Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

Ajcinka

Kdybych nejdřív viděla českou verzi, takové hodnocení bych jí asi nedala. Ale naštěstí jsem dřív viděla verzi ve Slovenštině a ta mi přišla nejmíň o 50% lepší (až na to, že na dabování pí. Janžurové pí. Turzonovovou jsem si až do konce nezvykla). Dialogy víc dávaly smysl, dabing nezněl tak "ploše" a druhá princezna měla mnohem lepší hlas. Příběh možná nebyl nějak originální, ale aspoň se tu dalo vyčíst jakési morální poselství (ne vždy záleží na vzhledu, všechno zlé je pro něco dobré a nejlepší přítel člověka je pes). Líbilo se mi, že oběma princeznám to myslelo a nebyly jen krásné. Nejmíň dvě * za nádherné lokace čs hradů a zámků Smolenice, Lednice, Mikulov, Buchlov... Taky mě překvapilo, že po odvysílání pohádky na STV 24.12. jí tady nešlo hodnotit, přestože jde o Česko-Slovenskou databázi... Škoda, že i ČT nevybrala tuto pohádku na Štědrý den.... ()

dogrose

Absolutní absence zkratky. Usínali jsme u televize, očima popostrkovali hodiny, po 50 minutách sledování jsme nabyli dojmu, že to bude zřejmě na díly. Spousta zbytečných scén, které se daly vyřešit jinak, elegantněji a hlavně krátce, drobné nelogičnosti (Jak mohli udělat z růže esenci, když měli jediný květ a ten natrhali do karafy? A kde sehnali růži pro další vaření parfému?). A proč se řešil princeznin jen trochu povyrostlý nosík, když Miro Noga má nos nejmíň dvakrát větší? Jinak česko-slovenským projektům moc fandím. I když nechápu, proč ve společné pohádce nemůžou čeští herci mluvit česky a slovenští slovensky. Krásné lokace (lednický zámek se zahradou a skleníkem je paráda), výprava. Roztomilé princezny, stále krásná Anna Javorková, charismatický Ivan Romančík. "Princ Velen" nebyl moc k poznání, ale potěšilo mne jej po letech zas vidět. Pěkné efekty v kouzelníkově stanu. Janžurka standardně dobrá, chyběl humor. Ach jo. ()

ssarka

ano,mezi slepými jednooký králem..až na ty dva české herce celoslovenská pohádka opět suverénně převálcovala ten český hnus ()

Kreptry

Pohádka to byla hezká, ale nejlepší? To mi nepřijde. Bylo tam plno dlouhých, bezduchých scén. Hlas princezny Adély byl celkem nepříjemný a o těch šatech ani nemluvím - chodící dort. A co mi teda přišlo jako naprosto zbytečný, byl ten zázračný nos. Já si myslela, že když má přívlastek zázračný, tak třeba "vyčuchá" dobro a zlo a tím někomu pomůže. Ne, že bude vařit guláš a míchat voňavky, i když to byl originální motiv. Abych ale jen nehatila, stan "...bigger on the inside..." byl bezva. I ten čaroděj vypadal jako někdo, kdo něco ví a může nějaké to moudro předat. ()

Alvin

Výjimečně hodnoceno už po prvních 30ti minutách, kdy žena a dvě děti svorně prohlásily, že ta pohádka je hrozná, což i mě ulevilo a mohli jsme přepnout na o chlup lepší Tři bratry. ()

BaT_M odpad!

Jako chápu, že natočit každej rok aspoň obstojnou pohádku je už celkem oříšek. A to nemyslím oříšek pro Popelku lmao. Ale abych neodbíhal od tématu, tenhle snímek mi teda jakože vůbec nesedl. Chápu, že po všech těch pohádkách na jedno brdo, kde akorát hlavní hrdina opíchá princeznu po tom co zabije draka nebo se vypořádá s hlavním záporákem nebo tak něco, však ty pohádkový scénáře všichni známe. Takže chápu, že to tvůrci tohohle vzali trošku jiným způsobem, ale vlastně úplně stejným. Princip jak už jste možná uhodli je furt stejnej a to ten, že hlavní hrdina opíchá princeznu. Jedinej rozdíl je ten, že aby získal panenství princezny nemusí zabít draka, ale vytvořit okouzlující parfém, který ucítíte v nosní přepážce i po dvou lajnách jistého prášku. Btw s tím princezniným zázračným nosem by zajisté konzumace tohohle prášku byla mnohem snadnější. No abych to urychlil tak musím říct, že mi tenhle příběh o zázračné šňupací přepážce, teda o zázračném nose vůbec nesedl a i když mám těch klasickejch mainstremovejch pohádek plný zuby. Stejně si radši jednou za rok na vánoce pustím jednu z nich, než tuhle nádheru. Skromných 5%. ()

soukyd33

Tohle je tak blbý, až je to dobrý. 😄 Osud nás někdy provází zajímavými cestami. Celkově zajímavá pohádka. Poznámka: Princezna Adélka zde byla opravdu jako panenka, a ještě tam jemně mluvila. 👍 Byla opravdu něžná. Princezna Diana byla naopak velmi odvážná. Poznámka: Ten stan neměl chybu. Takový palác uvnitř. (Trošku mi to připomíná Hermiony kouzelnou tašku.) 👀 Hvězdiček 4 ()

Sa.sa

Slušná pohádka, která je sice zdlouhavá, ale má děj i zápletku slušnou... Princezny fajné, výprava i prostředí krásné... Prostě vše co k pohádce patří... ()

bettyragy

Československá pohádka se mi líbila. Jen mi jako vždy vadí dabování českých herců a opačně. Naštěstí jsem se dívala na STV, kde je tento poměr menší. Děj pohádky je celkem fajn, oceňuji především výkony slovenských herců, i když pro někoho nemusí být až tak známí. Kdyby byla pohádka o trošku kratší, dala bych ji i vyšší hodnocení. ()

funesfilm

Opäť sklamanie. Rozprávka bez energie. Dokonca to možno nie je ani vhodné pre detského diváka, kôli scénam, čo to jemne naznačujú. Efekty podarené, kamera tiež a potom zasa to isté ako pri mnohých porevolučných filmoch, prázdno. Každoročne zbytočne vyhodené peniaze. Od čias Obecnej školy sa nakrútili v Česku a na Slovensku možno 2 či tri filmy schopné prežiť i v mysliach divákov. ()

Skehan

Hele, je to dobrý. Ale tomu mladšímu bráchovi by měl někdo dát v první půlce dělo. A chybí tomu napětí. Ale abych jen nekritizoval, tak kulisa je super, hlavní hrdinka je kocour a navíc sympatická. Také není postižena inkompetencí některých kladných pohádkových postav, které ve svých pohádkách zvítězí pouze protože jsou prostě "ty hodné". ()

Takaru

Tak sláva, konečně výtvor, který se s klidným srdcem dá označit za pohádku. Poctivé tři hvězdy, ta čtvrtá navíc za sympatickou princeznu a její krásně odvážnou koupací scénu pro nás odrostlejší. Příště prosím, ale bez dabingu, klidně v Česko - Slovenské verzi. Tohle jste měli vysílat na Štědrý večer. ()

stanslon odpad!

Jako pohádka naprostá sračka (s odpuštěním). A na ČT 1 už třetí od vánoc. Je zbytečné ji nějak komentovat. Ti mladí, co neznají krásné české pohádky, protože jsou mladší třiceti let a jsou odkojeni na produkci USA je mohou považovat za úžasné. Hýří tu třemi hvězdičkami. Nějaká bettyragy dokonce dává 4. Chápu, že někdo má rád holky a jiný vdolky, ale tohle je síla. ()

Hedushka

Mnoho zbytečností (a s tím související přehnaná délka), ale po té včerejší hrůze musím přihodit hvězdičku navíc. ()

Marty1905

Skvělá pohádka s originálním dějem. Speciální parfém, dvě krásné princezny a krásný konec na obou stranách. Pohádka která nemá obdobnou. Rozhodně nejlepší premiérová pohádka letošních vánoc. ()

j1c2

Příjemná pohádka s netradičním koncem, kdy se dvojice vymění, ale všichni jsou nakonec spokojení. Co nás rušilo, byl hlas blonďaté princezny, který můj syn odhalil jako hlas, kterým mluví Chipmánkové:-) ()