Professor Marston & the Wonder Women

• Česko Professor Marston – the Wonder Women (více)

Snímek Professor Marston & the Wonder Women vypráví neuvěřitelný skutečný příběh autora jedné z nejikoničtějších superhrdinek všech dob a odhaluje svůdná tajemství z jeho soukromí. Harvardský psycholog doktor William Moulton Marston (Luke EvansKráska a zvíře) ve své době sklízel nemilosrdnou kritiku za to, že vytvořil komiksovou feministickou superhrdinku. Skutečnost, že žil současně se svou manželkou Elizabeth (Rebecca HallDárek) a jejich milenkou Olive (Bella Heathcote), byla ale mnohem víc provokativní než všechny dobrodružné příběhy, které kdy napsal. (Bontonfilm)

E lan

Velmi zajímavý film s originálním námětem, povedenými hereckými výkony a tak nějak pozitivním náhledem na nelehký netolerantní svět. Když si k tomu člověk přidá i skutečnost, že se skutečně jedná o skutečnost, tak je jeho zážitek ještě o to skutečnější:-) ()

zapalik

Nedokážu si představit, jak v té době musela ona trojka žít. Ve filmu jsou konflikty se společností podle mě zredukovány na minimum, což je škoda. Osobně ten vztah moc nechápu, ale kdo jsem, abych je soudil. I dnes by je hodně prudérních prasat pronásledovalo. Jinak je film moc nezaujal, jsou to jen neumnětelsky seskládané střípky z jejich životů, ale nemá to žádný náboj, vůbec nic to ve mně nevyvolalo za emoce ()

mira.l

O WW vím tolik, že jsem viděl filmovou verzi z r. 2017, kterou jsem poslal bez rozmýšlení do odpadu. Životní (nebo spíš profesní) příběh autora této superhrdinky byl o něco koukatelnější. Nicméně ale až někde v druhé polovině, kdy se začaly naplno rozjíždět věci, které v té době rozhodně běžné nebyly (ale i tak tam takové scény jsou vlastně celé dvě). Na svoji dobu to byla teda hodně netradiční "rodinka". První půlka nic moc, docela nepřehledná, chaotická, zajímavější to začalo být opravdu až někde kolem poloviny. Podívat se na to dá, ale že bych to musel vidět někdy znova... nevím, nevím. ()

pushover

Otíku, je to trochu životopisný a trochu erotický, no já bych na to šel ještě jednou, ale nemůžu, musím se koukat na besedu o hovězím dobytku. Oťas, v žádným případě neodcházej před koncem, konec je úplně nejlepší! ()

elimS

50% - komentář 20ti slovy: Netušil jsem, že za WW je autobiografický příběh, plný feminismu, sexu a "úchylek". Zajímavé, profesorovi závidím, ale jinak takový "obyčejný" film. ()

GameboyNES odpad!

50. odstínů uchylného feministy. Tak to byla pořádná pičovina! Toho chlapa měli za ty feministický žvásty upálil na hranici s těma jeho vypatlanýma omalovánkama! uchyláka!!!! ()

wege

Strašně příjemný film, jenom nevím, proč jsem si velkou dobu myslel, že byl časově zasazen o cca 30 let později, než tomu bylo. Krásně vystavěné vztahy mezi postavami, které samy o sobě nebyly plytké, ba právě naopak. Navíc v tom byla naprosto éterická Bella Heathcote. Někdy by mě zajímalo, co stálo za pozadím ostatních komiksů. Měl i Stan Lee či Alan Moore podobný životní příběh? Komiksy a jejich interpretace může skrývat různé věci. ()

Amonasr

Výborně natočený film, jen toho amerického patosu a povrchní zjednodušující idealizace zavánějící až didaktičností mohlo být trochu míň. ()

george82

Počátky všeho nového bylo v dřívějších dobách bylo těžší prosadit zvlášť pokud šlo o něco kontroverzního jako v tomto případě. Film je hustej, ale žít jejich život v jejich době jim nezávidím. O to větší skládám poklomu, že je odsuzování společnosti nezlomilo a podívejte, kde je Wonder Woman dnes. ()

ostravak30

A to se o Americe říká, že jde o nejsvobodnější zemi světa. Jenže tomu tak nebylo vždy a co mám informace od příbuzných, není tomu tak ani dnes. Zatímco v 21. století jde o jiné problémy, tehdy šlo především o cenzuru, morálku a zažité tradice. Tehdy obyvatelé těžko mohli snést nějaký sexismus, navíc na plátcích komiksů, co by asi dnes říkali filmu Love v kině. A tehdy těžko mohli chápat soužití muže se dvěma ženami. Co by asi dneska říkali na různé typy vztahů, tři sta pohlaví apod. Svět se změnil, ale tehdy byl prudérní. Osobně si navíc nemyslím, že Wonder Woman je ta nejikoničtější hrdinka. Je sexy, to se jí nechat musí. ()

Jadro

Zahrať takto krájané vzrušujúce napätie? Áno! A veľmi dobre! Mňamka pre všetkých pseudoúchylov. Veď čo čakali, keď boli v tej dobe zakázané trebárs aj vysoké podpätky? ()

Aundreyka

Wonder Women aneb neskonalá svoboda toho, když máme otevřené hlavy, nežijeme podle pravidel společnosti a toho, co je nám předkládáno jako "normální". Jak krásný jen musel být život vedle dvou tak úžasných žen. ()

rigby

Velmi povedený film se sympatickými postavami a jasnými základními psychologickými jevy. A díky té jednoduchosti je to velmi koukatelné, dokonce i podruhé by to bylo zajímavé. Wonder Woman je tam zmiňována, ale jen okrajově. I když se celým dějem tato postava prolíná, tak není tím hlavním, co diváka poutá k příběhu. Povedené dílo, které mě osobně rozhodně překvapilo. ()

mr.twizta

Pusobive a skvele odehrane drama o odvaze, (ne)spoutanosti a vztycenemu prostredniku konformite. Cela situace okolo Marstona je tu sice dosti idealizovana, ale i presto se filmu dari sdelit to podstatne - je normalni byt jiny a je dulezite podrobovat konvence diskuzi. Jak tehdy, tak dnes. ()

Buxholka

Tento film je vhodný pro fanoušky postavy Wonder Woman a nebo prostě těch, které o této postavě mají aspoň základní informace. Film jsem viděla dvakrát a musím říci, že podává zajímavé informace. Nejsilnější scéna je samozřejmě, když začne fungovat detektor lži. Je to poprvé, kdy jsem viděla ve filmu polyamorický vztah. Naprosto krásně je ukázaná dominance paní Martstonové a submisivita slečny Oliv (kam se hrabe 50 odstínů šedi). Největší slabina filmu jsou kostýmy a práce maskérů. Kostýmy nereprezentují ani třicátá ani čtyřicátá léta a především hlavní hrdinové vůbec nestárnou, i když děj filmu zaznamenává zhruba 20 let reálného času!!!! ()

BlackAdder87

Tak nějak jsem nevěděl, co od filmu čekat a kdyby neměl v názvu Wonder Women, tak bych si ho nejspíš ani nevšiml, což by byla škoda. Vůbec mě napadlo, že kolem vzniku známé komiksové postavy se točí tak zajímavý příběh, o jednom milostném trojúhelníku (v tomto případě výjimečně funkčním) a že se do jejího vzniku promítla jistá psychologická studie zahrnující mimo jiné i bondage praktiky. Výborný příběh doprovázejí skvělé výkony Luka Evanse, Rebeccy Hall a Belly Heathcote, která mimo jiné potěší i divákovo oko. ()

bonovox

Netradičný životopisný snímok o živote tvorcu slávnej komiksovky. Herci sú perfektní a dodávajú filmu body naviac. ()