Po neúspěšném pokusu o atentát na amerického prezidenta (Morgan Freeman) je jeho důvěryhodný ochránce, agent tajné služby Mike Banning (Gerard Butler), falešně obviněn a poslán do vazby. Když se mu podaří uprchnout, musí se držet dál od své vlastní agentury a přelstít FBI, aby našel skutečné viníky. Banning se zoufale snaží odhalit pravdu a obrátí se na ty nejméně pravděpodobné spojence, aby s jejich pomocí očistil své jméno, ochránil rodinu a zabránil hrozícímu nebezpečí pro celou zemi. (Magic Box)

Marze

Pád anděla je film, který hledá duši. Nenajde ji, ale oceňují to úsilí. Nepřesvědčující zápletka, ohavné násilí. ()

Chrustyn

Příjemné akční béčko, které diváka vrátí do 80. let, kdy se nehrálo na příběh ale na drsné hrdiny a výbušnou akci. Gerard Butler, už trochu stárne a na tom postavil celou postavu, u které nikdy nevíte, jestli jí skolí nepřítel nebo infarkt, ale i díky tomu má postava nový rozměr a divák jí tak rád fandí. K tomu si připočtěme velice slušnou akci s minimem digitálních triků a máme tu žánrovku, která neudělá díru do světa, ale fandy rozhodně potěší. Klidně si dám i čtvrtý díl. ()

Yardak

Osobní strážce Mike Banning potřetí zachraňuje amerického prezidenta...a znovu je u toho Gerard Butler, kterému tato postava akčního hrdiny opravdu sedí. Scenář ala Uprchlík není sice ničím objevný, ale dobrá režie a herecká sestava to vytahují nad filmový průměr. Jedná se prostě o snímek pro chlapy a režisér Ric Roman Waugh to moc dobře ví. Celkově tedy solidní akční snímek - kvalitou těsně za první částí a jistě o dost lepší než druhý díl. Jen ať ten Gerard Butler zachraňuje dál:-o)). ()

BMW12

Opět parádní akce, spousta akčních momentů, výbuchů, bitek, to je přesně to, co divák od této série očekává. Líbilo se mi to a jsem spokojen. ()

honajz

Objektivně za 2 hvězdy, protože je to předvídatelné od prvních minut, kdo je zloun, to snad musí být všem divákům jasné taky hned, a protože je tady taková spousta klišé a logických děr, že by se s tím dala vydláždit D1 (třeba, proč nepoužili jeden jediný z těch mnoha dronů, když na ně měli, posléze v nemocnici, a bylo by vymalováno?). A ještě by možná zbylo. Akce nic moc a navíc je to zbytečně dlouhé. Ale potěšil mne otec mimo civilizační sítě a jeho hlášky, a jen díky němu to nehodím do horšího hodnocení. Jinak je to standardně natočený akčňák, slušně odvedené řemeslo, nic to nedá, prostě na zabavení času. Btw, ošklivá Jada tady hraje snad nejpitomější policajtku FBI, co jsem kdy viděl. ()

TheEvilTwin

Dějově pořád stejná písnička, ale akce je zas a znova našlapaná a jede to od začátku do konce. Dojde zde na pěsti, nože, výbušniny a lesní pasti a finále v budově/ na střeše je hodně solidní. Highlightem celého Angela je jednoznačně první scéna s killing drony, kteří nastavili laťku fakt vysoko a takhle cool akce se jen tak nevidí. Gerald Butler to už po trětí zvládl a na tuhle sérii bych se mohl dívat donekonečna, protože takhle povedené akční béčka jsou jen málokteré. ()

ARI50

Bomba, nemocnice byla třešnička celého filmu, že další kousek dokáže takhle ohromit jsem nečekal. Když někdo ví jak příběh rozemlet na správnou chuť pak se dočkáme skvělého akčního filmu. ()

Necrotongue

Kolem Mika Banninga už popadalo kdeco, takže mě ani nepřekvapilo, že nakonec upadl i on sám. Gerard Butler podléhá zubu času stejně jako my všichni, a tak má i jím ztvárňovaný prezidentský bodyguard stále častěji nějaké to bolení. Na druhou stranu musím uznat, že se s tím představitel hlavní role popral stejně jako se svými protivníky, a nakonec to regma porazil na body. Pád anděla není úžasný film, je to vcelku předvídatelná záležitost, která mě nikterak neohromila, ale i tak jsem se u ní nenudil, a to je hlavní. ()

