• Danqo

Tento film u mňa ašpiroval na viac hviezdičiek, ale keď som počul Janžurku prehovoriť Božidariným hlasom, dviho sa mi žalúdok a z obývačky som ušiel ako pes pred vaňou. Rovnaký trend ako v ostatných rozprávkach: vezmeme rôznych hercov, pomiešame ich, vezmeme im hlasy a spravíme dve jazykové verzie. Podávame s gýčom a nevkusom.(30.12.2016)

Konečně pohádka, která fungovala, bavila a potěšila. Má to nápad, pohádkovou atmosféru a hned dvě na první pohled tradiční princezny, které jsou ovšem na ten druhý lehce posunuté mimo tradiční vzorce. Postavy jednají v rámci svých rolí logicky, nikdo se trapně nepitvoří, přítomná magie není samoúčelná, hlavní dvojice je sympatická, nechybí romantika ani fungujcí pohádková atmosféra.(19.1.2017)

• Narciska

Budu přísná. Sleduji, jak se pohádky mění v souvislosti s tím, jak se přizpůsobují současnosti a zvykům dnešního diváka. Přesto si myslím, že miss mokré triko do pohádky nepatří a za tohle "sexistické prasátečko" dávám hvězdu dolů pohádce, která se jinak zasloužila být ohodnocena minimálně jako průměr.(1.1.2017)

Konečně pohádka mající děj, přestože si "vypůjčuje" jinde mnohokrát viděné prvky a nepůsobí uhlazeně. Romantický náboj jakž takž funguje, jen to chtělo méně natahovat stopáž. Herecké obsazení sice průměrné, ale neuráží. Princezny zde máme hned dvě - Kristína Kanátová působí sympaticky, sladká je i barbínkovská princezna Petra Šimberová. Slabší průměr 50% - je k pláči, že toto hodnocení stačí k titulu letošní nej vánoční pohádky (ČT letos neměla formu).(27.12.2016)

Sice poněkud zdlouhavá, ale ve výsledku moc hezká pohádka. Jen chvíli trvá, než se patřičně rozjede. Neobvyklá, v tom dobrém slova smyslu. Ač se mi princezna Diana zpočátku moc nezdála, časem si mě získala tím, jaká byla-totiž přátelská, laskavá, milá. A i s tím větším nosem byla pořád hezčí než Slíbená princezna.. je zajímavé, že v pohádce vystupují dvě princezny a ani jedna nepotřebuje nápravu. Vlastně obě chtějí a hledají jen jedno-lásku. A další plus za to, že princezna Adéla vypadala přesně tak, jak jsem princezny milovala jako malá: roztomilá, blonďatá, v načančaných šatech. A když jsem se na konci pohádky přiblble usmívala, bylo mi jasné, že jen na tři hvězdičky to nebude, protože jsem ji určitě neviděla naposledy.(31.12.2016)

• - Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)

• - Princeznin (Kristína Kanátová) nos se mezi některými střihy zvětšuje a zmenšuje. (Franta)

• - Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)