Professor Marston & the Wonder Women

• Česko Professor Marston – the Wonder Women (více)

Snímek Professor Marston & the Wonder Women vypráví neuvěřitelný skutečný příběh autora jedné z nejikoničtějších superhrdinek všech dob a odhaluje svůdná tajemství z jeho soukromí. Harvardský psycholog doktor William Moulton Marston (Luke EvansKráska a zvíře) ve své době sklízel nemilosrdnou kritiku za to, že vytvořil komiksovou feministickou superhrdinku. Skutečnost, že žil současně se svou manželkou Elizabeth (Rebecca HallDárek) a jejich milenkou Olive (Bella Heathcote), byla ale mnohem víc provokativní než všechny dobrodružné příběhy, které kdy napsal. (Bontonfilm)

zigíš

portrét -bezpochyby- zajímavého a fascinujícího člověka, myšlenkama zcela, mimo své doby (za to, veškerý obdiv a respekt) jen škoda, že ne, v lepší režijní péči (!) i když snaha byla; hlavně v těch tichých, intimních momentech, skvěle herecky načasované, jemně eroticky dráždivé, odvážné a osvobozující, aneb slovy pana profesora: „Jedinou nadějí na mír, je naučit lidi, kteří jsou plni nesvázané a rvoucí se síly, aby se nechali svázat – aby našli potěšení v podrobení se autoritě laskavosti.“ ()

majsha

"A person is most happy when they are submissive to a loving authority. It is essential that a person sub to an autority willingly that it is their idea and that submission is pleasurable. Young boys must learn this most of all if they are to grow up respecting powerful women. Wonder Woman... shall be the start of a powerful feminist movement." Dominance/submise, podněcování, vyhovění, polyamorie, bondage a láska... Tohle vše tento profesor psychologie a otec detektoru lži zkoumal v jeho pracovním i osobním životě a dále to pak zakomponoval do svého komiksu Wonder Women. Není to pro každého, ale jak řekla E.W. "I've kind of become slightly fascinated by kink culture because they are the best communicators ever, they know all about consent,"  and I couldn't agree more.. ()

Autogram

Wonder Woman a jej príbehy ma nebavili, ale tento film áno. Novátorský a neobyčajný komiksový príbeh musel vzniknúť v neobyčajnej hlave a mať neobyčajnú predlohu. Jedna by na predlohu superhrdinky nestačil, tak mal profesor dve. Milujúce (sa), dominantné, submisívne, v posteli aj v živote. Film je tak niekedy trochu šteklivý, niekedy trochu viac a v prudérnej Amerike tej doby sa nečudujem problémom z toho vyplývajúcim. Oplatí sa pozerať až do záverečných titulkov, kde sa objavia fotky skutočných ľudí a tie už nie sú tak hot, ako vo filme a preto treba oceniť aj filmársku licenciu, ktorá nám skutočnosť podáva v oveľa pútavejšej forme. –––– Jste normální? A co je normální? –––– My tři se nemůžeme milovat! V tomhle světě a v těchhle životech na lásce nazáleží. –––– Říkám ti se vším porozuměním: Tohle ti nikdo nemůže vydat. ()

klukluka

Kamera, výprava, kostýmy...tomu nebylo co vytknout, lepší už to snad ani být nemohlo. Ale jinak mě to nechalo chladným, milostnému trojúhelníku jsem rozhodně nepřišel na chuť, protože pro mě měl nulovou chemii a chyběla mi v tom jakási psychologická hloubka, kterou bych ocenil možná tím spíš, že to byl film o psycholozích. ()

666Carnage

Tak jsem se chtěl dozvědět, jak to bylo vlastně s komiksem Wonder Woman a zjistil jsem, že je to založený na feminismu, lesbičkách, švédské trojce a bondage. Dost zajímavý film a hlavně pan profesor to měl doma docela peprné. Neměli to ani moc jednoduché ale musím říct, že zrod Wonder Woman je dost jiný a pokud někdo má rád filmy podle skutečné události a nebo co se komiksu týče tak si tady těch 108 pusťte je to dobrý. 75% ()

