V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako boha, může dýchat na vzduchu i pod vodou, podobá se člověku a je považován za nebezpečného tvora. V laboratoři jej drží a bezohledně zkoumá ambiciózní vládní agent Richard Strickland (Michael Shannon). Zachází s ním spíše jako s biologickým materiálem než s živou bytostí. Jeho experimenty neberou ohledy na to, zda objekt zkoumání zůstane na živu. Ve stejné laboratoři pracuje němá uklízečka Elisa (Sally Hawkins) a když se náhodou střetne s uvězněným stvořením, dokáže s ním navázat takovou komunikaci, k níž není potřeba žádných slov. Stačí jim gesta a emoce. Elisa jej nevnímá jako nebezpečnou zrůdu, cítí především jeho strašlivou osamělost. Je to i tím, že tato záhadná bytost má jednu základní vlastnost vody. Jak voda přijímá tvar nádoby, tak stejně tento vodní tvor přijímá vlastnosti každého, s kým se potkává, a odráží tak jeho agresivitu i osamělost nebo bezpodmínečnou lásku. Díky tomu se mezi ním a vnímavou Elisou vytvoří silné pouto. V okamžiku, kdy hrozí další brutální pokusy, Elisa pochopí, že je čas na společný útěk. A protože jsme v 60. letech minulého století, neobejde se to bez účasti sovětských špiónů. (CinemArt)

Anderton

Cieľový divák sa bude pri sledovaní cítiť presne tak, ako postavy pri sledovaní starých muzikálov v televízii a sandálových filmov v kine. Čiže sa trochu obávam, že kto nemá v malíčku oba Arnoldove filmy z 50 ´s a niektoré ďalšie sci-fi tohto obdobia plus historické súvislosti, tak si iba povie, že dobre, fajn príbeh, ale čo z toho. Del Toro sa ale pohráva aj na iných frontoch ako nostalgických, pokiaľ už samozrejme nepovažujeme porovnávanie s jeho staršími dielami tiež za nostalgiu. Máme tu aj fajn odvážne motívy, čo je určite lepšie ako napríklad explicitne ukázaný interspecies sex alebo niečo podobné. Spomeniete si napríklad na King Konga alebo aj relatívne nedávny a nedocenený Splice. Snáď Shape of water získa pozornosť akú si právom zaslúži. Skúste v závere popremýšľať nad skutočnou motiváciou vynikajúco zahraného záporáka, Shannonova civilná poloha zaujme predsa len viac, ako v polohe mimozemšťana v komixovke. ()

Frajer42

Spoilery! Po vizuální stránce nádherná zoofilně orientovaná pohádka o hluché sexuálně neuspokojené ženě, kterou sexuální frustrace dohnala k únosu zvířete, se kterým měla následně opakovaně pohlavní styk. Není nic lepšího, na co byste s sebou vzali své ratolesti do kina. Vzledem k tomu, že se jedná o pohádku, tak je tu a tam třeba odpustit snímku, že si třeba nejhledanější dvounohá ryba dojde nikým nezpozororvána do kina nebo dokonalé utěsnění místnosti za pomoci hadry a její následné naplnění ze dvou kouhoutků s minimálním průtokem během okamžiku. Důvodů, proč jsem musel za každou cenu snímek vidět bylo několik. Jednak mě zajímalo, co do sebe Guillermo momentálně nitrožilně vpichuje a jednak jsem byl zvědavý na herecký výkon mimořádného herce Michaela Shannona. Právě jeho zajímavě napsaná a naprosto božsky zahraná postava byla určitě tím nejlepším, co drželo moji pozornost a jen mě utvrdil v tom, že by si snad i zasloužil místečko mezi mojí nepočetnou skupinou oblíbenců. Scénky, ve kterých se objevil neměly chybu. Dokonce jsem se i vydatně zasmál. Co se týče Guillerma, mám takový pocit, že mu současný matroš získá nejcennější zlatou sošku za režii. Skvělá byla rovněž hudba, která bude pravděpodobně taky zítra oceněna. Co se týče příběhu, tak mám kilometrové výhrady. Nějak se neztotožňuji s tím, že by zoofilie měla udávat trend nově vznikajícím pohádkám. Opravdu byl snímek v mnoha směrech velmi přes čáru, ale to by asi jinak ani nebyl Guillermo. ()

