Po neúspěšném pokusu o atentát na amerického prezidenta (Morgan Freeman) je jeho důvěryhodný ochránce, agent tajné služby Mike Banning (Gerard Butler), falešně obviněn a poslán do vazby. Když se mu podaří uprchnout, musí se držet dál od své vlastní agentury a přelstít FBI, aby našel skutečné viníky. Banning se zoufale snaží odhalit pravdu a obrátí se na ty nejméně pravděpodobné spojence, aby s jejich pomocí očistil své jméno, ochránil rodinu a zabránil hrozícímu nebezpečí pro celou zemi. (Magic Box)

Wacoslav1

Anděl padl a s ním i tahle série. Bohužel od chvíle kdy jsem viděl první trailery mi bylo jasné, že kvalitám perfektního prvního a obstojného druhého dílu se to nevyrovná. Zmatená rádoby složitá zápletka která se na konci ukáže být úplně stupidní a vyšumí do ztracena. I té akce je nějak míň než v předchozích dílech a je taková tuctová a nevýrazná. Nemluvě o tom, že efekty jsou díl od dílu slabší. Butler na to pořád má, ale obávám se, že největší pecky už má za sebou. Tady chyběl i Eckhardt a jeho souhra s ním. Slabé 3* a doufám poslední díl.50% ()

Davies182

No do psí prdky! Čestnou cenu za nejnaspeedovanější, a vlastně dost možná i nejlepší akční film roku 2019 získává poslední díl (zatím) trilogie, kterou mám čím dál radši. Dvě hodiny mi to nedalo vydechnout, a rozhodně jsem nečekal, že se u tak nenápadnýho guilty plesure budu takhle královsky bavit. Je to pecka. ()

pepo

Zmena z die hard konceptu na utecenca tomu pomohla a vznikol najlepsi diel serie. Velmi prijemne becko 6/10 ()

Xmilden

Překvapivě se Butler v Banningovi našel možná ještě lépe než to kdysi dokázal Neeson v 96 hodinách. Po letech tedy sleduji zvlášní úkaz, kdy pozdější pokračování (Trojka) vylepšuje dojem z do té doby těžce průměrné série. Chvilku se to tváří jako Uprchlík, chvilku jako Jack Ryan s Harrisonem Fordem, ale díky sympatickým postavám divák tak nějak začíná pomalu přicházet tomuto Banning worldu na chuť. A světe div se, možná dám ještě jednou Olympus Has Fallen šanci. 60% ()

Fiftis

Pád anjela sa rozhodol málinko obmeniť už trošku okukanú formulu. Miesto zachraňovania prezidenta, ktoré by už tretíkrát najskôr vyzeralo trošku úsmevne, tak dostávame variáciu na Utečenca. Samotný Butler sa zase dostal celkom do formy, hlavnou hviezdou je tu však Ric Roman Waugh. Režisér Waugh od začiatku do konca nedá dole nohu z plynu a nenechá človeka premýšľať o tom, čo sa na obrazovke deje. A tak doslova snímku napchal akciou, ktorá vrcholí dlhou a veľmi dobrou prestrelkou v nemocnici, pri ktorej sa človek čuduje tomu, že celá táto sranda stála údajne len štyridsať miliónov dolárov. Waugh však zvláda aj kontaktné bitky, naháňačky a všeobecne akčné remeslo. Jeho oldschoolový a poctivý prístup je skrátka niečo, na čo sa veľmi dobre pozerá. Pád anjela dáva zo všetkých troch dielov najviac priestoru Butlerovi ako akčnému hrdinovi a vzhľadom na to, že za kamerou sedel človek, ktorý svojej práci evidentne rozumie, je výsledkom veľmi fajn akčná prehliadka. ()