Hanys_

Fakt škoda, dost jsem se na vznik Wonder Women těšil. Ale asi se nedal čekat nějaký velký filmový zážitek od ženské, jejímž nejznámnějším filmem jsou Agentky DEBS. ()

Asmodin

Poutavý film, který nic nenaznačuje a vše rovnou divákovi naservíruje. Pro naznačování tu byl komix celou dobu a pokud jste se nad ním nezamysleli tento film vám vše zodpoví. ...podřízenost může být příjemná, pravda je osvobozující, láska s sebou nese (příjemnou) bolest... To jsou pravdy, ke kterým dojde snad každý člověk aniž by to rozpitvával, a nebo za to očekával diplom. Herecké obsazení bylo skvělé. Obě dámy se k hezky doplňovaly. Dost mě zaujala i erotická scénka, kdy je hezky vidět, že ani v sexu není prvenství muže 100 %. Ze závěrečné scény, kdy má dominantní Elizabeth odprosit Olive mám rozporuplné pocity. Plně souhlasím s výrokem, že ať je člověk sebevíc dominantnější musí se druhému podřídit, obětovat svou pýchu a důstojnost, přesto mi pan Marston v určitém momentu připomínal člena nějaké sekty. Rozhodně doporučuji komixovým fanouškům pro rozšíření obzoru i milovníkům životopisných filmů. ()

Disease

Výborně pojatý životopisný film, který se víc než na biografické údaje soustředí na dobovou morálku a pokrytectví (i v řadách feministek). ()

Sydonai

I přes všechnu snahu proniknout do tajů polygamie je snímek jen povrchní záležitostí, která nevystihuje zdaleka nic. Vznik postavy Wonder Woman je podán sice uvěřitelně, ale s příliš velkou lehkostí a nadsázkou. 60% ()

MickeyStuma

Na snímek by se dalo vzhlížet ze dvou pohledů. Z jedné strany jako na životopisný příběh harvardského psychologa a vynálezce doktora Williama Marstona, který pracoval na detektoru lži a vytvořil dnes velice známou komiksovou postavu Wonder Woman (mimochodem zde máme možnost poznat, jak byla původně charakterově vykreslena), a ze strany druhé jako na milostný film o jedné poněkud nekonvenční lásce. Druhá možnost je však přeci jen dějově silnější. Polyamorální styl života byl velice provokativní už na počátku 20. století, kdy se příběh odehrává a jestli je tak i dnes je mnohde na diskuzi. Snímek je natočen naprosto neutrálním dojmem, takže se danému tématu tvůrci nijak nevysmívají a naopak taková vztah ani neospravedlňují. Je to jen pouhopouhý příběh lásky, navíc posvěcené detektorem lži, jakou William, Elizabeth a Olive prožívali. Mravokárci si budou škubat vlasy, někdo se na to bude dívat rozčarovaně, někdo přejícně. A o to tu jde především. Každý divák nechť posoudí sám a vytvoří si na danou věc svůj vlastní názor. Snímek je atmosférou hodně komorní, takže kdo u takových filmů usíná, není to nic pro něj. ()

brumbrum odpad!

Film plny lzi. Riesi sa akoze emancipacia, akoze psychologia, akoze svetonazor, akoze veda. Pekna hudba. Dievca s velkymi prsami sa nezne usmieva. Chlapovi stoji a chce ju pretiahnut. Ona chce pretiahnut ju. Parit sa, doblba, plieskat placackou po prdeli studentkam, vzajomne onanovat od vzrusenia pri pohlade na to peklo. A hlavne kecat o laske, o moznostiach, "slobode". Ako si moze clovek robit co chce, zit stastne v mastali, plazit sa s postavenym vtakom po bahne a umelecky o tom diskutovat. Cele je to zvratene, v polovici mi to doslo a zmazal som to. Jed, po troskach, farebne, krasne natocene, vyborni herci. Ale jed. ODPAD ()

