Professor Marston & the Wonder Women

• Česko Professor Marston – the Wonder Women (více)

Snímek Professor Marston & the Wonder Women vypráví neuvěřitelný skutečný příběh autora jedné z nejikoničtějších superhrdinek všech dob a odhaluje svůdná tajemství z jeho soukromí. Harvardský psycholog doktor William Moulton Marston (Luke EvansKráska a zvíře) ve své době sklízel nemilosrdnou kritiku za to, že vytvořil komiksovou feministickou superhrdinku. Skutečnost, že žil současně se svou manželkou Elizabeth (Rebecca HallDárek) a jejich milenkou Olive (Bella Heathcote), byla ale mnohem víc provokativní než všechny dobrodružné příběhy, které kdy napsal. (Bontonfilm)

veverysiak

Nepochybne išlo o riadne podarenú netradičnú rodinku, ani si nechcem predstaviť, čo by si museli vytrpieť v dnešnom svete napríklad na takom zamindrákovanom slovänskom vidieku, a to sa nachádzame o osemdesiat rokov plus, keď som trochu pokukal dobové fotos našich hlavných hrdinov, vôbec mi nepripadali takí underground, je to príjemne spracované, s veľmi solídnymi výkonmi, lenže takéto životopisy ma nejako neberú, takže 40%. ()

PTuranyi

Fascinujúci príbeh profesora Marstona jeho manželky a Olive Byrne, ktorý okrem nevšedného vzájomného vzťahu, priniesol svetu komiks Wonder Woman ako feministickú odozvu na paternalistický svet a zároveň manifestáciu Marstonovho vzťahu k ženám a sexualite vôbec. Produkcia je výborná a všetci herci na čele s trojicou protagonistov hlavných postáv odviedli skvelú prácu. ()

Mukade

Skvelý film, výborne spísaný, zrežírovaný a zahraný a prekvapivo tomu zodpovedajú aj tržby - USA: $1,584,759 (za 3 mesiace)... xD, zvyšok sveta radšej ani nebol uvedený. ()

Tomulka

Velké emoce podkreslené velkým příběhem. Podtext vzniku Wonder Women je úžasný. A to ani nemluvím o životě tvůrce a jeho múz v puritánstvím zmítané Americe. Velmi povedený casting! Velmi mne překvapilo, že byl film opravdu o vzniku Wonder Woman o tom kdo a co ji stvořilo. Nebylo to přímo o ni samotné. WW je v tomto filmu vlastně jen myšlenka a pár kreseb, což je nečekané, ale zcela logické. Když chci vidět film o WW tak se podívám na WW. A ústřední trojice herců se do rolí ponořila opravdu s vervou a velmi věrohodně. Trošku my chyběla ta protistrana. Posuzující komise jen okrajově a sousedi také jen okrajově. Jsem přesvědčen, že to muselo být drsnější. ()

deac

Z filmu plyne jedno neocenitelné ponaučení. Pokud člověk doma dělá něco, co by mohlo zbytku lidstva vadit a nemusí jít vždy jen o sexuální experimenty, není vůbec na škodu se pro jistotu zamknout. ()

Kamil111

Dlouhý název, který distributor raději a prozíravě nechal v originálním znění, svědčí o určité nezařaditelnosti námětu do našich kulturních vzorců. Ale ta nejpodstatnější myšlenka o potřebě svobody v rozhodování o svém životě je samozřejmě platná univerzálně. ()

Pythonator

Erotické dobrodružství, které je především propagací nově moderní bigamie. Jinak je to vcelku nuda, vzhledem k tomu, že myšlenky v hlavě tvůrce Wonder Woman se daly zfilmovat daleko efektněji a především komiksověji. Ovšem je zajímavé dozvědět se, že tento legendární komiks vznikal díky úchylákům, kteří se svazují ve sklepeních krámků s erotickým prádlem. ()

RoyBatty444

Dominantný, Iniciatíva, Stabilný, Svedomitý. Profesor, ktorý bol spoločnosťou donútený nájsť si iné zamestnanie a stvoril pre svoje posolstvo superhrdinku. Herecky síce nie najkvalitnejšie, ale snaha je vidieť. Čo sa týka scenára tak ten je tak na hrane zábavnosti a informovanosti. Napriek tomu sa dostavil dobrý pocit. Bolo to aj poučné nakoľko som o Marstonových nič nevedel. ()

Moco

Dávám 3 hvězdičky hlavně za úchylnost profesora Marstona, ale i jeho ženy a jejich "asistentky". Mám rád filmy na motivy skutečných událostí, jako je tento. Je úžasné pochopit z čeho a jak Marston vytvořil komixovou postavu Wonder Woman - že "laso pravdy", které používá je symbolem detektoru lži, který se svojí ženou profesor Marston vytvořili. Je úžasné pochopit, že onen ostrov, na kterém žili pouze ženy (Amazonky) je symbolem ženského kláštera, kde vyrůstala jejich asistentka Olive. To mě všechno fascinuje - spojení vědy, umění, tvorby a skutečného života. Škoda ale, že se fim tolik točí okolo připoutání k sexuálním choutkám - asi ale profesor Marston a jeho dvě ženy nebyli úplně normální. Když do svých komixů dával stále více svazování provazy a lesbismus, začínal zvedat ze židle stále více lidí - nakonec mu Wonder Woman vezmou. Zajímavé také je, že se Marstonovi podařilo jako jedinému v té době prorazit s komixovou hrdinkou. Do té doby ženské hrdinky v komixu vždy kasovně propadly - málo kdo to kupoval. Dost možná to bylo i díky tomu, že Marston v komixech používal svůj psychologický výzkum a jeho teorii DISK - jak si podmanit člověka, aby mu to bylo příjemné. Prodej Wonder Woman překonal i komixi se Supermanem. DISK - dominance, svádění, podvolení, katarze (radost z podvolení), bohužel právě tahle teorie ho asi nakonec přivedla do perverzí a nakonec sám tragicky zemřel na rakovinu. Ona teorie DISK se oficiálně překládá asi takto: Dominance (Dominance), Influence (Vliv), Steadiness (Stálost) a Compliance (Dodržování pravidel). Chtěl prostřednictvím komixu děti vychovávat k tomu, aby se podvolili milující síle (ženě), protože věřil, že ženský princip - pečující, ochranitelský, mírumilovný - může udržet svět bez válek a konfliktů. ()

