Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

Ponikova

Napriek všetkej úcte, ktorú voči p. Párnickému chovám, tak si jednoducho tento film nezaslúži viac hviezdičiek, Herecké "výkony" zostali na úrovni seriálov. Hlavná predstaviteľka sa celý čas tvárila akosi znudene a otrávene, a tých pár emócií, ktoré priniesla, som jej ani náhodou neverila. A toto sa netýkalo len jej. Rovnako nerozumiem, prečo film, ktorý bol vytvorený ako TV film, nemal technologicky kvalitný zvuk, čo bolo až do uší bijúce. Snažila som sa nájsť kľúč k neostrým obrazom, či obrazom točeným v protisvetle, ale ku koncu filmu mi jednoducho došlo, že šlo opäť len o akýsi kvalitatívny nedostatok. Animácia čarovného sveta, ukrytého v jarmočnom stane bola príliš lacná. Poletujúca víla mi pripadala ako z úplne iného filmu, a nakoľko vo filme nehrala vôbec žiadnu úlohu, bola jej prítomnosť absolútne nepotrebná a nepodstatná. Myšlienka bola dobrá, no to, na čom tento film padá, je jednoducho kvalita filmových vyjadrovacích prostriedkov. Väčších či menších chýb (ako napr. červený cyklopruh na jarmoku), je toľko, že ich bohužiaľ vedia nájsť a celkom presne pomenovať aj laickí, všední diváci. ()

sunny.day

Hezká milá pohádka. Dobro X zlo, trest X odměna .. krasné princezny, hezcí "dobývači" jejich srdcí :) Příběh a námět zajímavý a neokoukaný .. hezký a zajímavý romantický zkomplikovaný příběh .. ale v některých momentech toho bylo až moc svázaného všeho do kupy a předabovaní Slováci? :D zasmála jsem se tomu trošku .. jinak oceňuji snahu o hezkou vánoční pohádku, která se i povedla :) 65 % ()

huspenina33

Pohádka to zase není tak zlá, ale neskutečně mě tam sral ten malej Samko, vlezlej spratek, kterej si nechá ukradnout měšec a ještě je nasranej, Proč tam cpete takový parchanty a ještě s tak blbym jménem. ()

dunbar

Škoda castingu. Miro Noga! :-D Tomáš - parfumerista ktorý vyhral vďaka tatkovemu receptu a nie svojou dovednosťou - nie zrovna ašpiratívny krásavec! Mladého Samka hral šikovný chlapčisko, ktorého mama sa vyřádila keď mu dávala meno: Christopher Michael Paulíny! Džízs... ale rokmi slovenských brakov umáraný divák tento kúsok ozaj ocení. ()

IGATY

Celkem hezky koukatelné by to bylo, kdybyste to nezprznili tím českým dabingem. Do pr...e, to se té slovenštiny furt tak bojíme?!?! Pak se nedivme, že naše děti Slovákům nerozumí.... ()

razo01 odpad!

Klasika. Zmyšlené obvinenie chudáka z ktorého sa stane kráľ. priehľadné nesúce sa na tej istej vlne ako bratia grimovci. škoda orchestru čo to musel domasti´. Plus hezhé tváre v hlavných úlohách. Potupná vec takto míňa´t peniaze daňových platiacich na slovensku. Plus som zabudol na punčové hlavy. A na taxík si vypýtať 10 grajciarov?!. to nerobí ani dévka v našom meste. Má to už v cene. A plus režisérovi že z dievky čo má vačší nos ako je v jeho predstavách spravť scenár?. Nechutné míňanie mojich peňazí. ()

milos.bradik

Tak ten Samko byl tak odporně nesympatický a prakticky nikdo mi v této pohádce nebyl sympatický. Pokud dávám 30 %, tak spíš jen proto, že mnoho jiných pohádek je ještě horších. ()