 odpad!

Tak tohle se opravdu, ale opravdu nepovedlo. Mizerné herecké výkony, mizerné dialogy, nudná atmosféra. Naprosto zbytečně ztracené 2 hodiny života. 0/10. ()

ANTYCHRYST

To je bezduchá spatlanina... Fuuuj... :( Opravdu jen pro ty Nejsilnější jedince - masochysty.. Brr... Stále přemýšlím co to jako mělo bejt... není to ani pohádka ani dětský film... Nudné, nezajímavé dialogy, prostředí, herci.. Jedna * za tu mladou herečku z ulice - jako žlutou vílu si ji dovednu představit v nějaké lesbické porno scéně :) Roste z ní hezká prdelka...10% a tím pozitiva končí. ()

ForGump odpad!

Takový hulvátský film, který si říká pohádka jsem ani nečekal. Víceméně takový Kameňáček. K těm vulgarismům se přidává pokus o jakési pseudovtipné narážky na politiky, znásilnění a tradiční troškovské manýry. Navíc se to chce podobat Dr. Mráčkovi. Těžko hledám pozitiva, snad Jiří Dvořák nebo Petr Nárožný jako ředitel divadla. Režisér se pobuřoval nad Slíbenou princeznou, ale přitom točí to samé v bleděmodrém. 15% ()

GameboyNES odpad!

Můžete mi někdo ukázat aspoň dvě děcka kterým by se tohle mohlo líbit? Nemyslím retardovaný chovance jedličkova ústavu ale normální děti. Efekty který jsou na úrovni TV pohádek z 80. let je určitě neohromí. vtípky na bardotku a hepbernovou, jako vážně, opravdu si myslíte že děti tyto herečky znají, Polovina dospělých už dnes netuší o koho se jedná. Dialogy trapné, toporní neherci a vykopávky. Prostě velepíčovina na entou. ()

seeba10

Troška? To je product placement na každém rohu. Něco na tom filmu prostě opakovaně nefunguje. Bronislav Kotiš a Tereza Kostková zahráli hodně slušné dno. Jinak ale nad očekávání. Víla Jitřenka a děti vévodí tomu pozitivnímu. ()

Knor odpad!

Jak někdo může něco takovýho financovat ? Jak někdo může něco takovýho pustit do kin a televize ? Jak je to možný ? ()

topi80

Tohle bylo fakt dost strašné (v duchu názvu filmu, jestli se to dá filmem nazvat). Dvě hodiny nesnesitelného pitvoření bez jakéhokoli děje. To, co předvedli Tereza Bebarová, Petr Nárožný nebo Tereza Kostková, bylo čiré utrpení. Dívat se dalo jen na celkem přirozeného  Bronislava Kotiše a na Sáru Sandevu. Ano, druhá nejnormálnější a nejpřirozenější postavou filmu je skutečně nějaká rusalka, která celou dobu tančí. Když už někteří srovnáváme s Dr. Mráčkem, tak mohu říci, že lezení vodníků do odpadu umyvadla ve zmíněném Dr. Mráčkovi bylo přirozenější a věrohodnější než kterýkoli dialog ze Strašidel. ()

Milda003

Natočil to Troška, takže co jinýho než sračka by to mohla být.. A jestli tohle je nejlepší jeho film, tak to už o něčem vypovídá ...Měl by mu někdo říct, že se na to má vysrat - i když to měl už při Slunce seno... ()

naprstecek

Jedna z nejhezčích pohádek dnešní doby. Naprosto mě baví celý děj. Vtipné, opravdu povedené. Prostě Troška je Top 🔝 ()

Linzi

Dávám pět *! Film, náhodou super! Opravdu nechápu tu zdejší věčnou zaujatost vůči Troškovým filmům?!... ()

Gardis

Film by se dal klidně spojit či přirovnat k velice skvělé pohádkpvé komedii Kačenka a Strašidla, ale nyní ze strany strašidel. Dalo by se říct, že film celkově má na české poměry a kvalitu příběhu dobrý námět. ()

amyth odpad!

