Rampage Ničitelé

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Rock se nebere vážně a po postřelení lítá s bouchačkou v rukou bez větších problémů po Chicagu, aby to nandal přerostlým zvířatům. Občas hodí hlášku a v doprovodu Deana Morgana a Naomie Harris přináší skvělý film, který je asi nejlepší videoherní adaptací, bez prdele. Jen škoda malého využití Joea Manganiella, mohli si to rozdat Black Adam a Deathstroke :)). Ale i tak 5*.(12.4.2018)

RAMPAGE má štyri ústredné geneticky upravené monštrá, ktoré sa rozhodnú požrať toľko koľko brucho dovolí, dokým ich signál nepovolá zdemolovať Chicago. Dwayne je samozrejme to hlavné z monštier, so svojou charizmou s ľahkosťou ťahá tento film dopredu, a pre mnohých bude práve on dôvodom prečo tento film funguje. Na veľkom plátne tento film vyzerá skvelo, monštrá sú nádhere (farebne trochu monotónne), a tak trochu sa mi zdá, že Dwayne je v závere počítačovo vygenerovaný. Film ubehol rýchlo, bavil som sa, čas od času som krútil lebo mi to nedalo, no odchádzal som s pocitom spokojnosti - a to hlavne preto lebo som nerozmýšľal nad tým čo sa vo filme deje. RAMPAGE sa rozhodne nestane filmovou klasikou. Je to hlúpy film, s hlúpym scenárom, a postráda akokoľvek inšpirovanú réžiu ... avšak určite zabaví aj na desiate pozretie a bude tak oddychovým filmom na ktorý si čas od času spomenieme. 3.5* P.S. J.D.Morgan tu hrá Negana a z toho dôvodu je bezkonkurenčne mojou najobľúbenejšou súčasťou filmu.(13.4.2018)

Nejlepší film podle hry a nejlepší film Peytona zatím v kariéře. Už jeho San Andreas se mě hodně líbilo a tohle je vyšší level v podstatě od začátku do konce se tam pořád něco děje. Ubylo i trapných hlášek a patosů, které většinou v těchto filmech jsou. Závěrečná destrukce města je na hodně vysoké úrovni a strčí do kapsy většinu katastrofických filmů z poslední doby. Hvězda dole za postavu toho vládního agenta ten je tam úplně k ničemu a za to, že ten krokodýl nedostal více prostoru jelikož si to luxusně dával.(14.4.2018)

• FilmManiac95

Opravdu by mě zajímalo, na jakou cílovku se tvůrci této monstrózní, přesto nedomrlé taškařice chtěli zaměřit, protože já osobně neznám nikoho, koho bych na tohle chtěl poslat do kina. Sice tu byla zjevná snaha dopřát divákům co nejnenáročnější podívanou, ale několik věcí tady stejně hapruje. Brad Peyton mi dosud přišel jako zručný řemeslník a hrdý nástupce Emmericha, jak prokázal v San Andreas, ale tady do jisté míry podcenil tempo. Akčních scén není mnoho, a navíc jsou prokládány scénami s kupou rádoby chytrých dialogů a klišé. Nad vodou všechno drží The Rock a jeho hlášky, půvabná Naomie Harris a slizoun Jeffrey Dean Stanton. Zbytek postav je mdlý, konkrétně dva lidští záporáci, kteří by se hodili spíš do Sharknáda. Zhruba v posledních 30 minutách dojde konečně na pořádnou rubačku mezi přerostlými zvířaty uprostřed velkoměsta, která nadobro vytahuje předchozích cca 80 minut z podprůměrových vod. Ale i tak jako zábavný a na nic si nehrající výplach Rampage celkem zaostává.(12.4.2018)

• lamps

Nedomrlý projekt, který se dostal na velké plátno jen díky narcistické osobnosti The Rocka. Ale nechci mu křivdit, právě jeho oddanost jinak totálně imbecilnímu bijáku je tou hlavní ingrediencí, která posouvá film do koukatelného průměru. A možná ještě Morganovo charisma a krása Naomie Harris. Jinak jen hodně tuctové blbnutí přerostlých potvor s dramaturgií jak z raných padesátých let, kde jen zřídka probleskne trochu zajímavý záběr nebo hláška. Zbytečnost..(12.4.2018)

• - K životu přivedla obří zvířata novozélandská společnost Weta Digital, kterou založil Petr Jackson. Společnost Weta Digital získala 5 Oscarů za nejlepší vizuální efekty. A to za filmy Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001), Pán prstenů: Dvě věže (2002), Pán prstenů: Návrat krále (2003), King Kong (2005) a Avatar (2009). (Butcher of Blaviken)

• - Natáčelo se od 17. dubna do července 2017. Točilo se ve státech USA – Illinois a Georgie. (areal1)

• - Snímek je „adaptací" arkádové videohry „Rampage“ z roku 1986 společnosti Midway Games - Warneři roku 2009 zaplatili této krachující společnosti 33 miliónů dolarů za práva na adaptaci, přičemž ta se týkají i známe videoherní série „Mortal Kombat“. (fiLLthe3DD)