Konečně pohádka mající děj, přestože si "vypůjčuje" jinde mnohokrát viděné prvky a nepůsobí uhlazeně. Romantický náboj jakž takž funguje, jen to chtělo méně natahovat stopáž. Herecké obsazení sice průměrné, ale neuráží. Princezny zde máme hned dvě - Kristína Kanátová působí sympaticky, sladká je i barbínkovská princezna Petra Šimberová. Slabší průměr 50% - je k pláči, že toto hodnocení stačí k titulu letošní nej vánoční pohádky (ČT letos neměla formu).(27.12.2016)

• slavista27

Co člověk, to názor a to je dobře. Tady totiž zase nechápu to vysoké hodnocení. Za mě to byly skoro dvě hodiny nudy s předabovanými slovenskými herci. V průběhu jsem se úspěšně ztratil v tom, kdo o čí ruku se vlastně má ucházet a našel jsem se až na konci. Nevím, nějak mě tahle pohádka nezaujala. Jedna hvězda za celkem hezkou hlavní hrdinku a druhá třeba za toho pejska. :-)(26.12.2016)

Pořadí pohádek měli rozhodně přehodit, protože Zázračný nos, je ze tří vánočních premiér roku 2016 nejkoukatelnější. Příběh má hlavu a patu, záporáci mají rozumné motivace a je to trošku víc ze života - všichni se k sobě holt nehodí. Akorát bych od pohádky čekala víc morálky na straně kladných postav. Malý "cikánek" lže a krade, ale je to v pořádku, protože peníze má na vznešený účel. Princezna taky nevypadala extra ošklivá s tím frňákem. Oceňuji, že děj nebyl překombinovaný zbytečnými vedlejšími zápletkami, ale natahování na stopáž 100 minut filmu spíše škodí.(28.12.2016)

• Danqo

Tento film u mňa ašpiroval na viac hviezdičiek, ale keď som počul Janžurku prehovoriť Božidariným hlasom, dviho sa mi žalúdok a z obývačky som ušiel ako pes pred vaňou. Rovnaký trend ako v ostatných rozprávkach: vezmeme rôznych hercov, pomiešame ich, vezmeme im hlasy a spravíme dve jazykové verzie. Podávame s gýčom a nevkusom.(30.12.2016)

• Master19

Popravdě jsem neviděl větší rozdíl ve verzi s nosem a bez nosu. Ale nutno uznat, že jsem si docela dlouho myslel, že jde o pohádku německou, protože výprava je opravdu velkolepá. Současně vykazuje i další neduhy německých pohádek a to absence humoru, inertní postavy, nuda a natahovaný konec. Nejlepší je samozřejmě hlavní záporák (jestli jsem to dobře pochopil) Jastraban a pěkně vybrané exteriéry. Znovu vidět netřeba.(20.12.2017)

• - Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)

• - Princeznin (Kristína Kanátová) nos se mezi některými střihy zvětšuje a zmenšuje. (Franta)

• - Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)