leila22

Zlatá soška a celá ceremónia okolo nej pre mňa začína byť len obyčajnou fraškou. 13 nominácii sa mi v tomto prípade zdá naozaj trošku veľa. Na The Shape of Water som sa tešila (režisér, hudba, Shannom a aj obsah pôsobil dosť sľubne), no som, bohužiaľ, sklamaná. Je to príbeh o priateľstve, láske, o túžbe (pre niekoho) niečo znamenať a zároveň o klasických ľudských neduhoch, kedy moci vládnu zakomplexovaní ľudia. A práve tu nastáva problém. Toto všetko sme už v mnohých iných filmoch videli. Podoba vody nám nič nové neprináša, aj keby sa to na prvý pohľad mohlo zdať. S charakterom amazónskeho tvora by sa dalo pohrať oveľa viac. Navyše, je to predovšetkým sladká lovestory, ktorej v skutočnosti chýba srdce. ()

Dzeyna

Mně to naprosto uchvátilo. To vodní stvoření je naprosto detailně a dokonale vytvořeno! A Sally Hawkins bych tady uvěřila i tu němotu. Krásný romantický příběh, ve kterém nechybí ani akce, smrt a ruská mafie. ()

boshke

Kouzelné. Nechápu, jak tento příběh / film může někdo titulovat zoofilní úchylárnou. Především perfektní Shannon a Stuhlbarg... 90% ()

Kudly4

U filmu, který získal oskara za nejlepší film, bych očekával, že po jeho skončení budu tleskat ve stoje, brečet štěstím, zůstanu s hubou dokořán několik minut a nebo ještě dalších několik dní, týdnu ho nedostanu z hlavy. Ani jedno se nestalo. Je to sice pěkně natočené, ale dívat se na němou ženskou která píchá s nějakou nestvůrou z hlubin ? Třetí * za posledních 20 minut. Budiž ()

Kothy

Mám z toho docela rozporuplné pocity. Na jednu stranu to není úplně špatný film, ale na Oscara podle mě taky ne. Samotný netvor mi připomněl toho vodního tvora z del Torova Hellboye. Určitě se v tom skrývá nějaká metafora na rasismu apod. Jinak by to asi nebylo zasazeno do 50. let. Příběh není špatný, ale je dost jednoduchý a tempo pomalé. Je to spíš o emocích a postavách. Chování Michaela Shannona taky místy moc nedává smysl. Je tam ale pár pěkných momentů. Na druhou stranu chápu, že takový film nemusí sednout každému. Snad del Toro příště vypotí něco lepšího. "Vážně jsi bůh." ()

Ant

Klasicky temná pohádka pro dospělé v Del Torově podání. Moc jsem si užívala nádhernou retro výpravu a jak si film hraje s barevnými i narativními tématy, které se filmem proplétají. Atmosféricky hutné. Celkově to působí velmi starosvětsky, na což je Del Toro expert. Sally Hawkins podává krásně nebojácný výkon a Michael Shannon je lahodně opovrženíhodný. Filmu se v podstatě nedá moc vytknout, ale na plný počet mně to zkrátka dost citově nepoložilo. ()

predators

A máme tady oskarový snímek z vodní říše, příšeru né nepodobnou té z Hellboye a uklízečku, co si to ráda dělá ve vaně. Pěkný vizuál, příjemné tempíčko vyprávění a asi nic, co by překvapilo nebo zklamalo. Dobře zahraný, nelítostný a nekompromisní agent Richard Strickland je třešničkou na dortu...teda vajíčkem natvrdo. ()

Slartibarkfast

Guillermovi del Torro už skutečně cáká na maják. Když je schopen vypustit tenhle výblitek do světa, mám skutečný strach o jeho zdraví. A nejen o jeho, když to na Oskárcích tak oslnilo! Nejsmutnější na tom všem je, že nejsympatičtější postavou filmu je záporák Míša Šanón, kterému jsem místy zcela upřímně držel palce. Nehorázná slátanina, při které se k vám vtírá intenzivní pocit, že je tu něco sakra špatně. Zvláště při scénách, kdy je vypuštěn candát a uklízečka, škaredá jak práce, si konečně vrzne s tuňákem. Mám za to, že kdejaké céčkové německé porno ze sedmdesátých let by vám poskytlo lepší zážitek. Nevr mór! 20% ()

