Rampage Ničitelé

• Nizozemsko

Rampage: Big Meets Bigger

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Víte do čeho jdete, víte co dostanete. Pokud by snad někdo chtěl něco jiného, tak má smůlu. Přivést tuto stařičkou arkádu, kterou jsem hrával na automatu na plavečáku v Podolí okolo roku 1991 myslim :) chce mít vážně koule! Tři monstra ničící město a požírající lidi. A hle, jde to. A vlastně to vypadalo i dobře. Trikově na jedničku! Máme tady The Rocka, kterej hraje tak nějak jako obvykle. Ukázal se tady i Jeffrey Dean Morgan, který si zopakoval roli Negana z Walking Dead. A když se to tak všechno hezky posčítá a odečítá, tak je to pěkný blockbusteřík za tři hvězdy!(25.6.2018)

Klasická, akční podívaná, na kterou jsme v roli Dwayne Johnsona zvyklí. Liší se snad trochu tím, že středem pozornosti tu není jen "The Rock" ale i gorilí samec, albín George, který na sebe umí dobře strhnout pozornost. Ani bych neřekl, že se jedná o něco překvapivého, co by vybočovalo ze zajetých kolejí, podobného žánru. Dwayne se pokouší, s krásnou genetičkou, zastavit běsnění, tří obřích monster, která se řítí na Chicago, kvůli vysílajícímu signálu, kteří spustili dva jedinci, kterým jde jak je již známo, hlavně o prachy. Baví mě ovšem lidskost, která se v Georgeovi objevuje a tím Vás nutí mu jednoznačně fandit, i v momentech, kdy není zcela kladná postava, díky vyvinuté vakcíně. Jediné, co trochu vybočuje do takového nesmyslu, je začátek, který se odehrává ve vesmíru a zapadá do děje pouze tak, že 3 vakcíny, spadnou na zem, ve třech různých lokacích.(1.9.2018)

Toto je výkladná skriňa toho, ako ku komerčnej kinematografii pristupuje Hollywood. Na toto ani netrebalo najať žiadnych scenáristov, stačilo len improvizovať na pľaci a zvyšok by dokončili machri na CGI. Ostatne výsledok by bol rovnaký. Ale je to zábavné ( občas aj ináč, ako tvorcovia zamýšľali ), technicky dokonalé a moja detská dušička bola odmenená. Ak by som bol intelektuálom v krásnom pletenom svetri, bolo by to za odpad.(13.4.2018)

V tomto filme očividne na veľkosti zaleží. Nie len, že je tu veľký akčný hrdina, veľké monštra, ale vlastne je to aj veľká blbosť a miestami aj veľká sranda, keď si s toho sami tvorcovia robia srandu. A to je hlavne veľké plus, pretože taký film sa nedá brat vážne. Pokial si chcete užiť veľkú akciu, s veľkými príšerami, s veľkým hrdinom a na veľkom platne, tak ste tu správne. 65% - 3*(15.4.2018)

Film o obřích zmutovaných zvířatech v čele se Skálou. Opravdu od toho někdo čekal sofistikovanou zábavu? Já jsem čekala, že to bude mít primitivní humor se záběry na velká ramena Johnsona a ničení ve velkém. A co jsem dostala? Primitivní humor se záběry na velká ramena Johnsona a ničení ve velkém :D Kdyby vynechali ten „opičí“ humor, tak je to příjemná oddechovka a odpustila bych i tu nelogiku, že vlk a krokodýl (či aligátor) se změnili do abnormálních velikostí s ostny a jinými vymoženostmi, ale gorila byla maličká a normální.. Ale každopádně u podobných filmů se nevyplácí přemýšlet, takže to nedělám (tedy skoro nikdy) a proto jsem se dobře bavila :o) Zkuste to někdy po mém :o)(2.7.2018)

• - George je gorilí albín. Ve skutečnosti je znám také jediný případ gorilího albína. Tato gorila se jmenovala Sněhová vločka a žila v Barcelonské zoo do roku 2003, kdy zemřela na rakovinu kůže. (tb_23)

• - Bomba jako MOAB by měla být shozena z mnohem větší výšky než bombardér letěl. Nehledě na to, že se shazuje z nákladního letadla zadními nákladovými dveřmi. (Studioworks)

• - Natáčelo se od 17. dubna do července 2017. Točilo se ve státech USA – Illinois a Georgie. (Varan)