Město lží

• Velká Británie City of Lies (více)

Detektiv losangeleské policie Russell Poole (Johnny Depp) nedokáže vyřešit svůj největší případ - vraždy hudebních legend Tupaca Shakura a Christophera Wallace přezdívaného Notorious B.I.G. Případ zůstává i po dvaceti letech otevřený. Reportér Jack Jackson (Forest Whitaker), který se zoufale snaží zachránit svou pověst a kariéru, je odhodlán zjistit proč. Spojí síly s Poolem, aby případ konečně uzavřeli. Poole odhaluje neuvěřitelný příběh o moci, korupci a zločinu a Jackson rozplétá síť skandálů a podvodů. Oba muži neúnavně pátrají po pravdě. Podaří se jim rozbít základy losangeleské policie? (HBO Europe)

JimDeNiro

Mám takový druh filmů rád, ale tohle mě fakt jako nebavilo. bylo to utáhaný jak šňůra od hajzlu. Johnny Depp i Forest Whitaker super, a za ten odlišný a pro mně zajímavý konec si to ty dvě hvězdy zaslouží, kousíček od tří hvězd a slušného průměru, a to mám filmy Brada Fuhrmana rád... 40% - 2* ()

Clark_Kent

Z mého pohledu tomu chybí i nějaký styl, atmosféra, napětí, nějaké vypjaté situace, až moc poklidné a nezáživné tempo, bez emocí, bez gradace. Prakticky se jen poukazuje na korupci u LAPD a zapojení zkažených policajtů do vražd mezi gangy. Celkem jsem se v tom ztrácel. Johnny Depp i Forest Whitaker ucházející. Smutný, že kdo se snaží tak moc o spravedlnost, vlastně ve finále jen umírá v beznaději. V beznaději znechuceného systému. ()

papadoce

Zo začiatku veľmi nesúrodé a nemálo zmätočné, neskôr presvetlené, plné faktov, až miestami pôsobiace ako dokument nebyť dvoch hollyúdskych hviezd Deppa a Whitakera, aby sa to v záverečnej pol hodine zase zamotalo a diváka úplne zauzlilo tak, že nevie. Každopádne dnes som sa dozvedel najviac o vražde Notoriousa B.I.G. a čiastočne o vražde Tupaca (skôr vedľajší produkt respektíve súvisiaca téma). Natočené to je vierohodne a hoci to nemá thrillerovský spád, mne osobne to nevadilo a ani som ho nepostrádal. Toto tempo mi ku téme sedelo a vlastne aj vyhovovalo. Kto by bol povedal, že mi tento prípad raz bude vysvetľovať týraný Johnny Depp. Teda, vysvetľoval to Forestovi, ale však viete jak to myslím. Už trepem, budem končiť. Mňa to bavilo. Krimi dráma s citom pre detaily a jasným úmyslom ozrejmiť širšej verejnosti ako to asi mohlo byť a mňa ako fanúšika chipchopu, ktorý si na tom fičí už takmer tridsať rokov téma proste zaujímala a zaujala. Bohužiaľ je to natočené príliš komplikovane a keď sa aj chvíľu zorientujete, tak sa neskôr opäť stratíte v neprehľadnosti, množstve postáv a v preskokoch v čase a v deji. Takže, ak to správne chápem, Biggieho zavraždili chlpatí. No pekne. A že pomáhať a chrániť. Mohlo to byť za štyri, ale štvrtý bod niekde zamotali a už nenašli. Who shot ya? ()

Mamlas

Kravina, nudná, zmatená, chaotická. Vlastně ani nevím, o co tam vlastně šlo, jen že se nic nevyřešilo kolem nějakého rappera, což je mi fakt šumák. ()

Joedas

Co naplat, když je to neobratně napsaný a zrežírovaný, nevytáhnou to ani dva herecký pardálové. Jejich postavy se chovaj nějak, aby v další scéně z ničehož nic otočili o 180 a divák si tu motivaci má asi domyslet. Navíc je to tak podivně poslepovaný, že netušim, kde končí záměr a začíná neschopnost. Téma mě zajímá a dost jsem se toho dozvěděl, za to palec nahoru, ale formálně to opravdu nestojí za řeč. ()

liquuid

Hodne povidani na muj vkus, hodne jmen, velka neprehlednost, ale posledni tretina stala za to, to rozpleteni bylo uzasne. Tak ci tak si myslim, ze si mohli dat vice zalezet. ()

srolyma

V Americe na počátku devadesátých let zastřelí 2 černochy. Nic neobvyklého. Jeden hubený, druhý tlustý a oba prý nějací slavní rappeři, či co. A pan Depp coby nejprve aktivní a posléze neaktivní policista se to snaží řešit. A řeší to nějakých dvacet let, protože vše ukazuje na černošské gangy uvnitř policie a tak to nikdo vyřešit ani nechce, aby nebyl nedejbože označený za rasistu. Film je nepřehledný, plný rasismu naruby a přes kvalitní herecké obsazení bohužel nijak zvlášť zajímavý. ()

xxmurphyxx

Depp a Whitaker to zachraňujú. Síce som si v 90kách aj 00kách ulietaval nejaké tie roky pravidelne na rape a v GTA San Andreas som nechal viac hodín ako v škole no nikdy som úplne nežral celú tu gangsta pózu okolo toho a väčšina tých vyhúlených kokotkov s grillzom v hube a pudlom medzi kolenami, šermujúc glockmi v klipoch mi bola na smiech. Vedieť vtedy ale čo za vyjebaných prepikovaných nýmandov sa dostane na prvé priečky shitparád a jutub videní nasledujúce roky, tak si starú školu užijem ešte viac. No a tento film je  práve o jednej z top hviezd starej školy, respektíve o hľadaní pravdy a vinníka, ktorý sa postaral o jej skorý koniec.  Nikdy som nebol práve Biggieho fanda a preto som k filmu pristupoval chladne a šiel do toho viac menej len kvôli Deppovi. Musím ale priznať, že film ma celkom milo prekvapil a ubehol ani neviem ako, čo je samozrejme hlavne zásluha hercov, ale nakoniec ma chytil aj námet a jeho spracovanie. Takže pre fanúšikov og niggaz povinnosť a pre ostatných fajn krimi jednohubka na večer. ()

fafejt001

DÁ se říci , že trochu delší stopáž je až moc . Slušné krimi s výborným Johnnym . Jen jsem někdy nevěděl , kdo je kdo . To nebudu zdaleka asi jediný . ()

Kushina

Deppa bych v hlavní roli skoro nepoznal. Film jako takový se opírá o hrozně zajímavých faktů a důkazů, které s realitou dost sedí. Bohužel film byl tak neskutečně ukecaný a dlouhý, že se v něm člověk ztrácel. 60% ()

PamPero 1

Fandové rapperů Tupac a Notorious B.I.G budou nejspíš spokojení, ale běžný filmový konzument nikoli. Kriminálka v čele s Deppem a Whitakerem má nesmírně pomalé tempo a to ji láme vaz. Občas potěší prostřih na reálné záběry, ale je to málo. Furman nikdy nebyl nějaké eso v oboru. 50% ()

Heywood

Hodnocení filmu z roku 2018 až v roce 2021 po BLM a Floydovi a po špíně házené na policii v USA celkově je tedy nářez, když si uvědomíme, že půl filmu je pravda a policie v LA patřila skutečně mezi jednu z nejhorších. Stejně tak nejhorším se stal ve filmu okrajově zmíněný případ O.J.Simpsona, který hýbnul Amerikou, kdy černošská porota osvobodila jasného vraha. Civilní soud jej ovšem vrahem prohlásil a sebral mu veškerý majetek a nakonec po loupežném přepadení 24 let vyfasoval. V této kauze policisté LA nechybovali, ale podjatost z rasizmu ten případ ovlivnila. Stejně tak kauza, ve které Johny Depp a Forest Whitaker hrají hlavní filmové role. Komorní příběh starého vyšetřování opět ukázal, že kde není vůle, tam se pachatel nenajde. Když černý gangster platí všechny od shora dolů? A policisté černoši mu kryjí záda i v případě vraždy? Tenhle film se asi BLM nelíbil.. Jenomže je natočen střídmě, bez zbytečných haló efektů, flashbacky jsou vyvážené a přijatelné a konec opravdu překvapivý. Oceňuji, že se režie a scénáristé nebáli ukázat novináře, jako i hajzly. V dnešních USA jsou v kdysi renomovaných novinách doslova "vedoucí silou". 75% a to je na kriminálku hodně vysoké, leč zasloužené. Ono tu o tu kriminalitu jde totiž až na druhém místě. ()

bonovox

Slušný námet ale celkovo nie príliš kvalitné spracovanie. Nevyriesene vraždy slávnych raperov tak zostali len priemerným thrillerom. ()

KolarikKing

Kvalitní kriminálka o nevyřešených vraždách Tupaca a Notorious B.I.G.(řeší se tu spíše Biggie). Hlavně se tu řeší zkorumpovanost LAPD. Film na pomalé tempo, které ale nenudí. Doporučuji pro fanoušky těchto dvou legend Hip hopu. 7/10 ()

BruceTichac

Film byl pro mne velkým zklamáním. Výborný námět, který se nepovedl využít, škoda. Jednu hvězdičku navíc dávám Johnny Deppovy za skvěle zahranou roli, ale ani to filmu k lepšímu výsledku nepomohlo. ()

nikhaj

Vysetrovatel sa snazi prist n akobylku vrazdam znamych rapovych ikon. Stary pripad je stale nevyrieseny a vizera to tak ze niekomu na tom zalezi aby to tak ostalo. Podla skutocnych udalosti takze celkom zaujimave. ()

mdf

Když už dávno víte,že ještě nepřišli na to kdo je vrah a někdo se snaží vymyslet nějaký napínavý příběh,který se opravdu nepovedl a ani Depp to tedy nezachránil. ()

StarFsh

Toto nie je moja šálka kávy a udalosti vo filme sú mi prakticky úplne ukradnuté. Ale niektoré dôležité veci tam predsa len neboli povedané. Hlavným motívom, prečo BIGa dali dole, zrejme bolo to, že ho Suga Knight - šéf vydavateľstva Death Row Records, ktorý si momentálne odpykáva trest 28 rokov za inú vraždu, okradol približne o 107 mega, ktoré napokon od neho vysúdila BIGová matka. Že v tom boli namočení fizli je už len taká čerešnička na vrchu torty. ()