silentname

Guillermo del Toro je podľa mňa majster vizuálneho spracovania. Dá si vždy veľký dôraz na to, aby jeho filmy vyzerali čo najlepšie a najpresvedčivejšie. A v "The Shape Of Water" tieto kvality opätovne potvrdzuje. Na tento film som bol veľmi zvedavý. Obssadenie bolo skvelé, réžia bola skvelá, trailer ma veľmi navnadil a dokonca to vyzeralo byť aj veľmi originálne. Takže dnes, som si k tomu sadol, odsledoval som si to a v mnohých momentoch to nesklamalo. Dokonca to ešte predčilo očakávania. No v iných momentoch to zase išlo trošku klasickou cestou a asi som čakal viac. Najlepším elementom tohto filmu je jednoznačne Sally Hawkins. Jej tvár sa poslednej dobe objavuje vo skvelých projektoch, kde môže zo seba veľa ukázať. A v tomto filme podáva jeden zo svojich najlepších výkonov. Hoci sa musím priznať, že to čo predviedla v "Maudie" bolo podľa mňa ešte silnejšie. Jej vzťah s vodným mužom je spracovaný veľmi dobre, film má krásnu atmosféru 50-tych rokov a okrem toho vyzerá vynikajúco. Hudba je fantastická a okrem toho je tu ozaj veľa scénok, ktoré sa mi vryujú do pamäte a budem na ne v dobrom spomínať. Octavia Spencer je rovnako výborná a takisto aj Richard Jenkins. Kde však film na môj vkus zlyháva tak je to príbehová linka, ktorá je trošku klasická. Vieme kam to bude pokračovať a sú scénky, ktoré vieme dobre odhadnúť. Ale nie je to len o príbehu, ale aj o celkovej realizácii, ktorá je skvelá. A potom je tu Michael Shannon. Ja osobne som jeho veľkým fanúšikom, no mám pocit, že tu toho moc nepredviedol. Osobne si myslím, že jeden z jeho slabších výkonov. Človek čo dokáže zahrať všetko tu pôsobil ako Michael Shannon, ktorý hrá Michaela Shannona. A trošku som od neho čakal viac. Záverečná rezolúcia je síce vizuálne nádherná, no mám pocit, že jej úplne nerozumiem a nedáva mi moc logiku. Ale ak si vezmem film ako celok, tak som s ním naozaj spokojný. A myslím si, že by mohol nadchnúť aj iných divákov. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

cukorek

Prvá tretina úplne bez chýb, presne Del Torov rukopis. Po prišití odkusnutých prstov to začlo pofiderne zavánať, čudoval som sa, že to chlapík z ochranky prežil, keďže všade bolo kopec krvi. Koniec jasne premotivovaný a zbytočne emociálny. Koniec koncom mohol podrezať ambiciózneho chlapíka netvor aj skôr. 70% s prižmúrenými očami. ()

PetrPan odpad!

Jen pár myšlenek. Převládá to slizké.  Kráska a zvíře na současný způsob.  Hlavní hrdinka, němá,  osamělá, nepříliš hezká, ale se srdcem a frndou, tou hlavně, na správném místě.   Divák se s ní seznamuje. Vstává, vaří si snídani, prohlíží se v zrcadle, napouští si vanu a honí si v ní frndu ....  Na scénu přichází netvor, vlastně dva, i ten co jej přivedl je netvorem, ale tím skutečným, lidským, je to macho a heterosexuál.  Scéna, kdy brutálně ošuká svou árijskou tupou ženušku je  doslova odporná.  Netvor má rád vejce.  Jediným přítelem osamělé ženy je osamělý starý homosexuál.  Oscarová myšlenka za nejlepší film - Homosexuálové a černoši nemají co dělat  v podniku rodinného typu.  Rybodlaci nešukají, ale něžně milují pomocí vysunovacího penisu, ale to pochopí jen chudák ženská, upracovaná uklízečka, samozřejmě černoška, její muž ne, páč je to jen odpornej a zbabělej tradiční chlap, co jen sedí v křesle a nechodí ani otvírat návštěvám. Toho ani jiná barva pleti nezachrání....   Ten Oscar byl  prostě jistota. I má odolnost vůči současné řvavé propagandě správného světonázoru má své meze, odpad. ()

eLeR

Romantické fantasy ako z rozprávky ... a navyše to má dokonalý vizuál, skvelú muziku a kvalitné herecké výkony. ()

