Pán prstenů: Dvě věže

• USA The Lord of the Rings: The Two Towers (více)

Po smrti Boromira a rozpadu Společenstva se cesty jeho členů rozdělily. Hobbit Frodo se svým sluhou Samem putují k Hoře Osudu, jen tam mohou sprovodit ze světa obávaný Prsten moci. Musí se však vypořádat se skřetem Glumem, který se snaží Prsten ukrást, ale hobiti ho přemůžou, spoutají a donutí ho, aby je vedl k bráně Mordoru. Aragorn s elfem Legolasem a trpaslíkem Gimlim se vydávají po stopě skřetů, aby osvobodili z jejich zajetí hobbity Smíška a Pippina. Mezitím však sílí moc temného pána Saurona, který se spojil se zrádným čarodějem Sarumanem a společně upínají všechny síly k získání Prstenu. Kdyby ho znovu získali, pak by byla Středozem definitivně odsouzena k zániku. Naše hrdiny tak čeká ještě dlouhé putování a mnohé nástrahy, než se jim podaří Prsten moci jednou provždy zničit. (TV Nova)

Maryinka

"Já vím. Všechno je špatně. Ani bychom tu neměli být. Ale jsme tady. Je to jako ve velkých příbězích pane Frodo. V těch důležitých. Byly plné tmy a nebezpečí. Člověk někdy nechtěl znát konec, protože nemohl být šťastný. Jak by mohl svět zůstat, jaký býval, když se stalo tolik zla? Ale nakonec stín pomine. I stín musí skončit. Přijde nový den. A až vysvitne slunce, bude svítit tím jasněji. To byly příběhy, které v člověku zůstaly, které něco znamenaly. V tomhle světě ještě je dobro, pane Frodo. Stojí za to o něj bojovat." ()

petikacka

S velkým očekáváním jsem čekala na dvojku... Bála jsem se trochu, že přece jenom může nastat sestupná tendence kvality, jak už to u dvojek bývá... Opak byl pravdou... Už se sice nemůžeme tolik kochat krajinou, ale vlastně to ani nevadí... Je to úplně jiný film než jednička a to je ono... Za mě 100% ()

Chudobka

Nádherná podívaná, ale asi ne zrovna pro mě. První díl jsem viděla celý najednou a líbil se mi. Ve své době to byla bomba. Jenže druhý a třetí díl sleduji po kouskách vlastně už několik let. Je to na mě příliš dlouhé a nemám moc ráda žánr fantasy. Knihu jsem před lety nedokázala přečíst a přenechala jsem ji dceři, která si žánr fantasy zamilovala a čte ho dodnes. Krásná hudba. ()

Ulrich

Nejslabší částí filmu je zhruba prvních 45 minut, kde je hodně informací zahustěno na příliš malém prostoru. Proto jsem měl na začátku strach, že se atmosféra z FOTRa vytratila, ovšem po uplynutí zmíněné třičtvrtě hodiny se film dostane opět do toho správného "pánprstenovského" tempa a divák hltá vše co na plátně vidí. ()

Tomislav

Krásné a bombastické scény, úchvatná výprava, ale to je vše. Víceméně se nejedná o nic jiného než o celkem prázdnou akční bojůvku na pozadí fantasy. ()

Berry

Stejně skvělá atmosféra jako u jedničky. Navíc tu má ještě velkou roli Glum, který svou schyzofrenií dokazuje, že si Pán prstenů ty Oscary opravdu zasloužil. ()

Vazbič

Průměrný film s nadprůměrnou dávkou nudy. Elfske esesacke komando v helmove zlebu... hruza. To nejde obhajit. Vyzrani komparzisti. a pak si tam stoupnou a nechaji se posekat. To asi byl jacksonuv hold ptakovi dodo, ne? Cela ta trilogie je ptak dodo. ()

malenfant

...což se nedalo vydržet. Samozřejmě, laťka byla nasazena vysoko a udržela ji jen horko těžko, ale ta laťka byla nalepena na stropě!!! A přišel další nekonečný rok... ()

TaanStari

Spojnice, která toho až na jednu velkou bitvu moc nenabízí... Ale ta bitva! To bylo něco... A Gimliho humor je dobrý humor! ()

