Rampage Ničitelé

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Klasický pukanec, ktorý síce nemá čím diváka obohatiť, ale užije si tu aspoň kopec zábavy v podobe akcie a vymazlenej vizuálnej stránky. Je pravda, že príbeh oproti iným podobným projektom z nedávnej minulosti trocha stráca, no z časti to vyvažujú samotní herci. Na The Rocka sa vždy dobre pozerá a dobrý ťah bol aj angažovať herca z TWD ( Jeffrey Dean Morgan), jemu takéto charakterovo neurčité, neutrálne postavy, pri ktorých človek nevie, či ho má mať rád alebo neznášať, idú veľmi dobre. Lepší priemer. 65/100(29.7.2018)

Upozornění tento komentář obsahuje spoilery: Dvejn d Rok Džosn tentokrát má svuj park něco jako jurskej a je z něj takovej macatější a snedější Chris Pratt v Jurským světe, akorát že místo dinosauru chová vopici (bílou albínskou) který stačí ukázat dlan ruky a už je v klidu (stejne jako v jurskym světe). Párkrát jsem si toho king konga pletl s the rockem.. jsou si ve tváři docela dost podobný.. no ted k příběhu..zlomyslná pizda a jeji asistent? (snad jsem to pochopil dobře) maj svou firmu něco jako umbrella corporation, kde zvětšujou zvířata pomocí nějakách úserů uzavřených konzervách a dělaji z nich velká monstra co připomínají náměty z Asylum prodakšn. Pár takových úserů spadne z vesmíru a zhulí to vlka, krokosaura a našeho kamoše d roka bílého king konga... aby toho nebylo málo zvířata jsou nasraný a zlá pizda si je zavola do centru města, kde teprv party započne. The Rock samozřejmě na scéně jako ten kdo zlou pizdu zastaví, zachrání všechno lidstvo před obřími monstrami a když spadne v helikopteře s mrakodrapem tak se zadře pouhou třísku a když ho někdo postřelí NAŠTĚSTÍ mine všehny duležité organy že ano? No to byl zase bordel v tom městě.. sem zvědavej kdo to bude uklízet.. D rok a vopice určitě ne ty se společně zasmáli a odkráčeli středem.(24.7.2018)

Klasická, akční podívaná, na kterou jsme v roli Dwayne Johnsona zvyklí. Liší se snad trochu tím, že středem pozornosti tu není jen "The Rock" ale i gorilí samec, albín George, který na sebe umí dobře strhnout pozornost. Ani bych neřekl, že se jedná o něco překvapivého, co by vybočovalo ze zajetých kolejí, podobného žánru. Dwayne se pokouší, s krásnou genetičkou, zastavit běsnění, tří obřích monster, která se řítí na Chicago, kvůli vysílajícímu signálu, kteří spustili dva jedinci, kterým jde jak je již známo, hlavně o prachy. Baví mě ovšem lidskost, která se v Georgeovi objevuje a tím Vás nutí mu jednoznačně fandit, i v momentech, kdy není zcela kladná postava, díky vyvinuté vakcíně. Jediné, co trochu vybočuje do takového nesmyslu, je začátek, který se odehrává ve vesmíru a zapadá do děje pouze tak, že 3 vakcíny, spadnou na zem, ve třech různých lokacích.(1.9.2018)

• Lacike

Niekoho nudia filmy Jona Turteltauba, iny zaspava pri filmoch Rolanda Emmericha. Ja som si tymto filmom potvrdil, ze ma absolutne vôbec nebavi styl Brada Peytona. Uznanie si zasluzi jedine za spickove triky na ktore si dava zalezat. Akcia je u neho tiez dokonale prehladna, ale svojim vyznenim absolutne sterilna a pre mna nudna. Vo filme bolo viacero potencialne napinavych az hororovych scen, ktore ale v Peytonovej rezii postradaju akukolvek atmosferu a o postavy som sa nebal ani sekundu. Postavy mi pripominali figurky z Disneyoviek pre najmensie deti. Na jednej strane dokonaly dobracky kladas Rock bez jedinej chyby a na druhej strane komicka mrcha typu Cruella De Vil s dementnym ulizanym bratom ako poskokom. Samozrejme sa dnes nesmie zabudnut na nejaku dôlezitu postavu z radov mensin. No a kedze v USA si najviac otvaraju hubu negri, tak je jasne akej rasy ta postava bude. Objektivne aj ked sa vam bude akcia pacit, tak aj tak nebudete nadseni, kedze je jej tu malo. Trochu na zaciatku. Velke finale a medzitym kopa kecov od nezaujimavych postav. Samotny film ma nesklamal, kedze som mal uplne nulove ocakavania, ale uz dlhsie ma stve Rockova kariera. Je to neskutocny sympatak, ma velky komedialny talent, ani v dramatickych ulohach sa nestrati, postavu ma bohovsky namakanu, takze mal vsetky predpoklady sa stat najväcsou akcnou hviezdou sucasnosti. Lenze namiesto poriadnych tvrdych filmov pre chlapov alebo aspon filmov s potencialom, aby sa stali klasikami, toci spotrebne rodinne filmy na ktore sa za par rokov zabudne. Chyba mi u neho aspon jedna kultova postava typu Terminator alebo Rambo. Nic take doteraz nema. A to ma fakt stve. 2/10.(21.6.2018)

Výplachovka mozku pro milovníky CGIčkové destrukce měst, baráčků, panďuláků, bombardérů B2 a chlupatých a kostěných potvor. Je to strašně střelené, přepálené, ale překvapivě zábavné. Dwayne si dává pár zabijáckých hlášek a celé osazení včetně TWD - Negana Jeffrey Dean Morgana velmi sympatické. Esence definice popcornovek zabalené v blyštivém 120 megovém pozlátku. Done! 65 %(1.7.2018)

• - Když Dr. Atkins (Marley Shelton) opustí vesmírnou stanici v únikovém modulu, sedí tváří ke stanici. Odraz od stanice by ji tak měl předklonit a ne zaklonit. (Studioworks)

• - George je gorilí albín. Ve skutečnosti je znám také jediný případ gorilího albína. Tato gorila se jmenovala Sněhová vločka a žila v Barcelonské zoo do roku 2003, kdy zemřela na rakovinu kůže. (tb_23)

• - Scéna, ve které George (Jason Liles) sní Claire Wyden (Malin Åkerman), je odkaz na hru, ve které si snědením ženy v červených šatech zvýšíte životy. (NiWi)