Shakers

S tejto Fallen série pre mňa najlepší kúsok. Jednotka bola fajn, zaujala predovšetkým prostredím, dvojka bola iba ľahko nadpriemerná strielačka a trojka ukáže Buttlera na úteka, čo ma osobne najviac bavilo. Netvrdím, že príbeh je niečo extra, práve že, je už ohraný a predvídateľný, ale pod režisérskym okom Rica Romana Waugha (výborné filmy s väzenia Felon a Shot Caller) to ma šmrnc, tempo a predovšetkým veľmi pekne natočené akcie, ale aj solídneho zloducha, ktorý vie zatopiť pod kotlom. P.S.: aj scéna za titulkami je super. 75% - 4* ()

filmfanouch

Nejméně nápaditý a nejslabší článek trilogie, který ale zase dodává fajn hlavního hrdinu Geralda Butlera se zajímavým archem o tom, že se stává psancem, zase fajn Morgana Freemana a především fakt cool Nicka Nolteho a má přece jen pár fajn akčních scén. Kdyby byl tohle konec vůbec bych se vlastně ve finále nezlobil. Plány na další trilogii a seriálové spin-offy mě ale v tomhle případě děsí. Mike Banning je sice fajn protagonista a bavil mě celé tři filmy, reálně by ale Angel Has Fallen mohl v rámci možností fungovat jako důstojný konec jeho pouti. Jenže v Lionsgate to vidí jinak... ()

Big Bear

,,Jsme lvi! '' --- No eh -- Co k tomu dodat... Nějak mně to nebralo. Freeman zase jako prezident of USA, proč ne... Butler už začíná vypadat dost páprdovsky a moc jsem mu ty jeho drsná gesta nevěřil. Ještě brutálnější co se týče dsnosti byla ultradrsná afroamerická agentka vedoucí vyšetřování Butlera. Spoiler - té mne naštěstí kontraktoři (respektive těch jejích drsných gest a obličejů) zbavili. Digitální efekty hrozné, útok na rybářský člunek prezidenta of USA docela ušel, stejně tak výlov okounů pomocí výbušnin, ale zničení Chicago Hope i s křídlem kolonoskopie a gastroenterologie bylo uděláno uboze a já čekál, že se mezi prchajícími od výbuchu objeví i Semir Gerkchan, který běh vždy zakončuje plavnou šipkou na die autobahn. Co zaujala byla budova, kde byl poslední boj. Z hlediska architektury opravdu nádhera a to myslím zcela vážně! Na závěr samozřejmě jako v každém akčním filmu dojde na souboj bossů na střeše mrakodrapu. Samozřejmě na férovku jak za paleolitu ! Co na tom, že barák po zpacifikování nepřátel je obsazenej a zajištěnej speciálníma jednotkama, střechu prostě vynechají aby si to kucí mohli mezi sebou řádně urovnat! Docela mně mrzí účast Nolteho. Roli dědouška, který chce zase chovat svoji vnučku v náručí si vyloženě nezasloužil. Kromě akce se ve filmu totiž řeší i rodinné problémy a dokonce i ty pracovní. Rada - Když makáte pro prezidenta of USA, neměli by jste mu lhát o skříplé plotýnce a braní brufenů! Co jsem si vzal z filmu asi jako tu nejhlavnější moudrost a ponaučení je , že je prezident of USA takovým taťkou nejen národa, ale i všech zaměstnanců. Poradí, promluví do duše a nakonec obejme. V rusku by možná došlo i na hudlana, ale tady mají USA stále ještě rezervy. I tak to krásně zahřálo. Takže dávám za tři drony, vlastně ne - srdíčka (a za mně tedy zklamání) ! * * * ()

HAL

Už je zjevné co tahle série nutně potřebovala - aby z ní táhl do háje její důchovní otec, nesmrtelný břídil Antoine Fuqua. Bez něj jsou to na rozdíl od prvního dílu najednou vtipné a tak akorát nadsazené akční béčka do kterých se Gerard Butler přímo narodil. Vůbec by mi nevadilo kdyby tímhle stylem zvládal točit další pokračování až do důchodu. 7/10 ()

