Velká výpravná česko-slovenská pohádka o dvou krásných princeznách, bohatém nápadníkovi a chudém zamilovaném mládenci... Princezna Diana (K. Kanátová) se má provdat za vévodu Filipa (J. Dobrík), se kterým je odmalička zasnoubená, ale nikdy ho osobně nepoznala. Její otec (P. Višňovský) je přesvědčený, že Filip bude pro Dianu vhodným ženichem a oporou. Jeho dcera má však pochybnosti a chce zjistit, jestli bude láska vévody k ní opravdu upřímná a jestli s ním bude šťastná. V předvečer jeho příjezdu se princezna tajně vydá na jarmark a využije náhodné nabídky tajemného kouzelníka (I. Romančík), který slibuje odpověď na otázky o její budoucnosti. Diana vypije jeho zázračný elixír, ale až na zámku se zděšením zjistí, že jí narostl ošklivý nos, který proměnil její dosud krásnou tvář. Diana se nechce nikomu ukázat, ani otci, ani Filipovi. V přestrojení za obyčejné děvče uteče ze zámku, aby co nejdříve našla kouzelníka a získala zpět svoji podobu. Musí se vydat až do sousedního království, kde vládne král Ĺudovít (M. Noga), jeho krásná dcera, princezna Adéla (P. Šimberová) a svérázná babička královna (I. Janžurová). Nahlédne do voňavé dílny, a také zjistí, že v lidech se skrývá i zloba. Potká lidi dobré i zlé, ale hlavně se přesvědčí, že její nos je vlastně zázračný… (Česká televize)

Autogram

Jednooký kráľom, veľkonosá najkrajšou princeznou, tak je to aj s touto rozprávkou. Pri tohtoročnej domácej filmovej biede môžeme aj túto rozprávku zaradiť k tomu lepšiemu, čo sa urodilo. Príbeh je dostatočne rozprávkový, možno trochu zložitejší, ako treba, princezné sú až dve, dokonca rozumné a spravodlivé, a princov, tých nám netreba. A že je dospelému už od začiatku jasné, ako to dopadne, a že je na prvý pohľad jasný upírsky nádych parfému, veď to až tak nevadí, rozprávky sú hlavne pre deti. Vadilo mi skôr prehnaných 103 minút, akoby bola hodina a pol už pre každého primálo, a tých asi tisíc ľudí z titulkov filmu by nemohlo vykázať svoju činnosť. ()

Asenath

Sice poněkud zdlouhavá, ale ve výsledku moc hezká pohádka. Jen chvíli trvá, než se patřičně rozjede. Neobvyklá, v tom dobrém slova smyslu. Ač se mi princezna Diana zpočátku moc nezdála, časem si mě získala tím, jaká byla-totiž přátelská, laskavá, milá. A i s tím větším nosem byla pořád hezčí než Slíbená princezna.. je zajímavé, že v pohádce vystupují dvě princezny a ani jedna nepotřebuje nápravu. Vlastně obě chtějí a hledají jen jedno-lásku. A další plus za to, že princezna Adéla vypadala přesně tak, jak jsem princezny milovala jako malá: roztomilá, blonďatá, v načančaných šatech. A když jsem se na konci pohádky přiblble usmívala, bylo mi jasné, že jen na tři hvězdičky to nebude, protože jsem ji určitě neviděla naposledy. ()

giovanni3

Po dlouhé době velmi příjemná pohádka. Nic přeplácaného, nic kýčovitého a dokonce měla i solidní děj. Z počátku vše vypadalo, že to bude o Dianě a vévodovy a nakonec se vše tak krásně zamotá, že to dopadne zcela jinak. Vše mělo být o jednom království a nakonec to bylo o dvou. Celý děj si tak klidně a pohodově plynul a tak tleskám. Herecké obsazení se také povedlo a působilo opravdu příjemně (hlavně Kristína Kanátová byla skvělá jak herecky tak vzhledem. I druhá princezna, Petra Šimberová, měla něco do sebe.). Takže ještě jednou tleskám a dávám "pouhé" 4z5 jen proto, že 5z5 dávám jen opravdu špičkovým dílům a zde jsou i lepší pohádky, tak se budu držet při zdi, ale jsou to silné 4*. ()

netahlo

Mezi slepymi jednooky kralem aneb zruste koncesionarske poplatky! V podstate stejna zoufalost jako predchozi dve zhovadilosti a ta jedna hvezda snad jen za vypravu. ()

klúčik

Celkom pekná rozprávka. Mám jeden obrovský problém, ktorý mi dosť vadil a to je dabing pani Janžurovej. V slovenskej verzii ju nadabovala pani Turzonovová , ten dabing bol strašný. Aj preto dávam iba 50%. ()

