Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

higuain

Srdcovka z dětství, geniální parodie, totální megakravina v tom nejlepším slova smyslu a nejlepší komediální role Jima Carreyho. Jeden z mála filmů, co o Vánocích nikdy nevynechám. ()

Aleee89

Tak takhle si vánoční pohádku teda rozhodně nepředstavuju. Bylo to, no dost divné a i ve čtyři odpoledne jsem u toho usnula! Takže to svědčí i o tom, že to bylo docela nudné. Možná Američanům to ještě pořád něco řekne, ale mě ty jejich morality, kterak se ze zlého stane dobrý, docela štvou. Nebylo to vtipné ani roztomilé, spíš podivné. Jediné plus - Jim Carrey to hrál docela dobře, ač ho nemám moc ráda, tohle mu musím nechat... ()

OG_Swifty

Pěkná atmosféra v Kdosicích, roztomilá Cindy (která ještě nemá zmutovaný nos) a atraktivní Martha. A dva padouši - jeden pokrytecký a druhý zelený. Nic víc mi tenhle film nedal a ačkoliv to není nejhorší, prostě to není ono. ()

kagemush

Tak proto mi maminka kdysi říkávala ,abych ty sněhový vločky nežral,-že je tam spousta sajrajtu. Nebo abych nežral sníh? Nebo abych tolik nežral?-Kdo si to má pamatovat,je to už dávno. ()

applause

Zase jsme se tyhle Vánoce dívali na Grinche. Pro mě je to klasika, protože Grinche chápu a soucitím s ním. K tomu je to skvělá komedie a nakonec se ukáže, že není zlý, jak se říká a vše dobře dopadne. ()

Joe321

Pro mě vánoční klasika, kterou si pouštím každý rok na svátky a ještě me neomrzela. Kouzelná atmosféra, kvalitní výprava, zabudované moderní gagy do staré pohádky, roztomilá malá Cindy Lou a geniální Grinch Jim Carrey. - "Now you listen to me, young lady! Even if we're *horribly mangled*, there'll be no sad faces on Christmas. " ()

SallyZen odpad!

Nesnáším tuhle americkou ko*otinu. Howard natočil kdovíkjaký, nevkusný, ale hlavně trapný snímek, u kterýho jsem se snad ani jednou nepousmál. Nemám rád jeho režii. Kdovíci jsou pěkný parchanti. Ten nos maj dlouhej, protože mají syndrom pinochia a jak pořád lžou, tak jim roste. Kdosice jsou město plné intrik, mýtů a legend o Vánocích. Grinch je tak nepříjemně napsaná a povahově vybavená postava, že bych ho poslal hned na hranici. NEVER MORE! 0% ()

peto12

Grinch nemá rád Vianoce. Jim Carrey ako Grinch ma tu dosť rozosmial pred malým dievčaťom. V celku slušná Vianočná komédia o Grinchovi. ()

Martin741

Grinch je postavicka, ktora je europskemu publiku malo znama, ide totiz o televiznu postavicku, ktoru pozeral doma Kevin z filmu Sam Doma. Nie je to vyslovene spatne, par komickych situacii potesi, ale hranice priemeru to v ziadnom pripade neprekroci. 60 % ()

Figu

Jestli vánoční rodinná pohádka před Vánoci, tak je ideální volba ta s tím zeleným komediantem. Po dlouhé době jsem si vychutnal Grinche a zaručeně pořád vím a chápu, proč je Jim Carrey tak moc oblíbenej! Je originální, je jedinečný a má něco, co žádnej jinej komik nejen z Ameriky nemá! Svůj neobyčejnej styl, grimasy a gesta! Báječná podívaná, kor vedle vánočního blázínka, kterýho žerete!... 70% ()

vydumnica

Keď tak nad tým premýšľam, Shrek je oproti Grinchovi jeden veľký zelený krásavec. Jediné, čo ma na tomto filme bavilo, bolo to odvážné roztomilé dievčatko v kabátikoch s bombuľkami :-) a teda len za malú Cindy Lou dávam 3*, no také slabšie tri. Jim Carrey mi nikdy nebol sympatický, Grinch je celý odpudivý a samotný film aj keď je o Vianociach vo mne nevyvolal taký ten hrejivý pocit pri srdiečku z čara Vianoc ako iné filmy. Prvýkrát som si ho pozrela až teraz po 20 rokoch a myslím, že raz aj stačí. Ešte viac sa mi páčila tá novšia animovaná verzia z roku 2018, na tú sa akosi lepšie pozeralo. Škoda, ani malá Cindy Lou film nezachránila...50 - 55% nejako tak. ()

William_

Pro nás divný film, stejně jako pro amíky jsou divné naše popelky a Honzové, kteří se stali málem králem. Film hodně pěkný s hezkým sdělením, že Vánoce nejsou jen o dárcích. ()

Jino

Tady Jima musíte poznat i když nejde vidět.... prostě jedinečné kreace které umí jedině on, a sám si to také užívá. Jinak je to trapná pohádka. ()

marcek

Oprávněný Oskar za masky - takhle by Jima Carreyho nepoznala ani vlastní mamka :) Nepřekonatelný Zděnek Svěrák coby vypravěč ()

Nach

Už to sice dávají téměř s železnou pravidelností, každé vánoce, ale ono to k nim prostě patří. Skvělý Jim Carrey a nádherná pohádkovost i vtipnost se stejně kvalitním dabingem (tady se skutečně povedl). Jedna z těch lepších moderních pohádek, které natočila továrna na sny. 75% ()

Streeper

Moje vánoční srdcovka, kterou si nenechám za nic ujít. Jim Carrey je prostě v roli Grinche úžasný, vtipný a okouzlující. Je pravda, že příběh je hodně kýčovitý, ale mě to nevadí, díky tomuhle filmu si vždy uvědomím, že přicházejí Vánoce. ()

baaaja

To by člověk nevěřil, jak jsou ty Vánoce vlastně kýčovitý, když se to takhle splácá všechno dohromady :) na první pohled mi to přišlo uplně bez děje, prostě rodinný film spíš pro děti, ale když jsem se nad tim zamyslela, tak jsem přišla na to, že uplně jednoznačně lidem připomíná to, že Vánoce tu nejsou jenom kvuli dárkům, každej když se řeknou Vánoce, tak se mu hned vybaví dárky, protože lidi jsou čim dál tim víc chamtivý a majetnický ale o tom to přece neni, jsou to svátky pohody kdy maj být lidi spolu a zááářit štěstím :D jo a jen tak mimochodem, Grinchův Max byl tisíckrát hezčí sobík, než ty Čtvrtníčkovi ratlíci od Vodafonu... ;) ()

JohnRambo

Jim Carrey a jeho nechutné grimasy v podobe zeleného zlodeja Vianoc sa mi naozaj moc nepáčili. Blbosť na druhú ale zároveň blbosť na ktorej sa zasmejete aká je to blbosť. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)