• Tommassi3

"Kdo neumí čekat, sám sobě škodí.." Jeden nemusí mít nos jak Miro Noga, aby poznal, která z letošních vánočních pohádek se povedla nejlépe.. Nelze ovšem souhlasit, že se skutečně vyplatilo počkat, protože i Zázračný nos jen dokonale naznačuje, co tvrdím už léta, že pohádkový žánr, jak (se) jej většina tuzemských tvůrců stále tvrdohlavě chápe, je zkrátka mrtvější než véháesky.. Párnického Parfém: Příběh nosu totiž doplácí - Vedle svého vnitřního boje s dabingem.. -právě na svou snahu o komplexnost a nepohádkovou nejednoduchost postav i děje, která na půdorysu pohádky zkrátka dnes již nemůže fungovat.. Jedinou cestou ze stále větší hromady hnoje se tak jeví buď animovaná forma, sebereflexivní hrátky se vzorci a klišé či nejlépe posun k fantasy..(26.12.2016)

Po dlouhé době velmi příjemná pohádka. Nic přeplácaného, nic kýčovitého a dokonce měla i solidní děj. Z počátku vše vypadalo, že to bude o Dianě a vévodovy a nakonec se vše tak krásně zamotá, že to dopadne zcela jinak. Vše mělo být o jednom království a nakonec to bylo o dvou. Celý děj si tak klidně a pohodově plynul a tak tleskám. Herecké obsazení se také povedlo a působilo opravdu příjemně (hlavně Kristína Kanátová byla skvělá jak herecky tak vzhledem. I druhá princezna, Petra Šimberová, měla něco do sebe.). Takže ještě jednou tleskám a dávám "pouhé" 4z5 jen proto, že 5z5 dávám jen opravdu špičkovým dílům a zde jsou i lepší pohádky, tak se budu držet při zdi, ale jsou to silné 4*.(26.12.2016)

Tak do třetice se to ČT1 konečně jakž takž povedlo a naservírovala nám jakous takous snesitelnou pohádku. Nejsem určitě jediný, který zde viděl souvislost s Parfémem: Příběhem vraha, ale ta mě mile potěšila. I když ono, jak se to vezme, po těch dvou exkrementech, který jsme dostali na vánoce a první svátek vánoční, mi možná pouze přijde, že tohle byla kvalitní pohádka. Nicméně dívat se na to dalo, i když ten slovenský dabing si mohli odpustit.(27.12.2016)

Ze tří letošních vánočních pohádkových novinek je nejzajímavější. Neotřelý příběh, pěkně zahrané. Sympatická princezna. Té, možná paradoxně, pomohla má největší výtka - předabování do češtiny. Ona je to spíše pohádka slovenská a docela by mne zajímalo 'původní' znění. Příště přidat o pár kapek více akce i humoru, (který tu sice byl zastoupen vtipnými veřejnými záchodky či tabletem, ale dalo se vytvořit jistě víc) aby byl elixír dokonalejší.(26.12.2016)

Jednooký kráľom, veľkonosá najkrajšou princeznou, tak je to aj s touto rozprávkou. Pri tohtoročnej domácej filmovej biede môžeme aj túto rozprávku zaradiť k tomu lepšiemu, čo sa urodilo. Príbeh je dostatočne rozprávkový, možno trochu zložitejší, ako treba, princezné sú až dve, dokonca rozumné a spravodlivé, a princov, tých nám netreba. A že je dospelému už od začiatku jasné, ako to dopadne, a že je na prvý pohľad jasný upírsky nádych parfému, veď to až tak nevadí, rozprávky sú hlavne pre deti. Vadilo mi skôr prehnaných 103 minút, akoby bola hodina a pol už pre každého primálo, a tých asi tisíc ľudí z titulkov filmu by nemohlo vykázať svoju činnosť.(27.12.2016)

• - Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)

• - Princeznin (Kristína Kanátová) nos se mezi některými střihy zvětšuje a zmenšuje. (Franta)

• - Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)