Příběh o tom, jak mladý rytíř a jeho starostlivý otec najdou nejen cestu jeden k druhému, ale také lásku a štěstí... Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)

E lan

Velmi špatný pokus o štědrovečerní pohádku. Katastrofální scénář bez dějové linie, příšerné herecké výkony (kromě Vaculíka) a celkem nula vtipných scén. Ztráta času, brrr. ()

quixote

Dost nesourodá směs pohádky, fantasy a muzikálu s hezkým vizuálem a kostýmy. Docela mne to zaujalo (hlavně začátek vypadal slibně), ale suma sumarum rozhodně vůbec nenadchlo. Místy to bylo zcela bezradné, ježdění sem a tam, humor ne vždy zafungoval a neměl daleko k trapnosti. Na scénáři i dialozích (princ říká králi "Tati"?) se dalo ještě hodně zapracovat. Za vidění Rytíř určitě stojí, už kvůli kostýmům a tomu, co předvádějí Vaculík s Hanzlíkem - jenže ti svými zábavnými výkony dokonale zastínili všechny ostatní herce, což není zrovna ideální. ()

Black-star

Kde je typické ponaučení, kam se poděla pravá duše pohádek, proč přebíráme zahraniční způsob produkce - s rozdílem že u nás na to nejsou peníze? Zklamání!!!! ()

markotter

Zas tak hrozný to nebylo. Příběh byl jednoduchý až hanba, digitální efekty hrozné (klidně by to šlo i bez nich, jako se to dělalo ve starých pohádkách a nevadilo, že tam nejsou), debilní záporák a hlavní hrdina ne moc sympatický. Ale princezna byla hezká, písničky se daly poslouchat a víla Táňy Pauhofové byla rozhodně hodná zachránění. ()

bearmeedek

Někteří lidé už tuší, kam se současný svět řítí. Ale že to spláchne i nové české pohádky je opravdu smutné. Slabé, slabé , slabé. Princezna vypadá jako Bárbína a svůj verbální projev musela nechat nadabovat. Druhá hvězda pouze za Vaculíka, který zde vypadá jako správný mušketýr. ()

Psycho.R

Komínek není dobrý, stále je to ten kluk co tak přehrával v seriálu Horákovi. Ale jinak je to průměrná pohádka, proti které nemám moc výhrad. Snad jen občas slabší režie a neoriginální námět. Ale na Vánoce- proč ne? ()

Jonatána

Tak s touhle pohádkou jsem neměla problém, docela mě bavila, tatík doprovázející synka na cestě za "pravorytířstvím" mě bavil a princezna byla hezká. Jen to ucho hrající prince bylo srandovní. No, a ve srovnání s tím blivajzem Slíbená princezna skoro klenot :-D. ()

swiss

Někam jdete, něco někam donesete a díky tomu vyhrajete. A všichni tady lžou.... A zvuk je odpornej.... Ale jinak se na to dá koukat.... ()

Trixinka

ČT by měla natočit jednu pořádnou vánoční (štědrovečerní) pohádku, místo tří zoufalých pokusů. Nejvíc mě bavil "správný" rytíř (Vaculík), jeho postava byla nejpovedenější. Hlavní padouch v podání Hanzlíka občas působil spíše směšně, než hrozivě. Ostatní postavy spíše jen staticky doplňovali děj (Korn, Kraus...), o hlavním hrdinovi raději nemluvím. ()

ZnalecH

Pokud bych neměl v krvi ani špetku smyslu pro humor a bral tento film na 100% vážně, tak bych s většinou komentářů souhlasil. Já ale ten humor v krvi mám a u této pohádky jsem se smál, smál a smál. Celé je to pojaté novým stylem, ale je tam i nějaká míra soudnosti. Z pohádek pouštěných na Vánoce 2016 rozhodně nejlepší! ()

netWoor

Kdo todle sakra platí? A fakt to dělá s vidinou zisku? Todle si na sebe přece nikdy nemůže vydělat? Otřesné po všech stránkách, dokonce i ti, co něco zahráli v jiných filmech, tady vypadají jak neherci. Otřesné ... navzdory fajn lokacím a dobovým reáliím ... ()

nwx

Hezká, originální, povedená pohádka, která není infantilně uslintaná. Děj, triky, výprava, vtipné i tajemné. Po letech top! Vaculík parádní a Hanzlík každopádně vypadá jako zpěvák Peter Gabriel. ;) ()

rublik05

Tuto TV pohádku jsem viděl poprvé až letos a absolutně chápu, proč mi 3 roky unikala. Film je plný dobrých českých herců, kteří se sice snaží, ale scénář a dialogy jsou těžký kámen úrazu a neskutečně film degradují. Vše působí tak nějak trapně a je absolutně bez atmosféry. Efekty jsou jak z mateřské školky než z roku 2016. Neuvěřitelné zklamání. Ústřední dvojice mladých herců hrozně nesympatičtí a nevýrazní. Nebýt povedeného čaroděje v podání pana Hanzlíka a vedlejších postav trio Vaculík, Kraus a Novotný, kteří film neuvěřitelně táhnou, neměl bych moc co hodnotit. 3/10. ()

D.Sleeper

Tahle pohádka má moje sympatie. I přes pár nelogičností, drobných přešlapů a hudební příspěvek Xindla X (vhodný k úplně jinému žánru). Milá, statečná, dobrosrdečná princezna; hlavní hrdina, rytířův synek vizuálně sice trochu podivín, ale jinak taky statečný, s dobrým srdcem; Lukáš Vaculík - táta rytíř si svou veskrze nenáročnou akční postavu nadmíru užil, dozajista včetně záchrany nadpozemsky krásné královny víl :) Nechybí ani potřebný spád děje. V dramatickém závěru, kdy ústřední postavy ukáží své morální kvality, je také velmi dobře zobrazeno, že zlu se nesmí ustupovat a dobré konce předchází často nemalá osobní statečnost. To mi u některých jiných, často lépe hodnocených pohádek chybí víc, než například úplná logičnost děje, dokonalá výprava nebo obsáhle zpracovaná psychologie postav. Posledně jmenovaný příklad mi vlastně u pohádek nechybí vůbec. ()

xylofonka

Tak nějak nevím, propagace gramotnosti a řešení mezigeneračních sporů, zahalená do převleku štědrovečerní pohádky... Chvilkami sice vtipné, ale celou pohádku to neutáhne... ()

Juwe

Po dlouhé době jsem chtěl na Vánoce dát šanci nové pohádce, ale musím uznat, že příliš dobrý nápad to bohužel nebyl. Přiště zůstanu opět u starých českých klasik. ()

chelsea63

Já jsem, Ježíšku, zas tolik nezlobil... Tohle bylo za trest. Hliníkový meče a brnění. Paruky jak z roku 1926. Dialogy se nedaly ustát a kameraman to natáčel asi doma z obýváku. Jedna hvězdička za to, že tam nehrála Bohdalová. ()