Příběh o tom, jak mladý rytíř a jeho starostlivý otec najdou nejen cestu jeden k druhému, ale také lásku a štěstí... Pohádku o rytířích, unesené princezně a kouzelném náhrdelníku odvypráví Česká televize na Štědrý večer. Vincent (Jan Komínek), rozvážný a mírumilovný mladík, který rád čte a maluje, je pravým opakem svého otce (Lukáš Vaculík). Ten má jako vysloužilý a ambiciózní rytíř silnou potřebu svého syna neustále opatrovat a zahrnovat ho důležitými radami. Dokonce jej doprovází i na zkušenou do světa. Na cestě se setkají s černokněžníkem, vystaví nebezpečí říši víl a musejí svoji chybu napravit. A samozřejmě osvobodit i krásnou princeznu (Lucie Černá). Nakonec rytíř pochopí, že ne vše se dá vyřešit mečem, a Vincent si uvědomí, že se zlem je nutné bojovat. Láska krásné princezny a půl království k tomu je pak zákonitou odměnou. (Česká televize)

Lopezka1982

Ve srovnání s ostatními pohádkami nebyla úplně špatná, ale pro mě byla totálně nudná a nebavila mne, ale znám horší, tak proč ne :) ()

viperDavid

Hodně velké zklamání. Děsná nuda, všechno víc trapné než dobré, a naprosto otřesné efekty. Tohle ČT zbabrala. 2* dávám za dva vtipy. "Země prý není placatá ale kulatá - prosím tě jak bychom se na ní udržely","ženy by měli být rovny mužům - nesmysl, by pak byl konec života" ()

Mrkvič

Jak většinou ty nové české pohádky moc nemusím, tak tato mi ani nevadilo. Velkou měrou za to může herecké obsazení, kde tím nejlepším byl záporák Jaromíra Hanzlíka. Mladého prince jsem vůbec neznal, ale také nechápu všechnu tu kritiku na jeho představitele. Dokonale sedl ke své postavě rozumného hrdiny, který se snaží starat o všechny kolem sebe. ()

SimpanzJi

Jak už jsem někde stihl přečíst, jedná se opravdu o pohádkové dno. Nejenže Pravý rytíř nabízí pouze nezajímavý a nudný příběh, ale opravdu i řemeslná stránka nestojí za pranic. Postsynchrony hrůza, stejně tak hlavní aktér Komínek, který se chová jako princ ze současnosti. Jediná trochu příjemná postava byl Lukáš Vaculík, za kterého uděluji jednu hvězdu. Ze srdce nesnáším spojeniny hradů, které se v posledních letech objevují snad v každé pohádce, jako by nám snad nestačily naše malebné hrady a zámky. Hanzlík neskutečně přehrával a ta role mu vůbec nesedla. Celkově děs běs, doufám, že další dvě pohádky budou lepší. Zítřejší Slíbená princezna vypadá alespoň trochu dobře, tak uvidíme. Ale že jsou ty Vánoce, svátky klidu a míru, dávám dvě hvězdy. ()

LadyPupu

Myšlenka (ne úplně špatná mmch.) zabitá totálně špatným provedením. V první řadě casting... Pitvořící se Vaculík s chemlonovym peklem na hlavě, vychrtlej "rytíř" s pletí jak měsíční krajina, princezna, která je sice docela koukatelná, ale rozhodně ne poslouchatelná... Dialogy jak z mateřské školy. Schválně - zkuste na chvíli zavřít oči a jen to poslouchat. Peklo. A hudba? Tak tyhle songy si fakt zpívat nebudu. Další z pohádek, které už nikdy nemusím vidět. ()

Johnny.ARN

Zatiaľ najpodarenejšia rozprávka z tohtoročnej ponuky. Obsadenie také pol na pol. Ale malo to rozumnú minutáž, pekný príbeh, exteriéry a hlavne to nenudilo, ale pekne plynule ubiehalo. 3 z 5 ()