BOURQUE

Jeden z ďalších životopisných filmov, teraz o človekovi (a o jeho rodiny), ktorý „vytvoril“ Wonder Woman. Autentické prostredie a kostýmy, ale očakával som trošku temperamentnejšie a hlavne dynamickejšie dialógy a scény. A režisér akoby trošku brzdil herca/herečky. Zaujímavý príbeh sfilmovaný na priemernej úrovni. Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

tranquill

"Tlukot vašeho srdce zaznamenává pravdu!" Tento komiks i to, jak vznikal, jde poněkud mimo mne. Sorry, ale Čtyřlístek je Čtyřlístek! "Člověka nemůžete zkazit myšlenkami. To nevědomost je zkáza!" ()

Maximilianus

Meno Williama Marstona som do vzhliadnutia tohto filmu nikdy predtým nepočul, ako som ani nepoznal jeho životný príbeh. Bol som prekvapený, aký pokrokový a zaujímavý človek, resp. pár, resp. milostný trojuholník žil v prvej polovici 20. storočia. Príbeh týchto troch ľudí bol, ako som už písal, zaujímavý a veľmi netradičný na tú dobu a musím povedať, že by mi nenapadlo hľadať až také skryté posolstvo v komikse ako takom, tobôž nie vo Wonder Woman. 7,2/10. ()

Shaleman

Standartně natočený film o tvůci Wonder Woman... V podstatě bez Wonder Woman - té se film věuje stěží od půlky. Daleko více se však věnuje doktorovým úchylkám. A to oboum dvoum. A je strašná škoda, že v tomto bodě, na kterém vlastně celý film stojí a který nás začne zajímat, ztratí dech a místo explicitního soft porna a emocionální ždímačky v boji s přísnou paní cenzurou, dostáváme dávku standartního obrázku až nerealisticky klidné ústřední trojice a nijak zvlášť přísného okolí. V reálu to asi měli těžké. Přeci jen, Amerika té doby (a po #me too i dnes) na takové experimentátory nebyla stavěná, ale z filmu jsem to necítil. A to ani chemii mezi postavami. Snad manželka, ta mě v jednu chvíli dokázala zvednout... Ze židle. Trochu víc toho dráma a porna a hvězdičku přidám. Jo aha, ona to natočila ženksá... Pravděpodobně feministka... No tak tím se všechno vysvětluje. Hvězdičku neuberu jen proto, aby se neřeklo, že jsem jen honibrk co neumí najít kvalitní porno a nechápe to ženské neřečené, skryté ve smyslných detailech (zřejmě mimo záběr). A to nejsem žádný šovinistický prase! Prostě pořád nechápu, co na Gal Gadot vidíte! ()

bearmeedek

Životopisný film o tvůrci komiksu Wonder Women a nikoliv film o tom, jak se rodila WW. Proto se nápad s WW ve filmu objeví až po delší době. Profesor M. musel k této myšlence nejprve dospět po spoustě životních událostí a náhod. O to je však film zajímavější a ještě víc neuvěřitelný, i vzhledem k době, ve které se odehrává. Vše je zde podáno napřímo, bez kličkování a zabaleno do pěkného retra s pěknými obrázky a hudbou. A teď to podstatné. Věděli jste, že Wonder Women byla zrozena ze „švédské trojky“? ()

Likan7

Pro její zaryté fanoušky určitě zajímavý film, ke kterému si mohou připsat o jednu hvězdu navíc než já. Luke Evans je příjemný a nenucený, má milovaná Rebecca Hall opět skvělá a krásná a ani Bella Heathcote jim nedělá ostudu. Neříkám, že je tento životopisný film nejlepší ve svém žánru, to ani náhodou, přesto se na něj povětšinu dívá pěkně a na konci Vás i trochu dojme a pěkně pohladí. Spousta scén je nicneříkající a zbytečné, přesto ale film ve výsledku funguje a odhaluje, zvlášť dnes, velmi zajímavé okolnosti vzniku tohoto komiksu. Myslíte, že ho viděla i Gal Gadot? :) ()