Rampage Ničitelé

• Austrálie

• Kanada

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Pane Peytone, koupili jsme práva na osmdesátkovou videohru, kde hodná zmutovaná gorila bojuje v centru Chicaga se zmutovaným létajícím vlkodikobrazem a zmutovaným prasoaligátorem. Tady máte Dwaynea Johnsona a 120 míčů. Musí to vydělat alespoň trojnásobek, tak ať je to dostatečně stupidní. No a pan Peyton je poslechl.. Schopnost nezávazně pobavit tomu v některých momentech nelze upřít, ale jinak je to Kaiju výplach, na kterém je nejvíc sexy primatologův stříbrný 2004 Ford Bronco Concept SUV a vše ostatní působí genericky a přihlouple, což pánové od Warner Bros. vlastně chtěli. Zaujala mě jen jediná věc. Kontroverzní moment, kdy opičí albín George (mimochodem rasismus) dost oplzle znakově haraší za zády afroamerické ženy. Divíte se, že film nebyl zakázán? Me too.. Za směšný paradox pak lze označit vyhrožování režiséra Bolla žalobou kvůli použití názvu Rampage, kdy sám německý umělec film označil za „one of those typical feelgood, popcorn bullshit movies that the studios use to brainwash America even more”. Ano, Uwe, máš pravdu. A teď si vezmi, prosím tě, smeták a běž se podívat před práh..(13.7.2018)

Asylum monster flick s monstrózním rozpočtem. Technicky dokonalý výplach mozku s kvalitním 3D. Krásné příšery, a užijeme si je do sytosti jak v zelené přírodě, tak v betonovém Chicagu. Ke skutečné spokojenosti ale chybí osobitější režijní pojetí - ať již koncepční (Cloverfield, Godzilla), nebo alespoň povrchně vizuální (Bay). Rampage má čistě mechanickou, bezpohlavní režii, chce vyhovět každému a nechce nikoho urazit a bohužel ani překvapit.(11.4.2018)

• Lacike

Niekoho nudia filmy Jona Turteltauba, iny zaspava pri filmoch Rolanda Emmericha. Ja som si tymto filmom potvrdil, ze ma absolutne vôbec nebavi styl Brada Peytona. Uznanie si zasluzi jedine za spickove triky na ktore si dava zalezat. Akcia je u neho tiez dokonale prehladna, ale svojim vyznenim absolutne sterilna a pre mna nudna. Vo filme bolo viacero potencialne napinavych az hororovych scen, ktore ale v Peytonovej rezii postradaju akukolvek atmosferu a o postavy som sa nebal ani sekundu. Postavy mi pripominali figurky z Disneyoviek pre najmensie deti. Na jednej strane dokonaly dobracky kladas Rock bez jedinej chyby a na druhej strane komicka mrcha typu Cruella De Vil s dementnym ulizanym bratom ako poskokom. Samozrejme sa dnes nesmie zabudnut na nejaku dôlezitu postavu z radov mensin. No a kedze v USA si najviac otvaraju hubu negri, tak je jasne akej rasy ta postava bude. Objektivne aj ked sa vam bude akcia pacit, tak aj tak nebudete nadseni, kedze je jej tu malo. Trochu na zaciatku. Velke finale a medzitym kopa kecov od nezaujimavych postav. Samotny film ma nesklamal, kedze som mal uplne nulove ocakavania, ale uz dlhsie ma stve Rockova kariera. Je to neskutocny sympatak, ma velky komedialny talent, ani v dramatickych ulohach sa nestrati, postavu ma bohovsky namakanu, takze mal vsetky predpoklady sa stat najväcsou akcnou hviezdou sucasnosti. Lenze namiesto poriadnych tvrdych filmov pre chlapov alebo aspon filmov s potencialom, aby sa stali klasikami, toci spotrebne rodinne filmy na ktore sa za par rokov zabudne. Chyba mi u neho aspon jedna kultova postava typu Terminator alebo Rambo. Nic take doteraz nema. A to ma fakt stve. 2/10.(21.6.2018)

Besnenie je presne tým typom filmu, ktorý o sebe vie, že je úplnou hovadinou. Neberie sa teda vôbec vážne a dejové intermezzá sa snaží stiahnuť na minimum. Dočkáte sa teda dostatku akčných scén, prvoplánového humoru a rôznych atrakcií. Nie je to síce žiadna hitparáda, ale pobaví. Určite viac nez obe casti Pacific Rimu, pripadne posledna Godzilla. 7/10(12.4.2018)

Možný spoiler v komentu! Milé překvapení, ani jsem si nemyslel, že by mě Ničitelé dokázaly nějak výrazněji zvednout z křesla, ale povedlo se jim to. Akčňák, který se nebojí ani zavtípkovat ve vypjatých situací a hlavně bylo zajimavé sledovat rostoucí monstra a jejich souboje ať už mezi sebou, nebo s lidskou rasou.(18.7.2018)

• - Přibližně 35 vteřin uběhne mezi seskokem s padákem Dr. Caldwell (Naomie Harris) a Davise Okoye (Dwayne Johnson) s agentem Russellem (Jeffrey Dean Morgan). Přesto jsou s padáky ve vzduchu od sebe jen několik metrů a ne několik kilometrů, jak by měli být. (Studioworks)

• - Když se Okoye (Dwayne Johnson) připravuje na závěrečnou bitvu, vezme si nabitý 6 ranný granátomet. Přestože nemá žádné další náboje, vystřelí z něj celkem 13 ran. (Studioworks)

• - V jednom ze záběru z kanceláří společnosti, která vyvíjí látky pro mutaci zvířat, je možné vidět původní herní automat se hrou „Rampage“. (grovik.net)