Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

holka218

Bez tohoto filmu si nedokážu představit vánoce. Sice občas nedává smysl a je takový hrozně přeplácaný, ale je to prostě moje vánoční srdcovka. Jenom nechápu, proč dávají Grinche v televizi v srpnu. ()

peeteno78

Jako dítě jsem ten film miloval, s postupem času mi už tak úžasný nepřijde, ale stále se na něj každé vánoce rád podívám. Oceňuji zajímavé masky a kostýmy. A Jim Carrey, byť už je s dalšími rolemi horší, stále ještě byl jako Grinch dobrý... ()

blondboss

Taká pohodová vianočná rozprávková komédia, ktorá je v USA už klasikou tak ako u nás iné rozprávky. Tentokrát sa dočkala aj celovečerného spracovania a najmä vďaka Carreymu, ktorému podobné roly sedia, to bolo vskutku nápadité. Samozrejme dejovo to až tak nenadchne, možno deti áno. Celkovo ale len jedna z mnohých vianočných rozprávok, ktorá je výnimočnejšia jedine tým, že oprášila starú klasiku do nového šatu. 60 % ()

Joe16210

Ačkoliv nejsem žádný velký fanoušek Grinche v anglo-americké kultuře, natož pak Jima Carreyho, tak tohle se povedlo. Nádherně vykreslená vánoční atmosféra a i postava "napraveného hříšníka". Celkově se ale obsazení povedlo a i když jsou některé situace značně absurdní, dá se to zde prominout. Film jako takový má ode mě pouze 3*, ale přidal jsem jednu navíc za naprosto bravurní obsazení Borise Rösnera do hlavní role v českém dabingu. ()

hrumsrt

Když bych měl říct, který film je pro mě tou čirou vánoční žánrovkou, která pro mě definuje tohle roční období, bude to právě Grinch.. Ano, uvědomuji si existenci lepším filmů, jakými jsou Pelíška anebo milovaná Láska nebeská, ale v obou případech jde pro mě o daleko hodnotnější příběhy, které mají daleko větší přesah než jen jako vánoční film.. A tou nejčistší esencí podobně laděných žánrovek a vrcholem vánočních bijáků je Grinch... Na jednom ze tří nejlepších filmů Rona Howarda (spolu s Rivaly a Třinácti životy) jsem vyrůstal jako dítě a pokaždé jsem jí zahajoval vánoční náladu, ještě dávno před tím, než jsem kupoval dárky, anebo zdobil stromeček.. Příběh zeleného chlupatého mužíčka, jehož životním údělem je kazit vesničce roztomilých Kdovíků vánoční náladu, a jemuž jeho setkání s malou Cindy změní nejen jeho pohled na vánoční svátky, ale i na celý jeho život... Za zelenou maskou se schovávající Jim Carrey předvádí strhující onamanshow, která dělá ze zeleného protagonisty naprosto ikonickou hláškující figurku postupně se stávající symbolem Vánoc. Grinch chápe význam Vánoc a s pomocí tradičních klišé se sám za zasněženého prostředí na sklonku zatracení dobírá spásy a naděje.. Nádherná to (někdy i veršovaná) pohádka.. Chápu, proč je to na západě klasika a stejně tak rozumím proč národ, který tak adoruje pohádky, tohle přijímá tak stěží. Ale věřte, že až se nostalgicky ohlédnou ti, co s Grinchem strávili téměř každé Vánoce, dostane se mu docenění i tady.. 100% ()

Methos-SK

Ked som to videl prvy krat som si povedal preboha take otrasne kostimi a az tak som si to znusil ze by som dal najradsej odpad ale po roku ked som si to pozrel znova zistil som ze ide o krasnu vianocnu rozpravku ktora si odpad ani z daleka nezasluzi ()

da-a

Na vločce sněhové příběh se stal, kdo tomu nevěří, ať dívá se dál. Klasická pohádka dr. Seusse vypráví o nazelenalém Kdovíku, který jako jediný svého druhu neměl rád Vánoce. Ron Howard to asi přehnal s délkou filmu, která dala původně útlé knížečce až příliš velkou stopáž, a na filmu to je evidentní. Jim Carrey hraje s obrovským nasazením, jeho ztvárnění Grinche je pro mě důkaz, že i živý herec zvládne hektičnost gest animovaných postaviček, ale místy (hlavně zpočátku) se projeví nedostatek látky k vytvoření opravdu úchvatné podívané. Tu tak spíše reprezentuje velmi drahá výprava, která se snaží zachovat typický Seussovský výtvarný styl (tváře a mimika Kdovíků, neforemné budovy, zakroucený nábytek). Jádro filmu je však kouzelné. Příběh o tom, kterak se Grinch dozvěděl, že duch Vánoc se, i přes všechnu snahu, zničit prostě nedá, je tak lidsky hřejivý, až se divák sám přistihne, že též začíná tát. Střídání nadsazené mluvy s verši, pár opravdu povedených vizuálních vtipů a tuny typicky Carreyovského humoru nakonec zaručilo, že se z Grinche přes jeho chyby stal můj vánoční evergreen. ()

tommei

Nechme Amíkům Grinche, my ale radši popelku. Né že by se na to nedalo dívat, ale trapné scény pobaví snad jen vánočně naladěné americké dětičky. ()

Lefiath

Nepříjemný a nesympatický film, ve kterém se líbají psí zadky. * za Carreyho masku, za neustálé přehrávání a že ho nenechali ani chvíli v klidu nemůžu dát nic (mám rád většinu jeho komedií, ale tady je úplně puštěný z řetězu). Film jako celek je pouze horší verze animované klasiky, takže pokud ho člověk vidí jako remake, nemá na něm co ocenit. ()

Nebe007

Taková průměrná vánoční pohádka pro celou rodinu. Jsou určitě i lepší. Původní animovaný film jsem bohužel nikdy neviděl, ale snad někdy budu mít to štěstí. ()

3dgeorge

Človek musí vidieť aj kreslenú verziu aby pochopil aký dokonalý výkon podal Jim Carrey ako predstaviteľ Grincha a vôbec všetci čo sa natrápili s maskami a celkovým vytvorením tohto imaginárneho sveta. Myslím, že by sa za takúto hranú verziu pán S. Geisel neurazil... ()

TheMe

Nejlepší, nejlepší, Grinch je prostě nejlepšííííííí.... Dokonalost! Málokdy jsem se u filmu tak bavil a málokterý film bych byl schopen pouštět si tak často jako Grinche. A nemusí být Vánoce, stačí jen mít chvilku čas narazit na DVD dříve, než se roztočí v přehrávači jiná placka! ()

Midnighton odpad!

Omlouvám se, pokud budu krutý, ale tohle považuji za trestné, nevhodné pro děti, těhotné a kojící ženy a seniory. Celá "zelená obluda" není ani vtipná, ani charakterní ba dokonce ani nepatří mezi postavy, u kterých doufáme, že na konci zemřou rukou kladného hrdiny. Grinch se neměl nikdy narodit, je to omezený retard který se snažil zhřejmě nějak skrytě vnudit dětem radost z Vánoc, což se mu tedy opravdu nepodařilo. ()

R_Dwarf

Nechápu tak nízké hodnocení, Grinch byl jeden z mých nejoblíbenějších dětských filmů. Byla to jedna z věcí, na které jsem se v období Vánoc těšila nejvíce. ()

Arehanah

"Ve vločce sněhové příběh se stal, ten kdo nevěří ať dívá se dál..." Velmi milá, vánoční pohádka, kterou si rok co rok pravidelně pouštím. Nezapomenutelné hlášky a mistrovský Jim Carrey. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)