Nové morální dno - gag o kočce dokazuje, že Troška je obyčejné hovado s morálkou islamisty ...... více k tomu není třeba dodávat. Bojkotujte, odpadujte, tohle to je prostě moc - je třeba ukázat kde má čmelák žihadlo. EDIT - je k smíchu, jak tady "spravedliví pracující po práci se bavící v kině" dělí lidi na intelektuály s vínem v ruce a poctivé pracující pekaře s potřebou se bavit ..... :-D to je gól. Věřte mi takhle to nefunguje. I takový skladník ve šroubárně si může přečíst Vergilia v originále, protože inteligence není nemoc bohatých a snobů. Ale na faktu, že Troška točí zvrhlé odpady kterým se směje jenom momentálně zaostalý, to nic nezmění ()

brzozin

Když jsem hledal nějaký příměr pro tento film, okamžitě mi na mysl přišla česká verze Addams family říznutá Kameňákem a Ordinací. Základní konstrukt je samozřejmě Addamsovic rodina a Troška se tím vůbec netají. Naopak to na diváky vybalí hned na začátku, aby nebylo pochyb, kde bral svou inspiraci. Jenže na rozdíl od svižných, poněkud hororových a dekadentních amerických příbuzných jsou česká strašidla zasazená do ňuňu ucancaného, příšerně rozvláčného a beztvarého formátu již zmíněné Ordinace. Vše je jakoby zpomalené a brutálně natažené do nekonečné stopáže vyfutrované tunami beztvaré vaty. Dialogy jsou navíc nepředstavitelně strojené a místy roboticky odříkané. Po několika scénách dojdete na to, že se tam v zásadě nic zajímavého neděje. S klidem proto můžete na pár minut zavřít oči a představovat si, co všechno se dalo za těch 130 korun (cena lístku) koupit. Největším kamenem úrazu je ale samotný scénář postrádající nejpodstatnější prvek každého vyprávění - tedy dějovou zápletku. Ta tam prostě není. Místo kontinuálního vyprávění směřujícího k nějakému rozuzlení jsem sledoval změť na sebe vzájemně nenavazujících skečí z prostředí školy, policejní stanice, divadla či veřejné prádelny, kde se odehrávaly dokonale karikaturní, schematizované a stereotypní scény jako vystřižené z Kameňáku. Jen ty vtipy tomu chyběly. Skutečně jsem čekal, že tam Troška nějaký ten joke o blondýnách nebo policajtech propašuje a já tomuhle veledílu budu moci dát o hvězdičku víc za to, že jsem se alespoň zasmál. Bohužel nestalo se. ()

ostravak30

Asi takhle, já osobně nesouhlasím s nízkým hodnocením série Slunce, seno...výborné komedie a miluju je, ale jinak bych řekl, že po těchto filmech a pak ještě vynikající pohádce Princezna ze mlejna, si měl dát konec. Od té doby totiž nepřišel jediný kvalitní film, Kameňákem počínaje a touhle kravinou zatím konče. Je to ukrutná nuda. Scénář je příšerný a od toho se odvíjí samozřejmě i herecké výkony, které nejsou z nejsilnějších. Hudba prakticky žádná není, za to co je, je naprosto nudný děj. To pochopili asi i tvůrci a tak přidali zběsilý útek manželky za upírem, který ale stále nevytváří žádné dramatické napětí. Mnoho věcí je od prvopočátku v ději nelogických. Zoufale chybí alespoň nějaký základní humor. Tentokrát bych se rád s panem Troškou setkal a celý film s ním shlédl znovu, aby mi řekl, kde si jako myslel, že se mají lidé smát. Konkrétně v kterých místech? Já žádná neobjevil. Pochválit lze tak snad jen efekty. Přitom potenciál strašidel v nové době by tady byl velký. Tvůrci jej ale nedokázali využít. Chtělo by se říct, že snad dostrašil i pan Troška na poli filmovém, ale to bohužel není pravda. Tak se jen modlím, aby se rozpomněl na to, jaké filmy točil v devadesátých letech a vrátil se k dobré komedii nebo alespoň kvalitní pohádce. ()

Renie42

Já s tímto filmem neměla problémy jako někteří zde další. Chtěla jsem to vidět, tak nějak zabít páteční večer u televize. Nečekala jsem žádnej majstrštik, ale neměla jsem problém s tím to dokoukat do konce. Bylo to i vtipný, jen některé hlášky z moderního světa ke strašidlům nepatří. Pro mě to je takový průměr. ()