mzss1

(55%) Máme tu třetí část série Pádu bílého domu a Londýna. Zde nesoucí pod názvem v originálu, a sice: ANGEL HAS FALLEN. Zjištění, že toto nešlo k nám do kin, mě zklamalo, ale ani dle traileru jsem až tak nebyl přesvědčen, že to bude na úrovni předchozích dvou filmů. Přesto jsem čekal víc a ve finále jsem z tohoto nového pokračování docela zklamaný. Co se týče původní pecky z r.2013 (Pád bílého domu), tak tomu se nedá snad nic vytknout. Pokračování po 3 letech z r.2016 o Pádu Londýna, tak to už bych mohl trochu zkritizovat, že to bylo minutáží krátké a takové moc přeakčnělé atd, přesto jsem všechny tyhle drobnosti zametl pod koberec a film si užil. Tento Angel Has Fallen mi do téhle série vůbec nepasuje. Příběh je odlišný, hlavní hrdina Mike Banning hraje roli psance, který je díky jistému spiknutí obviněn z nezdařeného atentátu na prezidenta. Podané je to ale poměrně nudným způsobem. Je to asi i tím, že je tento koncept už dost ohraný. I to tempo filmu není zrovna největší. Akce zde není nijak grandiózní a velkolepá, což by mi ani tak nevadilo. Byla tak nějak rozdělena v celém rozsahu snímku, jenže mě nebavila. Jasně, nemusí tu být velké výbuchy a X bitek, soustředí se to především na menší akční sekvence, ale i co se týče režie a technické stránky, tak to bylo slabší. Ne, tak abych to moc hanil, ale bylo to moc béčkové. Posledních cca 25 min mě bavilo, co se týče akčních pasáží asi nejvíc. Stále teda nic extra zapamatovatelné, ale finále mě aspoň uspokojilo natolik, abych tomu dal na CSFD slabší 3* a zařadil to do neutrálního průměru, což je málo s ohledem na předchozí a vydařené filmy, ale co se dá dělat. Počáteční tréninkový výcvik mě moc nebavil. Útok dronů, to už bylo lepší, hezky natočené, po finální akční sekvenci druhá nejlepší scéna. Zbytek akce fakt nic moc. Nějaká menší naháněčka náklaďákem, výbuchy min v lese a jedna nepřehledná rvačka v autě, kdy Banning utíká před únosci. Spíš jak píši, ve finále se několik dobrých akcí s nápady najde, ale není jich moc. Rko je zde využité tak napůl. Má to i pár zpomalených efektů, třeba finální souboj, který do atmosféry to docela seděl. Takže děj je přímočarý, nemá žádné logické díry, ale je strašně předvídatelný, nějaká ta pointa zde je, ale strašně průhledná a nezáživná. Takže i v tomto ohledu jsem docela zklamán. Herecké obsazení je na tom optimálně. Gerard Butler mě bavil jako vždy, ten určitě nezklamal. Sice nebyl už tak drsný a hláškující, ale s ohledem na jeho roli, kdy jeho zdravotní stav byl horší, to dokážu pochopit. Morgan Freeman, který zde tentokrát hrál prezidenta mě až tak moc nebavil, ale jeho úloha byla dostačující, zvládl ji. Radši bych tu měl Eckharta, ale co už. Ostatní bez připomínek. Jen teda bych zmínil Danny Hustona, který mě zde těžce nebavil. A vlastně počkat ještě bych zkritizoval roli veterána, který hrál otce Banninga – to si mohli odpustit - zbytečná a otravná role navíc. Filmová hudba je nyní zcela odlišná. Ještě z úvodu tu máme jeden hudební motiv, který je obdobný předchozím filmům, ale celkově to má odlišnou a dost jednoduší hudbu, kterou si samostatně poslouchat nebudu, ale ani zde ve filmu nebyla moc výrazná. Holt David Buckley je obyčejný skladatel, nic víc. Co k tomu dodávat? To, že se plánují další 3 díly, mě překvapilo. Na nějaké ty spin-offy a televizní seriály kašlu, zajímají mě jen ty filmy, které budou snad ještě víc béčkové. Ale třeba se povede nějaký velkolepější díl, co víme. Takže obyčejný průměr, který se dá v pohodě shlédnout, ale většinu diváků asi neoslní. Ať už jsem to popsal jakkoliv, není to žádná otřesný brak, ale slabota to bohužel je. () (méně) (více)