stret

Hoci životný štýl hlavných postáv presahuje môj šosácky malomeštiacky dogmatizmus, považujem celý príbeh za zaujímavý v rôznych rovinách, originálny, inteligentne a pútavo spracovaný. ()

confisio

Perfektně zvládnuté filmové řemeslo a můj jednoznačný vítěz letošního Fébio festu. Životopisný příběh o nekonvenčním a svobodomyslném vztahu harvardského psychologa doktora Marstona, jeho ženy a mladé studentky. Zrození komiksové feministické superhrdinky Wonder Women a vynález detektoru lži jsou při tom spíše jen kulisami na pozadí silného životního příběhu, v němž hlavní hrdinové nakonec ponechají volný průběh svým sexuálním touhám a fantaziím. Falešná morálka a pokrytectví společnosti ovšem v žádné době nespí. Uchránit model netradičního soužití v Americe 30. let si tak vyžádá mnoho úsilí, odvahy a obětování. ()

Yony

Mě to přišlo úžasný :) Chápu, že pro fanoušky komiksu nic moc, zas tolik se tam toho člověk nedozví. Ale jinak krásnej film. Kdo určil jak máme žít, co je správně, že to co je vymyšlený jako norma je to nejlepší pro naše štěstí. Líbí se mi že vyhrála svoboda a srdce. A ta opravdovost, ze které jsme všichni trošku posraný. Překonání pocitu strachu z odevzdání. V tom pro mě krásnej a silnej snímek.Ale jako ještě že mi ho někdo doporučil protože z názvu a poutače bych se na něj určitě nepodívala. Vůbec bych totiž nečekala, že uvidím tohle :) ()

Marielka

Původně jsem si film pustila kvůli romantické složce. Hledala jsem příjemné postavy a nějaké to kouzlo mezi nimi. To jsem ještě netušila, že zde půjde o trojici a přestože se mi již ze začátku myšlenka profesora Marstona zdála zajímavá, tak trochu jsem se chystala snímek ukončit. Neudělala jsem to, za což jsem opravdu ráda, protože postupem času jsme mohli sledovat i praktické ukázky jeho teorie, např. v podobě Wonder Woman. Až v druhé polovině jsem hlouběji pochopila, co DISCem myslí a právě později mě jeho úvaha docela nadchla. Ani celkový vývoj postav nebyl nudný nebo otravný. Líbila se mi ta otevřená mysl Marstona, hrdost Elizabeth i přirozeně emocionální stránka Olive. ()

Sejkorka

Životopisný příběh Dr. Williama Moultona Marstona, muže, který v roce 1941 vytvořil Wonder Woman. Dozvíme se také detaily o jeho soukromí s manželkou Elizabeth a přítelkyní Olive. Nikoliv milostný, ale manželský trojúhelník. Svůdná Bella Heathcote, poprvé zaznamenána. Vynikající Rebecca Hall. Wonder Woman znám jen ze stejnojmenného filmu. Historie vzniku této komiksové postavy je fascinující ! (Bella Heathcote chvílemi velmi podobná Heather Graham.) ()

vinson003

Naletěl jsem, myslel jsem, že se mi představí moje izraelská láska jenom tak, v tom zbrojení, jinak nahá, ale bohužel jsem narazil na tvůrce naší supergirl,  který vrávoral od jedné š...ky k druhé a dokonce studoval krásu svých studentek, i když měl krásnou a chytrou ženu, co k tomu dodat, geniální tedy nebyl, možná kreslíř, možná zapomenutý na základce, protože moji kámoši dělali komiksy už ve třinácti, možná to byl nešu..a, který nezakusil parádu šu..u ve středních letech a chyběla mu ta krása mladé ku...y, co na to říct, trojúhelník, trochu dokonce lesbictví...já vždycky říkám, kdo se zabývá sekxxsem po čtyřicítce, je idiot, skákat se musí především do třicítky, splnit si sny, maximálně do čtyřícitky, zažít por..o...zažít všechno a pak ubřednout do práce, zapomenout, zbavit se vasány. se...xu...jinak zajímavé je, že ta jeho manželka zemřela poslední a dožila se požehnaného věku, co to asi znamená, že je nenáviděla....ona možná lesbinka vůbec nebyla...nebo, že by ji tak měli rádi..??? kdo ví....možná byla z nich největší a dělala charitu, o tom už tvůrce nemluví...oddechovka, kterou nemusíte vidět..za pětapadesát.... ()

peproch

Wonder Woman se vlastně zrodila z morálního povýšenectví univerzity, vylučuje profesora kvůli mnohoženství, lesbickému poměru manželky a studentky, libosti v bondage a dalších alternativách k mainstreemové morálce. ()