Reklama

Reklama

Mezi samotářským primatologem Davisem Okoyem (Dwayne Johnson) a výjimečně inteligentním gorilím samcem Georgem, o kterého se Davis stará od jeho narození, vzniklo velmi pevné pouto. Nezdařený nebezpečný genetický experiment však změní toho mírného lidoopa v obrovské zuřící monstrum. A jako by to nestačilo, brzy se zjistí, že podobně jsou zmutována i další zvířata. Když se tito uměle vytvoření alfa predátoři nekontrolovatelně řítí Severní Amerikou a ničí vše, co jim přijde do cesty, Okoye začne ve spolupráci se zdiskreditovaným genetickým inženýrem vyvíjet protilátku a probíjí se nevyzpytatelným bojištěm, nejen aby zastavil hrozící celosvětovou katastrofu, ale také aby zachránil strašlivého netvora, který býval jeho přítelem. (Vertical Ent.)

(více)

Videa (1)

Trailer 3

Recenze (527)

Lucasion 

všechny recenze uživatele

Tohle bylo strašný. To ani nebylo guilty pleasure, tohle byla prostě filmová hrůza. Mám Johnsonovu tvorbu rád a nečekal jsem nic. Ovšem už po dvaceti minutách mě film přestal bavit. Ten film je plný klišé, trapných scén a příšerných dialogů. Klišé se dá odpustit, tak jako hrozná cgi animace. Ale ty dialogy muselo psát dítě a někdy je to až do očí bijící. Dialog "Odkdy je spoluvina trestná že?" aspiruje na nejdebilnější dialog ve filmu za poslední roky. To a další. Stejné jako u Godzilly (2014) a tam jsem měl mnohem větší očekávání. Vážně nevím, pro koho se tohle točí, protože já film přetrpěl a to mám rád nadnesenost a akční žánr. Tady to ale jde přes hranu, nestydí se to a ještě to paroduje samo sebe. I kdyby mě film bavil, tak nic neřeknu, což jsem si docela ověřil u filmu MEG před pár týdny, ale tohle byla výsostná nuda. Jediné, co se líbilo mě, byl Rock, který tohle umí a Jeffrey Dean Morgan u kterého si vždy uvědomím, jak skvěle hraje. Ale díkybohu, že jsem tohle vynechal v kině. (11 %) ()

SeBig 

všechny recenze uživatele

Upozornění tento komentář obsahuje spoilery: Dvejn d Rok Džosn tentokrát má svuj park něco jako jurskej a je z něj takovej macatější a snedější Chris Pratt v Jurským světe, akorát že místo dinosauru chová vopici (bílou albínskou) který stačí ukázat dlan ruky a už je v klidu (stejne jako v jurskym světe). Párkrát jsem si toho king konga pletl s the rockem.. jsou si ve tváři docela dost podobný.. no ted k příběhu..zlomyslná pizda a jeji asistent? (snad jsem to pochopil dobře) maj svou firmu něco jako umbrella corporation, kde zvětšujou zvířata pomocí nějakách úserů uzavřených konzervách a dělaji z nich velká monstra co připomínají náměty z Asylum prodakšn. Pár takových úserů spadne z vesmíru a zhulí to vlka, krokosaura a našeho kamoše d roka bílého king konga... aby toho nebylo málo zvířata jsou nasraný a zlá pizda si je zavola do centru města, kde teprv party započne. The Rock samozřejmě na scéně jako ten kdo zlou pizdu zastaví, zachrání všechno lidstvo před obřími monstrami a když spadne v helikopteře s mrakodrapem tak se zadře pouhou třísku a když ho někdo postřelí NAŠTĚSTÍ mine všehny duležité organy že ano? No to byl zase bordel v tom městě.. sem zvědavej kdo to bude uklízet.. D rok a vopice určitě ne ty se společně zasmáli a odkráčeli středem. ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Nedomrlý projekt, který se dostal na velké plátno jen díky narcistické osobnosti The Rocka. Ale nechci mu křivdit, právě jeho oddanost jinak totálně imbecilnímu bijáku je tou hlavní ingrediencí, která posouvá film do koukatelného průměru. A možná ještě Morganovo charisma a krása Naomie Harris. Jinak jen hodně tuctové blbnutí přerostlých potvor s dramaturgií jak z raných padesátých let, kde jen zřídka probleskne trochu zajímavý záběr nebo hláška. Zbytečnost.. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Rampa MekSteroid je prostě v kurzu a je třeba si zvyknou, že než konečně atrofuje a promění se ve vytahaný pytel přičmoudlé krabaté povislé kožky, bude holt se svou topornou gogotanečnickou grimasou prknit v každém druhém akčňáku jako kdysi Árný. Třeba tadyhle v Rampáži soutěží s lidoopem, kdo je větší gorila, přičemž jej animovaný primát přehrává na celé čáře jak v mimice, tak v posuncích. Scénář to má samozřejmě poplatně obsazení příliš metaforický, filosoficky hluboký a existenciálně komplikovaný, než aby se dal laicky simplifikačně determinovat, nicméně při plném zapojení základních neurovegetativních funkcí snad může i středně pokročilý filmový teoretik alespoň částečně demaskovat některé velmi sofistikované jinotaje, a to zejména, že se kluci v první polovině jen tak maskulinně pošťuchují v milostné úsečce a posléze v trojúhelníku, a jakmile si vyjasní, kdo bude po závěrečných titulcích nakonec šukat tu životem zklamanou čokoládovou zooantropovložku, pevně se semknou a jako jedna gorlila dají při masové mrakodrapové demolici na piču zmutovanému vlkovi a geneticky modifikovanému kroukoušovi. No a k těm mentálně méně obdařeným, co k pochopení díla nemají muňky, bych rád podotknul, že se jedná o naprosto neškodnou, hezky vizuálně potuněnou a poměrně zábavnou obludí scifikokotinku, čili rozhodně není třeba odpadovat, dštít panické pižmo s lupy a veřejně ukazovat, jaký jste nabubřelý samolibý homodebil, co si svůj mikropenis honí výhradně u VonTrýra. ()

