V roce 1993 byl vyvinut nástroj k léčbě nevyléčitelných nemocí Crisper, avšak posléze, v roce 2016, ho vláda USA označila za zbraň hromadného ničení a zakázala ho. Společnost Energyne však tajně pokračuje na jeho dalším vývoji na vesmírné stanici Athena − 1. Tam dochází k nehodě, když nově vyvinutý gen udělá z laboratorní krysy obrovské agresivní monstrum, které posádku pobije. Zůstane jen doktorka Atkinsová, která má nařízeno dopravit patogen na Zemi. Při útěku před monstrem jsou sice kontejnery s patogenem zajištěny a naloženy do záchranného modulu, avšak ten je krysou poškozen a při průletu atmosférou exploduje. Trosky dopadají na Zemi a kontejnery s patogenem jsou narušeny. Bývalý člen vojenských speciálních sil Davis Okoye pracuje v rezervaci s gorilami. Spřátelí se s gorilím samcem Georgem, kterého zachránil před pytláky. George je velmi inteligentní, komunikují spolu pomocí znakové řeči. Mezi oběma vznikne silné velké pouto. Právě George je vystaven patogenu z třetího kontejneru a nakazí se. Přes noc George podstatně vyroste a stává se agresivním... (TV Nova)

Trailer 3

Enšpígl

Já jsem mile překvapen a docela lituji že jsem nešel do kina, ano jistě je to blbost krát 50, ale nenudí to, pořad se ve filmu něco demoluje a když chemie mezi hrdiny nefunguje, Dwayne to svoje kukuč stejně utáhne a pár hlášek se tady taky narodilo a navíc se projevila má slabost pro fakující gorily. ()

MrHlad

Přerostlá gorila, vlk a krokodýl se sejdou v Chicagu a totálně ho zlikvidují. Zní to fajn, že jo? Než se tak ale stane, čeká vás hromada nezajímavých hrdinů, nepříliš funkční humor a okoukaná zápletka. No a ta závěrečná bitka by taky mohla vypadat líp, mít trochu zábavnější barevnou škálu a nějaký ten nápad. V rámci blbých a hlasitých akčních filmů je Rampage Ničitelé neurážející průměr. Ale když ho neuvidíte, asi se vůbec nic nestane. ()

POMO

Asylum monster flick s monstrózním rozpočtem. Technicky dokonalý výplach mozku s kvalitním 3D. Krásné příšery, a užijeme si je do sytosti jak v zelené přírodě, tak v betonovém Chicagu. Ke skutečné spokojenosti ale chybí osobitější režijní pojetí - ať již koncepční (Cloverfield, Godzilla), nebo alespoň povrchně vizuální (Bay). Rampage má čistě mechanickou, bezpohlavní režii, chce vyhovět každému a nechce nikoho urazit a bohužel ani překvapit. ()

verbal

Rampa MekSteroid je prostě v kurzu a je třeba si zvyknou, že než konečně atrofuje a promění se ve vytahaný pytel přičmoudlé krabaté povislé kožky, bude holt se svou topornou gogotanečnickou grimasou prknit v každém druhém akčňáku jako kdysi Árný. Třeba tadyhle v Rampáži soutěží s lidoopem, kdo je větší gorila, přičemž jej animovaný primát přehrává na celé čáře jak v mimice, tak v posuncích. Scénář to má samozřejmě poplatně obsazení příliš metaforický, filosoficky hluboký a existenciálně komplikovaný, než aby se dal laicky simplifikačně determinovat, nicméně při plném zapojení základních neurovegetativních funkcí snad může i středně pokročilý filmový teoretik alespoň částečně demaskovat některé velmi sofistikované jinotaje, a to zejména, že se kluci v první polovině jen tak maskulinně pošťuchují v milostné úsečce a posléze v trojúhelníku, a jakmile si vyjasní, kdo bude po závěrečných titulcích nakonec šukat tu životem zklamanou čokoládovou zooantropovložku, pevně se semknou a jako jedna gorlila dají při masové mrakodrapové demolici na piču zmutovanému vlkovi a geneticky modifikovanému kroukoušovi. No a k těm mentálně méně obdařeným, co k pochopení díla nemají muňky, bych rád podotknul, že se jedná o naprosto neškodnou, hezky vizuálně potuněnou a poměrně zábavnou obludí scifikokotinku, čili rozhodně není třeba odpadovat, dštít panické pižmo s lupy a veřejně ukazovat, jaký jste nabubřelý samolibý homodebil, co si svůj mikropenis honí výhradně u VonTrýra. ()

T2

Rozpočet $120miliónovTržby USA $101,028,233Tržby Celosvetovo $428,028,233 Tržby za predaj Blu-ray v USA $18,337,336Tržby za predaj DVD v USA $10,114,910║ Béčko na veľkom plátne na ktoré sa v celku dobre pozerá, vďaka slušným trikom. Peytonovi v podstate deštrukcia ide a sedí mu, viac než v poslednej dobe Bay-ovi. Za posledné roky zažívame taký návrat monster filmov Godzilla, King Kong, Pacific Rim, Cloverfield... možno MEG. /55%/ ()

• Burke (Joe Manganiello) používa pri love vlka pušku Daniel Defense M4A1 s puškohľadom Leupold Mark 8 CQBSS. Tento puškohľad s cenou skoro 4000 dolárov stojí dvakrát toľko ako samotná puška. (rasistik)
  • Bomba jako MOAB by měla být shozena z mnohem větší výšky než bombardér letěl. Nehledě na to, že se shazuje z nákladního letadla zadními nákladovými dveřmi. (LaserJet)
  • Keď v čase 1:10:40 odlieta lietadlo zo základne v Missouri, môžeme v pozadí vidieť kopce. V Missouri však hory nie sú, najvyšší bod má nadmorskú výšku len 540 m n. m. (rasistik)