Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských hereckých es, rockových hvězd a nejlepších pokerových hráčů, ale i vysoko postavených byznysmenů a prominentů mafie. (Vertical Entertainment)

XXXXXXXX

Botuloxinová bruneta Moly Povlak, se nás v tomto pseudoreálném podobenství podle sebe sama, pokouší přesvědčit, jak bylo vlastně všechno fajn, ona jak dodržovala zásady unfair play a že ona vlastně ty miliónky přece NEJPRVE rozdávala a až potom KASÍROVALA! Co je to ale platné, když celý falus vulvus jako by z potěkminovy vesnice vypadl, visuální podraz který se na diváka snaží autorka ušít, neviděl realitu ani z rychlíku a tak nějak se spíš zdá, jako by šlo o vystřižené scény z porodu nemanželského dítěte pohádky S čerty nejsou žerty a pořadu Ano, šéfe! (Vy mi to nebudete věřit pane soudce, ale já ty špinavé peníze asi strčila do druhého hrníčku....).A teď tu o kupónové privatizaci (Kožený málem za katrem), záhadném úniku bezúhonného občana (Harry Krejčíř a tajemná komnata) nebo onen tragikomický přírodovědný dokument o stěhovavé migraci brodivých ptáků (Přelet nad čapím hnízdem). Reálně asi stejně, jako že zítra vstanu a Krejčíř bude vydaný do Čech a opaří se priessnitzovým čajem! ()

Mamlas odpad!

Nudný ukecaný film o manipulativní feministické potvoře, která měla po právu pobýt tak 8 až 10 let ve vězení. ()

curfew77

Začátek je roztahaný, takže jsem málem MOLLY´S GAME opustil, ale byla by to chyba. Po půlhodince totiž příběh nabere tempo, a i když se nikdy nedostane úplně do obrátek, které bych od Sorkina scénáristy očekával (což je nejspíš daň za věrnost skutečnému příběhu předobrazu hlavní hrdinky), dvě tři scény jsou opravdu silné a ta Costnerova dokonce brilantní - přesně jak to mistr Aaron umí. Jen ten doslov byl trochu banální. 70 % a potěšující důkaz, že Kevin pořád umí. ()

Tominni

Zajímavý příběh bývalé lyžařky Molly Bloom, která musela ukončit lyžařskou kariéru a vrhla se na provozování tajných pokerových večerů pro absolutní smetánku. Kdo s čím zachází, tím také schází. Přesto Molly jde za svým cílem. A to i za cenu velkých ztrát. Některé scény jsou silné (viz Molly a otec na lavičce), někdy film zase klouže až moc po povrchu. Každopádně Jessica Chastain předvádí výborný výkon a drží ten film pevně nad průměrem, takže nakonec z toho jsou solidní 4*. ()

mrclTV

Na moj vkus priveľa akože veľmi múdreho rozprávania na efekt (ten pokračujúci úbohý vtípek s excelom ma úplne rozčaroval), prvých 15 minút idúcich ako z guľometu ma kvalitne rozladili do ďalších častí filmu. Tento príbeh je pútavý, je zaujímavý, ale toto filmové spracovanie ma pri viacerých príležitostiach sklamalo. Nech to natočí niekto ešte raz, poprosím. A dve hodiny dvadsať? Už po 80 minútach som si hovoril, že je to na mňa veľa, ako sa mi vlastne podarilo vydržať až do konca? Sám neviem. LTT za tri. PS: Ten úvod, kde štyridsiatnička hraje osemnástročnú, tak to už je aj na Hollywood priveľa....! ()

PlysovyMacko

Jessica hra veľmi šikovnú babu a viacrozmernu postavu, ktorej som držala palce. Scény z pokerovych hier s jej komentárom sú fantastické. Páčilo sa mi zmierenie s otcom na lavičke. Jessica je vo svojej úlohe výborná a neprišla mi ako nejaká podvodníčka,  ako ju vykresľuje súd, ale ako vynaliezava žena, ktorá sa chopila šance. Mollynu knihu by som si prečítala. ()

iz67

Neskutečně ukecaný film, který začne nudit nejpozději do půli svého příliš dlouhého trvání! I když Kevin pouze epizodní role (eufemismus), tak tu funguje jako lakmus filmové blbosti stále, jao vždy. ()

helrohir

Dialógmi a monológmi prekypujúci film, avšak napriek tomu film nenudí a udržuje si dynamiku. Vo filme sa dosť skáče v rámci viacerých retrospektív, čo vyžaduje od diváka zvýšenú pozornosť, nakoľko kombinácia informácií z rôznych retrospektív je pre konečný plnohodnotný filmový zážitok dôležitá. Okrem toho pre fanúšikov pokru je tu prezentácia skvelých herných sekvencií, ktoré sú nemenej dôležitou súčasťou celého filmu. Sorkin napísal naozaj výborný scenár, a naviac Jessica Chastin v hlavnej úlohe podáva perfektný výkon. Záver filmu je možno trochu rozdrobený a nevyznie až tak, ako by sa na finále patrilo. 75%. ()

