Rampage Ničitelé

• Austrálie

• Nový Zéland

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Tak a přece jen se nepromění se ve zlato vše v čem účinkuje Dwayne Johnson. Nezachránil Pobřežní hlídku a Rampage je sračka s ním i bez něj. Podobné "skutečně monstr" filmy nějak neodsuzuju, protože je ve mě obsažen občas ten malý kluk co se rád koukne na nějakou tu mega demolici a mega pumelici kdy třeba obří gorila praští ještě většího krokodýla kusem mostu. Proč zrovna tenhle film není tak dobrý jako Transformers nebo Pacific Rim je prostý. Peyton není Bay ani del Torro. V mých očích je to s bídou třetiligový režisér, který neznámo proč dostává do pracek veliké rozpočty. San Andreas se mě nelíbilo. Tohle se mě líbí o trošku víc, ale jen díky lepšímu castingu a atraktivnímu tématu. Taky si to občas umí ze se sebe trošku vystřelit. Nicméně povedený film, který bych měl někomu doporučit to není ani náhodou. 50%(6.7.2018)

Možný spoiler v komentu! Milé překvapení, ani jsem si nemyslel, že by mě Ničitelé dokázaly nějak výrazněji zvednout z křesla, ale povedlo se jim to. Akčňák, který se nebojí ani zavtípkovat ve vypjatých situací a hlavně bylo zajimavé sledovat rostoucí monstra a jejich souboje ať už mezi sebou, nebo s lidskou rasou.(18.7.2018)

Pane Peytone, koupili jsme práva na osmdesátkovou videohru, kde hodná zmutovaná gorila bojuje v centru Chicaga se zmutovaným létajícím vlkodikobrazem a zmutovaným prasoaligátorem. Tady máte Dwaynea Johnsona a 120 míčů. Musí to vydělat alespoň trojnásobek, tak ať je to dostatečně stupidní. No a pan Peyton je poslechl.. Schopnost nezávazně pobavit tomu v některých momentech nelze upřít, ale jinak je to Kaiju výplach, na kterém je nejvíc sexy primatologův stříbrný 2004 Ford Bronco Concept SUV a vše ostatní působí genericky a přihlouple, což pánové od Warner Bros. vlastně chtěli. Zaujala mě jen jediná věc. Kontroverzní moment, kdy opičí albín George (mimochodem rasismus) dost oplzle znakově haraší za zády afroamerické ženy. Divíte se, že film nebyl zakázán? Me too.. Za směšný paradox pak lze označit vyhrožování režiséra Bolla žalobou kvůli použití názvu Rampage, kdy sám německý umělec film označil za „one of those typical feelgood, popcorn bullshit movies that the studios use to brainwash America even more”. Ano, Uwe, máš pravdu. A teď si vezmi, prosím tě, smeták a běž se podívat před práh..(13.7.2018)

Dwayne Johnson, přerostlá gorilla, ještě větší vlk a úplně největší krokodýl. Zní to děsně cool, ale bohužel se tvůrci dost drží při zemi. Pořád ale zůstává nenáročná zábava, která občas vytasí slušně vypadající akční scénu, ale chybí jí cokoliv, čím by se odlišila od jiných filmů, kdy něco velkého ničí velké americké město. V rukách takovýho Berga nebo Baye, to mohla být přeci jen lepší jízda a popravdě i ten Dwayne se tu docela nudí.(2.5.2018)

Pre mňa film s príjemným prekvapením, ktoré som nečakal. Scéna, keď krokodíl rozkúsol vrtuľník, či vlkovi hlavu bola vydarená. Celé to má aj hlbšiu myšlienku, že so zvieratami je to niekedy ľahšie ako s ľuďmi. Akcia skvele zvládnutá, prehľadná presne podľa mojich predstáv. Napriek nevýraznému hereckému obsadeniu a zbytočného hapy endu bol žáner dobrodružstvá naplnení celkom slušne.80%(26.7.2018)