Morholt

Mike Banning tentokrát nechrání jen prezidenta, ale snaží se očistit i své jméno. Oproti dvěma předchozím dílům se film drží trochu při zemi. Bouchání a střílení je tu samozřejmě dost, ale působí to poněkud jednotvárně. Neprospívá ani předvídatelnost a kdyby Waugh vyložil karty na stůl hned na začátku, udělal by lépe. Zkreselný hlas v telefonu, o jehož identitě všichni vědí, by pak nepůsobil tak směšně. Ale koukat se na to dalo. Film si drží solidní tempo, akce, byť nenápaditá, má říz a Butler a spol. si své role užívají, takže celkově jsem docela spokojen. Tak snad za to Jada Pinkett Smith nebude chtít Oskara. 60% ()

mm13

Prehľadné a hlúpe... ale ako pri prvých dvoch častiach, tak aj tentokrát - nebol to ani najmenší problém dopozerať. Mám dokonca pocit, že trojka je zo všetkých úplne najlepšie natočená, má perfektné tempo a spád. ()

Lucasion

Před šesti lety začala nová akční série, která bavila a měla svoje kouzlo. Olympus byl skvělou esencí akčních filmů. Když v téhle "Diehardovské" sérii pokračovali do Londýna, tak to stále bylo velmi dobré akční pokračování. Mike Banning (Gerard Butler) je sympaťák a akce má spád. Nikdo nic víc nečeká a ani nechce. Ovšem Pád Anděla se nedostal ani u nás do kin. Po shlédnutí možná vím proč. On ten koncept velmi rychle zhasl. Zatímco jednička fungovala a dvojka se svezla na vlně jako podařený sequel, tak závěr trilogie vůbec nefunguje. Film je příliš dlouhý a už na začátku je Mike unavený. Hlášky taky zapomněl v jiné taktické vestě a kromě otočeného konceptu zrady se nic moc nedočkáme. Všichni víme jak to dopadne a tentokrát to už není takový zábava jako dvakrát předtím. Škoda, před lety jsem byl nadšený z nové akční značky. Teď už jsem rád, že tohle je poslední a další bych nezkoušel. Butler ať si střihne další akční sólovky, ale dalšího Mika Banninga už prosím ne. (60 %) ()

Lacike

Trojka zmenila štýl a namiesto konceptu Die Hard vykráda hlavne Shootera a trochu aj klasiku Fugitive. Proste po úvodnej akčnej scéne sledujeme nonstop hon na nášho hrdinu Mike Banninga, ktorý sa popritom snaží dokázať svoju nevinu. A keďže už nie je úplne vo forme, tak mu to dá zabrať. Vo forme nebol asi ani režisér Waugh alebo scenáristi. Príbeh síce občas príde s nejakým šokujúcim odhalením, ktoré je ale tak predvídateľné, že ho odhalíte minimálne pol hodinu predom. A nenadchnú ani akčné scény. Síce sa väčšinu filmu snažia o oldschool prevedenie, ale vo výsledku pôsobia tuctovo a ani žiadny pamätný moment, ktorý by vás dostal do kolien tu nenájdete. Ani originálne nie sú a väčšinu z nich ste už videli inde a v lepšom prevedení. No a finále je už komický full CGI bordel Asylum kvality u ktorého som sa nevedel dočkať, kedy sa skončí. Na filme strašne vidno, že rozpočet na všetku tú akciu nebol dostatočný, takže výsledkom je film, ktorý nijak príliš nesklame ale ani nijak nenadchne a za pár dní na neho dočista zabudnem. Aspoň je to podľa mňa o chlp lepšie ako otrasná dvojka. Butlerovi táto séria síce komerčne zachraňuje kariéru, ale asi malo ostať len u jedného dielu. 5/10. ()

Ouwen

Angel Has Fallen je jednoznačně nejdospělejší díl celé série. Takové ty obavy kolem toho, že z Butlera se stává psanec, ačkoliv nasadil dvakrát krk pro prezidenta... není ani moc znát, že zápletka působí na sílu. Důkazy jsou proti hlavní postavě a jak se co děje, mě mile překvapilo a nepůsobí to jako kdyby to bylo vycucané z prstu. Butler je navíc absolutní jistota. Mike Banning je filmový Jack Bauer a v akci působí profesionálně, autenticky a jako demoliční mašina. Akce je hodně a trošku to rozdělíme - jednu tvoří destrukce, exploze a naháněčky. Druhá je ta daleko víc fyzická - mikro souboje, tělo na tělo a taktická střelba. Když pominu slabší efekty v momentě, kdy celá nemocnice kapitulovala... výbuchy působí opravdu kolosálně a autenticky. Podle mě je trošku škoda, že tahle víc epická akce převažuje, tu taktickou. Scéna s dronama však má kultovní náběh a jak to ty agenty trhalo na kusy, wow. Musím smeknout klobouk dolů před kaskadérskými kousky, pády a tak podobně. Hůř jeto však, pokud se akce odehrává v noci, tam bych si přeci jen přál lepší nasvícení. Tahle série má prostě s tmou problém :-) je tu pak honička s kamionem, která je též fajn. Co se týče přestřelek, tak ten kdo si potrpí na detailech a je náročnější, měl by být nadšen. Krom toho, že střelba je nekompromisní Rko, se mění zásobníky, prim tu hraje strategie, taktika, komunikace. Butler navíc v akci využívá okolí a vše co má po ruce a nespočet headshotů u mě zlidovělo. Krása, luxus. Zbraně maj opravdu feedback co se týče zvuku, takže střelba trhá uši. Celkově, zvuk je jednoznačným vrcholem v tomhle dílu u týhle série. Využívají se překážky a vlastně posledních čtyřicet minut je řezničina v podobě ukázkové střelby. VÍC TAKOVÉ AKCE. Lítají tam kouřové granáty, vidím pot ve tváři těch herců, do toho tam buší skvělý soundtrack a hlavně celé to okolí, bojiště apod. působí autenticky, protože neustále lze slyšet komunikaci skrz vysílačky, takže i to prostředí působí živě. Herci maj dobrý dialogy, přirozeně je intonují a i jejich mimika nepůsobí falešně. Krása. Zmíním přeci jen těch pár fightů, jedná se o okamžité eliminace v podobě dvou, třech brutálních chvatů, zakončené průstřelem palice, nebo vykucháním. Prostě to co miluji. JENOM... bych si občas přál vidět nějaký ten chvat, či průstřel z trošku jiného úhlu, nebo použít méně střihů. Nadstavba v podobě potrhané psychiky a fyzičky hlavní postavy mě nadchla a během akce se zašpiní, vyřvává si hlasivky, zapotí se a schytá i střelnou ránu. NAPROSTÁ PARÁDA. Butlera baví odevzdávat maximum do té role a díky tomu si to já na maximum vychutnávám. Vsuvka s jeho tátou je zábavná a Nick Nolte předvádí skvělý herecký koncert - ať už komediální, tak po stránce emocí. Freeman na svůj věk vypadá svěže a má i dost prostoru. Lance Reddick za každých okolností potěší se svým charakterním výstupem, záporná strana má zajímavou motivaci a jsou věrné své věci + působí jako profesionálové (i když je dění a o koho tam jde, dost předvídatelné). Potěšil mě i epilog, PO-události a i vtipná podtitulková scéna. Angel Has Fallen naplnil má očekávání a i když mám několik větších výtek, i tak se jedná o naprosto dynamickou, akční jízdu s poctivou old-school akcí, fajn herectvím, kvalitním soundtrackem a pořádnou dávkou syrovosti. Chtěl bych upřímně i další a tentokrát fakt umístit Butlera do toho letadla, s více fyzickou akcí v podobě střelby a soubojů. () (méně) (více)

Dale

Ako upozornenie, že môže byť nebezpečné, keď sa do Bieleho domu dostane cvok. ktorý chce urobiť Ameriku opäť veľkou, to je fajn. Iné stránky filmu sú žiaľ zúfalo podpriemerné. Hlúpučký a neuveriteľne predvídateľný scenár, efekty ako z lacného TV filmu, ani herci (až na Nicka Nolteho) nič moc. Čiže to isté ako predošlé dve časti. Dúfam, že už nič ďalšie padať nebude. ()

JohnCZ

Podezřele levnější a celkově méně akční, než předchozí dva díly. Je to i velmi předvídatelné a kdo bude záporák je jasné hned od začátku. Na druhou stranu Butlerův Mike Banning je podobný sympaťák jako Neelsonův Bryan Mills a interakce s Nickem Noltem jsou parádní. Těch pár přestřelek je zpracováno zábavně, ale trochu mi tam chyběla nějaká větší wow scéna. Další díly téhle série nicméně určitě vítám. Podobných oddychových nekomediálních akčňáků s tak nadupaným obsazením dneska zas až tolik není. ()

corpsy

Ako sa z akčného obra stáva stacionár béčkovosti. Alebo respektíve takto. Od údernej, pomerne vysokorozpočtovej, skvelým žánrovým režisérom točenej akčnej selanky, cez slušne a výživne béčko, kde je cítiť východoeurópsku tradíciu započatú Seagalom, Van Dammem či Lundgrenom, až po túto na akčný kinožáner dosť nízkorozpočtovú časť, kde sa mohli vymeniť vlastne všetci predný herecký predstavitelia a nielen postava Banningovej manželkya vôbec by to nevadilo. Ide to opäť o etáž nižšie a čo je škoda, Banning je zaujatý svojimi životnými problémami a tak sa treba trochu ľutovať. Jemu to ale nesedí. Buldogovi nie. Úspech v amerických kinách možno ešte vyvolá do budúcna nejaké to akčné dávenie s jeho postavou, ale vlastne dúfam, že sa tak nestane. ()

NinonL

Jednoduchý příběh o statečném ochránci amerického prezidenta, který je při atentátu obviněn ze spiknutí. Celý děj sestává z útěků a různých fint, které se Mike Banning naučil za dob práce v tajných službách. Hodnotím jako průměr. ()

agentmiky

Rád jednou za čas přivítám akční film z béčkových vod na poli kinematografie, jenže jak se říká......vše má své meze. Sice mám Gerarda Butlera v takových rolích rád, ale to jeho místy přestřelené herecké přehrávání mě dohánělo v mnoha momentech k šílenství. Příběh sází opět již na minimálně tisíckrát ohranou písničku, všechny zvraty se snaží diváka přesvědčit, jak je film důmyslný, ve výsledku si ale jen řeknete, že jste to už někde viděli a že vás to vlastně již tak nemůže překvapit. Po stránce herecké taktéž nemá film moc co nabídnout (kromě výtečného Nolteho, jehož pár minut na plátně bych osobně označil za ten nejvydařenější aspekt tohoto snímku), tudíž zbývalo jediné záchranné laso - akce. A ta mě také tolik nenadchla. Sice scénka v lese s tatíkem Nickem Noltem mě něčím zaujala, jenže ostatní přehršel digitálu mi tento pozitivní dojem zkazil, no a přemíru hollywoodský závěr už tomu nasadil jen pomyslnou korunku. Asi další díl popravdě nechci. za mě dávám 55 % ()

Praxis

A napotřetí jsme vlezli znovu do stejné střílecí řeky plné prostřelených hlav, převrácených kamionů a roztomile přehrávajících záporáků, kteří se řítí na udatného Geralda ze všech stran. I když se to tentokrát snaží vypadat jako variace na Uprchlíka, je to víceméně stejné jako Olympus i London has fallen. Skončí to sluníčkově i s tou titulkovou scénou, kde Nolte ukázal, že udělal půlku atmosféry, a je škoda, že ho tvůrci nevytěžili ještě víc. Jeho pyrotechnické hrátky v lese patří mezi top scény filmu. Opticky pro mě vrchol trilogie zůstal v Londýně, ale tohle taky nebylo špatný. 70% ()

Ellmariachi

Buďme upřímní, celá první polovina je vlastně neskutečně přiblblá. Jak se vše děje, proč a kdy se to děje. Ale to je vcelku o podobných kousků normální. Jen zde je to vše nahečmáno moc za sebou. Film mě začal opravdu bavit od chvíle setkání s taťkou. Nejen, že nesmyslů v jednání postav ubylo, ale začalo to mít koule. Pak už jsem se nechal unášet čistou lepší béčkovou jízdou. Co mě naopak bavilo je, že tvůrci i Gerard vedí že chlapák stárne a klička v podobě zdravotního stavu je super. Navíc se nestane debilní klišé s migrénou v nejméně vhodnou dobu. Jinak je ale Mike Banning stále mašinou, kterou nezastaví naprosto nic a je to dobře. Protože to jsem od filmu chtěl. Nejlepším dílem je pro mě asi dovjka, ale i zde můžu v klidu napálit 75 procent za poctivou podívanou pro nás, akční dinosaury. ()

Tři další Pády s Butlerem v plánu

Tři další Pády s Butlerem v plánu