Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

Huguette

Pravděpodobně vysoce subjektivní názor, ale Grinch mi vždycky udělá radost. Docela by mě zajímalo, jak by si s tím poradil Burton, i když toho moc ráda nemám (ale netvrdím, že si jeho práce nevážím). ()

optimus0s

Jeden z nejlepších vánočních filmů se skvělým Jimem, hlášky, gagy, a ano i trapné poučení, ale co, hlášky typu: Zelený nebereš co ty rasisto, jsou prostě dokonalé a už jen kvůli nim to je asi nejvyváženější vánoční film, jak pro děcka tak i pro dospělý ()

fisikk

Nedokážu si vysvětlit čím mě tento film dostal. Snad je to tím pohrdavým pohledem na Vánoce ze strany Grinche, který má i hodně lidí v mém okolí. Jenže na rozdíl od nich se tady vše obrátí v dobré, a to bych si přála i u svých blízkých. Protože Vánoce nejsou jen o dárcích, ale o pohodě a setkání rodiny, čehož se mi úplně nedostává, tak si to svým způsobem kompenzuji zde. Nebo jeho úžasně sarkastický pohled na tyto svátky, který mě pokaždé rozesměje. Každopádně je Grinch mou každoroční klasikou, kterou si pouštím na Vánoce. ()

rusty09

Klasickej Jim, ale s panděrem a to pořádnym. Není to nejlepší film světa, ale mě to baví, především kvůli Jimově grimasům, pohybům, který umí jen on. ()

char_t

Upřímně, já žít v takovémhle kýčovitém extrémně-vánočním světě, tak ty svátky taky nemám rád. A jak tak sleduju předvánoční blázinec a výzdobu v obchodech, nejsme už moc daleko. 50% ()

helloween93

Po 14ti letech jsem dal Grinchovi druhou šanci a tentokrát mě to vcelku bavilo. Carrey hraje i pod maskou dobře a táhne tuhle "christmas komedii" do vod průměru. Pro Amíky možná klenot, ale pro nás oddychovka na vánoční odpoledne. ()

GMVajgl

Z určitého hlediska přehnaný film. Vedlejší postavy jsou dost plochý - až snad na jedinou výjimku - Cindyina otce, který na konci prozře a pochopí Cindyino poselství a neskryté hlubší poselství celého filmu. Doplní tak snad jeden z nejhezčích "character arců" - Grinche, který je pro mě jeden z nejvíc "relatable" fiktivních postav vůbec. ()

hábič

Málo kdy píšu komentáře ale teď mi to fakt nedá. Já opravdu nechápu to zdejší hodnocení. Ten film nemá chybu! Skvělý příběh, masky, dekorace, vynikající Hornerova hudba, geniální Carrey a jako třešnička na dortu opravdu velmi povedený český dabing v čele s Borisem Rosnerem. Pro mě se tento snímek stal už vánoční klasikou a po shlédnutí animovaného filmu z letošního roku kterému jsem udělil čtyři hvězdičky musím tomuto zvýšit svoje hodnocení na pět. ()

plagjoklas

Celkov7 film bz som hodnotil na 3 * ale pasáž Grinchovho detstva ma neskutočne chytila za srdce tak mu dávam o * viac. Carrey bol ako vždy neodolateľný, ale najviac ma prekvapila tá malá holčička. Celkom pekný no niekedy trošičku trápny (vianoce nie sú o darčekoch ale o rodine) vianočný film. ()

NiaWolf

,,Zelený nebereš, co, ty rasisto?!" Šílený film, ale jak jinak, když v něm hraje Jim Carrey :) Pokud přežijete slabý děj filmu a šílené kostýmy, užijete si i dost zábavy s vánoční atmosférou...Osobně jsem ráda, když ten nudný vánoční stereotyp občas vystřídá něco neobyčejného, což může být právě tento film. ()

Haide

Viděno s českým dabingem, tj. chvílemi naprostá katastrofa... Předpokládám, že v originále to bude daleko lepší, ale film mě nezaujal natolik, abych si to v originále sehnala. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)