Reklama

Reklama

Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 3

Recenze (527)

Shakers 

všechny recenze uživatele

V tomto filme očividne na veľkosti zaleží. Nie len, že je tu veľký akčný hrdina, veľké monštra, ale vlastne je to aj veľká blbosť a miestami aj veľká sranda, keď si s toho sami tvorcovia robia srandu. A to je hlavne veľké plus, pretože taký film sa nedá brať vážne. Pokial si chcete užiť veľkú akciu, s veľkými príšerami, s veľkým hrdinom a na veľkom platne, tak ste tu správne. 65% - 3* ()

Ratemus 

všechny recenze uživatele

V kině to musel být jistě zážitek. Dlouho jsem neviděl béčko, které by si nehrálo na áčko a bralo se vážně. Tady jsem si připadal, jak když koukám na nějakej film z devadesátých let ala Hvězdná pěchota. Na mě to fungovalo více méně dobře, sice klišé tam bylo k praksnutí, ale to nevadí v tomto typu filmu. Největší plus bych viděl v Jeffreym, ten herec si prostě klade veškerý prostor pro sebe at hraje absolutně cokoliv, Joea mi bylo líto, tu chvilku, co tam byl zahrál dobře a rozhodně bych ho chtěl vidět dál. Johnson zahrál více méně klasicky jak to umí, nic světoborného....když to shrnu, tak celkem spokojenost, efekty na dobré úrovni, souboje celkem pěkné....jen ta dvojice pseudo padouchů byla k zblití, ta jejich motivace vytažená z prdele, prostě tam vůbec nemuseli být, akorát to kazili ()

Reklama

verbal 

všechny recenze uživatele

Rampa MekSteroid je prostě v kurzu a je třeba si zvyknou, že než konečně atrofuje a promění se ve vytahaný pytel přičmoudlé krabaté povislé kožky, bude holt se svou topornou gogotanečnickou grimasou prknit v každém druhém akčňáku jako kdysi Árný. Třeba tadyhle v Rampáži soutěží s lidoopem, kdo je větší gorila, přičemž jej animovaný primát přehrává na celé čáře jak v mimice, tak v posuncích. Scénář to má samozřejmě poplatně obsazení příliš metaforický, filosoficky hluboký a existenciálně komplikovaný, než aby se dal laicky simplifikačně determinovat, nicméně při plném zapojení základních neurovegetativních funkcí snad může i středně pokročilý filmový teoretik alespoň částečně demaskovat některé velmi sofistikované jinotaje, a to zejména, že se kluci v první polovině jen tak maskulinně pošťuchují v milostné úsečce a posléze v trojúhelníku, a jakmile si vyjasní, kdo bude po závěrečných titulcích nakonec šukat tu životem zklamanou čokoládovou zooantropovložku, pevně se semknou a jako jedna gorlila dají při masové mrakodrapové demolici na piču zmutovanému vlkovi a geneticky modifikovanému kroukoušovi. No a k těm mentálně méně obdařeným, co k pochopení díla nemají muňky, bych rád podotknul, že se jedná o naprosto neškodnou, hezky vizuálně potuněnou a poměrně zábavnou obludí scifikokotinku, čili rozhodně není třeba odpadovat, dštít panické pižmo s lupy a veřejně ukazovat, jaký jste nabubřelý samolibý homodebil, co si svůj mikropenis honí výhradně u VonTrýra. ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Pane Peytone, koupili jsme práva na osmdesátkovou videohru, kde hodná zmutovaná gorila bojuje v centru Chicaga se zmutovaným létajícím vlkodikobrazem a zmutovaným prasoaligátorem. Tady máte Dwaynea Johnsona a 120 míčů. Musí to vydělat alespoň trojnásobek, tak ať je to dostatečně stupidní. No a pan Peyton je poslechl.. Schopnost nezávazně pobavit tomu v některých momentech nelze upřít, ale jinak je to Kaiju výplach, na kterém je nejvíc sexy primatologův stříbrný 2004 Ford Bronco Concept SUV a vše ostatní působí genericky a přihlouple, což pánové od Warner Bros. vlastně chtěli. Zaujala mě jen jediná věc. Kontroverzní moment, kdy opičí albín George (mimochodem rasismus) dost oplzle znakově haraší za zády afroamerické ženy. Divíte se, že film nebyl zakázán? Me too.. Za směšný paradox pak lze označit vyhrožování režiséra Bolla žalobou kvůli použití názvu Rampage, kdy sám německý umělec film označil za „one of those typical feelgood, popcorn bullshit movies that the studios use to brainwash America even more”. Ano, Uwe, máš pravdu. A teď si vezmi, prosím tě, smeták a běž se podívat před práh.. ()

Viktooorka 

všechny recenze uživatele

Film o obřích zmutovaných zvířatech v čele se Skálou. Opravdu od toho někdo čekal sofistikovanou zábavu? Já jsem čekala, že to bude mít primitivní humor se záběry na velká ramena Johnsona a ničení ve velkém. A co jsem dostala? Primitivní humor se záběry na velká ramena Johnsona a ničení ve velkém :D Kdyby vynechali ten „opičí“ humor, tak je to příjemná oddechovka a odpustila bych i tu nelogiku, že vlk a krokodýl (či aligátor) se změnili do abnormálních velikostí s ostny a jinými vymoženostmi, ale gorila byla maličká a normální.. Ale každopádně u podobných filmů se nevyplácí přemýšlet, takže to nedělám (tedy skoro nikdy) a proto jsem se dobře bavila :o) Zkuste to někdy po mém :o) ()

Galerie (75)

Zajímavosti (22)

  • Burke (Joe Manganiello) používa pri love vlka pušku Daniel Defense M4A1 s puškohľadom Leupold Mark 8 CQBSS. Tento puškohľad s cenou skoro 4000 dolárov stojí dvakrát toľko ako samotná puška. (ČSFD)
  • Když Dwayne "The Rock" Johnson ve filmu znakuje gorilám: „To jsem já, Davis,“ tak gesto, které ve znakové řeči využívá, lze doslovně přeložit jako: „Já, kámen“ (anglicky „I am rock“). (HouseFan)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (více)

Reklama

Reklama