YoZo8

Veľa grafických trikov, ale málo pointy. Pekní herci, ale málo hereckého talentu. Veľa snahy, ale slabý výsledok. Žiaden humor, žiadna poriadna scéna, žiadna duša. Dopadlo to podobne, ako pred rokom Johankino tajomstvo. ()

Madluska

O něco pohádkovější pohádka letošních Vánoc. Jen mi tam vadilo obsazení (což je asi největší důvod stržených bodů, hrozně mi připomínalo osmdesátkové/devadesátkové česko-německé pohádky, brr) a pak taky různé dějové zvraty příčící se logice (zejména závěrečné přepárování). Musím ale uznat, že aspoň s výpravou se snažili. Jo - a abych nezapomněla - sledovat slovensky pusou klapající herce a slyšet český dabing je otřesné. ()

eagle-eye

I když to není žádná hitparáda, tak za rok 2016 nejlepší nová TV pohádka... Sice rozvláčná, ale všechno tak nějak ladilo, herci, kamera, výprava, hudba, potěšily přezpívané (Voniavky dievčat)... ()

Ebon

Snaha o komplexnost a komplikovaný příběh se stala překombinovaností s naprosto kostrbatými zvraty. Prostě navoněná bída. Začínám mít obavy o budoucí vývoj Československé pohádkové tvorby. ()

cepice

Moc natahované. Ze začátku to mělo spád, pak přišla tvrdá nuda a nadbytečné scény. Pak se to ale zase rozjelo a bylo to super. Velice krásná hnědovlasá princezna. Skvělá vánoční pohádka! Ta měla být na Štědrý večer! ()

York

Snad se nekdy dockam pohadky, kde lide v jinem kralovstvi budou mluvit i jinou reci, treba slovensky. A teda nevi proc, ale tak princezna byla hezci s tim velkym nosem. ()

filipvrbik

jj je to Parfém : příběh vraha- jen jako pohádka. No po těch dvou příšernostech (tedy jedné příšernosti to první se přežít dalo) docela v pohodě pohádka,která přináší navíc to, že nebylo dopředu jasné kdo se do koho zamiluje, prostě proto, že tam byly dva páry-což nebývá zvykem. Celkově rozhodně zatím letos nejlepší pohádka- i ty triky ušly....70% ()

peetriss

Konečně pohádka mající děj, přestože si "vypůjčuje" jinde mnohokrát viděné prvky a nepůsobí uhlazeně. Romantický náboj jakž takž funguje, jen to chtělo méně natahovat stopáž. Herecké obsazení sice průměrné, ale neuráží. Princezny zde máme hned dvě - Kristína Kanátová působí sympaticky, sladká je i barbínkovská princezna Petra Šimberová. Slabší průměr 50% - je k pláči, že toto hodnocení stačí k titulu letošní nej vánoční pohádky (ČT letos neměla formu). ()

Všelicos

Vuhů, bradavky, dvojsmysly, zase pohádka jak má být! Upřímně, vymyslet něco originálního v tomto žánru asi není úplně jednoduché, ale pohádky posledních let mě uvádí v údiv... Plus tedy ten dabing, to byla síla... ()

spageta

Konečně nová pohádka, která nebyla vyložená pitomost, spíchnutá na koleni za večer. Chápu, že vymýšlet nové zápletky může být obtížné, když už byla většina témat vyčerpána. Tento děj byl zase trošku nový, neotřelý, a i když předvídatelný, tak stejně zajímavý a koukatelný. Pohádka měla krásné barvy a sympatické herce. Škoda, že tahle nebyla na Štědrý večer. ()

EllienPM

Věcná - pravá stolistá růže je růžová, kvete na začátku léta, jen krátké období v roce a rozhodně se nepěstuje ve skleníku. A frésie vydávat za žlutý kosatec? A míchat heřmánek s levandulí? Ale no taaak. To raději mandarinku, růži, cedrové dřevo a pižmo. To jen tak na upřesnění. No a k pohádce - zbytečné kombinace, zbytečné komplikace, prkenné výkony (zejména mládeže), takže prostě klasika dnešní doby - mezi jedna až dvě, koukatelné jen v nouzi. ()