Yoshitsune 

všechny recenze uživatele

Nejlepší Bradův film ? No rozhodně, nejenže je to genderově dobře vyvážené, karamelový Johnson a bílá gorila, proti vlkovi a aligátorovi. Ale zároveň film, poukazuje na to, jak sou gorily ohrožené a je třeba je chránit, je na to decentně a přitom výrazně poukázáno. Zároveň je to lepší, než poslední filmy o destrukci města, nějakou tou živelnou pohromou, vlk, gorila a aligátor ničí všechno a nikdo je nedokáže zastavit, CGI zde jede na plný výkon a nedělá žádnou ostudu. Co se tyče vedlejších lidských postav, dostanou kupodivu dostatek prostoru, Manganiello je velkej a drsnej a Morgan, rozdává všude úsměvy, víme proč že Negane ? Celkově je film výbornou oddechovou zábavou, která dělá čest podobným filmům. Ironii je, že předchozí Bradův film, San Andreas, byla asi jedna z největších volovin, na světě, takže tu pátou hvězdičku, berte s rezervou, možná že se další takový zázrak, už konat nebude. ()

Galerie (75)

Zajímavosti (22)

  • Ve filmu se objeví stíhačky A-10 Warthog, stejně jako v některých Rampage hrách. (NiWi)
  • Název filmu Rampage se objeví až na konci filmu. (Yoshimitsu)

Související novinky

Dwayne Johnson chystá herní návrat

Dwayne Johnson chystá herní návrat

02.02.2022

Ačkoliv na filmovou adaptaci akční hry Doom z roku 2005 s Dwaynem Johnsonem v hlavní roli jen málokdo vzpomíná s láskou, Johnson samotný se herních filmů ale tak úplně nezřekl. Vedle Dooma má na… (více)

The Division míří do kin

The Division míří do kin

20.04.2018

Zatímco se stále debatuje o tom, jak moc se povedl Tomb Raider a jak moc Rampage Ničitelé, Hollywood nepřestává chystat další herní adaptace. Tou nejnovější je The Division, filmová verze dva roky… (více)

John Cena jako Duke Nukem?

John Cena jako Duke Nukem?

23.01.2018

Warcraft ani Assassin's Creed se k pokračování neprobily, takže stále čekáme na videoherní adaptaci, která tomuhle subžánru vybojuje ostruhy. Bude jí březnový Tomb Raider? Anebo dubnový akčňák… (více)

The Rock míří do džungle

The Rock míří do džungle

10.04.2017

Dwayne Johnson se nefláká. Letos ho uvidíme v Rychle a zběsile 8, Pobřežní hlídce a Jumanji, tedy ve třech docela velkých filmech, a do budoucna to s ním bude podobné. V roce 2018 nám naservíruje… (více)

Reklama

Reklama