Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

Jozka7

Dát České televizi třetí šanci se vyplatilo. "Zázračný nos" působí po včerejší zoufalé "Slíbené princezně" jako zjevení (možná tak jde o rafinovanou strategii vedení ČT). Konečně jsme si tedy ve sváteční čas mohli vychutnat příjemnou veřejnoprávní pohádku, která je navíc, kdo by to byl řekl, vhodná dokonce i pro děti. Tvůrci si evidentně věřili a rozehráli hned několik dějových linií, což ale mělo poněkud neblahý vliv na přehlednost a dynamiku děje. Český divák ocenil neokoukané slovenské herce (méně už jejich nepovedený dabing), ze známých českých tváří pak rozhodně zaujala Iva Janžurová. ()

Misulka93

Také hezká, i když trochu klasičtější pohádka.. Pro diváky, kteří opovrhují pohádkou Slíbená princezna bych měla otázku - Pohádka, kde se do vůně přidává lidská krev, aby to bylo to ono, to je v pořádku? Pokud bychom to brali tak, mohla by být tato pohádka prekvelem k filmu Parfém, vůně vraha 😀 nebuďme tak úzkoprsí 😉☺ ()

knihovna

Pohádku jsem po hodině vzdal. Mezitím jsem u ní jednou usnul, ovšem nebylo to únavou. Nezabávné, pravda zabalené do hezkých lokací. Ne, za mě 1* za ty lokace a pěkné kostými. Špatné, velmi špatné. ()

unrocker

Jedna letošní pohádka co stala za čas. Předchozí dvě nesli. Zde musím pochválit krásne kostýmy, skvěla prace výtvarníků architektů fakt se mi to obrazove líbilo! Dokonce sem dej neodhadl hned a dalo se na to divat. Princezny byly fakt hezke obě a jenom bych vynechal dabing tech Slováků a nechal to v jejich jazyce. ()

kaktusacek13

Mnohem lepší než pohádka Slíbená princezna, která šla v tv na první svátek. Sice se to nemůže rovnat kvalitě "starých" pohádek, ale koukatelné to bylo. Alespoň to mělo děj a místy se našel i vtip. Janžurka byla fajn. ()

maoc

Kromě prvku voňavky a voňavkářství nenápadité a stráášně zdlouhavé, ale líbivé co se herců a exteriérů týče. Rozčiloval mne rozpor mezi obrazem a mluveným slovem. Proč by měla být načesaná a čistá dívka s velkým nosem žebračka a bylo nutné se jí posmívat a vyhazovat ji? Alespoň umounit a otrhat ji mohli... Dialogy jsou pitomé a logika si dala oraz, protože blila po pozření zkaženého brsalátu do pangejtu (královský soud, chování zlého voňavkáře, ...). Čím víc o Zázračném nose přemýšlím, víc v mých očích vniká ujetá a konvence bořící Slíbená princezna, která se sice minula s žánrem a vysílacím časem, ale jinak byla o několik koňských délek lepší než obě zbývající vánoční řekněmepohádkové premiéry. ()

ostravak30

Četl jsem recenzi na tuto pohádku, že se už nejedná o pohádku, ale o film s pohádkovými motivy. A proto to zde uvádím, protože s tím nelze než souhlasit. Tak předně se ztratil humor. Není čeho se chytit. Žádné zábavné postavy, humorné scény či situace. Celá pohádka je spíše nudnější a nezáživnější. Horší je to o to, že vlastně není moc věcí, které lze vytknout. Ale plně souhlasím, že jde spíše o pohádkový film. Pohádka má totiž trochu té citlivosti a jemnosti. Ta mi prostě chybí. Všechny postavy jednají tvrději a silněji. Chybí klasická pohádková jemnost. Nevím, jak jinak bych to vyjádřil. Není to prostě pohádkové ono. Slabší je i zápletka, která se v jednu chvíli motá stále v jednom kruhu. ()

MartinTerran

Povedená pohádka s originálním nápadem. Průběh i konec je klasika, tak jak to musí být. Herecké obsazení dobré a taktéž jejich výkony. hodnocení: 76/100. ()

jonny

Modlil jsem se, aby to ke konci nepokazili... a jsem tuze rád, že mohu napsat, že pohádka "Zázračný nos" v původním slovenském znění, je nejkrásnější "novou" pohádkou, kterou jsem za poslední léta viděl. Vřele doporučuji. ()

Pitryx

No mně se to sice líbilo, ale vadilo mi to rozdrobení. Mělo se to držet jedné linie. Takto to bylo hodně roztříštěné a nejmladší děti asi měly potíže se sledováním. Já jsem nějak po polovině ztrácel chuť do dalšího sledování, ale dal jsem to až do konce i když už víceméně jen ze zvědavosti. Podruhé to asi vidět nechci. ()

honzic

Průměrná pohádka, která mohla být klidně reklamou na voňavky a kosmetiku. Bohužel příběh a postavy byly velmi škatulkovité a umělé, což mne dosti zklamalo. Čekal jsem mnohem větší rozvoj postav a větší napětí, zápletku a rozuzlení., než toto. Hodnocení: 40 % ()

jfaba

Když si odmyslím dabing, přeloženou závěrečnou píseň, ne moc sympatické herce a že to nebyla typická pohádka, tak to docela ušlo. Trochu zdlouhavé, trochu chaotické, trochu chvilkami nudné, ale jinak se na to dalo dívat. ()