Rok 1979 byl rokem, kdy se podle prastarých znamení zrodila dívka vyvolená pro Satanův návrat k moci. Dostala jméno Kristýna a doktor Abel ji hned po narození satanským rituálem zasvětil temnému pánovi. Papežovi poradci doporučí novorozeně zabít, papež však odmítne a pověří kněze Tomáše Akvinského, aby dítě našel a chránil před Satanem a jeho přisluhovači. O dvacet let později, přesně 28. prosince roku 1999, se v New Yorku po nevysvětlitelné havárii kanalizace objeví podivný neviditelný úkaz, který se vtělí do bohatého obchodníka. Je to Satan, který se musí spojit s Kristýnou a před počátkem nového roku s ní zplodit dítě, nového Antikrista. Nečekaný problém, na který přitom narazí, je bývalý policista Jericho Cane, který je se svým přítelem Bobbym součástí ochranky obchodníka, do kterého se Satan vtělil. Když se Tomáš Akvinský pokusí obchodníka zastřelit, pustí se Jericho do pátrání, aby našel vysvětlení podivných událostí, které pokus o atentát provázely. (TV Nova)

Shit

Jeden z Arnieho nejhorších akčních filmů, ale to neznamená že to je nějaká strašná sračka, protože akční filmy má arnie na docela nadprůměrný úrovni, bohužel se akle Arnold na boj proti zlu či satanovi moc nehodí a je to na tom filmu dost znát a ani scénář ho moc nepodpoří, ale to při jeho hereckých kvalitách by asi taky moc nepomohlo, ale přes všechny tyhle výtky se mi to i tak líbilo a dokázalo mě to slušně zabavit ()

gudaulin

Pokud by byli Peter Hyams a zejména Arnold Schwarzenneger nadáni určitou soudností, Konec světa by buď vůbec nevznikl, nebo by byl v hlavní roli přeobsazen. Arnold si chtěl zkrátka vyzkoušet opět něco jiného a o natočení tohoto snímku enormě stál - viděl v něm velkou příležitost. Režisér mu nedokázal vysvětlit, že žánr akčního filmu se už z principu neslučuje se satanistickou tématikou. Ďábla nezabiješ ani mu nemůžeš dát nakládačku. Satanistický film stojí a padá s atmosférou, která se opírá vedle okultních rekvizit o kvalitní herecké výkony, kdy z tváří herců musí čišet napětí, obavy a další emoce. Jak je to s Arnoldovým herectvím, každý ví, takže film už z principu nemohl dopadnout dobře. Jediným světlým bodem je obsazení sympatické, tehdy ještě neznámé Robin Tuney. Celkový dojem 25 %. ()

choze

Peter Hyams umí vysokorozpočtová akční (TIMECOP, NÁHLÁ SMRT) i hororová (RELIC) béčka jako víno a špatně nedopadl ani tenhle jeho kombinovaný příspěvek vlně satanských filmů na sklonku starého milénia (ĎÁBLůV ADVOKÁT, DEVÁTÁ BRÁNA, STIGMATA). Na jedné straně originální námět na bizarní žánrový hybrid, který před ním prolistoval Sam Raimi a James Cameron a v hlavní roli akční ikona na vrcholu, na straně druhé nedotažený scénář a krajně nepřesvědčivý Arnoldův pokus o hraní. Připočtěte neutichající pyrotechnické orgie, několik vydařených akčních scén (bungee jumping z helikoptéry, jízda metrem) a záplavu mnohdy ryze samoúčelných, nepříliš kvalitních počítačových triků a dostanete tradiční, hyamsovsky zabitou ale veskrze zábavnou podívanou, ve které Arnold hlasitě fuckuje a ze samopalu i granátometu kropí Satana. Co mě zaujalo byla ta nápaditě podaná Arnoldova vzpomínka na zavraždění jeho rodiny. Obyčejně by se tak provařená věc odbyla hrdinovým převalováním v posteli a pár světelnými záblesky, ale tady se objeví jako Satanovo 3D lákadlo pro přechod na temnou stranu síly a i když to dojímající se Arnold trošku shazuje, funguje to přímo ďábelsky. Ten film se vůbec jeví jako prokletý - Hyams šel po něm dělat šmíru jako MUŠKETÝR a LOVCI DINOSAURů, Arnold sračky jako 6. DEN a PROTIÚDER a ani Byrne už na plátně neřádil tak jako v předchozích letech. ()

Gilmour93

Terminator vs. Lucifer. Zní to lákavě, ale právě v tomto spojení je zakopaný Kerberos. Akční scény totiž byly zakomponovány do tohoto mysteriózního thrilleru poněkud necitlivě, nicméně jako úlitba Arniemu T-800 to lze se skřípajícími zuby pochopit. Já bych však na místě jeho postavy spíše uvítal charakterního herce, nebo vlastně jakéhokoliv herce a posunul Konec světa do více komornější roviny.. A samotný vládce pekel? Mám G.Byrnea rád, ale tady jako představitel ďáblova vtělení roznášel takovou hrůzu, že by ho bez problémů umlátila Dorota Máchalová péřovým polštářem. ()

Tuxedo

Příběh je trochu na hraně o ničem, ale překvapily mně akční scény, které Arnold zvládl až překvapivě dobře na svůj věk. ()

genetique

Spätné hodnotenie filmu mi vychádza veľmi pozitívne, keďže teraz už hodnotím nielen ako detský Anieho fanda, ale snažím sa aj o trochu kritiky. Tu mi však nezostáva nič iné, len potvrdiť, že sa tu vo svojej roli a presvedčivosti Arnie asi najviac trafil do čierneho. O to viac však divákov prekvapí ozaj netradičný nehollywoodsky (resp. nearnoldovský) koniec, po ktorom som odchádzal z kina mierne prekvapený. Filmu však nechýba hustá atmoška a miestami fakt podarené trikové zábery a ako diabolský protivník Byrne tiež sedel dobre. 75%.. ()

sniper18

Arnold Schwarzenegger sa na sklonku milénia a vlastne aj svojej aktívnej akčnej kariéry ešte rozhodol postaviť aj samotnému Satanovi a vznikol z toho možno nie špičkový, ale aj tak stále jeden z jeho najlepších filmov minimálne deväťdesiatych rokov. Bežne ma síce táto satanistická tématika až tak moc neoslovuje, ale v tomto filme je podaná síce možno trochu béčkovejšie, ale podľa mňa aj podstatne zaujímavejšie a zábavnejšie, než je zvykom. Schwarzenegger tu už nie je tým neporaziteľným sebavedomým zabijakom, ako predtým, ale skôr utiahnutým policajtom, ktorý už toho zažil dosť, hlavne vraždu rodiny a tak sa mu už ťažko hľadajú dôvody, prečo žiť ďalej, ale táto úloha mu sadla perfektne a tak to opäť s ľahkosťou ťahá. Film sa ale môže oprieť aj o zaujímavý scenár, hlavne prvá polovica má výbornú kriminálnu líniu, kedy postavy len pomaly odhaľujú, čo sa to vlastne deje, mnoho výborných momentov a hlavne perfektnú atmosféru, ktorá pôsobí tak temne, znepokojivo a samozrejme aj trochu nábožensky. V druhej polovici je už samozrejme všetko jasné a tak film začne byť trochu priamočiarejší, ale jeho úroveň klesne len minimálne, Schwarzenegger sa už prepne do akčnejšieho módu, k tomu nechýba nejaká tá dilema, ktorá strana je vlastne tá správna a tak je to vydarená zábava až do konca. Veľkým plusom je aj obsadenie a ich postavy, Arnold Schwarzenegger je tu výborný, bavil ma aj jeho partner, k tomu sympatická Robin Tunney, charizmatický a démonický Gabriel Byrne a mnoho zaujímavých menších postáv, tu nemám problém. Pochváliť musím aj akciu, kvôli tématike je samozrejme trochu odlišná, ale aj tak hneď na úvod zaujme výborná scéna s vrtuľníkom, poteší pár slušných prestreliek, plno efektných výbuchov, rôzne drsnejšie momenty, hlavne Satanove likvidácie a k tomu nejaký ten súboj, ktoré sú ale predsa len viac zostrihané a Schwarzenegger v nich skôr prehráva. Žiadna akčná scéna úplne nevyniká, ale vždy sa je na čo pozerať. Režijne som veľmi spokojný, Peter Hyams je síce podľa mňa len priemernejší režisér svojej kategórie, ale Koniec sveta mu vyšiel, film má skvelý vizuál a perfektnú atmosféru, až na pár detailov, ako spomínané zostrihané súboje tu nemám čo vytknúť. Koniec sveta síce celkovo nebol prijatý práve najlepšie, ale mne sadol, možno najzábavnejší film so satanistickou tématikou a posledná Schwarzeneggrova poriadna úloha, ktorá mu ešte skutočne sedela. 79% ()

ScreamJay

Teda abych se přiznal tohle mě dokonale zaskočilo, Arnie v hororu. Když šel Konec světa před 5ti lety do kin, mnul sem si svoje unavené oči jestli správně vidím. Ale spátky k hodnocení. Jako film to zas až tak špatný není, je to správně temné, je to místy i celkem napínavé žel stroze neoriginální. Tohle co nabízí Konec světa vám nabídne kdejaký "satanistický" horor s leckdy větší přesvědčivostí. Nelíbilo se mi tam několik speciálních efektů, především to s těma ohníčkama na začátku filmu, což si mohl pan Hyams odpustit a pak hlavně Pán pekel osobně, ten jenž připomínal hybridní ještěrku a místo děsivosti sobě vlastní nabídl chvilku oddechu a pobavení. Ovšem naopak scéna v metru byla geniální a správně akční. Zvláštní je taky úloha Gabriela Byrna, ketrý tady figuruje jako Satan a ve Stigmatech o chvilku později jako fáterník. Zkrátka tenhle film je spíš akčním thrillerem a na horor si jen hraje, stejně jako sám Arnie na lovce démonů. Je to čirá zábava, ale nic víc a ani nic míň. ()

Le_Chuck

Odkedy Arnie v bijákoch začal zachraňovať sukne, tak už to nebola taká švanda. Ale záver a Byrne potešili. Nadprimerný Hyams = priemerný film = nevyužitý potenciál religózna. Radšej Constantina. 50% ()

Kaka

Dějově tradičně jednoduché - co jiného od rutinéra Hyamse čekat, ale akční to je dost a apokalypticko/satanistickou atmosféru to má brilantní nejen díky bravurní hudbě a slušnému střihu. Arnold kupodivu ujde a Gabriel Byrne vynikající. ()

Spiker01

Jo kdyby to dělal někdo schopnější a hrál v tom Nick Cage, mohli bychom tu mít druhé 8mm. Takhle pouze neškodný akčňák s rozvrkočenou druhou polovinou...6/10 ()

Radko

Narodí sa vyvolené dievčatko, po pohlavnom vyzretí si má zasúložiť zo satanom a priviesť tak na svet jeho ľudskú podobu. Zabrániť návratu síl pekelných môže len poriadne tvrdý chlap, ktorý sa čerta len tak nezľakne. Bum, bác, výbuchy, ohne, vraždy, satanistická symbolika, boží bojovníci, návrat k stratenej viere a schopnosť sebaobety v prospech záchrany sveta – veľmi jednoduchučká akčná zábavka s odkvitajúcim Arnoldom v hlavnej úlohe tvrdého chlapíka so sklonom k alkoholizmu. Oproti tisíckam béčkových akčných zvracaníc je toto aspoň dopozerateľné do konca. ()

viperblade

No dobrá tak si to shrneme: Schwarzenegger je dobrý, Byrne průměrný, příběh nadprůměrný, zpracování podprůměrné a nevystraší nikoho pokud mu není 10 let.. = 3 *** ()

