Proč? 13x proto - Série 1

(série)
Drama / Mysteriózní
USA, 2017, 12 h 3 min (Minutáž: 50–61 min)

Tvůrci:

Brian Yorkey

Předloha:

Jay Asher (kniha)

Katherine Langford, Dylan Minnette, Christian Navarro, Michael Sadler, Justin Prentice, Devin Druid, Miles Heizer, Kate Walsh, Derek Luke (více)

Epizody(13)

Mladá dívka spáchá nepochopitelnou sebevraždu. Pak její spolužák dostane několik nahrávek, které tajemství jejího tragického konce pomalu odkrývají. (Netflix)

BelugaXFW

Silná téma, spracovanie s nádychom retro, retrospektívny pohľad, naturalistické zábery, násilie, drogy, šikana, celá katastrofa stredoškolského života v kocke, veľmi chytľavé a dojemné. Je trocha na škodu, že netflix vypustil scénu kde pácha Hannah samovraždu - vraj to zvýšilo mieru samovrážd v dobe uverejnenia, no na mňa to všeobecne pôsobilo tak, že nie len tú emočnú bolesť, ale pri tom pohľade aj tú fyzickú bolesť som cítila s ňou až to mrazilo, za mňa by to skôr malo pomáhať uvedomiť si, že toto nie je cesta. ()

MetalJoker

Celkově mě 1. série nanejvýš zklamala. Od tak známého a vysoce diskutovaného seriálu jsem čekal poněkud více než pouze nudné postavy a nezajímavý děj. Hlavní postava, která slouží jako jakýsi prostředek pro spojení děje s publikem - Clay - poslouchá kazety, které nechala zesnulá "zasebevražděná" Hannah. Hannah je snad bohužel skoro stejně nudná jako již zmíněný Clay, který udělá něco důležitého až v předposledním a posledním díle. Seriál se nás snaží každý díl přesvědčit, že existuje další relevantní důvod, proč se Hannah zabila, ale to se bohužel nepovedlo, neboť jde jenom o hašteření ve škole a pomluvy, které si Hannah bere až moc k srdci a mezitím se na všechny chová zle, nepříjemně a na Claye i lehce povrchně.. Člověk si už přeje, aby se ta otravná nána konečně zabila, ale je jasný, že to uvidíme až na konci samotné série. Všechny, co jsou k ní hodní jen odhání a všichni spolužáci, kteří "můžou" za její smrt si pak vyčítají její rozhodnutí a berou si to neprávem za vinu. Vyzdvihl bych pouze herecký výkon všech zúčastněných a dávám 2 hvězdy i za ten 1 důvod, který za to ze všech 13 stál a byl do určité míry legitimní. ()

L.petr

První série je naprosto super. Nápad nahrát 13 důvodů na kazetu je prostě top. Celou řadu jste napnutí, kdo další se objeví na kazetách a co vlastně provedl hlavní hrdina. Zároveň si uvědomíte, jak může pár slov někomu jinému ublížit. ()