Horak

Opakujici se sekvence v jinak monumentalnich bojovych scenach mi trosku pokazily dojem. Diky prilisnym hratkam s technikou nevypadaly nektere bojove sceny prilis realisticky, ale asi chci prilisny perfecionismus po necem tak neskutecne vypiplanem:). Celkove mene konzistenti nez prvni cast. ()

kowalski

Výborně zpracovaná kniha. Jen nevím proč mě tak nudili ty scény s Frodem. Kvůli tomu Frodovi lepších 4 a 1/2 hvězdy... samozřejmě ve sběratelské prodloužené verzi ()

grerar

Kupodivu mám právě Dvě věže v oblíbených. Zřejmě vás napadne, proč zrovna druhý díl, když jednička i trojka jsou jasně lepšími... Takže. Bohužel/dík jsem Pána prstenů znal nazpaměť ještě před natáčením. Takže... Společenstvo je pro mne největším zklamáním (jestli se to tak dá nazvat), protože holt Arwen je Arwen, a nechápu, proč ju nahradili Arwen-Glorfindelem. Trochu (hodně) mi chybí Tom Bombadil a taky Lothlórien jsem si představoval jako místo, kde bych chtěl strávit několik pěkných slunných letních týdnů. Namísto toho se tu setkáváme s Ungoliantiným hnízdem, pravda trochu prosvětleným reflektory. No nic. Ale Dvě věže? Co bych jim vytknul, tak to je příchod elfů. Jinak jako adaptace románu je tento film nejhodnotnějším ze všech tří. kdo četl knihu, ví, že je to bitva za bitvou, akci stíhá akce. Halt pro mne nejpovedenější zpracování... ()

Czernozub

Můj nejoblíbenější díl prstenů. Na Helmův žleb má už jen rohanský útok na pelenorských polích a vyvrcholení Entským útokem na Orthank je zcela dechberoucí. Všemu nahrávají novozélandské exteriéry a epycká hudba. ()

RadimFišer

Krása přechází údiv. Ale příběh je k zapomenutí. Pět tento film nepobere, i když je jeden z nejkrásnějších a vizuálně naprosto úchvatný a dechberoucí. ()

xargos

Nádherný velkolepý příběh J.R.R.Tolkiena, nádherné filmové zpracování Petera Jacksona. Film je jen nahlédnutím do fantastického Tolkienova světa, ale dveřmi otevřenými dokořán a s citlivostní k detailům a s úctou k autorovi. Není možné dát víc než 5 hvězd, musím se spokojit s tímto počtem..:) ()

chelsea17

Většinou se říká, že 2. díl je slabší než předchozí a většinou je to pravda. V tomhle případě určitě ne. Nic neztratilo na původní kráse a vše krásně pokračuje. Navíc se vlastně nedá mluvit ani jako o 2. dílu, poněvadž všechny části Pána prstenů byly točeny najednou během 1 roku. Tím bych chtěl i doporučit knížku od Seana Astina (Sam) Tam a zase zpátky. Vypraví nejen svůj životní příběh, ale hlavně se zaměřuje na natáčení Pána prstenů. ()

Flagg

Tady je rozdíl mezi knihou a filmem snad ještě větší, než u Společenstva. Děj je hodně osekaný, některé postavy a události úplně chybí, nebo jsou naprosto jiné (chápu, že Hollywood prostě potřebuje love story, takže to se ještě dá pochopit, ale co tady scénáristi udělali třeba s Faramirem, to mi hlava nebere). Chápu, že Jackson neměl lehkou práci, ale například bitva u Helmova Žlebu mi připadala dost odfláklá. Ale dost řečí o knižní předlože. Ta je zkrátka jiná, a její fanoušci se s tím musí smířit. Two Towers je pořád vynikající film, který si podle mého čtyři hvězdy zaslouží. ()

Brusíček

Po shlédnutí Společenstva Prstenu jsem na Dvě Věže netrpělivě čekal. Musím konstatovat že to měl tento díl z celé trilogie asi nejobtížnější. Děj tu ani nezažínal, ani nekončil. Příběh se odehrával na několika rovinách jedotlivých postav, a přišel mi o dost náročnější než-li Společenstvo prstenu. Nicméně natočeno to bylo bravurně a opět smekám před Peterem Jacksonem. Prodloužená verze kterou jsem viděl až nyní na Blu-ray mi přijde plnější a propracovanější. Opět dávám 100% ()

CiPR

A máme tu pokračování úspěšné trilogie Pán prstenů. Nemohl jsem se dočkat a po předchozím díle sledoval a čekal na ten den, kdy do kin přišlo pokračování a já se mohl ponořit znovu do 172 minut (opět jsem si na rozšířenou verzi musel počkat déle) napínavého děje. Dějově je tento díl už více nabušený, více soubojů, více vzrušení a více nových postav. To se mi prostě líbí a poslední bitva před Helmovým žlebem je prostě...je prostě...ani nedokážu říct, jak je skvělá, přímo famózní. Soundtrack tomu dodá ještě ty správné grády a diváku při sledování tuhne krev v žilách. Byl jsem spokojen a dalšího pokračování se nemohu dočkat.95%- ()

Zemřel herec Bernard Hill

09.11.2023

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

Lord of the Rings - The Two Towers in Concert

03.08.2023

Po obrovském diváckém zájmu o uvedení prvního dílu v prosinci 2022, uvádí JV Classics pokračování epické fantasy trilogie Pán prstenů: Dvě věže. Představení velkolepé projekce za doprovodu 230 členů… (více)