Rampage Ničitelé

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Asi v tom budu sám, ale zdá se mi, že každý další film dua Peyton/Johnson je (o něco) lepší a nadupanější, než ten předchozí. Mít tenhle mash-up King Konga a Pacific Rimu (bez robotů) osobitý režijní rukopis a to "pravé" srdíčko (viz SW, Indy, Pán prstenů apod.), které by se projevilo hlavně lepší/hlubší prací s postavami (aby byly lidštější a skutečně vám na nich záleželo), asi bych dal 5/5. Je to totiž jízda, která mě bavila po celou dobu a moje nevelká očekávání splnila na výbornou. Rampage je řemeslně skvělý akční monster výplach, který chytne už úvodním mixem Gravitace a prvního Vetřelce a skrze rozmanité působivě natočené scény (žoldáci v lese, letadlo) postupně graduje až do náležitě over-the-top velkoměstského mega-finále. A i když mi schází autorská vize, jsem rád, že to nerežíroval třeba Michael Bay - protože ten by si určitě neodpustil svoje typické idiotské infantilní prvky ("legrační" černoši apod.) a ještě by to natáhnul na dvě a půl hodiny, čímž by se z dynamické popkornové oddechovky stal další úmorný a otravně tupý blockbuster po vzoru těch špatných dílů Transformers... 70 %(13.4.2018)

• lamps

Nedomrlý projekt, který se dostal na velké plátno jen díky narcistické osobnosti The Rocka. Ale nechci mu křivdit, právě jeho oddanost jinak totálně imbecilnímu bijáku je tou hlavní ingrediencí, která posouvá film do koukatelného průměru. A možná ještě Morganovo charisma a krása Naomie Harris. Jinak jen hodně tuctové blbnutí přerostlých potvor s dramaturgií jak z raných padesátých let, kde jen zřídka probleskne trochu zajímavý záběr nebo hláška. Zbytečnost..(12.4.2018)

Je to přesně ten druh filmu, u nějž je zážitek nepřímo úměrnej tomu, jak vážně berete děj. >>> Za prvý: úvodní scéna z orbitální stanice je tak dobrá, že snese srovnání s Gravity a překonává Life, Event Horizon či Sunshine. Za druhý: product placement Fordu v podobě konceptu Bronco je fakt nevtíravej a docela milej. Za třetí: inspirace Aliens ve scéně s nadvlkem funguje skvěle a netrčí z filmu jako ňáká samoúčelnost. Za čtvrtý: TOHLE FAKT MÁ PG-13? Některý scény působěj hodně eRkově. Za pátý: ve filmech už zase směj realisticky padat mrakodrapy. 17 let to trvalo. Za šestý: Comedian a Silk Spectre II z Watchmen! >>> Hned po filmu jsem dal tři rudý, ale zpětně si uvědomuju, že tohle je jasná čtyřhvězda.(15.4.2018)

Dwayne Johnson si tentokrát vybral slabší chvilku. Finančně sice úspěch, velký divácký zážitek jsem si z kina neodnesl. Starou videohru Rampage jsem nehrál, takže nemohu srovnávat, ale určitě by bylo zajímavější, kdyby se zvětšilo zvířat více najednou a mohla by z toho být daleko intenzivnější destrukce. Finále je sice našlapané a obří krokodýl si umí vyvolat respekt, nechalo mě to však celkem chladným. Humoru mohlo být více a z akce stojí za zmínku vlastně jen finále a útok vlka v lese. Zkouknout se to dá a na plátně to nevypadá zle, ale mám pocit, že z toho jsem už lehce vyrostl. Finální záběr, který rozesmál celé kino se však povedl. 65%(18.4.2018)

• FilmManiac95

Opravdu by mě zajímalo, na jakou cílovku se tvůrci této monstrózní, přesto nedomrlé taškařice chtěli zaměřit, protože já osobně neznám nikoho, koho bych na tohle chtěl poslat do kina. Sice tu byla zjevná snaha dopřát divákům co nejnenáročnější podívanou, ale několik věcí tady stejně hapruje. Brad Peyton mi dosud přišel jako zručný řemeslník a hrdý nástupce Emmericha, jak prokázal v San Andreas, ale tady do jisté míry podcenil tempo. Akčních scén není mnoho, a navíc jsou prokládány scénami s kupou rádoby chytrých dialogů a klišé. Nad vodou všechno drží The Rock a jeho hlášky, půvabná Naomie Harris a slizoun Jeffrey Dean Stanton. Zbytek postav je mdlý, konkrétně dva lidští záporáci, kteří by se hodili spíš do Sharknáda. Zhruba v posledních 30 minutách dojde konečně na pořádnou rubačku mezi přerostlými zvířaty uprostřed velkoměsta, která nadobro vytahuje předchozích cca 80 minut z podprůměrových vod. Ale i tak jako zábavný a na nic si nehrající výplach Rampage celkem zaostává.(12.4.2018)