Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (228)

Jezinka.Jezinka 

všechny recenze uživatele

Během prvních třiceti minut jsem usnula 3x. Nevím, zda to přičíst pohádce nebo únavnému dni. Být to něco jiného než pohádka, šanci už to nedostane. Takhle uvidíme časem. edit Viděno podruhé: Je to dlouhé, ale ne tak dramaticky zdlouhavé, jak jsem to čekala podle komentářů. Zázračný nos je pro mě v letošním roce jednoznačně nejpovedenější kousek mezi vánočními pohádkami. Uznejte - smysluplný děj, postavy, které mají pro své jednání aspoň nějakou a vlastně vcelku logickou motivaci, dvě hezké princezny, dva vcelku podružní ale sympatičtí králové, dva pohlední sympatičtí samečci s těm princeznám, velmi sympatický kluk, bratr jednoho z ústředních hrdinů, uvěřitelně podlý padouch, správně mystický kouzelník a moc hezký, pro děj naprosto nepodstatný, voříšek. Nebýt tam ta zbytečná nablblá víla Zvonilka, tablet, nesmyslný trik s vůní, která jde vidět, a příšerná písnička do titulků, nejspíš bych dala čtyři hvězdy. Průměr je rázem výš, když dohlédneme až na samotné dno, kam se mírou nevkusu propadla Slíbená princezna. ()

gogo76 

všechny recenze uživatele

Včera sa stala záhadná vec, keď 24 hodín po odvysielaní na STV sa film nedal ohodnotiť. V prvom momente som prekvapivo čumel či som ja jediný a prvý v celom Česko-Slovensku, kto ohodnotí novú rozprávku. O pár hodín to už šlo... Česko-Slovenská spolupráca už tradične prináša novú rozprávku, čo je dobre. Snaha sa cení, ale potrebujeme už aj tú kvalitu a tá zase neprišla. Zdá sa, že z toho, čo nám česká a slovenská tv tohto roku prináša máme víťaza, ale i tak to žiadna sláva nie je. 103 minút sa mi zdalo dosť, aspoň som mal pocit, že sa to nejako vlečie. Princezná je sympatická, ale herecké výkony hlavne menej známych hercov mali veľké rezervy. Známe mená hrali spoľahlivo. Humor je korením rozprávok a tu kde nič tu nič...Vtipný bol Latinák, ale prečo tá špinavá banda nedostala väčší priestor?? Napínavé alebo akčné scény takisto takmer nula. Nie žeby sa rozprávka bez toho nezaobišla, ale nejaké nakopnutie pre jednotvárnosť si to pýtalo. Ak mám niečo pochváliť, tak určite aspoň zmysluplný príbeh. Je to pozerateľné, ale rýchlo sa na to zabudne. Filmu chýba duša. Každý si odkecá svoje repliky, ale akoby nezneli úprimne. Dávam možno veľkorysé slabé tri hviezdy, tých 50%-max. 60% je hodnotenie, ktoré zodpovedá výsledku.+++ Predabovaním záverečnej slovenskej klasiky "Voňavky dievčat" od Vaša Pateidla, Češi prešli v dabovaní slovenských vecí do ďalšieho, u mňa nepochopiteľného levelu. ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Tak na rozdíl od předchozích dvou letošních pohádek to nebylo trapné, mělo to dokonce něco jako děj. Bohužel i tak to zůstalo v půli cesty k dobrému filmu. Za prvé to bylo nehorázně dlouhé a pomalé v poměru k tomu, že se tam zas tak moc neudálo a za druhé, snaží se to přihodit příliš mnoho lidí na plac. Děj postrádá jakýkoli spád. Za druhé, postavy, které se mají potkat, se potkají až někdy v polovině filmu nebo ještě později a o nějakém budování vztahu se nedá moc mluvit. A navíc za třetí, ulízaný a zjevně opečovaný cápek od diora fakt není zrovna ideální pohádkový hrdina. Skoro by se mi po těch dvou předchozích bídných pokusech chtělo být velkorysý a dát slabé tři hvězdy, ale k těm tomu přece jen ještě dost chybělo. ()

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Nejkomplexnější z letošních vánočních pohádek. Paradoxně proto jako pohádka velmi neuspokojivé až matoucí. postavy jsou tak bohaté, že vůbec nedává smysl, proč by se podřizovaly klišé a stereotypům pohádek. Kéž by se tvůrci mohli vykašlat na "tradice" a natočit prostě plnohodnotné fantasy... 2 a 1/2 ()

kingik odpad!

všechny recenze uživatele

Většina současné tv vánoční pohádkové tvorby se potýká s nekvalitou. Spojuje je jedna chudobná výprava, špatně předabovaní herci, v tomto případě ze Slovenska, příběh s nulovou pointou a debilním a plytkým průběhem, režie, která většinou v ničem nevyniká. Nejinak je to v případě téhle pohádky, u níž jsem si musel promrskat Einsteinovu teorii relativity a házet po sobě (granátovým) jablkem oděn do Newtonova kabátce, abych byl s to pochopit, co autor chtěl říci. Nakonec jsem volal Sysif(l)ovi, že mu helfnu, protože dívat se bezmála dvě hodiny na Amelii Mauresmo, byl poněkud nevděčný úkol. Kdyby alespoň ty princezny vybírali hezké, jenže opojen tou ohavou před i po zvětšení rypáku, jsem jaksi nenašel východisko se nad touhle pohádkou bavit. Záporák žádný pořádný, jen nějaký gej šizuňk s voňavkami, casting napřesdržku, dabing těsně před zavedením ruchů, příběh v nepochopitelné rovině, režie bez nápadu. Jak je vůbec možné, že tenhle importovaný patvar se vysílal v atraktivním vánočním čase. To už bych si dal radši pokračování Popelky s lákavým podtitulem Exhumace špindíry, než se ještě někdy dívat na tohle z prdele vytažené pohádko(ho)vno. 0/10 ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)

Reklama

Reklama