Rampage Ničitelé

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Víte do čeho jdete, víte co dostanete. Pokud by snad někdo chtěl něco jiného, tak má smůlu. Přivést tuto stařičkou arkádu, kterou jsem hrával na automatu na plavečáku v Podolí okolo roku 1991 myslim :) chce mít vážně koule! Tři monstra ničící město a požírající lidi. A hle, jde to. A vlastně to vypadalo i dobře. Trikově na jedničku! Máme tady The Rocka, kterej hraje tak nějak jako obvykle. Ukázal se tady i Jeffrey Dean Morgan, který si zopakoval roli Negana z Walking Dead. A když se to tak všechno hezky posčítá a odečítá, tak je to pěkný blockbusteřík za tři hvězdy!(25.6.2018)

Rozpočet $120miliónovTržby USA $96,589,180Tržby Celosvetovo $421,989,180Tržby za predaj Blu-ray v USA Tržby za predaj DVD v USA ║ Béčko na veľkom plátne na ktoré sa v celku dobre pozerá, vďaka slušným trikom. Peytonovi v podstate deštrukcia ide a sedí mu, viac než v poslednej dobe Bay-ovi. Za posledné roky zažívame taký návrat monster filmov Godzilla, King Kong, Pacific Rim, Cloverfield... možno MEG. /55%/(24.6.2018)

• fugazi

Parta hollywoodských kravaťáků usedla ke stolu: „Chlapi, musíme natočit něco novýho. Něco, co na plátně ještě nebylo. Musí to bejt veliký, proto do hlavní role obsadíme Johnsona a proti němu musí bojovat něco ještě většího. Třeba lítající vlk. To je fakt super nápad! Ale je to málo, toho Dwayne rozkope za chvilku. Pravda, chce to nějaký obrněný monstrum, nějakýho zasranýho predátora. Mám to! Co takhle ultra obří nesmrtelnej krokodýl s ostnatou koulí na ocase? Berem! Támhle v sejfu je sto mega, zejtra začněte točit. Jo a chci tam bílou gorilu, která bude fuckovat! Režii dejte nějakýmu trotlovi, kterej do toho nebude moc rejpat. Stačí, aby se to rvalo, byly vidět svaly a Dwayne ať občas hodí nějakou hlášku. A na odkazy arcadový hry z roku 1986 kašlete, to stejně nikdo nehrál.“ Totální vymývárna mozků … 4/10(19.6.2018)

Blbina, ale neskutečně zábavná a přepálená, s parádní akcí a triky. Chytne už úvodní sekvencí ve vesmíru a nepustí, dokud se Johnson s Jirkou nezbaví Killer Croca. Hodně mě ještě bavila sekvence se speciální jednotkou žoldáků a samozřejmě každá scéna, kde se byť jen mihne Jeffrey Dean Morgan. Tomuhle blockbusteru nic nechybí (ani nadhled), takže si rád dám někdy opáčko.(14.4.2018)

• Lacike

Niekoho nudia filmy Jona Turteltauba, iny zaspava pri filmoch Rolanda Emmericha. Ja som si tymto filmom potvrdil, ze ma absolutne vôbec nebavi styl Brada Peytona. Uznanie si zasluzi jedine za spickove triky na ktore si dava zalezat. Akcia je u neho tiez dokonale prehladna, ale svojim vyznenim absolutne sterilna a pre mna nudna. Vo filme bolo viacero potencialne napinavych az hororovych scen, ktore ale v Peytonovej rezii postradaju akukolvek atmosferu a o postavy som sa nebal ani sekundu. Postavy mi pripominali figurky z Disneyoviek pre najmensie deti. Na jednej strane dokonaly dobracky kladas Rock bez jedinej chyby a na druhej strane komicka mrcha typu Cruella De Vil s dementnym ulizanym bratom ako poskokom. Samozrejme sa dnes nesmie zabudnut na nejaku dôlezitu postavu z radov mensin. No a kedze v USA si najviac otvaraju hubu negri, tak je jasne akej rasy ta postava bude. Objektivne aj ked sa vam bude akcia pacit, tak aj tak nebudete nadseni, kedze je jej tu malo. Trochu na zaciatku. Velke finale a medzitym kopa kecov od nezaujimavych postav. Samotny film ma nesklamal, kedze som mal uplne nulove ocakavania, ale uz dlhsie ma stve Rockova kariera. Je to neskutocny sympatak, ma velky komedialny talent, ani v dramatickych ulohach sa nestrati, postavu ma bohovsky namakanu, takze mal vsetky predpoklady sa stat najväcsou akcnou hviezdou sucasnosti. Lenze namiesto poriadnych tvrdych filmov pre chlapov alebo aspon filmov s potencialom, aby sa stali klasikami, toci spotrebne rodinne filmy na ktore sa za par rokov zabudne. Chyba mi u neho aspon jedna kultova postava typu Terminator alebo Rambo. Nic take doteraz nema. A to ma fakt stve. 2/10.(21.6.2018)

• - Když Dwayne "The Rock" Johnson ve filmu znakuje gorilám: „To jsem já, Davis“, tak gesto, které ve znakové řeči využívá, lze doslovně přeložit jako: „Já, kámen“ (anglicky „I am rock“). (HouseFan)

• - Přibližně 35 vteřin uběhne mezi seskokem s padákem Dr. Caldwell (Naomie Harris) a Davise Okoye (Dwayne Johnson) s agentem Russellem (Jeffrey Dean Morgan). Přesto jsou s padáky ve vzduchu od sebe jen několik metrů a ne několik kilometrů, jak by měli být. (Studioworks)

• - George je gorilí albín. Ve skutečnosti je znám také jediný případ gorilího albína. Tato gorila se jmenovala Sněhová vločka a žila v Barcelonské zoo do roku 2003, kdy zemřela na rakovinu kůže. (tb_23)