corpsy

Dávať vysoké hodnotenia snímkom, ktoré vo vás vyvolávajú sentimentálne emócie, je akousi tradíciou. Musia byť však vydarené. Priznám sa, trochu som z niektorých pasáží mierne vytočený pre ich komerčnosť a povrchnosť, ale spomenuté sekvencie sa hneď rýchlo strácajú v celku. Takže, tu máme x-té morálne posolstvo pre obyvateľov planéty Zem, ktoré si ale minimálne 95% populácie nevezme k srdcu. ()

Ajinka126

Klišé, neklišé, tohle moje emoce ždímalo pozitivně, nevydírailo mě to, abych byla zhroucená v klubku přehnané empatie e lítosti. Naopak. Miluju ten twist podání smutného osudu v pozitivní formě. Zanechalo to ve mě příjemné emoce. ()

Marsik

HBO HD - Neobyčejně krásný film. Dnes mi sedl jako...jakože mi hodně sedl. Pokud uroníte slzu, není to žádná ostuda. CZ dabing naprosto skvělý. 83% ()

TomX2

Tento film nie je dokonalý a ani zvlášť výnimočný. Má menšie aj väčšie chyby alebo nedostatky a neprináša nič svetoborné či nevídané, no je mimoriadne sympatický, krásny a v niektorých chvíľach veľmi dojemný. To všetko v zásluhe nie len hercov, ale najmä režiséra Chboskyho, ktorý má pre filmy cit a je to vidieť. Mal som problém len s tým, že určitým postavám nebola venovaná toľká pozornosť, ktorú by si zaslúžili. ()

kolda1990

Tohle si dnes ode mě 5 hvězd zaslouží. Ne nijak závratných, ale zasloužených určitě, už kvůli konci u kterého jsem si pobrečel ( no jo, tak jsem cíťa). Moc mile mě překvapili Julia Roberts a Owen Wilson, kteří zahráli rodiče perfektně. Hlavní hrdina Jacob Tremblay má před sebou určitě skvělou hereckou kariéru, což sme mohli vidět i ve filmu Room. Příběh samozřejmě silný a emotivní, ale naštěstí nijak nucený jak to u amerických filmů často bývá. No jo, děti umí být pěkně zlé co si budeme povídat, ale konec dobrý všechno dobré. ()

ArsenalEagle

Krásný procítěný film s neobyčeným příběhem a super klučinou. Příjemné obsazení, skvělá práce s úhly pohledu hned několika postav a hlavně to celé nepůsobí vůbec uměle. Ano, jsou zde tlaky na emoce, ale působí celkem přirozeně, nevynuceně. Celkově jde o hrozně milou podívanou, která nenuceně svádí se nad danou problematikou alespoň trochu zamyslet. ()

Pierre

Neplakal jsem,  takže v tomto se budu trochu míjet. Ale u toho srdíčka mě to celkem zahřálo. Emma 53 to skvěle vystihla. Tento film by se měl promítat ve školách. A to i jako prevence proti šikaně. Protože je vážně poučný. A navíc má hloubku. ()

kaylin

Takhle to dopadne, když máte skvělé herce, jejichž jména každý zná, ale pochopíte, že ještě lepší jsou dětští herci, kteří ten film zvládnou výborně. Owen a Julia na sebe nestrhávají zbytečně pozornost, ví, co je síla tohoto filmu. A to je o dobře, pak to všechno krásně funguje a vám je moc dobře, že se na to můžete koukat. ()

TominoLa

Charlieho malá tajemství mám moc rád a tak jsem byl zvědav jaký příběh nám bude Stephen Chbosky vyprávět teď a jaký bude. Je opět výjimečný!!! A čím byl pro mně výjimečný? Tím, že nám ukazuje, že to nejdůležitější v životě co máme není kariéra ani peníze, ale vztahy. Když má člověk vedle sebe rodinu co ho má ráda, pár přátel kolem sebe tak to je tím největším štěstím. Štěstím, které je trvalé. To nějaká koupená věc nikdy být nemůže. A právě děti jako August Pullman nám můžou pomoci vidět svět lépe. Stephene děkuji. 10/10 ()

dom156

Hezký dramatický film, kterému snad jen chybí šikovnější ruka na režisérském postu, jelikož i kdybych se snažil sebevíc, tak žádné pocity ve mě film nevyvolal a z toho důvodu nemohu dát nejlepší hodnocení. ()

JohnMiller

Srdcervúca dráma to beriem. Hoci na môj vkus to tlačilo na pílu až príliš (čepeľ doslova horela) no svoj účel to splnilo. Zachytilo to celkom obstojne citlivú tému šikany, inakosti u detí a až na ten happyend to bolo uveriteľné. Skoro aj slzička padala. Bolo to síce samoúčelné, čo môže prekážať nejednému divákovi (ako mne) ale bolo to kvalitne nakrútené, to bez debaty, pre inú divácku základňu, než moju ale bolo. ()

hygienik

Vcelku chápem tých, čo tomu dali odpad. On to odpad objektívne nie je, ale strašne vás naštvú tie cheer-up frázy tipu, ak ti nikto nezatlieska, urobím to pre teba ja. Augie je obrovským emocionálnym magnetom pre divákov. Jasné, má to ťažké, lenže jeho príbeh robí z filmu tuctový doják. A to paradoxne tým viac, keď sa snaží nebyť tuctový. ()

