Napětí v ulicích chudé čtvrti Los Angeles stoupá! Lze ještě vůbec zjednat spravedlnost? Slavný film Dennise Hoppera je věrně a bez příkras zachyceným obrazem života ghetta Los Angeles a postavení policistů zvláštní jednotky, pověřené bojem s organizovaným zločinem, pouličními gangy a drogovými dealery. Jejich úkolem je dohlížet na téměř 600 pouličních gangů, jejichž desítky tisíc členů mají své „barvy“ podle příslušnosti. Jakýkoliv incident vyvolává další násilí, dnes a denně je prolévána krev, policejní statistiky čítají stovky obětí permanentní války gangů ročně a napětí stoupá. Je zastřelen příslušník významného gangu a zákon ulice je neúprosný. Do toho všeho přichází mladý a sebevědomý Danny, který si příliš hlavu neláme, do všeho skočí rovnýma nohama a používá stejné zbraně jako ostří hoši z ulice. Je přidělen ke staršímu Bobovi, zkušenému bardovi s lehce skeptickým názorem na život u policie. Oba parťáci jsou jako oheň a voda, ale přesto je spojuje nikdy nekončící boj. V citlivě vykreslených postavách dvou policistů podali výborné výkony Robert Duvall a Sean Penn. Kriminální snímek, přesahující svými prostředky množství filmů na podobné téma, nesází na vnější atraktivnost a pyrotechnické efekty. Zaujme mj. i vynikající kamerou slavného Haskella Wexlera a svižnou hudbou Herbieho Hancocka. (Česká televize)

andrii

... hájené v jedné, druhé skupině raubíři, co rabují. Když cákají, narážejí do sebe, nanášejí fleky, zanášejí je do/pod kůže. A modráci to "ráčej" natřít emoci ulici, zašpiněné od černoty, všem odstínům kriminality. ()

JohnSmith

Mohl to být zajímavý film, ale to by za kamerou musel stát lepší režisér než Dennis Hopper. Herci jsou až na Duvalla příšerní, Penn je vyloženě nesnesitelný. K tomu opravdu příšerná hudba a určitě tomu nepomohl ani česky dabing, který byl snad nejhorší jaký jsem kdy slyšel. ()

The Viper

Jsem rád, že jsem dostal ke sledování tohoto filmu, zrovna když je okolo mého bydliště takový El Paso. Duvall je charakter a ve filmu to jen potvrzuje, navíc Alonsová byla vážně kočka. Zvláštní, že to vidělo minimum lidí, teď budete mít ostatní možnost na MGM, kde to zajisté budou zase opakovat. Film se čísluje jako mé 2700té hodnocení (pro malou zajímavost). Honička má ten správnej říz a správnou 80kovou hudbu. I přesto se nedoberu příliš pozitivního hodnocení a necháme to na zlatém průměru. ()

Han22

Dennis Hopper se rozhodl natočit policajtskej film ve stylu Pevnost Apačů v Bronxu. A tak tu máme dva parťáky kteří bojují proti gangům - agresivního magora Penna a až příliš rozvážného Duvalla, který se pokouší si mezi gangy získat respekt laskavostí. A protože je to film starší a nedělá si starosti s přístupností, nechybí opravdová drsnost ulice - spousta nadávek, vyhulené trávy, nahejch ženskejch, rapu a i nějaké to násilí. Proti tomu jsou tu poldové a jejich nekonečný kolotoč zatýkání, výslechů, razií. Většina poldů mluví v podstatě podobně jako gangy, protože všichni žijí v jednom ghetu. Výsledek - skvělý film, který působí reaálně jak jen to jde a kterému chybí jen nějaký ten výraznější příběh. ()

Klay

Poutavá a atmosférická záležitost. Dokonce ani nevadí, že tomu dlouhou dobu chybí skutečná zápletka. Výstřižky z každodenní práce ostříleného poldy Duvalla a horkohlavého zelenáče Penna jsou dostatečně zajímavý už jen díky hercům, nesourodým povahám jejich postav a dostatku akce. Škoda scénáristicky nezvládnuté poslední třetiny, kdy se pozornost přesouvá od ústřední dvojice k nezajímavým záporákům, film tak nějak ztrácí tempo a soudržnost, a já zároveň ztrácel zájem o dění v něm. ()

ArthasKarfa

Barvy gangů, ale jedna barva ta rozhodně nějak převyšuje. LAPD, honičky auty, klasický Hip Hop a spousta zbraní drog a grafitů. Klasická policejní záležitost s konce 80s. ()

ink flo

První půlka je takový osmdesátkový google street view chudinských čtvrtí Los Angeles. Jinak podobně jako v nedávno zkouknutém New Jack City tady body k dobru připisuje hlavně zub času. Celý se to motá kolem války Blood a Crips gangů, takže ultrahustí černoši a hispánci ve flanelkách zapnutých jen na horní knoflík, kteří sellí crack na každým rohu, navzájem si kropí domy ze samopalu z projíždějícího auta atd. Do toho archetypální příběh na téma "starej moudrej policajt (Robert Duvall) zaučuje mladýho nerozvážnýho testosteroňáka (Sean Penn)". Zajímavý na tom je mj. i to, že to režíroval Dennis Hopper a hudbu dělal Herbie Hancock...je to vlastně taková old-school verze filmu "Patrola" ()

helloween93

Dvouhodinový náhled do práce policejních složek bojujících s gangy v chudinských čvrtích L.A.. Postavy jsou tu klasicky napsané, policejní mazák Robert Duvall a nováček Sean Penn, který do všeho jde po hlavě. Žádný výraznější příběh to nemá, ale přesto je to nenudící krimi z 80. let s netypickým koncem. ()

tranquill

Přímočaré a předvídatelné 80-kové kriminální drama. Ale, proč ne? Jít trochu víc do hloubky, hodnotím určitě lépe. ()

Ziggy Zagg

Jakoby herci nevěděli co říkat. Místy to vypadá jak improvizace. Nejvíce však rvou uši debilní dialogy gangsterů. Tohle dílko prostě nemělo vzniknout. ()

Theker

Môj druhý film s tematikou L.A. gangov a takisto druhý film od Dennisa Hoppera (ako režiséra). Film je dobrý, no kto čaká nejakú "negerskú" záležitosť, tak ten je vedľa. Pretože viac ako o gangoch je tento film o ľuďoch, ktorý proti nim bojujú. Vlastne sa jedná o klasickú policajnú dvojicu teda nováčik a ostrielaný a ako to býva z úplne rozdielnym postupom.... ()

Šňůra

Vzhledem k tomu, že na režisérské židličce seděl Dennis Hopper a představitelé hlavních rolí byli Sean Penn a Robert Duvall, jednoho z členů pouličního gangu hrál Don Cheadle, tak jsem přeci jen od toho čekal trochu víc, než mi nakonec tento dvouhodinový snímek nabídl. Místy to byla opravdu dost velká nuda. ()

Pete

Black lives don´t matter, white lives ain´t no better. Kvalitní herecké obsazení naláká, ale jde bohužel sotva o průměrný žánrový film, s tunou klišé snad v každém záběru (tak schválně, kdo to nakonec schytá). Opravdu nepříliš povedený český dabing se špatným překladem to posouvá málem k jedné hvězdě. ()

Riker

Ani těch pár světlých míst tento snímek nezachránilo. Ve dvou hodinách převládá až moc nudných pasáží. A navíc jsem viděl verzi s otřesným dabingem. ()