Happens

Poetická, pohádková, vizuální a typicky G. del Torovská podívaná. Asi jsem suchar, ale pěkný vizuál a fairy tale rytmus mi nestačí. Epika značně pokulhává za lyrikou. A ta muzikálová vsuvka? Bylo to skutečně nutné? A znázornění lásky bez možnosti komunikace, prostě jen tak fyzicky mezidruhově? Really?... Nečekejte Faunův Labyrint, ale spíš pohádku pro romanticky laděné dospělé opepřenou bondovkou. ()

dopitak

Moc pohádkové, pro někoho moc drastické. Nejvíc ze všeho fantasy. Z E.T. a Avatara se asi budou těžit emoce a soucit navždy. Michael Shannon byl dobrej hnusák. Technicky parádní. Když už nějakou herečku svlékat, nemusela by to být Sally. ()

SeBig

Takže za prvé chudák micinka. Za druhé co to mělo bejt? Spin-off z hellboye? Romantickej příběh Aba Sapiense? Vizuál a bonbony cucajíc Michael Shannon byli jediný věci, co mě na týhle rybárně bavilo. ()

Arsenal83 odpad!

Podobne ako napríklad Diablova chrbtica, či Blade II, i toto del Torove dielo dopadlo ešte horšie než som čakal. Jeho štýl sa mi nepáči. Je netradičný, to treba uznať, ale love story medzi nepeknou Sally Hawkins a obojživelným šupináčom, to nie je moja šálka kávy. Ešte ju aj nominujú na oscara. Za čo? Za ukázanie nevkusnej a neatraktívnej nahoty? ()

classic

Z mexického režisérskeho trojlístku : Alfonso Cuarón, Alejandro González Iñárritu a Guillermo del Toro, sa mi práve režisér, scenárista a producent v jednej osobe, podpísaný pod Podobou vody, javí ako vôbec najslabší z tejto zmieňovanej trojice. Alfonso i Alejandro sú oveľa progresívnejší tvorcovia, ako Guillermo, ktorý chcel pravdepodobne napodobniť svoj najlepší film - El laberinto del fauno z roku 2006, ktorému sa svojou novinkou nepriblížil ani po päty !!! The Shape of Water sa mi jednoducho vidí, ako dokonalo vypočítavý, zištný film, útočiaci na typické výročné ceny, s tvorcom bažiacim a túžiacim sa vyrovnať svojim dvom lepším kolegom, a pritom toto snaženie je úplne zbytočné, keď film sám o sebe, je trestuhodne nadnesený, ktorý ma neoslovil ani príbehom, ba ani vizuálnou stránkou, na ktorú si títo režiséri dávajú vždy extra záležať. Postavy sú neskutočne nezaujímavé, ploché a otravné, jedine predstaviteľka nemej Elisy Esposito, SALLY HAWKINS, podáva z celého hereckého ansámblu - očividne odvážny a veľmi dobrý výkon, taká negatívna postava, akou je bezpochyby Michael Shannon, je viac - menej, už seba parodickou, jeho sekvencie sú úplne najviac otravné, že by som mu želal, čo najrýchlejšiu smrť, ktorú by mu zariadil „šupinatý vodník” z Amazonky. Do toho sa zamiluje nemá upratovačka Elisa, ktorá ma neobmedzený prístup k tomuto zvláštnemu tvorovi. Pomocou kamarátov ho unesú, aby mu zachránili život... Schovávajú sa s ním u nej doma, a nikoho absolútne nenapadne, že by sa tu mohli skrývať, a takýchto filmových KIKSOV, je tu plná riť ! V areáli, kde trýznia tohto vodníka, sú síce kamery, ale práve v miestnosti, kam chodí Elisa za ním, ani za toho otca nie ! ? Šéf bezpečnosti, Richard Strickland sa dozvie, kde je pes zakopaný, ale takým absurdným spôsobom, akým je vlastne aj tento film, ktorý už netúžim viac vidieť, vôbec del ma akosi odpudzuje, neviem, čím to je, ale nemôžem mu prísť na chuť, okrem jednej výnimky... ()

Del Torův Frankenstein nabírá obsazení

11.07.2018

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

Del Toro dohlédne na další horory a fantasy

05.04.2018

Guillermo del Toro natočil spoustu děsivých i zábavných fantasy, pořádnou slávu mu však přinesla až ta poslední. Tvář vody letos získala čtyři Oscary, mezi nimiž nechyběly dvě sošky pro del Tora … (více)