Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

Fiftis

Výborný horor v čele z bojovníkom proti peklu Arnoldom, ktorého chce peklo získať na svoju stranu. Gabriel Byrne v úlohe satana výborne zahraný. Výborná napínavá atmosféra. Mne sa film skutočne páčil, mal spád a hlavne tam bol asi najlepší zo všetkých ozaj Gabriel Byrne ako Satan. Na Al Pacina síce nemal, ale musím povedať, že bol dobrý. A myšlienka, že za všetko zlé môže Boh sa tiež vo veľa filmoch neobjavuje. Ja by som tento film rozhodne nezatracoval. ()

Shakers

Arnie a jeho miléniový film. Nie je to najlepší, ale ani najslabší kúsok Rakúskeho dubu a pozerať sa na to rozhodne dá. Príbeh nie je zlý, no scenár ma diery ako ementál. Inak je to fajn kúsok, kde nechýba atmosféra, diabolská hudba, Arnieho herectvo a charizma v jedno či démonický Gabriel Byrne, ktorý hraje dokonale a už len za jeho frajerskú scénu v úvode filmu treba na to mrknúť. Arnie opäť potvrdil svoju povesť borca a nerobí mu problém nakopať riť aj satanovi. 75% - 4* ()

Jacinda

Když jsem byla malá, tak mě rodiče zakázali na tenhle film dívat. Se sestrou jsme se pak bavili v pokoji kreslením poslepu. No je to už hodně let. Nakonec jsem zjistila, že to vlastně ani taková ztráta nebyla. ()

JohnnyD

Áčkový akčno-hororový výplach s klasickým dreveným Arnoldom, tak ako ho máme radi. Vo filme zaznie na dlhé roky posledná pieseň Guns N Roses Oh My God (a dlho vyzerala, že bude posledná vôbec). ()

forsberg

Pravda, Arnie natočil lepší kousky. Ale kde jinde uslyšíte hlavního hrdinu říkat ďáblovi "zatracenej zkurvysynu". ()

Indiana

Pamatuju si, jak jsem na tom jako malej kluk byl s tátou v kině a fakt jsem se u toho bál a od tý doby na mě ten film pořád z nostalgie funguje. Atmosféra se tomu upřít nedá, aspoň v mých očích a já tenhle Arnoldův kousek řadim mezi jeho lepší snímky minimálně v rámci jeho pozdní filmografie. ()

Kusko.t2

Ale no, nebuďte na Arnolda až taký zlí. Tento akčný horor je v pohode, hlavne čo sa týka jeho miestami temnejšej, vcelku dobrej atmosféry, ktorá je podfarbená výbornou hudbou. A keďže tu hrá aj Arnold, tak túto temnejšiu mystickú atmosféru strieda akcia. Scenár myslím bol dobre spravený, vyznenie filmu je také dvojstranné, buď sa mali zamerať hlavne na akciu alebo prepracovať seriózne mystiku. Ale 3* to odomňa má, pretože film ma bavil, hudba výborná, nápad tiež, avšak mne tam moc nesedel Gabriel Byrne, a na niektoré tradične veci vo filme (napr. záver), tak nad ne som sa povzniesol. Hodnotené z nadhľadu – celkom slušné. Veď nemusíte pozerať len psychologické a ťažké intelektuálne filmy. Sem tam aj nejaký Arnold neuškodí (samozrejme Terminátor, Totall Recall a iné sú jeho vynikajúce klasiky). ()

Cappuccino

Jericho je životným osudom Max Payne, ktorý ako Terminátor ochraňuje svoju Sarah Connor. O pol hodinu kratšia stopáž a menej dementných nápadov, ako skok na meč, a bolo by to úplne okej. Rozhodne to však nie je vôbec zlé a väčšinu času som sa super bavil. S prehnanou kritikou voči filmu sa neviem stotožniť. ()