castor

Úvod vypadá velmi slibně, to se musí nechat. Kecy o konci světa, ponurá atmosféra, tajemná církev, zlověstný hudební podkres, několik nejasných vodítek, Arnold při těžkým ránu, slušná kamera, solidní newyorská honička, temná zákoutí. Pak se to podle očekávání začíná drolit a nedávat smysl, Satanova chvíle se blíží, potřebuje najít lidskou ženu, aby s ní zplodil Antikrista. Máme totiž konec tisíciletí a toho producenti museli náležitě využít. A kdo jiný by měl zlomit Satana, než samotný Arnold (mimochodem před tímhle temným kouskem na plátnech kin skoro dva roky absentoval). Škoda, že kdysi nepřemluvil Jamese Camerona, aby se látky ujal. Ten by při své přepečlivosti určitě dohlédl na přepsání scénáře a stomilionový rozpočet náležitě využil. Nestalo se, ale na druhou stranu neříkám, že by řemeslník Peter Hyams odvedl špatnou práci. Jen moc kopíruje slavnější kolegy, některé momenty jsou jen na efekt, ději nijak nepomáhají. Arnold se neusmívá, chlastá, neholí se a často dostává přes hubu. Není špatný, ale i jemu škodí, že z druhé poloviny snímku už jednoduše nijak nemrazí. Logika příběhu hapruje, počítačové triky mají hodně proměnlivou kvalitu. Škoda, náběh tam byl velmi solidní. ()

MM_Ramone

Píše sa rok tisíc deväťsto deväťdesiat deväť. Blíži sa konec tisícročia. Magický dátum, kedy sa pekelné sily pokusia ovládnuť a zničiť náš svet. Končí sa milénium. Dovŕšil sa čas. Temný anjel opustil žalár a je pripravený splodiť Satana, ktorý sa ujme vlády nad celou Zemou. Do cesty sa mu však postaví Arnold Schwarzenegger. Jedine on ho môže zastaviť. No ak sa mu to nepodarí nastane "Konec sveta". "End of Days" - akčný, okultný horror. *** ()

Wacoslav1

Je mi lito Arnie ale takhle ne mel si zustat tim neprekonatelnym masakratorem a ne si hrat na zkrachovalyho ochlastu a pokouset se o seriozni herectvi pardon ale to ti nikdo nezere Byrne hraje slusne ale jinak mne ten film nicim extra nezaujal je to skoda potencial byl na vic ale k jeho vyuziti tim spravnym smerem tu rozhodne nedoslo ()

Davies182

Gabrieli Byrneovi ta zloba z očí přímo dští, ale jinak jde o vcelku špatný akční film o spáse světa. Pochybuji ale, že si jej nějaký fanoušek Arnieho nechá ujít. ()

Xmilden

Pamatuju si na tenhle film, že jsem se na něj ve své době docela těšil. Arnold se měl utkat pro změnu tentokráte se samotným knížetem pekel. Neodolatelná představa takového souboje. V 80. letech kosil ostrovní státečky, poslal na onen svět s klidem návštěvníky z vesmíru a dokonce proti němu neuspěl ani tekutý Terminátor. Šance tedy že uspěje i proti Satanovi tedy rozhodně byla. Sice se pan Arnold vracel po složitější operaci srdce, ale i tak. Ve své době byl End of Days solidní zábava, která nabídla Mr. Universe trošku v jiné roli a to detektivní. Herecky na to stále rozhodně v tomhle filmu má a kondičně taky. Bohužel po letech jsem zjistil že film na to už trošku nestačí. Triky zestárly a čouhají. Příběhově spíše dlouhá slátanina. Satanskou tématiku podstatně zábavněji rozjel Ďáblův advokát. Holt Arnold v 90. letech už nebyl to co o dekádu dříve. 50% ()

Zemřel herec Mark Margolis

Zemřel herec Mark Margolis