Pohádka ušla, žádný zázrak, ale špatná také nebyla, řekla bych takový průměr... musím říct, že princezna Adélka byla jedna z nejhezčích princezen poslední doby a dokonce to byla češka Petra Šimberová, to mne velmi potěšilo, ale škoda, že ji neobsadili i do jiných princezen, fakt roztomilá :) jinak příběh nebyl špatný, akorát dost předvídatelný... ale i tak děkujeme :)(28.12.2016)

Jednooký kráľom, veľkonosá najkrajšou princeznou, tak je to aj s touto rozprávkou. Pri tohtoročnej domácej filmovej biede môžeme aj túto rozprávku zaradiť k tomu lepšiemu, čo sa urodilo. Príbeh je dostatočne rozprávkový, možno trochu zložitejší, ako treba, princezné sú až dve, dokonca rozumné a spravodlivé, a princov, tých nám netreba. A že je dospelému už od začiatku jasné, ako to dopadne, a že je na prvý pohľad jasný upírsky nádych parfému, veď to až tak nevadí, rozprávky sú hlavne pre deti. Vadilo mi skôr prehnaných 103 minút, akoby bola hodina a pol už pre každého primálo, a tých asi tisíc ľudí z titulkov filmu by nemohlo vykázať svoju činnosť.(27.12.2016)

• EllienPM

Věcná - pravá stolistá růže je růžová, kvete na začátku léta, jen krátké období v roce a rozhodně se nepěstuje ve skleníku. A frésie vydávat za žlutý kosatec? A míchat heřmánek s levandulí? Ale no taaak. To raději mandarinku, růži, cedrové dřevo a pižmo. To jen tak na upřesnění. No a k pohádce - zbytečné kombinace, zbytečné komplikace, prkenné výkony (zejména mládeže), takže prostě klasika dnešní doby - mezi jedna až dvě, koukatelné jen v nouzi.(27.12.2016)

Po dlouhé době velmi příjemná pohádka. Nic přeplácaného, nic kýčovitého a dokonce měla i solidní děj. Z počátku vše vypadalo, že to bude o Dianě a vévodovy a nakonec se vše tak krásně zamotá, že to dopadne zcela jinak. Vše mělo být o jednom království a nakonec to bylo o dvou. Celý děj si tak klidně a pohodově plynul a tak tleskám. Herecké obsazení se také povedlo a působilo opravdu příjemně (hlavně Kristína Kanátová byla skvělá jak herecky tak vzhledem. I druhá princezna, Petra Šimberová, měla něco do sebe.). Takže ještě jednou tleskám a dávám "pouhé" 4z5 jen proto, že 5z5 dávám jen opravdu špičkovým dílům a zde jsou i lepší pohádky, tak se budu držet při zdi, ale jsou to silné 4*.(26.12.2016)

• flanker.27

Tak na rozdíl od předchozích dvou letošních pohádek to nebylo trapné, mělo to dokonce něco jako děj. Bohužel i tak to zůstalo v půli cesty k dobrému filmu. Za prvé to bylo nehorázně dlouhé a pomalé v poměru k tomu, že se tam zas tak moc neudálo a za druhé, snaží se to přihodit příliš mnoho lidí na plac. Děj postrádá jakýkoli spád. Za druhé, postavy, které se mají potkat, se potkají až někdy v polovině filmu nebo ještě později a o nějakém budování vztahu se nedá moc mluvit. A navíc za třetí, ulízaný a zjevně opečovaný cápek od diora fakt není zrovna ideální pohádkový hrdina. Skoro by se mi po těch dvou předchozích bídných pokusech chtělo být velkorysý a dát slabé tři hvězdy, ale k těm tomu přece jen ještě dost chybělo.(26.12.2016)

• - Princeznin (Kristína Kanátová) nos se mezi některými střihy zvětšuje a zmenšuje. (Franta)

• - Väčšinu vybavenia, koní, rekvizít a komparzistov zabezpečila trnavská historická spoločnosť Hector. (Plaque)

• - Natáčelo se např. na zámcích Lednice, Buchlovice, na Buchlově, v Mikulově a na Slovensku v Trnavě či hradu Smolenice či Pajštún. (rakovnik)