Operace Entebbe je politický thriller inspirovaný skutečnými událostmi z roku 1976 o únosu letu Air France na cestě z Tel Avivu do Paříže. 248 pasažérů, 12 členů posádky, 4 teroristé. Němečtí radikálové Brigitte Kuhlman (Rosamund Pike) a Wilfred Bose (Daniel Brühl) společně se dvěma členy lidové fronty pro osvobození Palestiny přinutí letoun přistát v Entebbe v Ugandě. Požadují výkupné ve výši 5 milionů dolarů a propuštění palestinských vězňů v Izraeli, jinak začnou zabíjet rukojmí. Operace Entebbe byla jedna z největších a nejnákladnějších záchranných akcí v historii. (Bioscop)

Fox85

Jako vyobrazení historické událostí dobré, měl jsem zase ten pocit dohledat si k tomu více. Ale jako film takové nevýrazné a k tomu ještě tolikrát zmiňovaný závěr... ()

Soweek

Popravdě nevím, proč by si zrovna tato událost měla zasloužit zfilmování. Tím nechci nijak zlehčovat vážnost situace, ale v podstatě se jedná "jen" o další únos letadla kvůli politickým neshodám, který neměl žádný větší dopad na naši historii. Film je sice hezky natočen, ale tím, že se v něm zas tolik neděje, Vás unudí až do nezajímavě zpracovaného konce. Herců, jako Bruhl nebo Pike je pro toto vážně škoda. ()

Lukoboss

Na to, jaká je to událost v rámci boje s terorismem, je ten film neskutečně slabej. A hlavně taky nudnej, nedokáže nějak vít vtáhnout diváka do děje, přestože na začátku se tvůrci s ničím moc nepářou a rovnou dojde k přepadení letadla. Potom se to ale táhne, navíc je to proložený tou "taneční linkou", a to je naprosto zásádní chyba. Osobně mám k modernímu tanci/baletu kladnej vztah, ale sem to vůbec nepatří a je to znát. Když jde o něco tak vážnýho, nikoho tady to kolem vůbec nezajímá! A další věc... teroristi jsou zde ukázáni tak nějak kladně - nikoho nechcou zabít, na všem se chcou domluvit, s rukojmíma jednají úplně v pohodě a při závěrečné přestřelce ani jednou nevystřelí. No snad mně jich nemělo být líto?! R. Pike se sem podle mě nehodí, její vyvalenej výraz, kterej má zcela běžně, mně začínal vadit a celkově filmu chybí víc emocí. Bez emocí dojdeme až do konce závěrečné úspěšné přestřelky a bez emocí se taky dozvíme pár následujících informací. Konec. ()

sedm.1

Retro snímek s tématem terorismu, natočen dle skutečných událostí, bývá filmařsky atraktivní látkou, ovšem podle mě v případě Operace Entebbe je problém, že právě únos, kterým se tento snímek zabývá, nenabízí sám o sobě až tolik silnou a obsáhlou látku, aby se podle ní dal natočit skutečně silný příběh, který by dokázal strhnout. Ano, akce teroristů se ze začátku povedla, přistání v Ugandě klaplo, ale tím vlastně jejich teroristický čin skončil. Film se pak spíš soustředí především na postoj Izraelské vlády k dané situaci, a závěrečná osvobozující akce netrvá ani pár minutek. Nic z toho není navíc zpracováno jakkoliv zajímavým, natož pak strhujícím způsobem. Poklidný, nenásilný, pohodový únos, nulová vyjednávání, vládní diskuze na úrovni okresního městečka, posekat, či neposekat trávu u kravína a osvobození v podobě akce kulový blesk, vše odehrávající se v pozvolném tempu, bez fungujících emocí, dramatických scén, vypjatých situací, o napětí nelze hovořit vůbec, prostě vážně nezáživná nuda, kterou nezachraňuje ani slušný casting. Dle mého názoru je zkrátka spoustu jiných teroristických činů, které by si zasloužili mnohem více zfilmovat, než právě tento poměrně nevýrazný únos, nehledě na to, že ani filmařsky se tvůrci tentokrát dvakrát nevyznamenali. ()

kenkaku

No fuj tohleto. Hodinu a půl čekat na “akci kulový blesk” (ne to není vtip ;)) a dívat se z poloviny zbylých deseti minut na taneční úchylárnu!!!??? Navic... takhle opravdu nevypadá invaze 2000 izraelských commandos. Čekal jsem mnohem víc. Neskutečně nevyužitý potenciál. ()

Dromed

Hodinu a půl člověk poslouchá komoušské kecy, a čeká na na to až ty komoušské zmrdy konečně rozstřílí Izraelské komando. Místo toho dostane vystoupení tanečního souboru. Bože! Teda Hospodine. ()

666Carnage

Podle skutečné události, která se odvíjí od politických problémů mezi Izraelem a Palestinou. Film, který není nikterak výjimečný až na to, že je podle skutečnosti. Pár známých hereckých tváří a herecké výkony úměrné snímku. Za shlédnutí to stojí ale jak říkám převratná filmařina se nekoná. Ale jako doplnění vzdělání je to dobrý. 60% ()

Wally

Trošku zklamání z pohledu toho, že je to víc o povídání a samotná akce izraelské armády ve filmu trvá asi 10minut stopáže...a o tom, že akce na kterou celý film čekáte je přerušována nějakým uměleckým tancem nebudu ani mluvit... ()

Hanys_

S Padilhou to jde nějak z kopce. Dost by mě zajímalo, co měly znamenat ty neustálé prostřihy na baletní soubor..Navíc se tady někdo snaží honit zase hodně zajíců. Chvíli politika u stolu, chvíli střih na zajatce v Ugandě a nikdy se nedočkáme nějaké fakt silné scény. Jediné plus za další lekci z dějepisu. ()

kolemjdouc

po mediálním humbuku jsem nebyla v kině,nevyhledala jsem ho jinde ke shlédnutí a nezakoupila DVD a dobře jsem udělala.Trapné dialogy z trapného scénáře.minimalistické záběry kamery.vydržela jsem 20 minut a finito .A koukám že moc lidí to nevidělo protože hodnotí u filmu staršího a ne tohle remake.Když naběhl na scénu Bruhl lekla jsem se že angažovali Boučka.Moje oblíbenkyně Piké tomu nasadila jako akčňačka teda "korunu".No nic. ()

Jaro_slav

Jakási žánrová hravost, nebo jak to nazvat, vyprávění dost ozvlaštňuje: hlavně závěr, kde je napětí dokresleno touhle hudbou, byl pro mě naprosto strhující. Velice dobrý jsou scény politicko-vojenských debat z Izraele. Takže opět jediný zklamání byly technicko-historickýho rázu, zejména Airbus A310-300 ocitnuvší se nějak zpátky v čase v roce 1976 a mající vnitřní šířku trupu srovnatelnou s A380, a do stejného roku zpět v čase nacouvavší Toyota Land Cruiser generace J70. Ale to lze takhle pojatýmu filmu snadno odpustit. ()

Matt Raider

Entebbe graduje, aby v závěru vyšumělo do prázdna. Malinko nešťastný výběr hudby a uměleckých vložek. Chtělo se to více zaměřit na vnější dění, politiku, zprávy a celkově podchytit tu událost trochu lépe. Čistý průměr. (60%) ()

mira007

Filmová rekonstrukce jednoho z nejfantastičtějších zásahů speciálních jednotek osvobození rukojmí v historii, režíroval můj oblíbenec Padilha ( díky Tropa de elite maestro realistické akce navždy ) takže jsem čekal přímočarou strhující akci a ono ne. Celý únos je bržděný flashbacky do minulosti teroristů, snahou jejich psychologického vyprofilování a místy nadbytečnou politikou, ( vyjednávání a plánování akce supr, politikaření úplně zbytečné) A nakonec samotné osvobození je velkovelké zklamání - zásah komanda kombinovaný se záběry baletního představení za zvuků tří tónů piána... je to dobře obsazené, výprava supr, námět exkluzivní přesto pro mne osobně zklamání roku. Čekal jsem asi něco více akčního a dostalo se mi přebytek psychologie a umění. PS: To maskování herců v rolích politiků se nějak nepovedlo, vypadali jak umělí gumáci ( že by sabotáž palestinského maskéra?) ()

bobstock

Režisér známý z drsné Elitní jednotky nám tu překvapivě změknul a přidal spousty uměleckého přikrášlení z divadelních prken. Pocitově jsem nepřilnul při nejočekávanější scéně záchrany rukojmích, při které umíralo spousty lidí a já místo toho jen sledoval tanec party herců při jedné opakující se sloce téže skladby. Palestinsko-Izraelský konflikt se těžko bude řešit, když už si nikdo nechce vzpomenout, kdo začal, nikdo nechce naplno ukazovat, jak probíhá a už vůbec nikdo nemá do budoucna zájem přestat. 65% ()