T-pack

Tahle pohádka měla arzenál spousty dobrejch věcí, od slušný výpravy, (v kontextu pohádky) neokoukanýho hereckýho ansámblu, nápaditý mytologie až po ne úplně nezajímavou zápletku (a sem tam ňákej gag). Bohužel podcenila přípravu k vystřelení z toho všeho, a tak jsme místo kanonády sledovali, jak narychlo přebíjí zásobník, snaží se zapálit vlhký knot a odkopnout odjištěný granát u kotníků. Kdyby se u tý katastrofy člověk aspoň bavil. Ale ono je mu spíš smutno. ()

marie.en

Jedna z mála nových pohádek, co se opravdu povedla. Krásné kostýmy, dobré herecké výkony, hezká pohádková zápletka...zkrátka není nač si stěžovat. Rozhodně nechápu, proč má tak špatné hodnocení. ()

zdenny

Místy umělohmotná pohádka. Já nevím, opravdu nejdou ve 21. století udělat lepší efekty a použít normální rekvizity? Je mi jasné, že největší část rozpočtu u vánočních pohádek České televize sežerou hvězdní herci, kteří jsou využiti jako lákadlo. Na ostatní parádu pak prostředky nezbývají. Na tu bídu to ale zase nebyl propadák. Příběh byl jasný a poučný – nepodléhat svodům. Ono to šlo samozřejmě natočit lépe, ale ty prachy… EDIT: Po zhlédnutí dne 7.12.2018 měním své hodnocení na tři hvězdy. Se dvěma bych byl opravdu hodně přísný. ()

ghatos

Princ gay s nabarveným sestřihem z roku 2016. Dotyčný kandiduje na jednoho s nejvíc ošklivých princů vůbec. Komínek hrál fakt blbě. Ty písničky, ten Hanzlík, ty postsynchrony....co to je :) ! Česká pohádka byla opět krutě zprzněna. Nevím, kdo kdy systematicky zvedne v ČT kvalitu pohádkového žánru...27%. ()

Pedross800

Tak tahle štědrovečerní pohádka se vážně nepovedla. Plytké, mdlé, neoriginální a má oblíbená Táňa Pauhofová tu má jen malý vílí štěk. Tfuj, tfuj, tfuj a šup s tebou do propadliště dějin.... ()

Dagoussek

Povedenější pohádka za poslední 2 roky, mě to bavilo. Vaculík a Hanzlík byli skvělí. Komínek roztomilý😁 Princezna pěkná a hudba super. ()

Ravi

Asi jsem fakt divnej, ale mě se to líbilo. Vaculík se vyloženě našel, u mnoha scén s ním jsem se hodně bavil, protože bylo vidět, že to baví i jeho. Naproti tomu mladí herci nepředvedli nic moc, ale zase to dohnala pěkná myšlenka, že slovo perem je někdy silnější, než rána mečem. Jako celek to působilo dobře, tedy až na skon postavy, kterou ztvárnil Hanzlík. Ale jinak to byla pěkná a laskavá pohádka, která u mně nezapadne. 70% = 4-/5 ()

KASUGI

Ale no tak! 35%? Na tv produkci solidní pohádka, která má ty správné pohádkové dobrodružné atributy. Fakt bych dneska nechtěl dělat režiséra štědrovečerní pohádky, [ ač jsem přesvědčen, že bych to zvládl na jedničku, (ale scénář bych si musel napsat sám)] , protože ten zdejší vkus je nevyzpytatelný. Co u jedné pohádky vadí, u druhé se nad tím mává rukou. ()

Herzeleid

Škoda tak zlého hodnocení. Z různých pohádek, které jsem letos viděl (nepočítám tradiční stálice), tak je jedna z těch lepších a rozhodně neurazí. ()

giovanni3

Pohádka má hodinu a půl, ale její děj mi přišel velmi zkratkovitý. Nepodstatné scény se protahovaly a když už bylo něco zajímavého tak se to zase vzalo hopem. Vše bylo dosti předvídatelné, královna víl vlastně nic nepředvedla (krom krásy - Táňa Pauhofová), to propagované sblížení otce a syna jako nastalo (ale jak jsem psal dost zkratka že ženě řeknu že to není kluk, ale rytíř...) a problémy jsem moc nepozoroval. Princezna zde byla spíše jako doplňková postava. Vtipu zde nějak moc nebylo. Celkově tedy slabší průměr. ()

Fox85

Nemělo by to být tak, že prince/Honza/někdo takový překoná nástrahy/něco vykoná/změní se, a tím získá princeznu/jinou pěknou holku? Kdyby ten příběh alespoň za něco stál a postavy byly zajímavé, ale... ()