HAL

Arnie se v druhé půli devadesátek už pomalu začínal víc starat o politiku než o hraní, ve filmech slávou jen pomalu dojížděl setrvačností z dob svých vrcholů s Cameronem, a zajímala ho v nich víc výše jeho honoráře, než zajímavý scénář a schopný režisér - navíc čerstvě po dvojité operaci srdce byl rád za jakoukoli nabídku co prošla přes strach pojišťoven. To všechno je tu vidět nemálo, byť to ještě není taková tragedie jako o rok později s Šestým dnem. Režisér a scénárista Hyams se s tím moc nepáral, splácal béčkovou vykrádačku o dva roky staršího Ďáblova advokáta na míru nenáročným divákům brakových trikových "hororů", a s unaveným Arnoldem v hlavní roli, aby nalákal i akce-chtivé fanoušky. Spokojení nakonec nejsou ani jedni, atmosféra veskrze není žádná, a Arnold víc času spíš jen zmateně pobíhá, než aby aspoň mlátil a střílel lidi (což je poloha ve které baví i v sebevětší blbosti), a CGičkový Satan se kterým si to v závěru rozdá je trikově tak ohavný, že to snad muselo být nekoukatelné i v době vzniku. Zajímavější jsou aspoň vedlejší postavy, v čele s vždy dokonalým Udo Kierem, a příjemná "necenzurovanost", kdy se brutálními záběry a nahotou úplně nešetří. 5/10 ()

Satan

Mohl by to být temný thriller ala Purpurové řeky. Jestliže hlavní hrdina (tím nemyslím Arnodla, ale Satana), je můj jmenovec, tak trochu přimhouřím oko ;-) ()

mzss1

Trošku jinej žánr než jsme u Arnolda zvyklí. Film je hrozně moc dlouhej, zkrátit tak o 30 minut a mohlo to dopadnout lépe. Akce tu moc nenajdete, jen zajímavý příběh a nějaké děsivé scény, Arnold ale zapadl překvapivě do tohoto filmu dost dobře. Přesto hodntím jen 50% = *** ()

k212

Opravdu jsem se zplna hrdla zasmála, šla jsem na to jen kvůli oblíbenci Byrneovi, ale ani ten to "chudák" nezachránil. ()

kingik

O Peteru Hyamsovi se říká, že už pohřbil nejednu kariéru akčního hrdiny, ale já bych zase s tím tvrzením tolik nesouhlasil. Jsou filmy, na které nikdy nebude pyšný, ale o tomhle akčním opusu to neplatí, protože je to akční horor s přívalem bombastické akce, a v některých scénách se doslova překonává. Velká spokojenost. ()

Anderton

Na koniec sveta vyšla pekná a výstižná recenzia v dobovej Cineme. Bola to prvá Cinema, čo som si kedy kúpil a tak si na tú recenziu, ako na jednu z mála, ešte spomínam. Nechcem opakovať už raz napísané, takže doplním len to, že sa na to dalo ako tak pozerať a tým všetká chvála končí. Alebo ešte vydarený doprovodný singel v podaní toho týpka z tej hip hopovej skupiny, čo mala hit hip hop hooray. Ono ten námet je skôr niečo ako od Monthy Pythonov, prestarnutá akčná hviezda verzus diabol. ()

Frajer42

Když se pokusím opomenout neopomenutelné, tedy to, že samotný vládce pekel, který likviduje člověčstvo škaredým pohledem, má neskonalý problém poradit si s jedním bezvýznamným človíčkem. Bohužel, na jejich konfrontaci je snímek prakticky postaven, takže jej nejde brát až tolik vážně. Akcička na rok 1999 celkem ujde. Arnold má stále mladickou jiskru a děj odsýpá. Pár hlušších pasáží zde přeci jenom je a hned 2x se mi během stopáže podařilo prospat se. Nelze však opomenout velice vydatnou kadenci hlášek, která si mě celkem získala. Myslím si, že je zde snímek značně podhodnocen. Já bych jej viděl na ucházející předspánkovou relaxaci. Nudou jsem neumíral. Viděl bych to na ošklivé 3 kousky. ()

Campbell

Bohužel slabší Arnoldovka, nejenom že se tu moc nepere, ale vypadá tu jako bezďák což mi dost vadilo. On mě Hyams celkově dost zklamal čekal jsem něco většího , takhle mi to přišla jako propaganda stejně jako film 2012, aspon Pollak to zachraňuje a přeci jenom se tu dá pár hlášek. Ale je to málo. ()

Slartibarkfast

Když to beru jako akční průplach mozkovny, tak je to super snímek na odreagování. Nic hlubšího v tom není radno hledat. Arnie není žádný dramatik, ani komediant a nejlíp mu to jde s mečem nebo pistolí. Tenhle film rozhodně neurazí. Když k tomu připočtu závan mysticismu a ponurosti, je to vlastně na Arnieho skvělý počin. 70% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis