Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

Trailer

argenson

Konečně něco, kde se nemluví jak v nádražním nonstopu. Škoda je, že příběh se v polovině trochu tříští a do konce nebylo úplně jasné, jak to bude s těma dvojicema a kdo s kým (jednu chvíli to vypadalo, že se Diana spustí i s mladým Donutilem, kterýmu naštěstí narazili na hlavu dostatečně asexuální červenej chuchvalec). Škoda je taky princezny, co při úsměvu vypadá jako kačer Donald. Naopak s povděkem kvituji konečně doopravdický exteriéry a nikoli tolkienovský vykrádačky vyrobený v komplu. Spousta pěkných lokací, nasnímaných ovšem tak fikaně, že bezpečně jsem identifikoval akorát Lednici (akorát hned na začátku ulítla soudruhům filmařům zámková dlažba na nádvoří zámku krále Artura). A moc příjemně překvapila Iva Janžurová, která v posledních letech založila svůj projev na ufňukaném dýchavičném verbálním projevu, ale tady jí to rezonuje jak zamlada. ()

kingik odpad!

Většina současné tv vánoční pohádkové tvorby se potýká s nekvalitou. Spojuje je jedna chudobná výprava, špatně předabovaní herci, v tomto případě ze Slovenska, příběh s nulovou pointou a debilním a plytkým průběhem, režie, která většinou v ničem nevyniká. Nejinak je to v případě téhle pohádky, u níž jsem si musel promrskat Einsteinovu teorii relativity a házet po sobě (granátovým) jablkem oděn do Newtonova kabátce, abych byl s to pochopit, co autor chtěl říci. Nakonec jsem volal Sysif(l)ovi, že mu helfnu, protože dívat se bezmála dvě hodiny na Amelii Mauresmo, byl poněkud nevděčný úkol. Kdyby alespoň ty princezny vybírali hezké, jenže opojen tou ohavou před i po zvětšení rypáku, jsem jaksi nenašel východisko se nad touhle pohádkou bavit. Záporák žádný pořádný, jen nějaký gej šizuňk s voňavkami, casting napřesdržku, dabing těsně před zavedením ruchů, příběh v nepochopitelné rovině, režie bez nápadu. Jak je vůbec možné, že tenhle importovaný patvar se vysílal v atraktivním vánočním čase. To už bych si dal radši pokračování Popelky s lákavým podtitulem Exhumace špindíry, než se ještě někdy dívat na tohle z prdele vytažené pohádko(ho)vno. 0/10 ()

Tommassi3

"Kdo neumí čekat, sám sobě škodí.." Jeden nemusí mít nos jak Miro Noga, aby poznal, která z letošních vánočních pohádek se povedla nejlépe.. Nelze ovšem souhlasit, že se skutečně vyplatilo počkat, protože i Zázračný nos jen dokonale naznačuje, co tvrdím už léta, že pohádkový žánr, jak (se) jej většina tuzemských tvůrců stále tvrdohlavě chápe, je zkrátka mrtvější než véháesky.. Párnického Parfém: Příběh nosu totiž doplácí - Vedle svého vnitřního boje s dabingem.. -právě na svou snahu o komplexnost a nepohádkovou nejednoduchost postav i děje, která na půdorysu pohádky zkrátka dnes již nemůže fungovat.. Jedinou cestou ze stále větší hromady hnoje se tak jeví buď animovaná forma, sebereflexivní hrátky se vzorci a klišé či nejlépe posun k fantasy.. ()

LadyPupu

Parfém: Příběh vraha šmrcnutej hromadou cukrkandlu s motivem ukradeným ze Tří veteránů a se scénářem jak z pera uspávače hadů. Jedný princezně vyroste nos o centimetr, což stejně nikdo nevnímá, protože ty její divný pysky zůstaly stejný, druhá princezna vypadá jak dvanáctiletá konkubína, vévoda paří na tabletu, no a zubatej kudrnáč je taky úchvatnej. Obzvlášť při závěrečném vyznání lásky princezně. Jaký schválně neřeknu, protože za a) by to byl spoiler za b) chvíli to vypadalo, že tam bude každej s každym. Jo a fuck off dabing. Howgh. ()

Bozvav

Koukatelná slátanina, které velmi uškodil nesourodý příběh, nejistá dějová linka a povrchnost postav. Hlavní hrdinové jaloví, bez špetky náboje, triky které moc nezapadaly. Nicméně koukat se to dalo, ale děti to nebavilo. Za mne ne tak hrozné jako Slíbená princezna, ale horší jak Pravý rytíř. Dávám 50% max a s odřenýma ušima. ()

• Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)
  • Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)