Renfield

Ani mně nesedlo podivné prolínání jinak velmi zajímavého a silného příběhu. José Padilha si měl ujasnit co chce natočit a dát tomu větší prostor, v této podobě je veškeré napětí pryč. Nejpovedenější část je jistě ta politická, má slušné obsazení a dobrý děj, ale zase, málo prostoru. Více ho dostává únos, ten ještě natočen velmi slušně, jenže po něm následuje dlouhé přešlapování na místě. Samozřejmě co dělat, když se čeká na vyjednávání? Tak co třeba představit více z rukojmích, ukázat jejich příběh, nebo se zaměřit na německé únosce, vše by bylo zajímavější, než všudypřítomné prázdno. Krátká scéna Wilfrieda a "paní s číslem", je toho důkazem, žel zase končí rychleji než má a dál až na několik společných pohledů nepokračuje. Linie vojáka a tanečnice je tu vlastně proč? Možná kvůli finální scéně? Asi. Právě ta bere místo podstatně zajímavějšímu ději a především ničí finále. V té nejočekávanější scéně mně prolínání s tancem opravdu nesedlo, působilo akorát zmatek a ničilo napětí. Navíc použitá hudba se k vojenskému zásahu opravdu nehodila, škoda. 55% ()

filipvrbik

Obrovské překvapení, film skvělý, obsazení úžasné - hlavně to, že v hlavních rolích jsou teroristé, to dodává filmu jistý pocit, že nevíme, kdo je vlastně na straně dobra a kdo zla... Taky je velmi zajímavé rozhodování v Izraeli, stejně tak jako umělecká vložka na konci filmu... Rozhodně jeden z nejpovedenějších filmů o terorismu...90% ()

warrenur

Kym sa dej odohraval v lietadle, ci prvych par obrazov v Ugandskom terminali, bolo to zaujimave a nenudilo. Napomaha tomu nemalo znamych hviezd a ich vykon. Avsak, inak mi film pripadal dost utahany. Tanecna "vsuvka" a jej ustredny "melodicky choral" mi zacal velmi rychlo liest na nervy. Priemer, pri ktorom sa mnohi budu sem-tam nudit. ()

gonga

Nepochopím nesmyslnou hudbu a taneční scénu během klíčové scény , sama o sobě by byla fajn, k osvobození rukojmich se vůbec nehodila. Plus mi hodně vadí celkové vyznění filmu, kde zejména němečtí teroristé jsou vykresleni jako vlastně v podstatě hodní, jen trochu pomyšlení soudruzi a ve kterém nakonec rukojmí nezahynou jen díky jejich malému odhodlání je zavraždit. Nevím, jak přesně tak operace proběhla, ale toto vyznění se mi nelíbí. Být Izraelem, cítil byl se uražen. ()

Ben Nevis

Téma na film to není ani trochu nosné, protože co funguje v reálu (úspěšná záchrana rukojmích za co nejmenšího počtu ztrát), nefunguje ve filmu, který má těžit z napětí. Hlavní problém vidím ve vyprávění ze strany teroristů, jejichž váhání je způsobeno malou angažovaností ve věci. Celý problém je probrán v myšlence "Je správné, aby Němci ZNOVU zabíjeli židy?" Nebýt liknavostí únosců, nemohli by se Izraelci holedbat takovým úspěchem. Pokud tvůrci MUSELI vložit uměleckou vsuvku, měli vybrat něco, co má vztah k ději, postavám, tématu. Takto je to jenom WTF, i když samotné vystoupení a doprovodná hudba se mi líbily. ()

PF 2018

PF 2018