Rampage Ničitelé

• Nizozemsko

Rampage: Big Meets Bigger

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2018, 107 min

Asi v tom budu sám, ale zdá se mi, že každý další film dua Peyton/Johnson je (o něco) lepší a nadupanější, než ten předchozí. Mít tenhle mash-up King Konga a Pacific Rimu (bez robotů) osobitý režijní rukopis a to "pravé" srdíčko (viz SW, Indy, Pán prstenů apod.), které by se projevilo hlavně lepší/hlubší prací s postavami (aby byly lidštější a skutečně vám na nich záleželo), asi bych dal 5/5. Je to totiž jízda, která mě bavila po celou dobu a moje nevelká očekávání splnila na výbornou. Rampage je řemeslně skvělý akční monster výplach, který chytne už úvodním mixem Gravitace a prvního Vetřelce a skrze rozmanité působivě natočené scény (žoldáci v lese, letadlo) postupně graduje až do náležitě over-the-top velkoměstského mega-finále. A i když mi schází autorská vize, jsem rád, že to nerežíroval třeba Michael Bay - protože ten by si určitě neodpustil svoje typické idiotské infantilní prvky ("legrační" černoši apod.) a ještě by to natáhnul na dvě a půl hodiny, čímž by se z dynamické popkornové oddechovky stal další úmorný a otravně tupý blockbuster po vzoru těch špatných dílů Transformers... 70 %(13.4.2018)

(80%) Viděno v kině. Ale jo, proč ně? Palec nahoru! Režisérovi se to opět povedlo. SAN ANDREAS – to byla pro mě ještě větší pecka, ale to neznamená, že je tohle nějaká obyčejná digitrapárna. Tento počin si na nic nehraje a i je to snad pojaté jako komedie či je to záměrně nadlehčené. Nenudil jsem se ani minutu. Akce byla digitální, ale veškeré destruktivní scény byly perfektně natočeny. Scéna, kdy opičák, vlkodlak a ještěr začali ničit město, to nemělo chybu. Tak jsem se nezasmál , ani nepamatuju. Rock to zahrál obstojně, prostě sympaták jako vždy. O to víc mě potěšil herec Jeffey Dean Morgan pro kterého mám slabost ze seriálu The Walking Dead, kde v posledních řadách hraje skvělého a charismatického záporáka Negana (viz můj současný avatar). I zde měl skvělou sarkastickou postavu, kdy si každou chvílí svými hlášky střílel z lidí – byla radost ho sledovat. Hudba byla obstojná. Finále už bylo takové moc přehnané, tak mě ani moc nebralo, ale nepohoršilo mě. Opičák neměl chybu, jeho fakáče byli prostě TOP. Tohle se přeci nedá moc kritizovat ne? Je to taková blbůstka, ale v tom je přece účel aby to diváka pobavilo přece! A já se bavil přímo královsky. Dalo se sice vylepšovat toho dost, ale to by to bylo zase moc na oko vážné. Takže rovné a zasloužené 4* a někdy se k tomu ještě s chutí vrátím.(15.4.2018)

Asylum monster flick s monstrózním rozpočtem. Technicky dokonalý výplach mozku s kvalitním 3D. Krásné příšery, a užijeme si je do sytosti jak v zelené přírodě, tak v betonovém Chicagu. Ke skutečné spokojenosti ale chybí osobitější režijní pojetí - ať již koncepční (Cloverfield, Godzilla), nebo alespoň povrchně vizuální (Bay). Rampage má čistě mechanickou, bezpohlavní režii, chce vyhovět každému a nechce nikoho urazit a bohužel ani překvapit.(11.4.2018)

Besnenie je presne tým typom filmu, ktorý o sebe vie, že je úplnou hovadinou. Neberie sa teda vôbec vážne a dejové intermezzá sa snaží stiahnuť na minimum. Dočkáte sa teda dostatku akčných scén, prvoplánového humoru a rôznych atrakcií. Nie je to síce žiadna hitparáda, ale pobaví. Určite viac nez obe casti Pacific Rimu, pripadne posledna Godzilla. 7/10(12.4.2018)

Upozornění tento komentář obsahuje spoilery: Dvejn d Rok Džosn tentokrát má svuj park něco jako jurskej a je z něj takovej macatější a snedější Chris Pratt v Jurským světe, akorát že místo dinosauru chová vopici (bílou albínskou) který stačí ukázat dlan ruky a už je v klidu (stejne jako v jurskym světe). Párkrát jsem si toho king konga pletl s the rockem.. jsou si ve tváři docela dost podobný.. no ted k příběhu..zlomyslná pizda a jeji asistent? (snad jsem to pochopil dobře) maj svou firmu něco jako umbrella corporation, kde zvětšujou zvířata pomocí nějakách úserů uzavřených konzervách a dělaji z nich velká monstra co připomínají náměty z Asylum prodakšn. Pár takových úserů spadne z vesmíru a zhulí to vlka, krokosaura a našeho kamoše d roka bílého king konga... aby toho nebylo málo zvířata jsou nasraný a zlá pizda si je zavola do centru města, kde teprv party započne. The Rock samozřejmě na scéně jako ten kdo zlou pizdu zastaví, zachrání všechno lidstvo před obřími monstrami a když spadne v helikopteře s mrakodrapem tak se zadře pouhou třísku a když ho někdo postřelí NAŠTĚSTÍ mine všehny duležité organy že ano? No to byl zase bordel v tom městě.. sem zvědavej kdo to bude uklízet.. D rok a vopice určitě ne ty se společně zasmáli a odkráčeli středem.(24.7.2018)

• - Když se Okoye (Dwayne Johnson) připravuje na závěrečnou bitvu, vezme si nabitý 6 ranný granátomet. Přestože nemá žádné další náboje, vystřelí z něj celkem 13 ran. (Studioworks)

• - Snímek je „adaptací" arkádové videohry „Rampage“ z roku 1986 společnosti Midway Games - Warneři roku 2009 zaplatili této krachující společnosti 33 miliónů dolarů za práva na adaptaci, přičemž ta se týkají i známe videoherní série „Mortal Kombat“. (fiLLthe3DD)

• - V jednom ze záběru z kanceláří společnosti, která vyvíjí látky pro mutaci zvířat, je možné vidět původní herní automat se hrou „Rampage“. (grovik.net)