Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie. (Vertical Entertainment)

Torpid odpad!

Když sebestředná, ulhaná a chamtivá americká píča sama o sobě napíše knihu, ve které se z píči stane nepíčou a mravním imperativem současně. Nepřehledné 90 minut trvající chrlení informací o hráčském světě vystřídá v závěru tupé melodrama otec-dcera s přiroubovanou morálkou, kterou i když křičí, slečně nejde zkrátka věřit. Sorkin tentokrát vyhořel nejen jako režiser, ale překvapivě i jako scénárista. ()

tomik99

Další skvělý film podle skutečné události, který si vzal naprosto to nejlepší herecké obsazení, které jen mohl, a které současná herecká scéna nabízí. Jessica Chastain v hlavní roli jen září, hraní Molly Bloom jí perfektně padlo, a znovu Chastain dokázala, proč patří mezi ty nejlepší herečky současnosti. Účast Idrise Elby jako právníka je jen třešničkou na dortu. Příběh i přes svou dlouhou pasáž nesmírně poutavý a nenudil jsem se ani na okamžik. V podstatě není co vytknout, famózní příběh ze života, který dokázal Aaron Sorkin skvěle zadaptovat v hrané dílo, si zaslouží pět hvězdiček. ()

Torgal

Ďalšia typická Sorkinovka v ktorej sa ma scenárista snaží ohúriť svojimi majstrovsky stavanými dialógmi, ale nakoniec sa skloním od vyčerpania z množstva textu, ktorý musím absorbovať. A aby toho nebolo málo, tak aktéri jeho hry často používajú takú hantýrku v ktorej sa nestíham orientovať. Čiže objektívne prinajmenšom veľmi dobrý film so všetkými zložkami na pravom mieste, ktorému chýba možno väčší nadhľad a naopak je v ňom až priveľa hrania na efekt (či už režijne, ale hlavne scenáristicky). Za mňa unavených 7/10, ale zaokrúhlim nadol. ()

HenryIvan

Jessica Chastain obľubuje takéto role, to je vidno. Príbeh o silnej žene, ktorá si vo svojom živote všetko vybudovala sama, navyše pravdivý, je niečo, v čom sa ona pohybuje už nejaký ten čas. A naoza jej to pristane. Dialógy sú síce trochu prekombinované, no veľmi dobre sa na nich pozerá a ešte lepšie sa ich počúva. Hlavné postavy priam vynikajú nad všetkým ostatným, len je to trochu dlhé ( čo však neznamená, že sa to celé vlečie ). 80 %. ()

tompaulman

Dějově to má dobrý spád. Zaujalo mě to fungování pokerových turnajů, líbila se mi podnikavost Molly, a bylo toho víc, co mě upoutalo. Ale nedokázal jsem si to užít. Zaprvé kvůli těm neustávajícím dialogům, které jsem nestíhal (podobný pocit přehlcení jsem měl jen u The Social Network), a hlavně kvůli tomu konci, na kterém zůstalo prázdno. Jaká byla vlastně pointa? Bylo to o praní špinavých peněz? O rodinných vztazích? Pohled do zákulisí pokrových her? Přišlo mi, že v tom bylo vše a zároveň nic. Ale jak jsem řekl na začátku, i tak mě to bavilo. ()

kilobyte

Zajímavý příběh a božská Jessica Chastain. Jenže to vyprávění už mě zase tolik nechytlo. Přijde mi, že v tom filmu toho bylo více skryto něž odhaleno a to je podle mě škoda. Jako pokerový fanda jsem se dost těšil na pokerové věci. Těch tam ale moc nebylo. Navíc jestli hráli opravdu takhle hrozně, jak bylo ve filmu naznačeno, tak by je trošku lepší hráč svlékl všechny do trenek. Z těch třech her, co byli ukázány, zahrál jen jeden hráč dobře a to měl být v tiltu. ()

tranquill

"Tak proč hraješ? .. Rád lidem ničím životy!" Spousta známých herců, příběh moc zajímavý nebyl a hlavně docela dlouhé. "Víte, co mi spraví náladu po porážce? Vítězství!" ()

Withree

Fincher/Boyle lovechild a navíc pod vedením dialogového mága Aarona Sorkina, který si k psaní přibral i režii. Při sledování filmu si ani nevšimnete, že by to byl výsledek debutanta. Je to přesné, skvěle vedené a co je nejdůležitější, nenudíte se ani chvíli. Pokerové sekvence jsou úderné, ty právnické a osobní naopak vhodně tempo zpomalí před dalším flopem. Hodně to připomíná Vlka z Wall Street, i když se jedná o dost odlišné žánry. Jessica je fantastická, na malé ploše zazáří Elba a na ještě menší i Costner. Křičí ze mě sorkinovec, ale prostě jděte na to! ()