ostravak30

Aaron Sorkin se rozhodl sám poprvé natočit film a hned si rýpl do podstatné části Hollywoodu. Hlavně té slavné části. Kniha je samozřejmě podrobnější, ale ve filmu zůstanou jména utajena. I tak si mohou mnozí domýšlet pokud umějí hledat správné informace. Film má spád, vysvětlí podrobně fungování světa slavných a bohatých, ale též pokeru pro ty, kteří mu nerozumí ani za mák. Způsob vyprávění se mi vlastně líbil, ačkoli byl rychlý a člověk musel opravdu pozorně sledovat a dobře naslouchat. Jinak ani nevím, co zmínit dřív, pokud je pravda vše, co zazní. Zda opovržení nad pozlátkem slavných, rozhazovačností těch, kteří pak dělají reklamy charitám s výzvou pro zbytek světa, aby přispívali nebo pokrytectvím třeba v lítosti nad zplozením vlastních dětí. Když mají slavní až moc peněz a neví co s nimi, někde je zkrátka rozházet musí. Ani mi těch zkrachovalců, kteří díky hazardu přišli o rodiny a peníze není líto. K zamyšlení je, jak snadné je smýt hranici mezi uměním a mafií, když sedí u jednoho stolu. A nikdo se neptá. Raději? Nebo schválně? Raději se v tom asi nebudu pitvat, závěrem jen dodám, že Molly Bloom, ač neznám podrobně americké zákony, podle mě žádný zločin nespáchala. Bohatí chtěli utrácet a utráceli. Nám ostatním to může být de facto jedno, kdyby se nám z jejich chování nezvedal žaludek. ()

subic

Film, který se mi líbil, zároveň jsem z něho tak trochu v rozpacích. Podnikatelský záměr jistě dobrý, pronajmout si byt či pokoj v hotelu a nechat v něm hrát poker a fakt velkými sázkami. Casino Royal bylo asi inspirace. Akorát jsem moc nepochopil to financování banku, pokryl to všechno vstupní poplatek? Tvrdila přeci, že má obrat jen z dýšek, i když přiznávala několik mio ročně. A aby ty noci byla vzhůru, tak těch drog brala docel solidní paletu. No než se to tak trochu zvrtlo. K tomu ještě dodám, že je to šíleně dlouhé a po první hodince to tak trochu ztrácí dech. 6,5/10 ()

kubas369

8.5/10. Kam až vás může zavést život. Dobrý příběh v hvězdně obsazeném filmu. Sorkin tyhle věci umí prostě prodat. ()

dudo24

Päť dôvodov prečo hodnotím film piatimi hviezdami. Prvý. Hlavná postava je presne ten typ ženy, ktorý sa mi páči. Inteligentná, cieľavedomá a s pevnou psychikou, že sa nezrúti ani po bitke a vyhrážaní smrťou. Druhý. Hrá sa tam poker. Tretí. Pre mňa bol film veľmi motivačný. Z kina som vyšiel celý nabudený do biznisu. Štvrtý. Idris Elba je jeden z mojich obľúbených hercov. Piaty. Prsia Jessicy Chastain. edit (01.04.2018): Druhé pozretie a stále skvelé. ()

Jadro

Snáď možno vysekať aspoň 15 minút zbytočných dialógov. Veľmi precízny náhľad do sveta, ktorý je tabu pre 99% populácie. Molly je topka, musí dvihnúť ego všetkým diváčkam, ktoré chcú za sebou zanechať stopu! 85% ()

matolos1

Sorkinsonov režijný debut, postavený ale na jeho ukecanej a miestami dosť samoúčelnej slovnej vyhranosti. Dalo by sa to bez problémov skrátiť, niektoré scény s kľudom vystihať a spraviť to miestami vtipnejšie ( zasmial som sa tu vôbec niekedy?) a nie príliš "vážne". Až tak moc nám to nevadí. Je tam Jessica :D. ()

Blazis34

Na to, že je ve filmu málo akce a naopak spousta dialogů, mě to bavilo moc. Prostředí hazardu, kde jde o miliony je samo o sobě dramatické a i hlavní postavy tomu dodaly šmrnc. Bylo se na co dívat a divák jen čekal, jak to vše s Molly dopadne. Líbil se mi reálný podtext, skutečné postavy i natáčecí místa. V závěru jsem Molly fandil, takže jsem rád, jak se spor vyřešil. Tomuto podařenému dílu od Sorkina dávám 80%, čtyři hvězdy. ()

solisoli

Jessica Chastain a jej skvelý výkon stačil na to, aby sa dalo povedať, že strhujúca a pôsobivá dráma z dejiska hazardných hier v reálnom podaní. Síce trošku prekombinované, ale aj tak skvele podané a slušné herecké výkony aj ďalších aktérov. Autentické dianie priamo do zákulisia hazardu, a herne diváka stiahne do deja, až to prežíva, akoby bol priamo v dianí. ()

psychousek

Proč ten film vtáhne do děje spíš popíše někdo povolanější, za sebe mohu říct jen, že jsem si ho chtěla pustit jako zvukovou kulisu k jiné aktivitě, ale místo toho jsem se na něj dívala velmi pozorně. Každé slovo, každá replika, každý záběr i pohled - všechno mělo svůj smysl. Nebyla tam žádná hluchá místa nebo scény pro doplnění obrazu. Všechno bylo tak realistické. A možná právě tím se Velká hra liší od ostatních filmů... ()

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

Aaron Sorkin a S. B. Cohen spojí síly

27.10.2018

Herec a známý komik Sacha Baron Cohen (Hugo a jeho velký objev) opět jedná o hlavní roli v chystaném politickém dramatu The Trial of the Chicago 7. Snímek, ke kterému napsal scénář Aaron Sorkin (Pár… (více)

PF 2018

PF 2018