Vezmeš si mě, kámo?

Marry Me, Dude

Vezmi si ma, kamoš

Komedie

Francie, 2017, 92 min

Tak dlouho se chodí s gelem do gejklubu, až se prdel utrhne. Byť rerimming trapné Sendleroviny, zhostili se žabožrouti této plagiátorské buznomédie poměrně s homoctí, ubohému originálu šarmantně rozorali anál, přičemž se nevyhýbali ani temně růžovému tumoru včetně týrání slepeckých psů a lízání žluklých důchodkyň. Je z toho vcelku zábavná situační homotaškařice o tom, že předstírat buzeranty se nemusí vždy vyplatit, protože je to přeci natolik přirozené, že i zarytý heterosexuál při tom může úplně klidně dostat chuť na kolonoskopii senegalským kabanosem. Jaká to bude bomba, to se teprve ukáže, až to na Al Džazíře zhlédne Pařížský výbor ISIS pro korektní chování zkurvených sluníčkařských džaurů v Eurochalifátu a vyhodnotí, není-li dle Koránoústavy předstírání homosexuality pravověrným čmoudem, ač za aláhulibým účelem dokonalé parazitické asimilace, náhodou na cenu Karlíka Hebda. No, snad nemaluju Mohameda na zeď, když tomu napálím plnotučnou trojku.(16.10.2018)

Nevím jestli jsou už i ve Francii povinné kvoty na všechny menšiny, aby film někoho nediskriminoval, faktem ale zůstává, že jestli si někdo umí dělat prdel úplně ze všech je to právě Francie. Je to asi první film o teplouších nebo rádobyteplouších, který mě fakt bavil, smál jsem se poměrně často. Střety s maminkou, předstíráný tepla v počáteční fázi bylo opravdu dobře napsané. Příběh občas působil dost zkratkovitě a kladné body získávaly hlavně postavy, zejména postava Dussarta je skvělá.(29.3.2018)

„ VEZMEŠ SI MĚ, KÁMO?“ … „COŽE?“ … „VEZMEME SE! ZACHRÁNÍŠ MI ŽIVOT!…“ /// Z beznaděje k homo svatbě… Celkem prdel. Dost situací, který si vo to říkaj, ale i takový… nečekaný. Šílenej úředník, nadržená bába… závěr už se ale nese ve stylu vážný rom-kom… prostě (bohužel) jak to tak bejvá… Překvapil všeuměl Boudali. Na Maročana slušnej smysl pro humor. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Často s kámošem skandujeme: „Homo! Homo!“. 2.) Chtěj mě vyhostit z … třeba z Česka. 3.) Thx za titule „samo133“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR *** AKCE ne NAPĚTÍ ne(29.10.2018)

Boudali-Lacheau řádí už po čtvrté a je to opět skvělá zábava. Tentokrát se režie chopil Boudali, který se s tím sice porval slušně, ale Lacheau mi příjde zručnější ( Babysitting 1-2 i Alibi na klíč mi přišlo zdařilejší). Nicméně nápad je opět výborný, nechybí klasicky pes, který dostává sadu a vtipné situace, které baví svým typickým francouzským humorem ( Černoch,babka, úředník !! ). Tihle dva komici pomalu budují svůj vlastní filmový vesmír a já jim to přeji. Jsem zvědav s čím příjdou příště. 75%(11.4.2018)

• Allien.9

Proč musejí Francouzi točit svou verzi amerického "Když si Chuck bral Larryho"?(1.4.2018)

• Oktavianus

Vezmeš si mě, kámo? navazuje na tradice francouzské komedie, které se od vaudevillovských dob táhnou dějinami tamního humoru. Prostě spousta záměn, nedorozumění, zmateně pobíhajících lidí, jednu lež střídá jiná a tu pak ještě větší... Jenže tenhle film, který vlastně nedělá nic jiného, než že pokračuje v tradici, byť tedy s novými rekvizitami, jako je problematika přistěhovalectví, migrace, homosexuality a podobně, naplno odhaluje bídu tohoto typu komedie. Na všechny ty fraškovité filmy s Funésem, Bourvilem, Richardem a podobně vzpomínáme trochu nostalgicky, jako něco, co se nám v dětství líbilo, takže k nim jsme shovívavějš. Proto když vznikne něco přesně v tomto duchu, ale moderní a nové, odhaluje se v plné - vlastně prázdné - nahotě (vlastně ze současné francouzské komedie mám jako takový guilty pleasure slabost leda tak pro sérii Taxi). Zaplaťpánbůh se tvůrci vyvarovali nějakého nechutného, fekálního nebo nevkusného humoru (ačkoli i tohle všechno tam je), je to prostě jenom pohodová výplachovka, která u mě zafungovala jen na těch nejabsurdnějších místech, jinak mi moc vtipná nepřišla. Od pohodovýho průměru film níž táhne leda režisér, scenárista a představitel hlavní role Tarek Boudali, dost nesympatický chlapík, který má před čtyřicítkou, ale hraje studenta. Střela dost vedle. Naopak za pozornost stojí vesměs neznámí herci, kteří vůbec nejsou špatní (a kteří jsou na rozdíl od nechutně správňáckého hlavního hrdiny nositelé humoru): Philippe Lacheau coby druhý oženěný "kámoš", David Marsais jako slizký šéf a Philippe Duquesne, jehož imigrační komisař mi dost připomínal jiného komisaře, Giberta z už vzpomínané Taxi. A docela rád bych vynadal distributorům za nápad ušetřit diváky francouzštiny a pustit film do kin nadabovaný. To prosím fakt ne.(28.3.2018)

Mám rád zamotané komedie, ano chvílemi jsem věděl jak to dopadne ale to čekáni za to stálo. Claire je kost, tahle zábava je plná vtipných scén a příběh jenom soli a soli a tak mi to rychle uteklo a já musím než pochválit hlavě šíleně odvážnou babku.(23.9.2018)

• 6thSun

Z režisérských pokusů dvojice Boudali/Lacheau prozatím jednoznačně vyhrává druhý jmenovaný. Boudali v tomto filmu až příliš tlačí na komediální pilu, fórky jsou celkově slabší, nemluvě o elementárních logických faulech.(29.4.2018)

Když si Yassine bral Freda.(15.9.2018)

Slabší odvar od téhle francouzské sebranky. Ale stále k zasmání(8.8.2018)

Solidní drzá francouzská komedie, která si chytře utahuje ze společenských stereotypů a představ majoritní společnosti o životě homosexuálů, aniž by smrděla bojem proti liberalismu. Bláznivý humor typu "teror slepce a jeho psa" mi už dlouho chyběl a příjemně mě překvapil závěr i nečekaná pointa.(23.4.2018)

Francouzské komedie mám rád, dokonce je vyhledávám. Jako to ale bývá u všeho, občas narazím i zde. Tareka Boudaliho, který tento film režíroval, a i si ve filmu zahrál, mám rád. Viděli jsem jej asi už ve třech komediích a vždy mě neskutečně bavil. Tady se to úplně nepovedlo. Nemohu říci, že by to nebylo zábavné. Občas jsem se zasmál, má to dobrou myšlenku, nechybí typický francouzský humor. Čas od času to ale hodně tlačí na pilu, je to chvílemi zbytečně přehnané a lehce to zapadá do trapných vtípků, které nikoho nezajímají a jsou ohrané. Je to škoda, těšil jsem se hodně a byl jsem mírně zklamaný.(12.5.2018)

3* Francouzská letní bláznivá multikulti komedie, která bude spíš oblíbena v gay komunitě, i když i ostatním "nezaujatým" se může líbit. Nic světoborného nepřináší a i přes své chyby dokáže pobavit, což se ji u mě povedlo, a proto má průměrné 3 hvězdy. Přímo nedoporučuji, záleží na zvědavosti cílového diváka ... ale ujišťuji, že nic závadného nenabízí a nezmění vaši orientaci ;-). [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 0 /// ATMOSFÉRA: 1 /// TEMPO: 1 /// ORIGINALITA: 1 /// NÁLADA: 2 /// ART: 0 /// STYL: 1 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](12.7.2018)

Promrhaný potenciál. Ne že by to bylo úplně špatné a já se ani jednou nezasmál. Nicméně situace, které měly vzejít z kulturních odlišností, se tady příliš neobjevovaly a to je pro mě zklamání. Co se samotného přestírání týče, tak to bavilo, ale jen chvilku. Po čase se to okoukalo. Nejvtipnější postavou je tak úředník z imigračního, který chce povedený páreček nachytat. Nicméně po Alibi na klíč jsem od dvojice Boudali-Lacheau čekal větší pecku. 55%(10.4.2018)

• Aljak

Márne som čakal, že na mňa čaká poriadna dávka ironicko-sarkastického humoru. Napokon z toho bolo len I Now Pronounce You Chuck and Larry vo francúzskom kabáte, s malými obmenami. Takže o originalite sa žiaľ hovoriť nedá a Tarek Boudali sa v tomto prípade moc nepredviedol (jeho predchádzajúce filmy sa mi zdali minimálne o triedu lepšie). Zopár vydarených scénok a hlášok, ale inak žiadna sláva. Škoda, rozhodne som čakal viac.(22.4.2018)

Mě se prostě francouzské komedie líbí. Vždy najdou něco co mi kápne do noty. Tady to byla trošku bláznovina a jistě romanťárna jak prase, ale karásně to do sebe zapadalo. Super(22.9.2018)

Naprosto parádní! ... GA Cinema(10.4.2018)

• Martin741

Francuzska verzia Kdyz si Chucky bral larryho - a ne, ja si nerozumniem s verbalom ani s Livingdeadom. Jednak zase tematika homosexualneho manzelstva je podana slabo, a ja sa ani v tychto srajdach nevyznam. BOudali a Lacheau mali dost od veci humor. inak ale homosexuali mi nevadia, mam k nim ambivalentny vztah, nenavistne prejavy ma presli, len ich nikdy nepodporim. Nesmu vsak na mna hulakat z TV aki su normalni, vobec to nie je choroba, bolo to vyskrtnute zo zoznamu chorob ...... vtedy ich necham - nech sa naprosto nekonfliktne staraju o vlastne telesne otvory a telesne tekutiny. Ked vsak na mna hukaju aka som nemoderna xenofobna a homofobna zruda, lebo ten ich seksualny zivot nepovazujem ani picu kurvu - opakujem, ani picu kurvu- za prirodzeny, taxa zo mna stava spolocnost s rucenim obmedzenim - vtedy rucim za seba len obmedzene 20 %(13.11.2018)

Taková francouzská verze filmu Když si Chuck bral Larryho, ale řekl bych že Francouzi jsou v těch komediích celkově o třídu vejš než Američani.. Adama Sandlera i Kevina Jamese mam rád, ale Tarek Boudali a Phillippe Lachau mě bavili víc, protože to co předváděli musí snad rozesmát každýho.. hold Francouzi umí..(29.4.2018)

• Marze

Typicky francouzské. Komedie tak jednoduchá jako mnoho klišé, které v ní je.(28.10.2018)

<< předchozí 1 2 3