Inozuka

Nikdy bych si nepomyslel, že by mě bavil film o pokeru a vydržel se dívat 140 minut na příběh někoho, kdo se kolem něj točil, vydělal miliony a pak zase padl na hubu. Zvlášť když podobně laděný Vlk z Wall Street mě spíš nudil než zaujal. A ejhle, z kina jsem odcházel nadšený ze svěže vyprávěného příběhu holky, která se rozhodla nebýt jenom ovcí, vydělat nějakou tu babku, ale zároveň ctít jakýsi svůj morální kodex. Odešel jsem přesvědčený, že jsem viděl něco svěžího, nápaditého a poctivě natočeného. Herecky boží, režisérsky geniální a celkově nezapomenutelné ... Bravo. ()

boni

Bezesporu velmi kvalitní film, kde ale občas forma vítězí nad obsahem. Příběh Molly je velmi neotřelý a způsob jeho vyprávění správně zvolený. Akorát by mi v těch prostřizích sedělo více, kdyby se ubralo trochu pokerových seancí, protože nějaká snaha o vykreslení osudů jednotlivých hráčů byla zbytečná, na to toho času zase tolik nedostali, a občas to celé vyznělo do ztracena a dosti zbytečně. No, a naopak kdyby bylo více času věnováno jejímu dospívání, kdy se utvářel komplikovaný vztah s otcem. Dále pak její sportovní kariéře a dalším aspektům budoucího počínání. Takže v podstatě vyjádřeno pár slovy by to bylo asi nějak následovně – méně pokeru, více Costnera. Jinak ale musím závěrem vyzdvihnout výkon Jessici Chastain, kterou už můžeme v současné době řadit mezi hvězdy největší. ()

Trias

Skutečně to měl být film pouze pro hráče pokru? Zběsilé dialogy a velké množství právních zkratek a pojmů z pokru mi udělaly z dívání peklo, a proto jsem si nemohl vychutnat herecké výkony, které se mi zdály být nadprůměrné. ()

Maximilianus

Film sa v určitých aspektoch podobá, resp. sa pokúša podobať sa na The Wolf of Wall Stree, avšak chýba mu niečo viac, nejaké čaro, originalita, širší dej, väčší spád, viac napätia a viac dejových obratov. Takto ide "iba" o veľmi slušne podaný celkom zaujímavý príbeh. Film ma nenudil a prostredie tajných pokrových hier ma zaujalo, avšak ako som už písal, chýbalo tomu niečo viac. 7,45/10. ()

Likan7

Jessica Chastain je parádní. Zase jednou potvrdila svou extratřídu. Ve Velké hře prakticky nesleze z plátna. Ve spolupráci s fantastickou režií Aarona Sorkina rozjede takový kolotoč, že jsem často měl co dělat, abych se ve filmu neztratil. Poker hrát neumím, pravidla neznám, ale baví mě ho sledovat. A tady celá prostřední třetina filmu je jedna velká pokerová jízda. Věřím, že pro někoho znalejšího této hry to musí být pořádná mlaskačka. Film je vyprávěn na přeskáčku podle toho, na co zrovna Chastain, která je i vypravěč, vzpomíná, ale v ani jeden moment jsem neměl problém se orientovat. Potěší i jistý Elba, naopak trochu mimo působí Kevin Costner. Postava otce mi seděla v minulosti, ale na konci mi přišla opravdu dost na sílu vpasována mezi soudní líčení. Od plné palby mě odrazuje právě nezajímavý děj okolo Mollyina otce a závěr, který mohl být mnohem zajímavější (chápu ale, že je podle skutečnosti). ()

ER

Příliš "užvaněný" děj v rámci momentů typu ...musela jsem si napudrovat obličej...a stojí před zrcadlem a pudruje se. Propíraný vztah s otcem je tradiční klišé, které má za úkol nás dojmout. Nejlépe to šlape v dialozích s advokátem a v mapování životní situace hlavní postavy. ()

bearmeedek

Dobře natočený příběh pokerové princezny. Prolínání tří časových rovin není na škodu, naopak mělo vždycky přesné načasování. A navíc se dozvíme i něco poučného ze světa velké hry. Zapomněl jsem na něco? Jo, ještě silná herecká trojka. ()

E lan

Nuda, prostě nuda plná detailů, které tak nějak do sebe nezapadají. Herecky také zrovna nevyvedené, Costner přichází až velmi pozdě a je to jedna z těch světlejších chvilek. Jinak se není na co dívat. ()

gemi

Začátek strhující, ale pak se přece jenom projeví přestřelená stopáž v podobě hluších pasáží. Řada dialogů vyzní do ztracena, občas nedávají smysl. Fanoušci pokeru přihodí hvězdu navrch. ()

ExpertAsie

Z jedné louže vždy šlape do další, ale stejnak se z toho vždy nějak vyhrabe, tzn. z jejího pohledu vidíte neustála jak se vším musela sama bojovat a neustále se přizpůsobovat kde by jiní lidé se už vzdali. Respekt a velký obdiv k Molly Bloom. ()

waska

Na můj vkus trochu ukecané, viděno v originále, takže ta smršť slov způsobila, že jsem byl spocenej až na prdeli, abych všemu rozumněl. Nicméně kvalitní drama, zajímavý příběh a velmi dobré herecké výkony z tohoto filmu dělají více než příjemné překvapení a pokoukání. ()

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

27.10.2018

Herec a známý komik Sacha Baron Cohen (Hugo a jeho velký objev) opět jedná o hlavní roli v chystaném politickém dramatu The Trial of the Chicago 7. Snímek, ke kterému napsal scénář Aaron Sorkin (Pár… (více)

PF 2018

PF 2018