liskam

Kdyby tam byl kdokoli jinej než slavnej Butler, nebo kdyby alespoň nevypadal jako kdyby měsic nedělal nic jinýho než se 6x denně cpal v mekáči a naspal jen 3 hodiny denně, tak bych to asi skousnul. Takhle ale opravdu néééé. Za mě slabých 45% ()

kingik

Patrně by se vůbec nic nestalo, kdyby třetí dějství vůbec nevzniklo. Akční svět není po tomto akčňáku obohacen o novátorské a invenční pojetí. Vlastně se jedná o tuze obehraný koncept filmu osmdesátkového zabarvení, kdy je ohrožen prezidentský trůn, a nej(v)hodnější muž v okolí Bílého domu je hanebně očerněn z atentátu na respektovaného (černého) prezidenta. A tak po další dvě následující hodiny se bude náš hrdina snažit rozbít to spiknutí, zabrousíme do lesů za jeho zálesáckým tátou, prezident si dá šlofíka v kómatu a v akčním finálním zúčtování vybuchuje skoro všechno, co má nemocniční nálepku, načež Ministerstvo zdravotnictví čítá škody. Dobrá, Mike Banning, agent bez bázně a hany, zase jednou kryje záda hlavě státu. A Gerard Butler si stále nedá pokoj a znova nastupuje do akce, ačkoliv už dávno ztratil akční pel. Do toho přihodili Nicka Noltea coby jeho lehce maniakálního fotříka, agentku FBI si střihla až na záda obličejovým liftingem vytažená Jada Pinkett Smith, viceprezidenta ztělesnil Tim Blake Nelson, záporáka Danny Huston, manželku hlavního hrdiny ztvárnila Piper Perabo a úloha prezidenta připadla Morganu Freemanovi. Jmenný list tedy čítá solidní herce, režisér Ric Roman Waugh ovšem hodně bojuje s rozpočtem, předvídatelností a průměrností scénáře, na kterém se podílel. Akční scény nejsou nikterak úchvatně natočené a už vůbec ne extra kreativní. Akční série tak zaznamenává povážlivě sestupnou tendenci, která omámí jen skalní příznivce naivních akčnáků. 5/10 ()

IQ Tiqe

Fajn koukatelná akce s napětím, ale nepřichází s ničím, co bych už neviděl jinde. Jako oddychovka na relax nebo zabití času je dobrá, pokud od toho nečekáte zázraky. ()

Anderton

Jednotka si vyslúžila kryštalický odpad, dvojka pokukovala po priemernom hodnotení, čiže išlo o drastický posun v kvalite, čiže išlo už len o normálny zlý film a trojka je už priemer. Takže ktorá séria môže o sebe tvrdiť, že sa každým dielom kvalitatívne zlepšuje? Dosť ale bolo irónie, producenti asi pochopili, že bez patetických a patriotických kecov a so zameraním na dej a povedzme že civilnejšiu akciu (to neberte úplne vážne) to bude skrátka lepšie a nemýlili sa. Scenár ale kopíruje už stokrát videné a záujem o film vznikol na základe značky a samozrejme hercov. Pozerateľné, iba málokedy trápne, ale na nejaké inovácie priestor nebol a ani nikoho nenapadlo, že by mal byť. ()

Kudly4

Pád Bílého domu, Pád Londýna a Pád nemocnice. Do třetice, ta samá polívčička s tím milionkrát viděným, debilním scénářem. 100% Made in USA. ()

silentname

Prakticky čitateľné od začiatku až do konca. "Angel Has Fallen" popravde pre mňa neprináša ani inováciu, ani reálny záujem. Ale ako jednoduchý akčný thriller, ktorý vám síce bude povedomý, ale neotrávi... myslím si, že to celkom funguje. A dôvodom je hlavne Gerard Buttler, ktorý sa v role Mika Banninga skutočne ukazuje ako charizmatický a šikovný ochrankár. Síce si priznajme, že všetky tieto filmy fungujú rovnako. Nepriatelia vystrieľajú obrovské množstvo guliek, ale nikdy nevedia zasiahnuť cieľ, o ktorý im skutočne ide. Keby to bolo inak, tak by sme boli v úplne inom filme, ktorý by asi nemohol moc niekam pokračovať. Takže dokážem tieto kilšé celkom týmto filmom tolerovať. No na druhú stranu sú tu veci, ktoré sa až tak dobre tolerovať nedajú. Ako napríklad fakt, že je to predvídateľné od začiatku do konca a predtým, než sa udalosti reálne udejú budete vedieť kto je padouchom a ako to celé asi bude prebiehať ďalej. Je to jasné ako facka. A druhá vec je fakt, že ak ste videli Harrisona Forda vo filme "The Fugitive" tak ste videli tento film. Je to dokopy presne o tom istom. S malými odchýlkami. A popravde by som vám viac odporúčal práve tú 16 rokov starú klasiku. Je to otrasný film? Nie. Myslím si, že má dostatok dobrej akcie, charizmatických postáv a aj celkom dobrých momentiek medzi Butlerom a Hustonom. A to záverečné finále na nože sa mi páčilo. Spolu s tým pocitom rešpektu. Možno film trošku nadhodnotím, ale myslím si, že je celkom funkčný a pozerateľný. Ak máte radi akčné thrillery s touto zápletkou, tak si to užijete. Hodnotenie: C+ ()

Yoshitsune

Tohle je docela nezvyklé (dočasné) zakončení celé série, první film je mamlasárna, druhý je zase zběsilá jízda a tohle je na akční film až moc umírněný a civilní. Nicmémě dejme tomu, že bych i první film vzal na milost, tak předchozí dva filmy měli zběsilé akční tempo a bylo andrenalinová jízda, tohle je takový......že to chce spíše chce vyprávět příběh, než vsázet vše na akci. Což by i bylo fajn, ale celé to obvinění Mike, je tady dobrá komedie, ta postava je v podstatě perfektní v tom co dělá a kdyby fakt chtěl zabít prezidenta, tak by po sobě zahladil stopy a to takovým způsobem, že by vyšetřovatelé vůbec nepodezírali jeho. No a pak je tady zase ta zrada, i tady to celé působí né uplně dotaženě a motivace záporáků je zvláštní, jako né úplně kompletní, kdy oni to tedy dělají protože všichni vidi Ameriku jako slabou a tak chtějí rozpoutat válku s Ruskem. Tady sem úplně nepochopil jejich motivaci, kdyby to byla čistě Wadeva akce, aby se Amerika probudila, aby získala zpět reputaci agresora, tak bych to pochopil, ale to tady neni a jejich motivace, dost kulhá. Nicméně Danny Huston, byl hrozně skvělej a z téhle série, mi přišel nejlepší, bylo to hodně osobní a konflikt mezi ním a Butlerovou postavou, byl fakt dobrej. Co se týče akce, líbilo se mi provedení těch dvou akčních scén a ta závěrečná, ta byla luxusní. Jako je to slušný film a i bych dal ty čtyři, ale to obvinění a ta motivace, to sou největší neduhy tohle filmu, takže silnější tři. ()

SeBig

Ach ten Butler a ty jeho akčnáky... nejdřív na mě prskne otřesný Den of thieves, pak snad ješte otřesnější Hunter killer a do třetice stihne dokurvit společně s Frýmenem (panem zapomenutá vedlejší postava po celý život) celou tuhle sérii. Akce může bejt super jak chce (za tu taky nechávám jednu hvězdu) to nic opět ale nemění na tom to, že mě vůbec nezajímalo, kdo tu akci přežije, koho oddělaj, co se bude dít dál, protože to je prostě nezáživný, suchý, hudba je děsná bída a opět jsem odhalil záporáka během první minuty, opět twist vokatej jak voči pičo. ()

Arsenal83

Padol Biely dom, padol Londýn a logicky tak v tejto trilógii padol aj filmový zážitok, ktorý ani v predchádzajúcich častiach nebol ničím výnimočným. Takého dobrého herca ako je Gerard Butler je škoda na tak ploché akčné thrillery, a to predovšetkým také, kde stále zachraňujú amerického prezidenta. Veď to je už kategória sci-fi, kto by dnes Trumpa chcel zachrániť? ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu