Reklama

Reklama

V roce 1993 byl vyvinut nástroj k léčbě nevyléčitelných nemocí Crisper, avšak posléze, v roce 2016, ho vláda USA označila za zbraň hromadného ničení a zakázala ho. Společnost Energyne však tajně pokračuje na jeho dalším vývoji na vesmírné stanici Athena − 1. Tam dochází k nehodě, když nově vyvinutý gen udělá z laboratorní krysy obrovské agresivní monstrum, které posádku pobije. Zůstane jen doktorka Atkinsová, která má nařízeno dopravit patogen na Zemi. Při útěku před monstrem jsou sice kontejnery s patogenem zajištěny a naloženy do záchranného modulu, avšak ten je krysou poškozen a při průletu atmosférou exploduje. Trosky dopadají na Zemi a kontejnery s patogenem jsou narušeny. Bývalý člen vojenských speciálních sil Davis Okoye pracuje v rezervaci s gorilami. Spřátelí se s gorilím samcem Georgem, kterého zachránil před pytláky. George je velmi inteligentní, komunikují spolu pomocí znakové řeči. Mezi oběma vznikne silné velké pouto. Právě George je vystaven patogenu z třetího kontejneru a nakazí se. Přes noc George podstatně vyroste a stává se agresivním... (TV Nova)

(více)

Videa (1)

Trailer 3

Recenze (521)

verbal 

všechny recenze uživatele

Rampa MekSteroid je prostě v kurzu a je třeba si zvyknou, že než konečně atrofuje a promění se ve vytahaný pytel přičmoudlé krabaté povislé kožky, bude holt se svou topornou gogotanečnickou grimasou prknit v každém druhém akčňáku jako kdysi Árný. Třeba tadyhle v Rampáži soutěží s lidoopem, kdo je větší gorila, přičemž jej animovaný primát přehrává na celé čáře jak v mimice, tak v posuncích. Scénář to má samozřejmě poplatně obsazení příliš metaforický, filosoficky hluboký a existenciálně komplikovaný, než aby se dal laicky simplifikačně determinovat, nicméně při plném zapojení základních neurovegetativních funkcí snad může i středně pokročilý filmový teoretik alespoň částečně demaskovat některé velmi sofistikované jinotaje, a to zejména, že se kluci v první polovině jen tak maskulinně pošťuchují v milostné úsečce a posléze v trojúhelníku, a jakmile si vyjasní, kdo bude po závěrečných titulcích nakonec šukat tu životem zklamanou čokoládovou zooantropovložku, pevně se semknou a jako jedna gorlila dají při masové mrakodrapové demolici na piču zmutovanému vlkovi a geneticky modifikovanému kroukoušovi. No a k těm mentálně méně obdařeným, co k pochopení díla nemají muňky, bych rád podotknul, že se jedná o naprosto neškodnou, hezky vizuálně potuněnou a poměrně zábavnou obludí scifikokotinku, čili rozhodně není třeba odpadovat, dštít panické pižmo s lupy a veřejně ukazovat, jaký jste nabubřelý samolibý homodebil, co si svůj mikropenis honí výhradně u VonTrýra. ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $120miliónovTržby USA $101,028,233Tržby Celosvetovo $428,028,233 Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,337,336Tržby za predaj DVD v USA $10,114,910║ Béčko na veľkom plátne na ktoré sa v celku dobre pozerá, vďaka slušným trikom. Peytonovi v podstate deštrukcia ide a sedí mu, viac než v poslednej dobe Bay-ovi. Za posledné roky zažívame taký návrat monster filmov Godzilla, King Kong, Pacific Rim, Cloverfield... možno MEG. /55%/ ()

Reklama

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem mile překvapen a docela lituji že jsem nešel do kina, ano jistě je to blbost krát 50, ale nenudí to, pořad se ve filmu něco demoluje a když chemie mezi hrdiny nefunguje, Dwayne to svoje kukuč stejně utáhne a pár hlášek se tady taky narodilo a navíc se projevila má slabost pro fakující gorily. ()

POMO 

všechny recenze uživatele

Asylum monster flick s monstrózním rozpočtem. Technicky dokonalý výplach mozku s kvalitním 3D. Krásné příšery, a užijeme si je do sytosti jak v zelené přírodě, tak v betonovém Chicagu. Ke skutečné spokojenosti ale chybí osobitější režijní pojetí - ať již koncepční (Cloverfield, Godzilla), nebo alespoň povrchně vizuální (Bay). Rampage má čistě mechanickou, bezpohlavní režii, chce vyhovět každému a nechce nikoho urazit a bohužel ani překvapit. ()

MrHlad 

všechny recenze uživatele

Přerostlá gorila, vlk a krokodýl se sejdou v Chicagu a totálně ho zlikvidují. Zní to fajn, že jo? Než se tak ale stane, čeká vás hromada nezajímavých hrdinů, nepříliš funkční humor a okoukaná zápletka. No a ta závěrečná bitka by taky mohla vypadat líp, mít trochu zábavnější barevnou škálu a nějaký ten nápad. V rámci blbých a hlasitých akčních filmů je Rampage Ničitelé neurážející průměr. Ale když ho neuvidíte, asi se vůbec nic nestane. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (22)

  • Bomba jako MOAB by měla být shozena z mnohem větší výšky než bombardér letěl. Nehledě na to, že se shazuje z nákladního letadla zadními nákladovými dveřmi. (LaserJet)
  • Natáčelo se od 17. dubna do července 2017. Točilo se ve státech USA – Illinois a Georgie. (Varan)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na…

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky…

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák…

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje…

Reklama

Reklama