Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výši 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii. (Bioscop)

jprmusic

Je dost těžký si připustit, že jsou na světě lidi, který se v zájmu víry chovaj jako totálni magoři. Proto jdou tyhle filmy úplně mimo mě. Všechny postavy na mě působí naprosto směšně, zvlášť Daniel Brúhl a Rosamunde se samopalem v ruce (už teda měla světlejší chvilky), nemluvě o izraelském ministrovi obrany - trn je jak figurka z Toma a Jerryho. Bláznivej Německej revolucionář - boha jeho .... ()

ostravak30

Ostatní tři filmy o této operaci nejsou v mé filmografii, ale Operace Entenbbe je určitě dobrým filmem, který poskytne vhled do celé záležitosti. Hlavně co se politiky týče. Protože u mnoha tragických událostí hrála hlavní úlohu dříve či později zas.aná politika a její představitelé. Mě se na filmu líbí především spád, který tvůrci zvolili při vyprávění. Do toho se mísí skvělá hudba a prvky z divadelního představení, které při samotné operaci společně právě s muzikou působí velkolepě. Kdo ví, možná by projektu pomohla i určitá decentnost, ale to nedokážu 100 % říct. Mě jen zaujalo, že izraelští vojáci nemohli přesně vědět v jakém postavení se nacházejí, či kde se pohybují teroristé, ani kolik lidí na letišti přesně je, vzhledem k tomu, že ugandští vojáci vypomáhali. Z tohoto pohledu byla operace velmi riskantní. Závěrem vidíme skutečné archivní záběry což u filmů dle skutečných událostí beru vždycky jako plus. ()

MichaelKey

Jedinečný film. Závěrečné vyvrcholení je dosti umělecky pojato, ale není to na škodu, naopak to umocní vypjatost situace. Rozhodně tento film umí pracovat s postavami. Každá postava je jedinečná, až se vám zdá, že je všechny znáte už pěkně dlouho a pro všechny máte jistá pochopení. Nejsou to jen čistí klaďasové a záporáci a tak to má být. Tento film je pro mě velkým překvapením. Nečekal jsem tak kvalitní zpracování a všem doporučuji (teda pacifistům a aktivistům moc ne). ----- Kdyby se někdo ptal, jak jsem to mohl vidět před premiérou, která je uvedena na ČSFD, tak za to může FebioFest. ()

TomasB

Pan režisér nevěděl co vlastně chce. Trochu artového pojetí, trochu akce, trochu vykreslování postav a ve finále vlastně vůbec nic. Nefunguje to. Film nemá tah, a když už začne akce na letišti, tak ty taneční vsuvky to jen celé ničí. Promarněný potenciál. ()

blondboss

Štvrtý krát prevarená protiteroristická akcia v ugandskom Entebbe, ktorá už neponúkla nič nové, dokonca by som povedal, že svojim prevedením ani len nesiahala po členky originálnemu prvotnému filmu s Bronsonom. Prišlo mi to také nemastné-neslané a ani ten tanečný doprovod na konci tomu veľmi nepridal. 55 % ()

Aniki

Jeden z vubec nejslabších "rukojemnických" filmů, jaký jsem kdy viděl. Spojenina židovského tance s akcentem na ústřední baletku, která vystupovala zdánlivě ve stejný moment, kdy její milý zabíjel zlé teroristy a ugandské vojíny a přepadení samotné vůbec nezafungovaly. Proč? Protože to prostě nebyl Spielberg a jeho Münich. Rozpočet se projevil v celé své nahotě. Závěrečná akce izraelského komanda byla bez taktiky, bez ladu a skladu, prostě styl hurá na ně. Při takovém vpádu na "území" teroristů, by tito na nic nečekali a mezi vystrašená rukojmí by naházeli všechny granáty, co by jen našli. Zbytek díla zkázy by dokonal zprofanovaný AK 47. Látka by nebyla vůbec špatná, ale musela by k tomu být vůle točit film a ne slátaninu. ()

wick

Škoda, že režisér formátu jako Jose P. nevyužil možnost...natočit věrohodnějším způsobem tuto dramatickou událost. Místy je to nechtěná parodie,a závěrečný útok Izraelců na letišti nemá vůbec šťávu a a spád. ()

Gregor_Samsa

Je to dobře udělané, neaktivistické, civilní, nepřehrávané, dokumentární. O tomhle příběhu jsem několikrát četl, takže vidět ho na velkém plátně jsem určitě chtěl a stálo to za to – snad až na to jakože „umělecké“ kolážování s tanečním představením, to jsem teda fakt vůbec nepobral; ze závěrečné akce je tak podivná rozsekaná a rozstříhaná šaráda namísto ultimátní kontra-teroristické akce... hmmm, scheize trochu. Ale furt dobrý jinak. [70%; 2018-04-07 Cinestar Anděl] ()

rigby

Začátek i konec byly dobře natočené. Mezi tím bych očekával hlubší psychologické vykreslení únosců nebo jejich obětí, ale to se bohužel přes veškeré náznaky snahy nekonalo. Takže jako divák nevím, co si mám myslet o důvodech a pocitech. Zkrátka se nedělo vlastně vůbec nic a v dlouhém mezičase jsem se nudil. A to je škoda, protože tu byl obrovský potenciál jak mezi tvůrci, tak i mezi herci. ()

Ace.A.T.L.

Nebejt vložek s tancováním, asi by ten konec byl silnější, jinak je to takovej průměr. Nic náročnýho, nic ohromujícího, ale fajn. Za mě 3* a DOPORUČUJU ()

Kushina

Příběhu dává na kvalitě jen to, že byl natočen podle skutečných událostí, jinak se mi zdál celkem nudný a nezáživný. Jediný kdy jsem měl zadržený dech bylo když se rozhodoval jestli rukojmí zastřelí nebo ne, naštěstí se tak nestalo. Bohužel zbytek filmu mě nudil a ničím si mě nezískal. 50% ()

daleba

Takový 3,5* zaokrouhlený nahoru jen díky tomu, že jsem se aspoň zase dozvěděl něco z historie... Jinak se tedy dalo z tématu asi vytěžit mnohem víc! P.S.: odpady opět totálně mimo mísu! Už je to trapný ()

wellbloud

dal bych tomu klidně i 4* nebýt té finální scény. kdyby ji raději úplně vystřihly a film skončil bez osvobození, udělali by lépe ()

bonovox

Sterilne podané historické udalosti o únose lietadla. Až príliš artovo podané finále ktoré malo byť vrcholom filmu zhadzuje film do priemeru. Plusom sú herci. ()

Bezejmený

Není to špatné, ale závěrečná pasáž, která měla vše posunout do strhující podívané, je naprosto nesmyslně prolnutá hudbou a tancem (a tanečnicí, co se neumí naučit jeden krok). R. Pike a D. Brühl zahráli svůj vysoký standard. Co z toho když celá závěrečná akce je odfláklá (vážně to režíroval Padilha?). Škoda. Takhle je z toho jen průměrný film se zklamáním na konci. ()

DJMaroko

Film z roku 1977 jsem neviděl, ale tenhle pokus o umění mě neoslovil. Dle filmu měli vojáci velké štěstí, že nezařvali všichni. Pěkně zpackaná operace "dle filmového zpracování" a to zakomponované představení hrůza pokus o propojení úplně zbytečný. Je pravda, že pokud si o tom něco nepřečtete tak vlastně nevíte o co jde. ()

PF 2018

PF 2018