Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

predators

Divím se hlavně dvěma věcem. Zaprvé tomu, že jsem tuto pecku viděl až teď! Což by z určitého, hlavně kvalitativního, pohledu může být výhoda! A tou druhou podivností je zdejší nízké hodnocení. Já se přidám k těm, kteří byli ohormeni ďábelskou atmosférou, hudbou, charizmatickými herci, výbornými efekty a napínavostí jak šráky až do samého konce. Jo, možná to nadšení pramení z toho, že jsem od Arnieho moc nečekal, ale teď nelituju žádné ze 121 minut. Díky za Bluray, který posouvá tento nářez do nového tisíciletí! Titulky na mém profilu... 80% ()

nash.

Bouchá to, střílí to, je to plné efektů, honiček, Arnolda a všemožných cingrlátek, ale přesto je to kupodivu.... nuda k uzívání. Není to tak špatné jako většina Arnoldových filmových pokusů posledních let, ale ani jeden důvod, proč se na to někdy podívat znovu. ()

PetrPan

Schwarzenegger v hororu, byť akčním. To tu ještě nebylo ! Gabriel Byrne jako Satan pokouší nešťastného Arnieho, se zlou se však potáže, Arnie mu totiž ukáže... No po pravdě řečeno, je to klasický "schwarzeneggerovský" film, ovšem velice zručně natočený a od začátku do konce velmi zábavný, v jednoduchostia přímočarosti je prostě síla... ()

Slarque

Scénář je složen z hodně slaboduchých klišé, která příliš nedrží pohromadě. Přesně dle hesla nadpřirozený děj nepotřebuje logiku. V rukou slušného režiséra by z toho mohl vzniknout koukatelný temný thriller, ale podprůměrný Hyams pohřbil poslední naděje. Po Arnoldovi nejspíš chtěl i herecké výkony, takže je film směšný, až připomíná vlastní parodii. ()

Rocky62

V první řadě je nutné akceptovat fakt, že pro všemocného ďábla je pouhý smrtelník téměř rovnocenný soupeř. Rovněž nebude od věci smířit se s tím, že na téma satanismus už vznikly poněkud hodnotnější počiny, ale již k věci. Konci světa rozhodně nelze upřít ponurou atmosféru, k níž nedílnou součástí přispívají démonické chorály. Gabriel Byrne coby představitel temné strany a krom toho nositel těžkého charismatu si roli Satana náležitě vychutnává a je to znát. Speciální efekty nejsou k zahození a v některých sekvencích budí dojem dobře odvedené práce. Přes všechny klady se však End of Days označení "béčkový film" nevyhne. 65% ()

klerik

Zakaždým, keď som to pozeral, som zaspal... Ale Arnoldov výkon bol celkom sympatický a Diabol úchvatný... A načasovanosť (milénium) sa tiež počíta... Napokon dopozerané a aj napriek strašnému Arnoldovmu výkonu v akčných scénach, šlo o svižný béčkový triler s áčkovým (?) rozpočtom... ()

SeBig

Švarcenegr versus démon Byrne (bezchybnej) zní to fakt suprově, ale natočený je to lážo plážo suše a málo akčně.. vyčnívaj spíš kecy a deprese z Arnyho stárnutí.. nesmim zapomenout pochválit ješte Pollaka z něhož číší pohoda a dobrý herecký výkon je na svém místě. ()

korbitch22

tyvole super nářez,zas nechápu,jen 53%????????příběh je naprosto perfektní,gabriel byrne jako satan je fakt démonickej,arnoldova postava zdrceného policty je výborně napsaná a arnold si sní poradil překvapivě dobře.finální souboj ve kterém dostává satan brutálně na prdel je fakt hustej,takže vás opět nechápu. ()

Chrustyn

No, jak je vidět tak Arnie už nám stárne a je to ve filmu vidět. Samozřejmě za to, že film je jen tak tak průměrný nemůže jen on ale hold už časy Terminátorů a Pravdivých lží jsou pryč. Největší zásluhu na celkové "kvalitě" má packal Hyams, kterému se občas trochu zadaří ale nikdy to není lepší než průměr. Film zachraňují jen celkem povedené akční scény. Jinak je to celkem bída. Možná ještě Gabriel Byrne jako satan celkem ujde ale trochu bych řekl, že kopíruje Pacina z Ďáblova advokáta. ()

LaciLC

Šedý priemer. Aj keď má niekoľo vydarených pasáží, Arniho a démonického Gabriela Byrnea, v mojom prípade často prevládala nuda. Pár scén si však určite zaslúži pozornosť. ()

Ghoulman

Lepší film než jsem podle hodnocení čekal - trošku mi to připomíná případ Deváté brány - možná, že to má jednodušší scénář a nepříliš komplikovanou zápletku, ale atmosféru tenhle film umí vytvořit setsakra hustou, temnou a výborně vyladěnou - na té jsem se svezl především a užil si to - Gabriel Byrne je navíc výborný Satan - možná v lehce béčkovém filmu, ale svým výkonem a charismatem bych ho klidně zařadil po bok výkonů Pacina (Ďáblův advokát), De Nira (Angels heart) nebo Stormara (Constantine). ()

Roman.Ticka

Parádní mrazivo-pekelná vizionářská podívaná. Arnold tradičně jako zachránce světa, Gabriel Byrne jako Satan a zlo zel - trefa do černého. ()

honajz

Ačkoliv je docela odsuzovaný, tenhle film se mi líbil, mysteriózní zápletky já rád, a tady mi nabízené stačilo ke spokojenosti. Navíc Arnie to zahrál docela slušně. ()

Pítrs85

Obrázek o filmu si můžete udělat už tím, že tu Arniemu dává na budku stará ženská... Snaží se to být temné a depresivní (inspirace Se7en a dalších podobných thrillerů té doby je zřejmá), bohužel to dost srážejí laciné triky a jalový scénář. Přes to všechno se ale na to dívá docela dobře, Arnie je cool jako (skoro) vždy a ta hlavní hrdinka je taky sympaťačka. Ale vsadím se, že i zarytí fanoušci Arnolda si na Konec světa možná už ani nevzpomenou. ()

SOLOM.

Železný Arnold vs. Satan, tak tomu říkám opravdu zábavná kombinace, stejně jako let vrtulníku mezi baráky aniž by se z nich sypalo sklo z oken. Tenhle film je místy opravdu velice zajímavý, především díky slušným efektům a lehce humorného pojetí, ale v zápětí se z toho stává jen další duchovní sračka. Já sám jsem nevěřící a nemám rád když se do filmu cpou tyhle žvásty o h...u! Kdyby byl tenhle film tak o půl hoďky kratší, tak bych mu možná dal i víc %, ale takhle to vidím na obyčejný průměr díky těm Xnudným pasážím. ()

Bauer

Co proti tomu všichni máte.Vždyť je to super po všem co Arnold teď v poslední době natáčí za kraviny.Nadprůměr ()

Sprite

Nebylo to špatné... Atmosféra dobrá, herecké výkony dobré, efekty na tu dobu dobré, scénář nic moc. Celkově dobrý film. 65% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis