Mezi námi děvčaty

• USA Freaky Friday (více)

Energická psycholožka Tess Colemanová je vdova. Vychovává sama patnáctiletou Annu a mladšího Harryho a zanedlouho se má provdat za přítele Ryana. Ona i dcera mají každá své starosti a příliš spolu nevycházejí. Zatímco Anna není vůbec nadšena, že se matka chce znovu provdat, Tess zase vadí Jake, do kterého se zakoukala její dcera. Anninou jedinou radostí je rocková kapela, zkoušejí v garáži a připravují se na konkurz. Jejich vystoupení je však ohroženo, protože se ve stejnou dobu koná předsvatební hostina matky a Ryana. Když se ji Anna pokouší přemluvit, je z toho hádka, do které nečekaně zasáhne majitelka čínské restaurace se svou matkou. Stará žena jim nabídne kouzelný koláček s proroctvím. A když se pak ráno obě probudí, zjistí, že si vyměnily těla. Po marných pokusech o návrat si uvědomí, že jedinou nadějí je zajít znovu do čínské restaurace. (TV Nova)

D.Paulus

Celou dobu sledování filmu se mi hlavou honila tři slova: WHAT THE HELL. A celkový dojem filmu osciluje mezi nezáživností a trapností. Za těch pár uchechtnutí těm nemnohým opravdu podařeným gagům jsou dvě hvězdy až moc. ()

Realmond

Snad nejlepší komedie s Lindsay Lohan, kde jí tahle dvojrole opravdu sedla. Má to pěkný děj a je to zábava co víc si přát. ()

Ceberus

Výborná komedie s výbornými herci, takže skutečně věříte, že dcera je v těle matky a naopak. Oceňuji to, že jakási přípravná omáčka byla skutečně minimální a děj skočil do samotné záměny poměrně brzo. Do pěti hvězdiček ale přece jen chybí, abych se u toho nejen neustále usmíval, ale i nahlas smál, což se třeba podařilo filmu Já jsem ty a ty jsi já na stejné téma. Na druhou stranu je to určitě lepší než Schneiderova Žába k zulíbání. Edit 2023: Tentokrát mi přípravná omáčka přišla dlouhá, ale zase důležitá k tomu, aby člověk nasál původní osobnosti matky a dcery. A nevím, jestli už stárnu, ale konec byl docela dojemný. Měním ze čtyř hvězd na pět, protože si tenhle film pravidelně vybavuju a doporučuju ostatním. ()

Jonatána

Tohle jsem viděla snad pětkrát a až teď mě napadlo to ohodnotit. Výborná, svěží a inteligentní komedie s dvěma skvělými herečkami a neodolatelným Markem Harmonem, alias agentem Gibbsem z NCIS. Celou dobu jsem se hodně smála a na konci jsem spokojeně dojatě ronila slzy. bez mrknutí pět hvězdiček. ()

sisimiut

Tento žánr obvykle nechávám stranou svého zájmu. Ale u tohoto filmu musím pominout své předsudky. Výborné a dokonce i vtipné.Námět je sice trochu lacinější, zato ale výborně zpracovaný. A musím taky něco přidat za vynikající hudbu. 80% ()

FireTight

Tedy nikdy bych si nemyslel, že americká rodinná komedie může být také nadprůměrná a k mému překvapení rovněž vtipná. K "Mezi námi děvčaty" jsem totiž usedal pln lehkého zoufalství a nakonec se z toho vyklubala příjemná podívaná. Ano, sice mi bylo hned při scéně, kdy na sebe matka s dcerou řvou "ty to máš jednoduché", atd. jasné, že si vymění role (mozky... nebo co vlastně), ale i tak mi to můj zážitek příliš nezkazilo. Popravdě to byla taková oddychová pohodička, na kterou bych se snad i rád podíval klidně znova. Protože to rockové sólo bylo super! :P ()

Petulka88

Ano, příběh je zoufale neoriginální, vše to ale zachraňuje úžasná Jamie Lee Curtis, která si svou roli neuvěřiutelně užívá. A i na Lindsay Lohan se docela dobře dívá... ()

Veronica27

Jamie Lee Curtis jako Dr.Coleman je prostě skvělá, nemůžu si pomoct. Co si jako matka s dcerou v čínské restauraci přečtou přání ze sušenky a ráno dojde k jejich záměně těla. Dcera v těle své matky a matka v těle své dcery. A teď to teprve začne. " Panebože, vypadám jako strážkyně hrobky " reakce když se probudí dcera v těle své matky a koukne se do zrcadla .Tuhle komedii bych mohla vidět několikrát a vždy se u ní dobře pobavím. ()

src

Genialni obsazeni vytvorilo z teto, na prvni pohled nenapadne, komedie temer dokonale dilko. Strhnul bych pul bod za zaver, ktery byl zcela v ramci zanru, ale prilis uslzenu. 4 a pul hvezdicky sem bohuzel nevecpu, tak davam "pouze" 4 a to jen proto, ze jsou jeste lepsi komedie, kterym by to mohlo byt lito :-) ... A DVD taky neni spatne. ()

Belcarnen

Nějak jsem od toho filmu vůbec nic nečeka, spíš naopak. A skvěle se bavil! Prohozená děvčata předvádí opravdu parádní herecký koncert. Ideální oddychovka na večer :-) ()

Karajda

Na počátku příšerný vztah s matkou a nakonci to mamka rozjíždí na elektrickou kytaru... Opravdu vtipnej filmík.. Nejlepší scéna byla mimo té závěrečné s elektrickou kytarou taky když se dcera proměnila v matku a naopak: Vypadám jako ztrážce hrobky:-) ()