Během prvních třiceti minut jsem usnula 3x. Nevím, zda to přičíst pohádce nebo únavnému dni. Být to něco jiného než pohádka, šanci už to nedostane. Takhle uvidíme časem. edit Viděno podruhé: Je to dlouhé, ale ne tak dramaticky zdlouhavé, jak jsem to čekala podle komentářů. Zázračný nos je pro mě v letošním roce jednoznačně nejpovedenější kousek mezi vánočními pohádkami. Uznejte - smysluplný děj, postavy, které mají pro své jednání aspoň nějakou a vlastně vcelku logickou motivaci, dvě hezké princezny, dva vcelku podružní ale sympatičtí králové, dva pohlední sympatičtí samečci s těm princeznám, velmi sympatický kluk, bratr jednoho z ústředních hrdinů, uvěřitelně podlý padouch, správně mystický kouzelník a moc hezký, pro děj naprosto nepodstatný, voříšek. Nebýt tam ta zbytečná nablblá víla Zvonilka, tablet, nesmyslný trik s vůní, která jde vidět, a příšerná písnička do titulků, nejspíš bych dala čtyři hvězdy. Průměr je rázem výš, když dohlédneme až na samotné dno, kam se mírou nevkusu propadla Slíbená princezna.(27.12.2016)

• klerik

Preboha. Nebudem tvrdiť, že žáner "slovenská rozprávka" má jasné pravidlá, ale dobré projekty vždy ťažili zo slovenskej minulosti, kultúry a mýtov (PERINBABA, SOKOLIAR TOMÁŠ, SOĽ NAD ZLATO). Načo zrazu robíme kraviny na štýl Troškových českých zhovadilostí? Scenár príšerný, tempo vražedné, celé okato lacné... Totálna neschopnosť odrozprávať triviálny príbeh aspoň trochu nápadito či nebodaj napínavo... LÁSKA NA VLÁSKU nebol zázrak, ale pri takejto produkcii ako je Zázračný nos, sa už teraz stáva klasikou... Horšie však je, že aj filmy ako JOHANKINO TAJOMSTVO teraz vyzerajú ako veľmi príjemný slovenský priemer...(4.1.2017)

Konečně nová pohádka, která nebyla vyložená pitomost, spíchnutá na koleni za večer. Chápu, že vymýšlet nové zápletky může být obtížné, když už byla většina témat vyčerpána. Tento děj byl zase trošku nový, neotřelý, a i když předvídatelný, tak stejně zajímavý a koukatelný. Pohádka měla krásné barvy a sympatické herce. Škoda, že tahle nebyla na Štědrý večer.(26.12.2016)

• LadyPupu

Parfém: Příběh vraha šmrcnutej hromadou cukrkandlu s motivem ukradeným ze Tří veteránů a se scénářem jak z pera uspávače hadů. Jedný princezně vyroste nos o centimetr, což stejně nikdo nevnímá, protože ty její divný pysky zůstaly stejný, druhá princezna vypadá jak dvanáctiletá konkubína, vévoda paří na tabletu, no a zubatej kudrnáč je taky úchvatnej. Obzvlášť při závěrečném vyznání lásky princezně. Jaký schválně neřeknu, protože za a) by to byl spoiler za b) chvíli to vypadalo, že tam bude každej s každym. Jo a fuck off dabing. Howgh.(26.12.2016)

• easaque

1* tyto Vánoce jsem zkusil dvě nové pohádky ze tří a jen dokládají hodně nízkou úroveň současné rychlotvorby. Jedna z nich byla tato slovenská pohádka, které by určitě češi bez dabingu nerozumněli. Ale to vem čert. Ze začátku to vypadalo nadějně a hezky se to rozjíždělo. Bohužel po půl hodině se děj začal hodně tahat a nic podstatného se nedělo. Po hodině jsem to už nevydržel a přepnul. I tak si troufnu hodnotit, protože opakování mě neláká. Ve výsledku mu dávám tedy aspoň 1 hvězdu za snahu. [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 0 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](20.1.2017)

• - Princeznin (Kristína Kanátová) nos se mezi některými střihy zvětšuje a zmenšuje. (Franta)

• - Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)

• - Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)