Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (227)

pakobylka 

všechny recenze uživatele

Vyprávěnka, která má (kupodivu !) alespoň rámcovou představu, jak by taková správná pohádka měla vypadat. Jistě - neoplývá fantazií ani kreativitou a počíná si maličko amatérsky ... jakoby znovu a znovu hledala, kudy a s jakou písničkou se vydat dál. Leč nepolevuje ve svém úsilí, navzdory dílčím omylům a nebohaté výpravě je pevně odhodlaná odvést dobrou a poctivou práci - a na výsledku je to znát. Nikterak výjimečné, nicméně vcelku pohodové 3* ()

otík 

všechny recenze uživatele

Premiérově vysíláno 26.12.2016. Pohádka zalitá sluncem, úsměvy, příjemnými hrdiny, trochou inspirace u parfémového vraha a snad i Třemi veterány. Zní to šíleně, ale vyšel z toho příjemný pohádkový příběh, kde konečně není žádné výrazné zlo, nikdo s nikým nebojuje, nikomu nenadává a kde to špatné je přeci jen jaksi potrestáno (ne sice tak jasně, ale budiž). Škoda jen určité dialogové škrobenosti, chybí přirozenost a obyčejné chování. I tak ale lze říct, že vznikla pohádka příjemná pro oko diváka mladšího i staršího a že konečně má být Česká a Slovenská televize na co hrdá. Natáčelo se také na zámcích Lednice, Buchlovice a hradu Buchlově, poděkování patřilo obyvatelům měst Smolenice, Trnava, Buchlovice, Buchlov (to ale není město ani vesnice, jen název hradu!!!) a Mikulov. ()

Reklama

zdenny 

všechny recenze uživatele

Podle názvu jsem si myslel, že půjde o novodobou princeznu Bosanu z „Tří veteránů“ . Princezninou návštěvou tržiště mi to zase připomínalo „Starou bambitku“. Nakonec mě pohádka příjemně překvapila příjemným nenásilným příběhem (až na ten dabing blonďaté princezny). Celkově byla pohádka malou náplastí na rány způsobené loňskou vánoční katastrofou. PS: Princezna byla šikovná a v jedné scéně dokonce ukázala ňadro. ()

Skuby47 

všechny recenze uživatele

Tak jsme se na třetí pokus přece jen letos dočkali normální pohádky. Nebylo to špatné i když k dokonalosti to mělo ještě daleko. Nebudu se zabývat dabingem slovenských herců, slovenština mi nevadí, ale dětem by možná ano. Kladem je jakási originalita námětu, krásné přírodní lokality v nichž se natáčelo, slušná výprava a kostýmy a snad i výběr méně známých hereckých osobností. Jako zápor hodnotím komplikovaný příběh, nedostatek pohádkové atmosféry, určitou rozvláčnost a absenci humoru, který k pohádkám také patří.. Být to vtipnější a o čtvrthodinku kratší, získalo by to větší spád. Dnes bylo k vidění na všech televizích tolik pohádkových skvostů, že v této konkurenci to má nová neokoukaná pohádka těžké. ()

Wallis3 odpad!

všechny recenze uživatele

Skoro dvě hodiny vám toto sebere ze života. Slíbená princezna byla kokotina a tohle jí zdárně sekunduje. Natahovaný děj vás ubije, vévoda Filip byl trotl, co vás zabije, voňavkář Tomáš vám ugřafne půl xichtu s tou svou hubou plnou zubů, čaroděj vás zavede do stanu plnýho spešl efektů, který tam sednou jak pěst na oko, do toho vám postavy budou meldovat blbiny do hlavy. Nejvtipnější moment byl s těma kadibudkama, kde se dozvíte něco z historie hajzlbáby. Kdyby to mělo hodinu, mohlo by to mít nějakej spád, ale takhle určitě ne. Jedině ty dvě princezny by stály za to, kdyby si ve skleníku mezi bílýma růžema stolistýma s kapkami rosy vylízaly chachrně. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (5)

  • Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)
  • Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)

Reklama

Reklama