Eldrick

LEATHERFACE: PREQUEL. Žánr? Naučná sladkobolná americká moralitka pro citově chudé. Film pro děti ve školním věku, protože přesně tím podržtaškovskym stylem je to natočený. Všechno je strašně moc doslovný, výchovný, přeslušnělý, nepřirozený a politicky korektní, že by mi z toho praskl čůrák. Každopádně mě pobavilo, že odlitek držky malýho Leatherface museli dělat na základě klapačky Owena Wilsona, protože ta podoba byla nevídaná. ()

applause

Krásný film, překvapilo mě, že ho režíroval můj oblíbený spisovatel, Stephen Chbosky, ale knihu nenapsal. Měly by se na něj podívat hlavně děti, aby věděly, že když je někdo jiný, neznamená to hned, že je špatný. Doporučuji. ()

easaque

4* tohoto filmu jsem se bál, že jeho úspěch bude v přehnaně sentimentální atmosféře. V tom mě mile zklamal, ale je fakt, že s jeho tématem se nešlo vyhnout určitému klišé a vlhkému kapesníku. Naštěstí scénáristé to zvládli dobře a díky různým úhlům pohledů dokázali empativně proniknout do duší hlavních protagonistů a tím pochopit motivace, které nejsou na první pohled jasné. Výchovný aspekt filmu je cítit a není na škodu, ale podle mě děti - ti malí spratci, by se filmem nepoučili ;-) Ale kdo ví, zkuste jim to rodičové pustit. [ PŘÍBĚH: 2 /// SMYSL: 3 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1+ /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 2 (3*MAX) ] ()

M.i.k.e

Perks Of Being Wallflower byla a je neskutečná pecka,která je nejsilnější ve své obyčejnosti,uvěřitelnosti a přirozenosti.Teď po pěti letech se Chobsky vrací a přináší prakticky to samé a opět boduje na plné čáře...Wonder je hodně silný film,který dokáže dojmout (a ne jednou),ale opět jeho největší síla je v tom,že po emoční stránce netlačí na pilu a nepomáhá si obyvklými berličkami.Dalo by se říct,že i tady se objevuje spousta klišé,ale Wonder s nimi pracuje tak,že se divák rád nechá převálcovat.Navíc podobně jako POBW je v jádru obyčejným,přirozenným a uvěřitelným filmem s velmi dobrými herci.Osobně se mi hodně líbilo,podobně jako spoustě dalším,že se film netočí pouze kolem Auggieho,což by byla ta nejjednodušší cesta,ale ukazuje i pohledy jiných postav,čímž je divákovi nejen přibližuje,ale i ukazuje,že ne všechno je vždy černobílé a dávat pouze na jeden pohled není v pořádku.Jak jsem v tomhle případě nečekal nic a ani jsem si dopředu nic moc nezjišťoval,přiznávám,že mě Wonder dostalo...úplně a totálně...90% ()

Necron

Stephen Chbosky se chtel zavdecit uplne vsem a udelat superpozitivni, vychovny a mmj rasove vyvazeny film pro celou rodinu. Film nabizi vhled do idealniho, vysneneho a hyperkorektniho sveta, kde dobro vitezi nad zlem, zlo se stane dobrem, vsichni "nepratele" se stanou kamarady a roztomily utlacovany chlapec je nakonec absolutni vitez, kteremu aplauduje ve stoje cely vybajeny svet (nikdo nestoji stranou). Diky tomu vzniknul nerealisticky a preslazeny film jak hovno z nutrie sypane marcipanem - mel na me presne opacny efekt nez zrejme tvurci zamysleli. Divak vi od prvni minuty, jak to cele dopadne. Prepsat scenar, vyladit dramaturgii a vymenit rezisera, dalo by se z daneho tematu (bez kyce) vytezit mnohem vice. ()

Martin741

Pch, premudrele mentaly tu zas zvatlaju tie svoje mudrosti o tomto "super genialonom filme". Co tam bolo doprdele take strasne kul a genialne, to teda nevim a myslim, ze to vediet ani nechcem. Kazdopadne ked film porovnam s majstrstykmi od Murnau-a Upir Nosferatu 1922, Faust 1926, veldiela Franka Capru ako Zivot je Krasny 1946 a Wellesov Obcan Kane - tak toto mi pride ako neskutocne precenovane dielo + ide o prazdnu a umelu zmykacku emocii a reziser sa hra na nieco co nie je, nikdy nebude a na co ani nema. 5 % ()