Grinch

• Portugalsko Grinch (více)

Raději se mějte na pozoru! Je zelený... Je lakomý... A nenávidí Vánoce! Grinch je věčně špatně naladěný zelený chlupáč, který žije v jeskyni na vrcholu hory s výhledem na vesnici Kdovice. A zrovna v době, kdy se Kdovíci z Kdovic horečně připravují na oslavy nadcházejících svátků, Grinch přichází se závažným rozhodnutím. Skončí Vánoce jednou provždy a ukradne vesničanům všechny jejich dárky i ozdoby. Nakonec ale i on pochopí, že skutečné kouzlo Vánoc netkví v zářivé výzdobě a nových hračkách. Role Grinche se v půvabné komedii, která vznikla na motivy osobité a oblíbené knihy Theodora Seusse Geisela, ujal geniální komik Jim Carrey. (Bontonfilm)

darius1706

Člověk se nemůže divit, že jsou amíci jací jsou, když tohle je zřejmě u nich klasika. Chtěl jsem se na to dívat objektivníma očima, ale místo toho jsem musel vynaložit veškeré úsilí, abych tuhle debilitu dokoukal do konce. Fakt jsem se snažil, ale nedalo se to, sorry. ()

hvldvt

Nemůžu si pomoc, ale mně se tenhle film prostě strašně líbí. S láskou nebeskou nejoblíbenější vánoční filmy, a i když se tyhle dva snímky vůbec nedají srovnávat, Grinch mě neskutečně baví. Většinou mám radši originály, ale tady je českej dabing tak super, že se nemůžu rozhodnout. ()

AJensen

70% Úžasná pohádka pro dospělé. Jim to tu rozjíždí ve velkém a český dabing je opravdu povedený. Moje každoroční guilty pleasure již od 13 :D ()

miso.simon

Docela jsem odolával tomuhle skvostu. Je to vlastně blbost, ale v rámci Vánočního sezení před obrazofkou a přežírání se je to celkem sranda. Hlavně pokud máte už dost těch československých pohádek, obzvlášť těch nových, kde máte pocit, že je točili s mobilem a rozpočtem menším než komunistické inscenace. Akorát ta malá holka mi přišla jako že si tam zahrála z protekce. ()

andykanadan

Mám veľmi rád Jima Carreyho, ale neznášam zelenú farbu (v Maske mi to kupodivu až tak nevadilo, ako tu) a na to, aby som dal filmu aspoň jednu hviezdičku a neodsunul ho do kategórie "odpad", mi stačil hlas rozprávača Zdeňka Svěráka - film som nedokázal pozerať, len počúvať (a pritom fantasy mi nie je vzdialená, čítal som všetky knižky a videl všetky filmy o Harrym Potterovi...) ()

MrMartinTm

Vlastně poměrně fajn pohádka/vánoční film. Mezi plusy bych určitě vypíchnul estetiku a obecně kulisy, které mi sice občas připomněly Schumacherovy Batmany, ale tohle je doslova pohádka pro děti, takže to zas tolik nevadí :D Dále samozřejmě Jim Carrey je dost fajn a i přes ten extrémní nános make-upu jsou jeho typické obličejové pohyby stále znát. Děj je též poměrně fajn, jedná se o naprosto tradiční pohádkový scénář, který ničím extra nepřekvapí. Mezi negativa bych asi uvedl to, že pokud bych film viděl jako dítě, jsem si na 100% jistý, že bych z toho měl noční můry :D Grinch je naprosto klasický vánoční film, který nijak extra nenadchne, ale ani neurazí. 5/10 ()

Zeuska

Když byly děti malé a koukaly na to, přišlo mi to úplně šílené. Nebyla jsem schopna film sledovat, podivné pitvorné postavy se plácaly mezi kýčovitými domečky a do toho zelený chlupatý Jim. Teď si bez Grinche neumím představit Vánoce. Celá rodina umí hlášky pomalu zpaměti a moc se bavíme. Viděno stopadesatkrát, Grinch prostě nemá chybu. ()

MarekTulen

Když se na to tak dívám, tak je to extrémně zvláštní film, který absolutně nedává smysl a nic v něm není vysvětleno, jen kdo je to Grinch. Byli chvíle kdy jsem se u tohohle filmu smál, to ano, přestože jestli tohle má vytvořit parádní vánoční atmosféru, tak asi díky, ale nechci. :D Věřím že hodně lidí to přes nostalgii bavit může, každý máme přeci jiný humor. ;) Nejvíc bodů ale dávám tomu výbornému psovi. <3 ()

Monika95

Je zajímavý, že když jsem byla mladší, filmy s Jimem Carreym nesnášela, nemohla jsem ho ani vidět a teď... čím jsem starší, tím víc mně přijde vtipnější a filmy s ním mám ráda i když to jsou voloviny. :) ()

vsechovsky

Grinch na Vánoce nesmí nikdy chybět. Vždy dodá pohodovou atmosféru. Před pár lety bych dal hvězdy 3, ale každý rok mi film přijde lepší a lepší. ()

Symfonická show Christmas in Hollywood

Symfonická show Christmas in Hollywood

02.12.2023

Risk nebo zisk?

Risk nebo zisk?

09.03.2005

Když sklidí první díl úspěch a druhý jej ještě podtrhne, jeden by řekl, že by to mohlo stačit. Ovšem nutkání vyrýžovat ještě nějaký ten zlatý valounek z filmového řečiště bylo příliš silné. I pro… (více)